Skad sciagacie mp3 Blues'owe

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Skad sciagacie mp3 Blues'owe

Postautor: Elfendur » sierpnia 26, 2004, 5:14 pm

No mam takie pytanko z kad sciagacie mp3 blues'owe?
Elfendur
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: sierpnia 25, 2004, 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bartic » sierpnia 26, 2004, 6:26 pm

wejdz np. na dzial stronki bluesowe w gaworzeniu poza bluesem
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Gość » sierpnia 28, 2004, 10:02 am

Gość
 

Postautor: Polonista » sierpnia 28, 2004, 10:08 am

Jezus Maria.. ale byk w temacie. Proponuje zmieni? ten b??d panowie modelatorzy, bo a? wstyd (cho? to nie z waszej winy).

Pozdrawiam :)
Polonista
 

Re:

Postautor: Góri » sierpnia 28, 2004, 10:42 am

Polonista pisze:Jezus Maria.. ale byk w temacie. Proponuje zmieni? ten b??d panowie modelatorzy, bo a? wstyd (cho? to nie z waszej winy).

Pozdrawiam :)

Szanowny Polonisto,

b??d poprawiony, ale tak dla Twojej informacji, rola moderatora nie polega na korekcie b??d?w j?zykowych.
Niech ka?dy pisze tak jak potrafi!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

b??d

Postautor: ici_szakal » października 25, 2004, 12:30 pm

Nie spotka?em jeszcze forum, zeby moderator poprawia? b??dy user?w, ale w tym wypadku powinien ten post usun??.
Dlaczego, a bo to kpina - K?cik Audiofila i pytanie o mp3
ici_szakal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: października 24, 2004, 4:14 am
Lokalizacja: Wroc?aw

Re: Skad sciagacie mp3 Blues'owe

Postautor: konewkafurnit@wp.pl » grudnia 27, 2004, 1:03 pm

Ja mam
Napisz dogadamy si
konewkafurnit@wp.pl
 

Re: Skad sciagacie mp3 Blues'owe

Postautor: Arczi » stycznia 11, 2005, 6:26 pm

Elfendur pisze:No mam takie pytanko z kad sciagacie mp3 blues'owe?


Czlowieku nie sciagaj lecz kupuj, a jak potrzebujesz rady, jezeli chodzi o muzyke, to popros o nia Pana Andrzeja albo Pawla. Pozdr.
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: Janusz » stycznia 12, 2005, 9:33 pm

Witam
Faktycznie,nie ma jak oryginalna p?yta,nie wspominaj?c ju? o jako?ci brzmienia.Szkoda tylko ?e wiele koncert?w (szczeg?lnie) nie zosta?o wydanych na p?ytach,co wymusza ?ci?ganie mp3-jek.
Tutaj jednak musz? si? podpisa?,i to wszystkimi czterema ?apami,pod tym co napisa? 2 miesi?ce temu ici_szakal.K?cik audiofila i mp3 to jakie? nieporozumienie,delikatnie rzecz ca?? ujmuj?c.
Pozdrowienia dla wszystkich
Janusz
Janusz
 

Postautor: derf » stycznia 13, 2005, 8:36 am

Janusz pisze:Witam
Faktycznie,nie ma jak oryginalna p?yta,nie wspominaj?c ju? o jako?ci brzmienia.
Tutaj jednak musz? si? podpisa?,i to wszystkimi czterema ?apami,pod tym co napisa? 2 miesi?ce temu ici_szakal.K?cik audiofila i mp3 to jakie? nieporozumienie,delikatnie rzecz ca?? ujmuj?c.
Pozdrowienia dla wszystkich
Janusz

No i tu b?d? mia? par? s??w do powiedzenia:
Mam ?wiadomo?? ?e wi?kszo?? ludzi przyzwyczajona jest do tradycyjnych p?yt CD (kiedy? role t? spe?nia?y p?yty winylowe) i bardzo trudno jest im przekona? si? ?e mo?e by? co? takiego jak dobrej jako?ci mp3 ci sami b?d? mieli opory w innych technologiach kt?re niebawem zaczn? atakowa?(atakuj?) rynek audio i video (TDS)
Wyj?tkowe warto?ci ods?uchowe Format DTS daje sygna? o wy?szej jako?ci, oferuj?c jednocze?nie standard wielokana?owy i 24-bitow? rozdzielczo??. Format DVD-audio pozwala na wykorzystywanie pr?bkowania na poziomie 96kHz i 24-bit?w na sze?ciu kana?ach jednocze?nie zbli?onym do tego co oferuje materia? oryginalny miksowany w studio.!!!
Powracam jednak do tematu tabu:
Idea tworzenia MP3 wysokiej jako?ci napotyka na op?r z dw?ch stron. Z jednej strony atakuj? j? ludzie, kt?rzy uwa?aj?, ?e MP3 i tak nigdy nie dor?wna jako?ci? nagraniom audio. Nie jest to prawda: odpowiednio wykonane MP3 jest dla ogromnej wi?kszo?ci s?uchaczy trudne do odr??nienia od nagra? audio. Testy przeprowadzone w Niemczech, na sprz?cie kosztuj?cym setki tysi?cy dolar?w, wykaza?y, ?e cz?onkowie elitarnej grupy audiofil?w, nie s? w stanie odr??ni? dobrze zrobionego MP3 od nagrania z CD (cz??? z nich s?ysza?a subtelne r??nice w brzmieniu, ale nie potrafi?a powiedzie?, kt?ra wersja brzmi "lepiej"). Oczywi?cie s? ludzie, kt?rzy zawsze odr??ni? MP3 od CD, ale s? r?wnie? ludzie, kt?rzy pomno?? 38571 przez 73109 w pami?ci. Nimi nie b?dziemy si? tutaj zajmowa?. Warto doda? tak?e, ?e encodery MP3 ca?y czas si? rozwijaj? i s? coraz lepsze.

(wiecej na) : http://blog.art.pl/mp3hq/index.html#1
Na wysok? jako?? plik?w MP3 sk?adaj? si? 4 czynniki:
Dobry ripper (program s?u??cy do zgrywania d?wi?ku z CD)
Dobry encoder (program s?u??cy do zakodowania d?wi?ku w formacie MP3)
Optymalne ustawienia encodera (wybranie takich parametr?w, kt?re zapewni? d?wi?k wysokiej jako?ci)
Prawid?owe opisanie pliku (wprowadzenie do pliku nazwy wykonawcy, utworu, kolejno?ci na p?ycie itd)

(wi?cej na) :http://blog.art.pl/mp3hq/index.html#3

http://mitiok.free.fr/c.htm
http://lame.sourceforge.net/
http://www.rzepkowski.pl/elka/audio.htm (polska strona o kompresji)
http://www.midimania.nuta.pl/download.html (pluginy stery itd.)

Kolejna sprawa to player :
Program foobar2000 jest jednym z najlepszych, je?eli nie najlepszym odtwarzaczem muzyki na PC, obs?uguj?cym prawie wszystkie istniej?ce formaty audio. Program ten to zaawansowany player, kt?ry wyr??nia si? spo?r?d innych program?w tego typu wa?n? i nowatorsk? cech? - zastosowano w nim wewn?trzne przetwarzanie danych realizowane na 64 bitach, z konwersj? na sygna? wyj?ciowy 16/24 bitowy z ditherem, czyli odpowiednio dobranym cichym szumem poprawiaj?cym wra?enia s?uchowe. Stratne formaty dekodowane s? do 32 bit?w, wi?c nie zachodzi obcinanie du?ych warto?ci sygna?u. Proces ten zapewnia bezkonkurencyjn? i rewelacyjn? jako?? d?wi?ku.
Jest to aplikacja autorstwa Piotra Paw?owskiego (wsp??tw?rcy Winamp'a), kt?ry zrezygnowa? ze wsp??pracy z firm? NullSoft. W przeciwie?stwie do wielu "pami?cio?ernych" program?w, foobar2000 zosta? stworzony pod k?tem odtwarzania najwy?szej jako?ci d?wi?ku (u?ytkownik wsp??pracuje z programem poprzez skromny i prosty interfejs graficzny lub
konsol? tekstow?). Jako?? odtwarzanego d?wi?ku w por?wnaniu cho?by z Winampem, jest niepor?wnywalnie wy?sza.
Reasumuj?c wszystkie te technologie zosta?y stworzone przez cz?owieka i dla cz?owieka jednak gro ludzi zanim zapozna si? z tematem tak jak on na to zas?uguje i wymaga aby m?g?
pokaza? swoje mo?liwo?ci woli korzysta? z prawa „Murphy'ego” i dochodz? do wniosku „To si? nie mo?e uda?” .
Natomiast je?li komu? pasuje taki stan rzeczy jak swoja w?asna (prywatna) opinia na temat wy?szo?ci jednego formatu nad dr?gim (?wi?t Wielkanocnych nad
?wi?tami Bo?ego Narodzenia) Wav nad Shorten itd. To jego prywatna sprawa i nie mam zamiaru go przekonywa? jednak uczciwo?? nakazuje nie krytykowa? czego? czego si? nie rozumie (nie zna), je?li za? kto? jest zainteresowany wi?ksz? ilo?ci? informacji w tym temacie to dysponuje paroma adresami w?asnych oraz bardziej fachowych publikacji .

W powy?szym tekscie nie mia?em zamiaru nikogo obrazi? ani dotkn?? , pragn??em jedynie
zaznaczy? jak cz?sto cz?owiek z natury istota omylna jest w stanie sugerowa? si? szeroko rozpowszechnian? opini? nie zawsze prawdziw? 
pozdrawiam „derf”
derf
 

Postautor: Arczi » stycznia 17, 2005, 5:54 pm

Musze sie zgodzic z derfem ze naprawde mozna solidnie zripowac plytke Cd. Dlatego wiekszosc moich mp3 brzmi solidnie (sam ripowalem). Inna sprawa jest ze po sieci chodzi mnostwo empetrojek, ktore nie nadaja sie do sluchania. Nie przeszkadz mi to jakos, bo kazdy czlowiek kochajacy muzyke (rowniez artystow ja tworzacych), w rzeczywistosci kupi sobie plytke CD. Mp3 w moim przypadku, umozliwia mi poznanie coraz to nowszej muzyki. Bez uprzedniego zapoznania sie z materialem nie kupilbym polowy plyt ktore obecnie posiadam. Dlatego mam nadzieje ze Elfendur wlasnie w takiej intencji pytal sie o nie :wink:
O foobar2000 nie slyszalem ale przetestuje ten programik jeszcze dzisiejszego wieczora

p.s do derfa - jaki program uzywasz do zgrywania muzyki na kompa??
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: Janusz M. » stycznia 17, 2005, 7:57 pm

Ale musisz przyzna?,?e s?uchanie mp3 z kompa,mo?e jeszcze na g?o?niczkach Creativa z audiofilizmem nie ma nic wsp?lnego.Dzi?ki mp3 zdoby?em rzeczy kt?rych inaczej bym nie us?ysza?,ale cud?w niet.Chyba ?e kto? w domu zrobi to jak w Telarcu,Mobil Fid.czy w Tacecie.Zreszt? nie ma co udowadnia? ?e 2+2=4.
Serdecznie pozdrawiam.
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: derf » stycznia 17, 2005, 8:55 pm

Arczi pisze:
p.s do derfa - jaki program uzywasz do zgrywania muzyki na kompa??


Witam
Wracaj?c odrobine do tematu problemy z ograniczeniami w plikach mp3 sko?czy?y si? w momencie zastosowania zmiennego kodowania (VBR) kapitalnie radzi sobie z tym program
EAC kt?ry jest w stanie na bazie kodeka LAME 3.96.1 lub 3.97_,ewentualnie Lame encoder winGogo236 (japa n dobry koder wymaga jednak konfiguracji i nie wszystkie repery na nim dzia?aj? prawid?owo)oraz Layer-3 Audio Decoder ACM. kodekami z serii Lame w VBR mo?na zakodowa? nawet bardzo wysoki bitrate (500-700) co daje doskona?? jako?? pliku jednak przy zwi?kszonej obj?to?ci , ja stosuje jako minimum sta?y 192 a VBR ?redni 256-320
jednak zawsze ripowany programem EAC ! kt?ry daje doskona?? jako?? oraz kapitalnie za?atwia problem korekcji b??d?w ,jedynym mankamentem jest czas w jakim to robi w por?wnaniu np. do Easy CD-DA Extractor jednak co? za co? .
Zgadzam si? z twoim podej?ciem do formatu mp 3 jako pliku testuj?cego przed zakupieniem
oryginalnego materia?u ! to si? doskonale sprawdza bo je?li m?wimy tu o swoich faworytach
muzycznych to wiadomo ?e cz?sto kupujemy i wiemy czego si? spodziewa? jednak w przypadku nieznanych kapel bywa ?e niepotrzebnie wywalamy kase .Nast?pna sprawa to bootlegi czasem mp3 to jedyna szansa aby by? posiadaczem takich nagra? (przyk?adem jest tu min. Govt Mule z Beacon Theater New York [2004.12.31] gdzie materia? by? dost?pny w 9 dni po koncercie najpierw s plikach flac lub shorten nast?pnie mp3 w 320 bitrate i pewnie
wielu sceptyk?w by si? mocno zdziwi?o jako?ci? tego materia?u.(wszystkiego 4 CD na 565 MB)
Natomiast co do uszkodzonych plik?w mp3 jest pewna rada takie pliki (oczywi?cie do pewnego stopnia uszkodzenia) da si? zregenerowa? wspaniale robi to Easy CD-DA Extractor
jednak uszkodzenie nie mo?e przekracza? 0,05% w przypadku wi?kszych powstaj? nieprzyjemne trzaski no i mo?esz jeszcze spr?bowa? programem Mp3 Doctor jednak co do jego zastosowania w tym temacie nie jestem pewien nie sprawdza?em.Celowo nie wspominam tu o programach typu CoolEdit 2000 pro jako bardziej zaawansowanym i komercyjnym produkcie potrafi?cy robi? prawdziwe cuda z plikami muzycznymi .
Wszystkie w/w programy kt?re sprawdzi?em serdecznie ci polecam i jestem pewien ?e nie b?dziesz zawiedziony natomiast na temat playera foobar (ostatnia wersja v0.8.3) nie b?d? si?
rozpisywa? powiem tylko tyle ?e nie spotka?em si? z programem kt?ry by? by w stanie mu dor?wna? do pi?t nie wspominaj?c ju? o Winampie czy WMP wymaga jednak cierpliwo?ci w konfiguracji (jest tylko w j?z.Angielskim) jednak jego si?a jest pora?aj?ca !
Aby si? zbytnio nie rozpisywa? poni?ej zamieszczam pare link?w do w/w program?w .
Foobar pl
EAC
Easy CD-DA Extractor 7.7.1.2
LAME
VBR MP3
W razie ewentualnych problem?w lub pyta? postaram si? w miar? mo?liwo?ci pom?c.
pozdrawiam derf
derf
 

Postautor: derf » stycznia 17, 2005, 9:16 pm

Janusz M. pisze:Ale musisz przyzna?,?e s?uchanie mp3 z kompa,mo?e jeszcze na g?o?niczkach Creativa z audiofilizmem nie ma nic wsp?lnego.Dzi?ki mp3 zdoby?em rzeczy kt?rych inaczej bym nie us?ysza?,ale cud?w niet.Chyba ?e kto? w domu zrobi to jak w Telarcu,Mobil Fid.czy w Tacecie.Zreszt? nie ma co udowadnia? ?e 2+2=4.
Serdecznie pozdrawiam.

No tak z Audiofilizmem ma niewiele
jednak s? tacy co na 64 bitowym Athlonie 3500 przegl?daj? tylko poczt? a na pliki DTS oraz koncerty w 5.1 lub 6.1 twierdz? ?e wol? stereo no i maj? do tego prawo jak 2+2=4.



:lol:
derf
 

Postautor: bartic » stycznia 17, 2005, 10:04 pm

Drogi Derfie! coz za wiedza! ;) dzieki, duzo sie dowiedzialem, nic powiedziec nie moge... ale chyba ten dlugi teksto o foobarze nie jest moze taka jakas reklama? ;) poza tym, chcialbym jeszcze raz zwrocic uwage, na niewlasciwe stosowanie slowa "komercyjny" w zdaniu: "CoolEdit 2000 pro jako bardziej zaawansowanym i komercyjnym produkcie potrafi?cy robi? prawdziwe cuda z plikami muzycznymi "... coz, jesli jest dobry i wysokiej klasy, to nie jest komercyjny. Komercyjny znaczy: tniemy koszty na jakosci dla zwiekszenia produkcji (oraz reszta kasy idze na reklame). mam jeszcze male pytanko o te TDS o ktorych wspominasz. moglbys rozwinac temat?

pozdrawiam!
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: derf » stycznia 17, 2005, 11:05 pm

Bartic pisze:Drogi Derfie! coz za wiedza! ;) dzieki, duzo sie dowiedzialem, nic powiedziec nie moge... ale chyba ten dlugi teksto o foobarze nie jest moze taka jakas reklama? ;) poza tym, chcialbym jeszcze raz zwrocic uwage, na niewlasciwe stosowanie slowa "komercyjny" w zdaniu: "CoolEdit 2000 pro jako bardziej zaawansowanym i komercyjnym produkcie potrafi?cy robi? prawdziwe cuda z plikami muzycznymi "... coz, jesli jest dobry i wysokiej klasy, to nie jest komercyjny. Komercyjny znaczy: tniemy koszty na jakosci dla zwiekszenia produkcji (oraz reszta kasy idze na reklame). mam jeszcze male pytanko o te TDS o ktorych wspominasz. moglbys rozwinac temat?

pozdrawiam!

Witam
Tak oczywi?cie Bartic masz racje! z tym CoolEdit 2000 pro niew?a?ciwie to zinterpretowa?em komercyjny znaczy oczywi?cie tniemy koszty a cierpimy na jako?ci
dzi?kuje za zwr?cenie uwagi ! Co do mojej wiedzy to nie jest ona zn?w taka wielka ale staram si? jak mog? mp3 oraz wszelkie formaty tego typu to m?j „konik” z racji obj?to?ci
mojej kolekcji staram si? to wszystko jako? uporz?dkowa? zwracaj?c szczeg?ln? uwag? aby dzwi?k pozostawa? w idealnym stanie a komputer traktuje(a raczej jego HDD oraz karte d?wi?kow?) jako zrud?o sygna?u przenoszonego nast?pnie na zewn?trzny wzmacniacz oraz stosowne dla kieszeni zestawy nag?a?niaj?ce.
Natomiast co do DTS to podam przyk?ad:
CD jest szesnastobitowym medium, oferuj?cym cz?stotliwo?? pr?bkowania na poziomie 44.1kHz sygna? audio jest ju? od jakiego? czasu zapisywany z rozdzielczo?ci? 20- i 24-bitow?
natomiast Format DTS 96/24 to: 1. Jako?? d?wi?ku na bardzo wysokim poziomie, zbli?onym do tego co oferuje materia? oryginalny miksowany w studio 96/24.
Sze?? kana??w (5.1) odtwarzaj?cych sygna? o parametrach 96/24 (96kHz i 24-bity) przy najwy?szej jako?ci sygna?u video, programy muzyczne i ?cie?ki d?wi?kowe w DVD-video.
Wi?cejTU
Natomiast z foobarem jest nast?puj?co :
Pomys?odawc? programu jest P.Paw?owski (z pochodzenia polak) kt?ry pracowa? wcze?niej
w firmie nullsoft dystrybutor (winampa) po jakim? czasie nast?pi? roz?am (podobno problemem by?o skierowanie si? firmy ku masowemu odbiorcy) co spowodowa?o rozstanie si? z firm? oraz zabranie si? wraz z grup? m?odych bardzo obiecuj?cych programist?w do
stworzenia konkurencji dla winampa z nastawieniem na jako?? d?wi?ku .
Czy to ambicje zagrania by?ym kolegom na nosie czy ch?? stworzenia nowej warto??i tak czy inaczej powsta? Foobar 2000
jedyny tego typu player o takich parametrach i od razu ci? uspokoj? program jest zupe?nie darmowy i bardzo rozbudowany jak na tego typu produkt ,jednak jego prawid?owa konfiguracja nastr?cza zwyk?emu u?ytkownikowi odrobine problem?w s? jednak strony (fora)jedno TU
traktuj?ce ten temat bardzo wnikliwi gdzie na pewno wszyscy na zadane pytania otrzymaj? odpowiedz w razie jaki? pyta? s?u?? wiadomo?ciami kt?re posiadam.
pozdrawiam derf
derf
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » stycznia 18, 2005, 12:11 am

Ja piernicze...
Black magic!!!!!!!!!!
Na szczescie mnie to zupelnie nie interesuje. Zwariowalbym od tych technicznych okreslen...
.................
.Bardzo dobry sprzet i muzyka tylko z orginalnych wydawnictw.
jak kiedys analogi...
Masz w rece pelny produkt ; finalny efekt muzykow , technikow i artystow-grafikow.
Pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: miksiu » stycznia 22, 2005, 8:45 pm

NAJWI?KSZE ILOSCI I NIESAMOWITE P?YTY BLUESOWE MO?NA ZNALE?? ZDECYDOWANIE TYLKO NA DC++ NA HUBACH:
bluesbreakers.servebeer.com
roy.servebeer.com
bestblues.servebeer.com
hub.evilclan.net

Jak znajde wiecej to napisze
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miksiu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: stycznia 22, 2005, 5:43 pm

Postautor: derf » stycznia 25, 2005, 9:56 am

Witam
Do hub?w kt?re poda?e? dodam jeszcze :

Blues home (nikky.no-ip.com:430)
Jazz, Drum & Percussion + Musicians Hub (dpfrd.no-ip.com)
Jazz Free (jazzfree.sytes.net)
NL Rock 'n Blues (elvino.no-ip.info)
bootlegarchive.com:1411
Jazz Club (jazzclub.sytes.net) (wymagana rejestracja)
RockinBlues (rockinblues.servebeer.com:1711)

Nic jednak nie jest w stanie przebi? hub?w na kt?rych wymagana jest rejestracja (uzyskanie has?a dost?powego)
barier? jednak jest Upload jaki musimy posiada? (min.256 kbps) oraz ilo?? udost?pnianych danych (mi?. 100 GB muzyki Bluesowej)
te huby posiadaj? w?asne strony :
http://www.bootlegarchive.com/links.asp (to najlepsza jaka istnieje baza Bootleg?w ! wymagania do?? rygorystyczne nie uznaj?
format?w kompresji stratnej czyli mp3 i pochodne tylko : SHN, flac,shorten, rejestracja )

kolejny: http://www.music-marketgold.com/ (podobne wymagania dopuszcza jednak pliki mp3 jednak wykonane w VBR boot usuwa w przypadku udost?pniania wadliwych lub nieprawid?owych danych mi?. 100BGB danych)

no i: http://bluesavenue.sytes.net/ (kanadyjski hub z Winipeg o do?? restrykcyjnych warunkach mi? 100 BG )
Na wszystkich opisanych wymagana rejestracja a cz?sto i por?czenie dw?ch klubowicz?w jednak dane oraz ich jako?? dost?pne
na tych hubach s? osza?amiaj?ce( na w/w spotka?em tylko dw?ch Polak?w jednak na sta?e zamieszka?ych w USA)
z praktyki jednak wiem ?e jest to mo?liwe ! huby prowadzone s? zawodowo maj? w?asn? galerie klubowicz?w organizuj? wsp?lne
wakacje ,zloty,zapraszaj? si? wzajemnie na koncerty itd. itp.
polecam
derf
 

Postautor: moonkey » marca 12, 2005, 12:28 am

mp3, mp3, mp3... panowie... a moze by tak ogg???
moonkey
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: marca 9, 2005, 11:12 pm

:)

Postautor: Korina » września 4, 2005, 1:32 am

... a ja sobie do komputera zmajstrowa?em wzmachol 2x20 W na uk?adach TDA 2040 z preampem stereo na uk?adzie TDA 1524, z uk?adem zasilania, w kt?rym znajduje si? trafo toroidalne do lamp halogenowych 50 VA, do tego pod??czam stare 25 watowe g?o?niki Unitry i poziom szum?w jest tak wysoki, ?e jako?? p?yty i mp3 jest dok?adnie taka sama... he he :) :D
Korina
 

mp3

Postautor: Korina (raz jeszcze) » września 4, 2005, 1:40 am

Co do mp3 tak na powa?nie - rzeczywi?cie co? co ma mniej ni? 256 kbps nie nadaje si? do s?uchania, a nawet i powy?ej bywa ostro... Ale z drugiej strony Panowie, pomnijmy czasy, kiedy na rynku nie by?o nic lepszego ni? kasety, kt?re oferowa?y zupe?nie p?aski d?wi?k, a co wi?cej przy niewyczyszczonej g?owicy by? efekt tremolo w odniesieniu do ca?ego nagrania :)
Korina (raz jeszcze)
 

Postautor: Stanley-1 » września 6, 2005, 6:24 am

Derfie co do wiedzy to masz wielk? i w dodatku dar jej przekazywania..prosty i skuteczny... tak jak czytam...technika wkracza szybko pozwalaj?c juz
na cuda...ja jeszcze pozostaj? w moim swiecie muzyki w ktorym opieram swoje s?uchanie o kolumny ktore mo?e 25 lat temu zbudowalem nietypowe jak ja niemozlwe do postawienia w bloku bas refesy z podw?jna komora ..podbijajac? 2 oktawy ...do dzisja s?ucha mi sie z nich nalepiej..oczywiscie jest to ocena subiektywna na dzwiek wplywa wiele czynnik?w..a mam 38 kolumn i ??cz? je w r?zne wairianty..i otrzymuj? r?zne efekty i doznania..tak ?e ch?tnie widze now? technik? MP3 bo pozwla zmagazynowac niesamowita ilosc utwor?w i mie? dostep w ka?dej chwili do nich za niepor?wnywalnie mniejsz? cene ja CD i w kieszeni mozna mie? to co sie lubi zawsze pod reka...a je?eli tehnika pozwala na jeszce lepsza jakosc to super....kazdy moze wybra? to co mu pasuje...a warto sledzic rozw?j i cieszyc sie ?e sa tacy pasjonaci i wymieniaja sie pogladami...
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Adi » września 12, 2005, 8:03 pm

nie przeczytalem co prawda calego topicu z braku czasu... pozwole sobie jednak zauwazyc, ze formaty kompresji bezstratnej (jesli faktycznie takowa jest bezstratna) sa chyba lepszym rozwiazaniem od mp3...
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: MK » listopada 5, 2005, 10:07 am

Korina masz racj?
Muzyka musi gra?
mo?e co? wymienimy?
konewkafurnit@wp.pl
proponuj? wymian? audio, mp3
MK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: grudnia 27, 2004, 9:45 am
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: bartic » listopada 6, 2005, 9:56 pm

powiedzcie mi, bo dopiero teraz ?ci?gn??em dc++ i nie bardzo wiem, jak ?ci?ga? pliki :D udost?pni?em na razie 3gb, pod??czy?em si? pod jaki? bluesowy server, wy?wietli?o mi list? u?ytkownik?w, ale co dalej to nie wiem :)
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 6, 2005, 10:26 pm

Teraz mo?esz zrobi? 2 rzeczy:

1. Klikn?? na search i wpisa? to co ci? interesuje. Mo?esz wybra? czy to ma by? muzyka, program, wideo itp. Wtedy wy?wietli ci si? lista plik?w/folder?w kt?re mo?na ?ci?gn??. Klikasz prawym przyciskiem myszy dajesz download i czekasz a? si? ?ci?gnie plik, na kt?rym s? zapisane informacje co udost?pnia dany u?ytkownik. Jak ci si? ?ci?gnie zostaje wy?wietlona lista plik?w. Przy okazj widzisz plik/folder, kt?ry zaznaczy?e? do ?ci?gni?cia. Je?li dc nie wrzuci? tego pliku/folderu do ?ci?gania to klikasz na niego jeszcze raz i dajesz download. Je?li u do?u pisze "no slots available" to znaczy, ?e musisz poczeka? na swoj? kolejk?. Liczba slot?w jest r?wnie? wy?wietlana w oknie search. Oczywi?cie najlepiej wybiera? u?ytkownik?w z wolnymi slotami.

2. Je?li nie masz pomys?u co chcesz znale?? to klikasz na jakiegokolwiek u?ytkownika prawym przyciskiem myszy i dajesz "get file list". Wtedy mo?esz zrobi? to samo co w punkcie pierwszym kiedy wy?wietli ci si? zbi?r plik?w tego u?ytkownika.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: bartic » listopada 6, 2005, 10:28 pm

dzi?ki. obecnie szukam sardinasa i five horse
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Helmut » października 1, 2006, 1:54 pm

Tak?e uwa?am, ?e mp3 to muzyczny kastrat, ale szkoda si? nad tym rozwodzi?. Mnie nie sta? na wydatek rz?du 50-70 z?.
Mam kilka p?yt oryginalnych z Audio Quest i Aligator Records.
Pomimo kompresji stratnej, z mp3 nagrywam sobie p?yty w wave.
Je?eli kto? naniesie za pomoc?, np. Nero na twardziela, potem u?yje do przetworzenia na mp3 Sound Forge i ustawi najlepsz? opcj?, to potem mo?na uzyska? zupe?nie przyzwoicie brzmi?c? muzyk? (wave).
Sprz?t elektroakustyczy mam z lat 90.
Gra w miar? neutralnie.
pozdr,
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: homar » października 1, 2006, 8:25 pm

bartic pisze:powiedzcie mi, bo dopiero teraz ?ci?gn??em dc++ i nie bardzo wiem, jak ?ci?ga? pliki :D udost?pni?em na razie 3gb, pod??czy?em si? pod jaki? bluesowy server, wy?wietli?o mi list? u?ytkownik?w, ale co dalej to nie wiem :)

WA?NE
Po ?ci?gni?ciu czegokolwiek, najpierw przeskanuj to antywirem !!! Ja pare razu ju? si? nadzia?em na koniki troja?skie :(
O m?j ?l?sku .. umierasz mi w bia?y dzie? ....
Awatar użytkownika
homar
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: września 1, 2006, 12:05 am
Lokalizacja: Zabrze

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości