"Polski rock progresywny - Przewodnik"

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

"Polski rock progresywny - Przewodnik"

Postautor: karambol » listopada 29, 2008, 11:18 am

"Polski rock progresywny - Przewodnik" - Michał Wilczyński (pełny tytuł z nazwiskiem autora nie mieści się w polu przeznaczonym na tytuł newsa)

Zupełnie unikatowa pozycja na naszym rynku muzyczno-księgarskim. Zawiera opis płyt polskiego rocka progresywnego (cokolwiek by to znaczyło). Bardzo mi się podoba właśnie traki układ - płyty a nie wykonawcy. Stąd znajdujemy tu również wybrane pozycje z dyskografii wykonawców zupełnie nie pasujących do stylistyki jakiej dotyczy książka np. Varius Manx, 2+1, Budka Suflera, Skaldowie, Breakout itp. Ale obok ww. znajdujemy opis płyt SBB, Quidam, Riverside, Niemen i wielu innych w sumie ponad 200 pozycji.
Kiedy otworzyłem po raz pierwszy książkę trochę się zawiodłem że takie krótkie opisy, zaledwie kilka-kilkanaście zdań. Ale wystarczyło przeczytać kilka tekstów aby zrozumieć że mało nie znaczy źle. Autor trzyma się zasady "opisywać z nie recenzować" a opisuje w sposób niezwykle rzeczowy i kompetentny. I na tyle mnie przekonał że czytając książkę zrobiłem sobie wykaz pozycji jakie powinienem koniecznie mieć i jedną już zrealizowałem. Riverside "Out of myself" zwaliło mnie na kolana. Piękna muzyka aż dziwne że jakoś wcześniej na tę płytę nie trafiłem. Mam nadzieję że inne polecane przez autora pozycje będą równie udane.
Ostatnio zmieniony grudnia 9, 2008, 9:13 am przez karambol, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » listopada 29, 2008, 6:38 pm

No, no, karambol progresywny - wszyscyśmy z półki "nie tylko bluesem człek żyje" :lol:
Obrazek
Kupiłeś tu rockserwis czy gdzieś taniej?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Darekk66 » listopada 29, 2008, 6:55 pm

No to trzeba będzie nabyć. A jeżeli chodzi o Riverside to dla mnie chyba obecnie nr 1 na polskim rynku. Muzyka z " Second Life Syndrom" mnie po prostu rozwaliła. A moja żoncia po prostu nie mogła sie oderwać od słuchawek! :lol:
Darek Kępiński
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: karambol » listopada 30, 2008, 9:29 am

B&B pisze:No, no, karambol progresywny - wszyscyśmy z półki "nie tylko bluesem człek żyje" :lol:
Kupiłeś tu rockserwis czy gdzieś taniej?

Kupiłem na Allegro i troszeczkę drożej
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: rockowy » grudnia 8, 2008, 12:13 am

Dziękuje pięknie za miłe słowa :) Właśnie taki cel przyświecał mi robiąc przewodnik - żeby sprowokować do sięgnięcia po niektóre albumy, jakie mogły ujść uwadze słuchaczy. Mam nadzieję, że drugie wydanie będzie jeszcze lepsze :)

Ponadto "Przewodnik..." robi trochę za koło zamachowe do innych działań mojej świeżo założonej firmy - tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy kupili. Mam nadzieję, że uda się zdziałać dużo dobrego dla dobrej, polskiej Muzyki.

Pozdrawiam ciepło
Michał (nie Paweł ;) Wilczyński
rockowy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: listopada 17, 2004, 8:23 pm

Postautor: karambol » grudnia 9, 2008, 9:13 am

rockowy pisze:Pozdrawiam ciepło
Michał (nie Paweł ;) Wilczyński

Ooops . Mam kolegę który się nazywa Paweł Wilczyński stąd mój błąd.

Dziś odebrałem kolejna płytę z listy - Millenium "Reincarnations".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości