III Siemiatycze Blues FestivaL - 19 sierpień 2007

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

III Siemiatycze Blues FestivaL - 19 sierpień 2007

Postautor: BluesMotyll » lipca 26, 2007, 5:24 pm

Z nieoficjalnych danych wiem, że na tegorocznej edycji zagrają:
- Kasa Chorych
- Blueszcz Blues Band

Jak będę wiedział coś więcej od razu tu o tym napisze. Nie mogę już się doczekać :D :D :D Gorąco zapraszam!

P.S. Mam nadzieję, że zespołów będzie więcej :)
http://www.blueszczbb.ant.pl/koncerty_arch.php
http://www.kasachorych.com/koncerty_duze_drukuj.php

---------------------------------------
Do tej pory zagrali u nas:

I SBF: 16.07.2005 - Kasa Chorych i Harlem
foto: http://www.kasachorych.com/foto/siemiat ... index.html

II SBF: 20.08.2006 - Devil Blues, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Family Style z Włoch
foto: http://www.gangolsena.com.pl/galeria/siemiatycze.html
http://www.devilblues.com/foto/siemiaty ... index.html
http://www.siemiatycze-um.com.pl/aktual ... /index.htm

----------------------------------------
Ciekawostką jest, że po II SFB zacząłem chodzić z obecną moją narzeczoną :D Dlatego też między innymi ten festiwal będę zawsze miło wspominał. Co roku jest nas więcej, jest coraz bardziej gorąco i jak zawsze ta niesamowita atmosfera... i zapach blues'a w powietrzu :D Polecam i czekam na odzew :D God Blues You!
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: BluesMotyll » lipca 27, 2007, 5:55 pm

Witam serdecznie! Już wiem dokładnie kto zagra na III SBF 19.08.2007:
- Kasa Chorych
- Bracia i Siostry
- Blueszcz Blues Band
- Siódma w Nocy


Dane kontaktowe organizatora:
Bogdan Klepacki
Siemiatycki Ośrodek Kultury
ul. Legionów Piłsudskiego 1
17-300 Siemiatycze
tel./fax.: 085 6552554
mobile: 604084420
www: sok.internetdsl.pl
e-mail: sok@zetobi.com.pl
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: karambol » lipca 27, 2007, 6:47 pm

"Siódma w nocy" fajnie. Jakoś nigdy nie miałem okazji słuchać ich na żywo.
A może znajdzie się ktoś kto zorganizuje im granie w Białymstoku ? Przecież 19.08 to niedziela czyli piątek lub sobota pasuje jak ulał.
A konkurs będzie (w ubiegłym roku był)?

P.S. (Pod Spodem)
Serdecznie polecam "Siemiatycze Blues Festiwal" byłem tam w ubiegłym roku i jestem pełen podziwu dla władz miasta że chce się im propagować bluesa. Koncerty odbywają się nad uroczym zalewem więc jest doskonała okazja by spędzić kilka godzin na łonie natury wśród przyjaciół i znajomych w otoczeniu zacnych dźwięków.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: BluesMotyll » lipca 30, 2007, 11:30 am

Jej właśnie... próbuję się dowiedzieć czy będzie konkurs zespołów, ale nie dostałem jeszcze od paru dni żadnej odpowiedzi na e-mail. Mam nadzieję, że nie ominie nas również i ta atrakcja. Dodam, że miło mi było rok temu usłyszeć deviloblusowate dźwięki w Siemiatyczach ba mogłem pogadać z chłopakami i nawet dostałem płytkę :)
Hehe nikt inny nie potrafi tak trafnie opisać klimatu jaki tam jest, jak zawsze robi to Karambol, brawo :P
Największą chrapkę jak zawsze mam na Kasę :D Ale i pozostałe składy ymmmmmm.... :) Swoją drogą chciałbym usłyszeć również "The Hardworkers" na tym festiwalu. Pisałem na ten temat już do organizatorów ale nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi :( Przecież duża część Hardworkersów gra w Kasie. Zabrać tylko Ewe Bure i Marcina Nadolnego i koncert gotowy :) Może Ty Karambolu ze swoimi dobrymi kontaktami z Kasą i The Hardworkers coś zadziałasz? proszę :)
Pozdrawiam serdecznie, blues z Wami :D
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: BluesMotyll » lipca 30, 2007, 11:37 am

Wielki P.S.
Gratuluję bardzo chłopakom ze składu Bracia i Siostry wygranej na festiwalu w Tychach :D Białostocki blues pokazuje ostatnio pazura :D Gratuluje chłopaki i czekamy na Was niecierpliwie w Siemiatyczach :D :D :D
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: BluesMotyll » lipca 31, 2007, 1:17 pm

Karambolu niestety dostałem e-mail'a z treścią, że w tym roku ze względów finansowych nie będzie konkursu o "Złoty Kafel" :( Ale za to mamy 4 gwiazdy :D Czy może dowiedział się Pan coś o The Hardworkers? Jeżeli to problem to trudno. Organizator strasznie skąpo odpowiada na pytania :/ eh szkoda...
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 7, 2007, 10:37 am

Z ostatnich wiadomości dowiedziałem się że wraz z Kasą Chorych odwiedzi nas i zagra Michał "Cielak" Kielak :) Ślinka cieknie, a jeszcze 12 dni trzeba czekać. Blues z Wami!
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 12, 2007, 8:02 am

Obrazek
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: Szucher » sierpnia 12, 2007, 8:30 pm

Moi Drodzy :)
Zapraszamy wszystkich do Siemiatycz
Tym razem w naszych rejonach bluesowa uczta.
Zapraszam
Paweł "Szucher" Szuszkiewicz
www.myspace.com/szucher
www.braciaisiostry.com
www.myspace.com/braciaisiostry
---------------------------------------
REBEL TO REBEL
Awatar użytkownika
Szucher
The Last Rebel
The Last Rebel
 
Posty: 317
Rejestracja: listopada 3, 2004, 4:08 pm
Lokalizacja: Białystok - Supraśl :)

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 13, 2007, 12:52 pm

Szucher pisze:Moi Drodzy :)
Zapraszamy wszystkich do Siemiatycz
Tym razem w naszych rejonach bluesowa uczta.
Zapraszam

Witaj Szucher. Super że zagracie na SBF :D a kolejny już raz w Siemiatyczach. Chciałbym, żeby i w tym rejonie Polski wyrósł na skalę kraju naprawdę porządny festiwal. Dlatego cieszę się w tym roku podwójnie, bo mamy zaszczyt gościć same gwiazdy :) Blues z Wami :wink:
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: KAJTEK » sierpnia 18, 2007, 9:09 am

No to już jutro. Dobrze będzie znów zobaczyć znajome twarze.
"Kiedy ostatni słuchacze dawno już opuścili klub
I najwyższy czas wrócić do domu i odpocząć,
Zdejmuję swoją gitarę i wychodzę.
Na zewnątrz dawno już wstał świt.
Właśnie wtedy jest SIÓDMA W NOCY"

www.kajetandrozd.pl
Awatar użytkownika
KAJTEK
bluesman
bluesman
 
Posty: 262
Rejestracja: grudnia 22, 2005, 8:36 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 18, 2007, 2:24 pm

Dokładnie, to już jutro :) :) :) Zapraszam na godzinę 16.00 nad siemiatycki zalew. Ja od dziś będę już przez jakiś czas offline dlatego żegnam Was serdecznie, do zobaczenia jutro na III SBF i do usłyszenia na forum :) Mam nadzieję że nie zawiedziecie jutro hehe :D Blues z Wami dobrzy ludzie :wink:
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: karambol » sierpnia 20, 2007, 7:29 am

Festiwal był niezwykle udany. Pomimo tego że w porównaniu z poprzednią edycją znacznie skromniejszy jednak pod każdym względem udany.
Na "Braci i siostry" niestety nie dojechałem ale jak znam Szuchera i jego ekipę dali z siebie wszystko. Nigdy nie dane mi było posłuchać zespołu "7 w nocy" na żywo i dopiero w Siemiatyczach miałem okazję. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Kawał solidnego grania bluesa z mocnym podkładem rockowym. Duża radość grania i bycia na scenie a to uważny słuchacz od razu wychwyci. Kiedy podczas grania bisa nagle zabrakło prądu nie było to specjalnie przeszkodą dla Kajtka i jego ekipy. Utwór skończyli unplugged. Chyba największym uznaniem dla muzyka jest reakcja słuchaczy. Byłem świadkiem tego kiedy do Kajtka po koncercie podszedł pewiem jegomość i serdecznie podziękował za koncert używając słów "Siemiatycze nie słyszały jeszcze takiego grania" - i to chyba byłaby najkrótsza recenzja występu zespołu "7 w nocy".
Ponad godzinę trwało zanim ponownie pojawił się prąd. Pomimo tak długiej przerwy publiczność cierpliwie czekała i jej (nasza) cierpliwość została wynagrodzona bo dźwięki jakie popłynęły ze sceny były przedniej jakości. "Blueszcz blues band" też pierwszy raz w życiu widziałem na żywo. Klasyczne blues-rockowe granie, trochę coverów, trochę własnych kompozycji, całość bardzo interesująca.
Na zakończenie wieczoru wystąpiła "Kasa Chorych". Ja wiem że wielu uważa że kiedy Karambol pisze o Kasie czy innym białostockim wykonawcy to nie jest to specjalnie obiektywne. A wcale tak nie jest. Jestem cholernie obiektywny. Kasa Chorych zagrała rewelacyjnie!!!. Może to się wydać dziwne ale pierwszy raz miałem okazję słyszeć ich w tym najnowszym składze z Grześkiem Kluczyńskim na gitarze i Markiem Szerszyńskim na basie. Zespół na pewno zyskał dzięki temu na świeżości i dynamice. Zagrali prawie wyłącznie swoje kawałki (wyjątkiem był tylko "No woman no cry") pochodzące z różnych okresów działalności. Te najstarsze "MPO blues", "Przed nami drzwi zamknięte" i te nowsze "Puls", "Obserwator" itp. Wielką radość sprawili mi wykonaniem "Polskiego bluesa" - wieki tego nie słyszałem a zabrzmiało wybornie.
Serdeczne podziękowania należą się organizatorom. Za to że im się chce wydawać pieniądze na bluesowe granie. Niestety w naszym regionie tego typu imprez jest bardzo mało. Jak obserwuję ten festiwal od samego początku widzę że społeczne zapotrzebowanie jest duże.
Oby "Siemiatycze Blues Festiwal" na stałe zagościł na bluesowej mapie festiwali.
Do zobaczenia za rok na "IV Siemiatycze Blues Festiwal" .
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Bogdan » sierpnia 20, 2007, 8:54 am

W imieniu organizatora tj. Siemiatyckiego Ośrodka Kultury składam serdeczne podziękowania wszystki zespołom oraz publiczności uczestniczących w III Siemiatycze Blues Festiwal. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Bogdan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: lipca 30, 2007, 8:05 am
Lokalizacja: SIEMIATYCZE

Postautor: pyroslaw1 » sierpnia 20, 2007, 3:25 pm

WCZORAJSZY KONCERT KASY W SIEMIATYCZACH - SUPERANCKI . DZIWIE SIE NAPRAWDE TYM KTORZY TEGO BLUESA GRANEGO SPRAWNIE I ENERGETYCZNIE NIE CZUJĄ JAK POWINNI . MIREK I MAREK -( RYTHMSEKCJA )GRALI NIEDAWNO PO 5 PRÓB TYGODNIOWO W HARWORKERS - STĄD ZAMKNIETYMI OCZAMI ZGRAJĄ WSZYSTKO I JAK TRZEBA - GRZEŚ TEZ STARY WYJADACZ WPASOWAŁ SIE ZNAKOMICIE W SKŁAD . ODKURZONE ..STARE KWAŁKI ZABRZMIAŁY INACZEJ - ALE KLASOWO I KASOWO JAK ZA DAWNYCH CZASÓW !!!! CZAPKI Z GŁÓW - a krytykanci - niech sie wypchają . Ja koncerty Kasiarzy zaliczałem od 1977 roku - i pasuje mi to co w zespole sie dzieje - YOUUUU
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 22, 2007, 12:18 am

Witajcie :) No to teraz moja kolej na recenzję. Otwieram butelkę Grolsch'a a w głośnikach dobiegają dźwięki 7mej w nocy...

Nie wiem jak to ująć, może tak: Był to kolejny niezwykły, niezapomniany i jakże inny festiwal. Mam wrażenie, że co roku możemy spodziewać się porządnego wstrząsu bluesowego. I tym razem nie było inaczej. Może jest to wina między innymi, jak to określił mój kolega, innego corocznego usytuowania sceny? :) Pomimo, że jak to napisał już Karambol, tegoroczny SBF był "biedniejszy" i odbywał się na amfiteatrze dla mnie to było coś niesamowitego, że blues ponownie zagościł w tym miejscu. Jest tak dlatego ponieważ z amfiteatrem kojarzy mi się koncert Dżemu jaki odbył się tam parę ładnych latek temu. Jak zamknę oczy widzę to jak wczoraj: ciemno-granatowe niebo, podeszczowe letnie powietrze, niebieskie reflektory a na scenie na białym Gibsonie gra "Skazanego na Bluesa" Adaś Otręba z powiewającymi na wietrze siwiutkim włosami ymmmm... łezka w oku kręci się. Dlatego amfiteatr jest dla mnie "miejscem bluesa" w Siemiatyczach. I ten widok roztaczającego się za nim zalewu. Małą wadą jest brak miejsca do tańczenia, tudzież "brykania" ale co tam między ławkami tańczyłem jak oszołomiony :)

Na festiwal troszeczkę spóźniłem się. Gdy wręcz dobiegłem na miejsce wraz z moją Asią, na scenie szaleli już Bracia i Siostry. I tu wielkie zaskoczenie, siadając na ławkę, rozpoznał mnie ze sceny Szucher i życzliwie uśmiechną się do mnie (znał mnie jedynie ze zdjęcia z forum Okolic Bluesa). Bardzo miły gest hehe. Czekałem z niecierpliwością na koncert chłopaków, chociaż przyznaję się bez bicia najmniej znam ich repertuar jeśli chodzi o białostockie zespoły (ale już to nadrabiam). W pamięci przebłyskiwał mi jedynie koncert Braciszków i Siostrzyczek sprzed około roku, na graniu z Radiem Białystok w Siemiatyczach. Nie zawiodłem się, usłyszałem porządne bluesowe dźwięki i ten łomot mego serca :) Chłopaki dali nam porządną lekcję w stylu The Allman Brothers. Zaskoczeniem dla mnie były dwa rewelacyjnie wykonane utwory - covery. Pierwszy, "Have A Cigar" Pink Floyd, w wersji absolutnie bluesowej. Takiego coveru tego utworu nigdy nie słyszałem i jest to zdecydowanie najlepszy cover jaki słyszałem :) Siedziałem tam z Kubą (którego pozdrawiam serdecznie) i śpiewaliśmy wraz z wokalem braciszków Krzyśkiem Gregorkiewiczem ten kawałek. Tu gratulacje Krzyśkowi - rewelka wokal! Nie zdążyliśmy ochłonąć, Krzysiek ze sceny krzyknął ze sceny: "A teraz zagramy kolejny cover pt. Cegła!". Na myśl przyszły mi tylko 2 utwory: albo to będzie "Czerwony jak cegła" Dżemu albo "Another Brick In The Wall" Pink Floyd. Z głośników dobiegły pierwsze dźwięki utworu. Paweł Szucher Szuszkiewicz popatrzył na mnie z zastanawiającym uśmiechem. "Kurcze, pomyślałem, nie znam, co to jest? Fajny utwór, buja ale co to za cover???" A po minucie Krzysiek śpiewa: "Nie wiem jak mam to zrobić..." hehe jej chłopaki tak rewelacyjnie przerobili / zaaranżowali Cegłę Dżemu że chyba nikt nie poznał jej na początku. Cały utwór był rewelacyjny. I znowu piszę, najlepszy cover Cegły jaki słyszałem. Bo raczej sensem coverów jest to żeby zagrać je inaczej niż brzmi oryginał. Skąd chłopaki mają takie pomysły na takie zmiany? Nie wiem, ale chwała im za to. Nie dziwie się, że wygrali na tegorocznym Ryśkowym święcie! Jeszcze raz gratulacje Szucher! I mam tu ogromną prośbę, o te 2 utwory, niech znajdą się na Waszej płycie, muszę je koniecznie mieć :) To było piękne Paweł. Podsumowując już po koncercie Braci i Sióstr wiedziałem, że będzie to udany festiwal. W przerwie miałem okazję już osobiście poznać Szuchera i zamienić z nim parę słów. Dziękuję Paweł, było naprawdę miło, do usłyszenia i zobaczenia wkrótce. Z niecierpliwością czekam na następny Wasz koncert. Po koncercie chłopaki odjechali, machając do nas z busu, na kolejny tego dnia koncert w Zambrowie.

Po przerwie, na scenie pojawiła się 7ma w nocy. Jest to pierwszy z dwóch kompletnie nieznanych mi tego wieczoru zespołów. Co prawda przed festiwalem odwiedziłem ich strony internetowe i przesłuchałem wszystkie dostępne mp3 ale to za mało żeby powiedzieć, że ich znałem. Pierwsze dźwięki jakie wydobyły się z gitary Kajtka powaliły mnie na kolana a jednocześnie porwały nogi do tańca. 7ma w nocy, poruszyła me serce do głębi i jest to dla mnie zespół-odkrycie roku. Dlaczego? W moim sercu zawsze gra Steve Ray Vaughan a ze sceny słyszałem takie dźwięki. Chłopaki doskonale oddali ducha Ray Vaughan'a, miałem wrażenie że jest wśród nas :) Kochany Steve! Dzięki 7mej w nocy! Wielkie dzięki! Tańczyłem jak oszalały, co chwilę wydając z siebie okrzyki szczęścia. Chłopaki mieli równie wspaniały swój repertuar, a wszystkim udzielił się entuzjazm z jakim grali, energia i radość z grania :) Na bis zagrali "How Blue Can You Get" B.B. Kinga, i jak już wspomniał Karambol kończyli ten utwór unplugged z powodu braku prądu. Rewelacyjnie! Wydarłem gardło od niepamiętnych czasów. W czasie grania 7mej w nocy dojechał do nas, mój brat cioteczny z którym od dawna nie widziałem się, i od tej pory zaczęło się browarkowanie i wspominanie :) Pozdrowienia dla Piotrka, wielkiego miłośnika bluesa, z którego zawsze brałem przykład. A wspominaliśmy wspólny ostatni festiwal bluesowy w Małkinii nad Bugiem. Ale to już inny temat :) 7ma w nocy rozgrzała nas do czerwoności. W przerwie poznałem się z chłopakami i dostałem w prezencie płytę, którą właśnie słucham :) Karambolu mówisz, że ktoś powiedział do Kajtka "Siemiatycze nie słyszały jeszcze takiego grania". Nie słyszałeś co ja powiedziałem podchodząc do Kajtka, a powiedziałem: "Skąd w tym kraju taka muzyka? Skąd taka energia?" :) Chłopaki przedstawili mnie również członkom kolejnego zespołu jakim był Blueszcz Blues Band (dla mnie ten drugi nieznajomy zespół). Stojąc tak między nimi naprawdę poczułem się szczególnie, a i poznaliśmy się przez nicki na forum. I tak rozmawialiśmy o festiwalu i Siemiatyczach, naprawdę miło. A następnie miałem okazję poznać Pana Bogdana Klepackiego, organizatora imprezy i zamienić parę słów. Dziękuję za festiwal Panie Bogdanie! Za rok mam nadzieję uda nam się nawiązać współpracę :) A obok Pana Bogdana poznałem w końcu słynnego Pyroslawa, jestem szczęśliwy i.... tu moje pytanie do Karambola: przepraszam, czy Pan był tym miłym Panem z którym się również zapoznałem i stał wśród nas za płotkiem ogródka browarkowego? Jeśli tak to jestem już najzupełniej szczęśliwy i głupio mi że nie poznałem Pana od razu.

Wracamy na scenę. Po około godzinie przywrócili zasilanie (tu gratulacje dla Pana Bogdana który ze szczególnym zaangażowaniem dzwonił co chwilę i poganiał elektryków aż przyjechali). A w tym czasie, siedziałem z moją Asią i Piotrkiem na molo nad zalewem i sączyłem piwko... i tu powoli zacząłem odpływać za sprawą alkoholu :) Na scenie zaczął grać Blueszcz Blues Band. Chłopaki, wg mnie grali w stylu Blues Brothers, taki Chicagowski blues, bardzo spokojny, piękny i płynnie, łagodnie "wpływający" do uszu. Tak miło, że siedziałem z Piotrkiem i browarkowalismy i wspominaliśmy :) Tak się zapomniałem, że nie zauważyłem jak BBB zaczęli grać ostatni numer. Co mogę napisać, że muzyka poruszyła publikę i duża już część ludzików bawiła się przed sceną. Chłopaki zagrali stylowo i pięknie. Kolejne udane odkrycie :)

Kasa Chorych... tak... kolejny raz na SBF, kolejny raz w Siemiatyczach. Piękne odnowione dźwięki. 2 lata temu na I SBF w składzie jeszcze z Markiem Kisielem, Kaczorem, Włodkiem Dudkiem. Na tegorocznym III SBF zupełnie odświeżona Kasa, wraz z Markiem Szerszyńskim, Grześkiem Kluczyńskim + Michał Kielak na harmonijce. W tym składzie miałem okazje słyszeć Kasę podobnie jak Karambol po raz pierwszy. Pozytywne zaskoczenie :) Karambol opisał to najlepiej. Szczególnie cieszyłem się na przyjazd Michała Kielaka, zagrał rewelacyjnie, dzięki Michał!!! Marek Szerszyński, mój białostocki guru basowy :) O Jarku no cóż mogę napisać, jak zwykle "the best of the best of the best of the best...". Mirek Wiechnik, brawo brawo, ale na szczególne brawa zasługuje Grześ Kluczyński, który rewelacyjnie wpasował się w Kasowe progi. Dał rewelacyjny pokaz gry na gitarze, podziwiam go odkąd usłyszałem go w The Hardworkers w białostockich Ryczących 40-stkach. Na koncercie co raz uśmiechał się, miałem wrażenie, że do mnie, gdy podziwiałem go stojąc pod barierką :) Na Kasie Chorych nigdy nie można się zawieść. Bawiłem się wraz z siostrą przy barierce od samego początku do samego końca, podobnie jak większość ludzików. Po koncercie wężykowatym chodem wróciłem, oszołomiony nie tylko browarem ale przede wszystkim wstrząsem bluesowym jaki miał miejsce tam nad zalewem w Siemiatyczach na III SBF. Przenocowałem u mojej narzeczonej, mając piękny bluesowy sen... Pozdrawiam wszystkich, Blues z Wami!

Dziękuję: Asi, Magdzie, Małej Czarnej, Piotrkowi, Kubie, Panu Bogdanowi, Karambol'owi, Pyroslaw'owi wszystkim zespołom i ludziom obecnym na festiwalu. Do zobaczenia za rok na IV SBF!!! :)
Zdjęcia: Kuba Bujno

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na tym kończą sie zdjęcia gdyż Kuba wyjechał w trakcie grania BBB.
Ostatnio zmieniony sierpnia 29, 2007, 10:21 am przez BluesMotyll, łącznie zmieniany 1 raz
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: karambol » sierpnia 22, 2007, 8:45 am

No akurat Kajtkowe granie z SRV mi się zupełnie nie skojarzyło. Może raczej Alvin Lee a na pewno dużo z BB Kinga. Żeby posłuchać współczesnego wcielenia SRV i jeszcze wielu innych gigantów gitary wystarczy posłuchać Sebastiana Kozłowskiego z Devil Blues. Okazja się zbliża bo w najbliższy piątek chłopaki grają w "Piwnicy".
Zdjęcia Kasy Chorych z Siemiatycz http://www.kasachorych.com/foto/siemiat ... index.html

P.S. (Przypomiałem Sobie)
No fajnie że są jeszcze forumowicze którym się chce pisać dłuższe teksty. Niestety jednym z wad tego forum jest to że wiele ważnych imprez dużych czy małych nie jest kwitowana takimi właśnie szczegółowymi relacjami. Dla kogoś kto tam nie był taka relacja może zachęcić do odwiedzenia tego czy innego miejsca w przyszłości.

P.S. (Pod Spodem)
Po zakończeniu poprzedniej edycji "Jesieni z Bluesem" wysłałem do organizatorów maila z moimi propozycjami co do obsady kolejnego festiwalu. Jak czytam na stronie www "7 w nocy" zagra na tegorocznej "jesieni" a ja umieściłem ich na mojej liście. Ciekawe ile jeszcze wykonawców z mojej listy zagra w Białymstoku?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: pyroslaw1 » sierpnia 22, 2007, 6:25 pm

youu - wczoraj wraż z KARAMBOLEM u JARKA TIOSKA mielismy małą naradę i cały czas powraca temat 25 lecia śmierci Ryśka Skiby . Ile głów tyle pomysłow , nawet odwiedził nas jeden gośc z Poznania i w tym właśnie temacie miała miejsce rozmowa jak powiązać to zdarzenie sprzed 24 lat z jakimś fajnym graniem - rocznica jest co prawda w czerwcu - ale w Siemiatyczach gdyby odbywał sie konkurs bandów , to jazdą obowiązkową byłoby zagranie 1 lub 2 numerów ,, starej Skibowej Kasy ''
Kasiarze byliby tez zainteresowani fajnym duzym graniem gdzie na poszczgólne numery weszliby ci ktorzy kiedys grali w starej Kasie - KOZIOŁ , DOMALEWSKI , ZIELIK że juz nie wspomne KISIELA czy DUDKA ...
no TAK my tu gadu gadu - a konkretnie chodzioby o DOJSCIE do prezydenta miasta Białegostoku - kontakt skype--pyroslaw1
POZDROWIENIA WSZYSTKIM POZNANYM W SIEMIATYCZACH
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 22, 2007, 7:45 pm

Masz dużo racji Karambolu, jeśli chodzi o granie Kajtka. Ale ja jednak wyczułem w tym graniu nutkę SRV a i sam Kajtek po koncercie powiedział mi że jest to jeden z jego guru. B.B. King owszem również. Hehe a o Sebastianie nie musisz mi wspominać, jestem nadal porażany jego talentem.
Uff a myślałem, że jednak przesadziłem z ilością tekstu i rozwiązłością tematu, dziękuję :) Będę starał się już zawsze pisać relacje z koncertów. Po zdjęciach ze strony Kasy, poznałem Cię, byłeś to jednak Ty Karambolu, miło było Cię nieświadomie poznać :)
Już wczoraj przeczytałem na stronie 7mej w nocy, że zagrają na tegorocznej Jesieni z Bluesem. A teraz dowiaduje się, że dzięki Tobie Karambolu, no no kolejny raz dziękuję.
Pyroslawie, to doskonały pomysł, powiadomię Pana Bogdana o pomyśle i starajmy się go zrealizować. Może uda mi się w końcu zagrać z moim małym bandem na festiwalu? Blues z Wami!
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: karambol » sierpnia 23, 2007, 6:50 am

BluesMotyll pisze:Już wczoraj przeczytałem na stronie 7mej w nocy, że zagrają na tegorocznej Jesieni z Bluesem. A teraz dowiaduje się, że dzięki Tobie Karambolu, no no kolejny raz dziękuję.

Absolutnie nie śmiem twierdzić że to za moim udziałem "7 w nocy" zagra na "jesieni". Raczej traktuję to jako trafienie w takim swoistym bluesowym totolotku. Przecież chyba każdy świadomy słuchacz ma jakieś swoje typy, wykonawców których chciałby usłyszeć itp. A jeżeli jednak organizatorzy zasugerowali się moin maile to cóż miło. Na mojej liście były jeszcze dwa zepoły na "C" (opcja jeden na "D" drugi na "C"), jeden na "B" i jeden na "Ś".
Ja nawet nie mam pewności czy moja wiadomość doszła. Wysłałem ją jako priv do użytkownika forum który jest jednym z organizatorów. Ale ta wiadomość (i tylko ta) dalej jest w moich "wysłanych". Stąd moje przypuszczenie że nie została ona jednak odebrana. I tu pytanie do admina czy z faktu że mam ją dalej w "wysłanych" onacza że nie została przeczytana przez odbiorcę?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: BluesMotyll » sierpnia 29, 2007, 3:18 pm

Nie umiem Ci odpowiedzieć Karambolu na ostatnie pytanie. Ale jeżeli nawet ta wiadomość nie doszła do organizatorów tegorocznej Jesieni z Bluesem to oni podświadomie odczytali w myślach Twoje typy zespołów :)

A tymczasem kolejna duża i ostatnia porcja zdjęć z III SBF, autorstwa Marcina Mioduszewskiego, wielkie dzięki Marcin :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Całe moje życie dedykuję sztuce. Bo gdy tworzysz, jesteś coraz bliżej swego własnego nieba..."
- Jimi Hendrix -
Awatar użytkownika
BluesMotyll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 69
Rejestracja: marca 17, 2006, 12:18 am
Lokalizacja: Białystok / Runice

Postautor: KAJTEK » sierpnia 31, 2007, 10:31 pm

Świetne Fotki...
Pozdrowienia dla BluesMotylla, Karambola, Pyrosława, których miałem niesamowitą przyjemnośc w końcu poznać.
"Kiedy ostatni słuchacze dawno już opuścili klub
I najwyższy czas wrócić do domu i odpocząć,
Zdejmuję swoją gitarę i wychodzę.
Na zewnątrz dawno już wstał świt.
Właśnie wtedy jest SIÓDMA W NOCY"

www.kajetandrozd.pl
Awatar użytkownika
KAJTEK
bluesman
bluesman
 
Posty: 262
Rejestracja: grudnia 22, 2005, 8:36 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: StS » sierpnia 31, 2007, 10:50 pm

karambol pisze:...Ja nawet nie mam pewności czy moja wiadomość doszła. Wysłałem ją jako priv do użytkownika forum który jest jednym z organizatorów. Ale ta wiadomość (i tylko ta) dalej jest w moich "wysłanych". Stąd moje przypuszczenie że nie została ona jednak odebrana. I tu pytanie do admina czy z faktu że mam ją dalej w "wysłanych" onacza że nie została przeczytana przez odbiorcę?
Mam już doświadczenie - od czasu przeprowadzki na nowy serwer nie działa opcja automatycznego powiadamiania o prywatnych wiadomościach, więc odbiorca bez zajrzenia do skrzynki jest nieświadomy tego, że czeka wiadomość. Admin jeszcze z tym się nie uporał.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości

cron