Regulamin forum 30.04.2010

Do przeczytania przed rejestracją... i potem też - dla przypomnienia

Regulamin forum 30.04.2010

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 29, 2010, 11:52 pm

REGULAMIN FORUM OKOLICE BLUESA
ważny od 30 kwietnia 2010 r.

Założenia i postanowienia ogólne

1. Forum Okolice Bluesa powstało jako forum dyskusyjne słuchaczy audycji autorskich Radia "Centrum". Z czasem rozrosło się do obecnego kształtu. Intencją założycieli jest, by forum miało charakter tematyczny związany z muzyką określaną jako "blues i gatunki pokrewne". Intencją założycieli jest również nie zamieszczanie na forum wypowiedzi o charakterze komentarzy politycznych, religijnych i światopoglądowych.

2. Intencje założycieli forum są wiążące dla wszystkich użytkowników forum.

3. Zarejestrowanie się na forum jest równoznaczne ze zgodą na warunki regulaminu oraz zgodą na otrzymywanie z forum wiadomości na adres e-mail podany w trakcie rejestracji.

4. Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

5. Zgadzasz się nie zamieszczać gdziekolwiek na forum materiałów obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, przejawy nietolerancji i inne sformułowania, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli uznają to za stosowne.

6. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Użytkowanie forum - posty

7. Posty (wypowiedzi) mogą pisać użytkownicy zarejestrowani.

8. Posty należy pisać małymi literami, nie nadużywać wielkich liter dla całych wyrazów (kapitaliki), unikać pogrubień, powiększeń czcionki, nadmiernej ilości kolorów w jednym poście (dozwolone tylko jako forma wyróżnienia dla pojedynczych wyrazów).

9. Tekst cytowany w poście nie może przekraczać 500 znaków, musi zawierać źródło (odnośnik do oryginału). Cytaty dłuższe bądź ich fragmenty mogą być usuwane przez moderatora.

10. Każdy post przed wysłaniem należy przeczytać uważnie i sprawdzić (opcja "Podgląd wiadomości"). Należy przykładać dużą wagę do poprawności gramatycznej i ortograficznej postu. W przypadku napisania niepoprawnej wiadomości można ją edytować i zmienić jej treść (z zastrzeżeniem punktu 24b).

11. Posty zawierające jedynie odnośnik (bez komentarza) mogą być usuwane przez moderatora (wyjątek stanowi zakładka "Multimedia").

11a. Wypowiedzi składające się wyłącznie z cytatów i/lub znaków wyrażających emocje mogą być usuwane bez konieczności autoryzowania ingerencji przez administrację forum.

12. Użytkownicy mogą oprócz standardowych wiadomości wysyłanych na forum, wysyłać także prywatne wiadomości, które będą widoczne tylko dla osób, do których zostały wysłane.

13. Posty mające charakter ogłoszenia czy reklamy można umieszczać tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

14. Ogłoszenia i reklamy nie mające związku z tematyką forum będą kasowane - dotyczy to także odnośników w treści postu i podpisie użytkownika.

Użytkowanie forum - pliki graficzne

15. Szerokość emblematu użytkownika forum nie może być większa niż 100 pikseli, wysokość większa niż 120 pikseli a rozmiar pliku większy niż 6kB.

16. Podpis użytkownika forum zawiera maksymalnie 255 znaków i nie można w nim zamieszczać obrazka wyższego niż 50 pikseli, szerszego niż 350 pikseli i o rozmiarze pliku większym niż 500kB.

17. Wielkość zamieszczanych zdjęć nie może przekraczać rozmiaru 600x600 pikseli - w przeciwnym razie moderator może zdjęcie z postu usunąć.

Zakładki i tematy

18. Tytuły nowych tematów powinny jasno określać ich treść. Tytuły typu "pytanie", "prośba", "co sądzicie" mogą być zmieniane przez moderatora na bardziej adekwatne. Użytkownik ma prawo zasugerować inną nazwę.

19. Moderator może przenieść cały temat do innej zakładki, jeśli uzna, że jego treść bardziej do niej pasuje.

20. Moderator może wydzielić fragment dyskusji (poszczególne posty użytkowników) do nowego tematu, jeśli jego treść wykracza poza założoną w tytule, poście otwierającym temat.

21. Fragmenty dyskusji, w których elementy personalnych sporów dominują nad tematem zasadniczym, będą przenoszone do zakładki "Pyskówka".

22. Każdy użytkownik ma prawo inicjować nową dyskusję, zakładając temat problemowy, z określeniem warunków dyskusji.

23. W tematach inicjowanych poza "Pyskówką":
a) inicjator tematu może zdecydować o ewentualnym kasowaniu/przenoszeniu postów lub blokowaniu tego tematu formułując odpowiedni wniosek do moderatora;
b) posty mogą być usuwane z tematu również na wniosek jego inicjatora (do "Pyskówki" lub do "Kosza");
c) tematy o charakterze "pyskówkowym" będą przesuwane do "Pyskówki" w całości.

24. W tematach inicjowanych w ramach "Pyskówki":
a) administracja i moderatorzy forum nie ingerują w żaden sposób w treść wpisów (zakładka niemoderowana), z zastrzeżeniem p.5.;
b) nie ma możliwości edycji posta po jego wysłaniu;
c) tematy starsze niż 3 miesiące (wg daty ostatniego wpisu) mogą być kasowane bezpowrotnie.

25. Prezenterom audycji (prowadzącym swoje zakładki) mogą być nadawane prawa moderatora w obrębie zakładki audycji, na ich wniosek.

Inne ingerencje administratora i moderatora

26. Administrator może usunąć konto osoby, która w ciągu roku od założenia konta nie napisała żadnego postu.

27. Wnioski organizacyjne dotyczące usunięcia postu/tematu, deaktywacji profilu czy w innych sprawach konfliktowych należy kierować do moderatora lub administratora na priva. Posty zawierające takie wnioski będą ignorowane i mogą być usuwane.

28. Ingerencje moderatora muszą być wyraźnie zaznaczone i podpisane jego forumowym identyfikatorem (nickiem).

29. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu przez użytkownika moderator podejmuje działania porządkujące, stosując kolejno:
a) wysłanie użytkownikowi ostrzeżenia na priv;
b) ostrzeżenie publiczne w formie postu;
c) wniosek do administratora o czasową banicję użytkownika;
d) wniosek do administratora o bezterminową banicję użytkownika.

30. Decyzja o banicji powinna być przedstawiona banowanemu użytkownikowi wraz z informacją o warunkach ewentualnego przedterminowego zakończenia lub zawieszenia banicji.

31. Decyzje administratorów i moderatorów są ostateczne i nie wymagają publicznego uzasadniania.
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18524
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Regulaminy, zasady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości