"U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Spis i adresy do audycji radiowych on-line

Moderator: mods

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » listopada 30, 2017, 1:34 am

Zapraszam serdecznie na dzisiejszą audycję. Gwoździem programu będzie rozmowa na gorąco z Nickiem Schnebelenem, tuż po zakończeniu jego długiej trasy po Polsce i Europie Środkowej. Rozmowa spontaniczna, niezaplanowana, ale kopara mi opadła i postanowiłem co nieco pogadać ;-) Słuchać też będziemy fragmentów jego ostatniej płyty. Resztę audycji wypełni kilka solidnych, blues-rockowych rzeczy. Tych nowych i tych najnowszych :) Zapraszam po 19.

U PROGU BLUESA #39 - NICK SCHNEBELEN i kilka ładnych płyt
czwartek (30.11.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » grudnia 7, 2017, 4:48 am

Fragmenty poprzedniej audycji, a dokładniej rozmowa z Nickiem Schnebelenem już do odsłuchania TUTAJ.

A dziś w audycji znów muzyczny rollercoaster, bo będą zarówno wolne, nastrojowe bluesy, jak i energiczne rock'n'rollowe utwory. Sporo nowości, a także muzyczne - singlowe - zapowiedzi nadchodzących płyt. Zagrają m.in. Chris Stapleton, Dan Patlansky, duet Beth & Joe... i jeszcze kilku mniej znanych i trochę bardziej odkrywczych artystów. Co tu dużo gadać, trzeba słuchać :)

Zapraszam po 19.

U PROGU BLUESA #40
czwartek (7.12.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » grudnia 21, 2017, 3:23 am

Witajcie :)

Święta za pasem, a więc w dzisiejszej audycji nie może zabraknąć świątecznych akcentów. Wcale nie znaczy to, że będziemy słuchać tylko słodkich piosneczek i standardów - w końcu to blues. W bluesie nie wszystko jest radosne. Czy da się napisać smutny song o świętach? Czy Robert Johnson śpiewał świąteczne piosenki?

Na te i wiele innych pytań będziemy wspólnie szukać odpowiedzi dzisiaj, po godzinie 19. Zapraszam! :)

U PROGU BLUESA #42 - ŚWIĄTECZNIE I NIE TYLKO
czwartek (21.12.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » stycznia 4, 2018, 5:00 am

Witajcie

Krótko: w nowy rok trzeba wejść z przytupem - i tak się dziś postaramy zrobić. Zapraszam na pierwszą audycję w tym roku. Będzie trochę świeżej krwi i mnóóóóstwo gitary elektrycznej. A odwiedzimy bardzo różne i całkiem ciekawe rejony naszego globu - choćby Brazylię i Austrię... no, też się zdziwiłem.

Startujemy punktualnie jak nigdy - o 19:00. Bez reklam, wiadomości i innych przeszkadzajek - taki to hojny nowy rok :) za to zmieści się jeszcze więcej dobrej muzyki.

U PROGU BLUESA #44 - OTWIERAMY NOWY ROK
czwartek (4.01.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » stycznia 25, 2018, 2:00 am

Dzień dobry!

Dawno tu nie pisałem, co nie znaczy, że nie byłem. Teraz jednak postanowiłem coś skrobnąć, bo szykuje się naprawdę przyjemny wieczór.
Wreszcie i nowy rok przynosi ciekawe płyty/nagrania i dziś będzie kilka nowości, a także kilka zapowiedzi płyt głośnych i mniej głośnych. Jedna z nich pochodzi z Holandii, a to jakoś mnie skłoniło aby temat holenderski pociągnąć dalej, bo cenię sobie ichniejszą scenę bluesowo-rockową lat 70 :) A więc i takie starocia się pojawią, w tym jedna płyta i jeden zespół, który za żelazną kurtyną zdobył wielką popularność i poza Holandią to o dziwo u nas święcił największe triumfy. Weterani mogą zgadywać :) A resztę sobie dopowiemy i posłuchamy po 19. Zapraszam!

U PROGU BLUESA #47
czwartek (25.01.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!

PS. Zbliżamy się do małego, okrągłego jubileuszu - 50. audycji, który postaramy się hucznie obejść. Więcej informacji już niebawem!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lutego 1, 2018, 2:29 am

Witajcie

Zapraszam i dziś. Nowości ciąg dalszy, kilka się pojawi. Będzie zarówno to, o czym w bluesowym światku ostatnio głośno - Grammy, Beth & Joe... ale też kilka rzeczy, o których zdaje się już nikt nie pamiętać. Ustosunkuję się do tego wszystkiego, choć mam takie przeczucie, że moja opinia będzie trochę odmienna od tej powszechnie panującej.

Zapraszam o 19 do wspólnego słuchania muzyki :)

U PROGU BLUESA #48
czwartek (1.02.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


A już za tydzień inaugurujemy mały jubileuszowy tydzień - liczba mnoga, bo wpadnie Paweł Szymański, który pogra nam zupełnie na żywo. Trochę wody w Łynie upłynęło od naszego ostatniego radiowego spotkania :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lutego 7, 2018, 5:16 pm

A więc zapraszamy serdecznie i oficjalnie na tłusty, bluesowy czwartek w Radiu UWM FM :) Już jutro moim gościem będzie Paweł Szymański.

Obrazek
Od ostatniej wizyty Pawła upłynęło już 8 miesięcy. Wtedy spotkaliśmy się przy okazji premiery płyty "Szpital św. Jakuba". Pamiętam, że na zewnątrz były juwenalia, a w radiu niesamowity ukrop. Takie warunki słabo sprzyjały graniu na żywo ;) ale i tak wpuściliśmy trochę dźwięków w eter, choć głównie graliśmy ze świeżutkiej płyty. I gadaliśmy. Teraz zamierzamy się poprawić - gadać trochę mniej i grać tylko i wyłącznie na żywo ;)

W tzw. międzyczasie trochę się wydarzyło - studio nam wyremontowali :) a Paweł przejeździł Polskę z nową płytą i napisał trochę nowych piosenek, których jeszcze nigdzie nie znajdziecie. Mam nadzieję, że jutro choć kilka z nich nam zaprezentuje.

Zapraszamy do słuchania i komentowania.

U PROGU BLUESA #49 - PAWEŁ SZYMAŃSKI LIVE
czwartek (8.02.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Tym samym zbliżamy się do małego, choć okrągłego jubileuszu - 50. audycji - zatem inaugurujemy małe świętowanie. Za tydzień, w audycji #50 też będzie gość, też będzie grał i też będzie pięknie. A kto? Zdradzę w czasie programu.

Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: Dziadek Władek » lutego 8, 2018, 1:29 am

Pawła posłuchać na żywo - wielka przyjemność!
Może uda mi się jej doświadczyć dziś wieczorem... :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: stefan » lutego 10, 2018, 4:32 pm

stefan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: lipca 1, 2013, 11:26 am

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: Dziadek Władek » lutego 11, 2018, 9:28 am

Dzięki - tym bardziej, że nie zdążyłem na pierwsze 20 minut :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lutego 15, 2018, 12:48 am

Tradycyjnie - dziękuję Władku za obecność kiedy trzeba :) I zapraszamy też innych. Było sympatycznie, a kto nie słuchał ma nieczęstą okazję powyższym linkiem nadrobić zaległości.

Dziś natomiast okrągła, jubileuszowa pięćdziesiątka ;) Gościem 50. audycji będzie Arek Zawiliński!

Obrazek
na zdjęciu gitara starsza niż my dwaj razem wzięci...

No dobra, nie ukrywam - tym razem nie-zupełnie na żywo, ale prosto z naszego skromnego, choć dość profesjonalnego studia nagraniowego. Arek gościł we wtorek w Olsztynie, z chęcią przyjął zaproszenie do nas i nagraliśmy - na setkę (więc prawie jak na żywo! :)) - audycję z garścią nowych piosenek, które znajdą się na nadchodzącej płycie.

Trochę opowieści, których nie znacie i trochę piosenek, których nie słyszeliście :)
Efektów naszego spotkania można będzie wysłuchać po 19:00. Zapraszamy serdecznie!

U PROGU BLUESA #50 - AREK ZAWILIŃSKI
czwartek (15.02.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
Ostatnio zmieniony marca 28, 2018, 9:05 pm przez thekk, łącznie zmieniany 1 raz
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: Dziadek Władek » lutego 15, 2018, 1:53 pm

Niedawno przegapiłem koncert Arka w Częstochowie; może dziś, choć w ułamku, nadrobię?... :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » marca 1, 2018, 12:04 am

Szkoda, że nie wywiązała się tu jakaś dyskusja, choć widziałem że Stan próbował rozruszać forum - bezskutecznie :P niemniej dziękuję wszystkim za obecność w trakcie pięćdziesiątki!

Dziś zapraszam na kawał przecudnego blues-rocka. Rocka mocno pachnącego złotymi latami '70. Proszę mi wierzyć na słowo, będzie warto. Wystąpią dwa kapitalne, acz mało znane zespoły ze słówkiem "Dirty" w nazwie (czy to zwiastuje coś złego?), w tym jeden który buja baaardzo zeppelinowsko. Będzie "nowy" Hendrix - mały przedsmak (ale jaki!) nadchodzącej płyty z niepublikowanymi wcześniej nagraniami mistrza. Coś nowego też się pojawi. A na dokładkę Rory Gallagher z sesji dla BBC, bo w piątek przypada 70. rocznica urodzin Irlandczyka.

To będzie piękny wieczór :) i już marcowy... jak ten czas zasuwa.

U PROGU BLUESA #52
czwartek (1.03.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » marca 7, 2018, 7:33 pm

Dzień dobry :)

Króciutko: ze względu na Dzień Kobiet, tym razem audycja poświęcona wyłącznie kobietom. W bluesie, rzecz jasna. Będzie zarówno elegancko, jak i z pazurem.

Zapraszam nie tylko Panie ;)


U PROGU BLUESA #53 - KOBIETY W BLUESIE
czwartek (8.03.2018) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub w W INTERNECIE



Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » marca 15, 2018, 2:00 am

Dzień dobry,

Tak w międzyczasie, w ubiegłym tygodniu nieopatrznie stuknął tej audycji kalendarzowy roczek. W związku z tym, nieco sentymentalnie, zaczynam(y) dziś od Johnny Wintera - tak też zaczęło się w pierwszej audycji ;-) Potem płynnie przechodzimy do "nowej" płyty Hendriksa - płynnie, bo tam też Wintera można usłyszeć. I jeszcze kilka niespodzianek, które ładnie dopełnią nam ten duet.

Zapraszam! Będzie gitarowo.

U PROGU BLUESA #54
czwartek (15.03.2018) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub w W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » marca 22, 2018, 1:38 am

Dzień dobry,

Dziś troszkę pohałasujemy. Niektórzy nazywają to garażowym bluesem, ale ja mówię na to po prostu rock'n'roll. Współczesny, przybrudzony, ale mocno osadzony w bluesie. Nie bez polskich akcentów ;)

Audycja może nie dla purystów, ale ciekawe rzeczy będą. Zapraszam!

U PROGU BLUESA #55
czwartek (22.03.2018) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » marca 28, 2018, 8:57 pm

Witam przedświątecznie!

Święta skłaniają do refleksji, a taką najbardziej powierzchowną jest... uświadomienie sobie przemijania. A z racji, że ostatnio trochę pędziliśmy za nowościami, jutro zupełnie odwrotnie - sięgniemy do klasyki gatunku, po artystów i nagrania ponadczasowe, niekiedy - trochę zapomniane. Okraszone opowieściami i refleksjami. Myślę, że to będzie naprawdę ciekawy wieczór.

Zagrają między innymi Robert Johnson (nie mogło go tu zabraknąć, ale przy okazji poruszę temat rzekomo przyspieszonych nagrań i posłuchamy sobie RJ w zwolnionym... tfu, prawdziwym? tempie :)), a z polskich zagra chociażby Nocna Zmiana Bluesa, która nagrała kilka lat temu w Olsztynie świetną koncertówkę, docenioną zresztą na IBC w Memphis, a już za tydzień ponownie wystąpi w Olsztynie i na ten występ, przy okazji, będzie można zgarnąć wejściówkę :)

Zatem tym razem audycja jak najbardziej dla purystów. Zapraszam!

U PROGU BLUESA #56 - KLASYCZNIE
czwartek (29.03.2018) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » kwietnia 12, 2018, 3:16 am

Dzień dobry :)

Zapraszam dziś na podwieczorek polsko-amerykański. Zagrają nam tylko artyści z Polski i USA. A może i jakaś synteza "bratnich" narodów się pojawi...

Tym razem nagrania nowe i współczesne. Przekrój klimatów szeroki - od ciężkiego, psychodelicznego blues-rocka aż po soulowy, nowoorleański R&B.

Będzie ciekawie, a niektórzy wykonawcy mogą Was zaskoczyć. Zwłaszcza na samym początku ;)

U PROGU BLUESA #58 - PODWIECZOREK POLSKO-AMERYKAŃSKI
czwartek (12.04.2018) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » kwietnia 18, 2018, 9:36 pm

Witajcie,

Jutro pogramy... może trochę ostrzej? Pogrzebiemy w latach '90 i sięgniemy do twórczości artystów, którzy dawali wtedy nadzieję, że rock... czy raczej blues-rock jeszcze nie umarł. A i tegoroczne płyty się znajdą, które podobną nadzieję podtrzymują, choć zdaje się, że dziś kondycja gatunku jest nieco lepsza.

No i obiecane powroty też będą - wśród nich druga część świetnej płyty California Honeydrops.

Z racji, że w dużej mierze będzie to blues z klasycznym, rockowym zacięciem, audycja powinna przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom starego rocka.

Podobnie jak poprzednio, zalecam się nie spóźniać, bo przystawek nie przewiduję ;)

U PROGU BLUESA #59
czwartek (19.04.2018) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 9, 2018, 11:17 pm

Dzień dobry,

Zapraszam szanownych Państwa na wyjątkowo ciekawą i pokręconą audycję :) Dziś sporo nowej muzyki ze świata i z kraju. Raczej do tańca niż bujańca. Od rockabilly, przez rock'n'roll, aż po blues-rocka. Jak widać, mam chyba wyjątkową zdolność do kategoryzowania muzyki, czego jednak nie lubię. Zatem po prostu - ładnie będzie, naprawdę ładnie.

Cóż, nie chcę się wygadywać, ale zagra kilku ważnych dla mnie artystów, którzy ostatnio powydawali nowe płyty. W tym m.in. Holendrzy z moją osobistą kandydatką na blues-rockową płytę roku i pewien Pan z Polski, który we wrześniu zagra z zespołem na Rawie, ale jak mu się nudzi to w sypialni sobie sam nagrywa pojechane country ;) A może uda nam się nawet porozmawiać? ....

Enigmatycznie, ale chyba kto ma wiedzieć ten wie. Resztę kart odkryjemy po 19! Zapraszam serdecznie.

U PROGU BLUESA #62
czwartek (10.05.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 16, 2018, 9:52 pm

Vox populi, vox Dei.

Słuchacze chcieli, ja chciałem, to i dotrzymam obietnicy złożonej tydzień temu. Przynoszę jutro te same płyty i słuchamy ich dalej, z jedną tylko małą odmianą, która jest konieczna. Two Timer wydali nowy album i nie może go zabraknąć :)

Tydzień temu nie udało się porozmawiać z enigmatycznym Panem z Polski, ale teraz jesteśmy już umówieni. Chodziło oczywiście o Jacka Bilińskiego (gitarzysta Wicked Heads), z którym porozmawiamy sobie o jego nowej, solowej płycie - projekcie Radio UFO (rewelka!)

Obrazek
grafika: Łukasz Lenda

Zapraszam. Będzie równie pięknie, jak tydzień temu :)

U PROGU BLUESA #63
czwartek (17.05.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 30, 2018, 11:10 pm

Dzień dobry,

Dziś zabrzmi wyłącznie blues z Polski. W różnych odcieniach, zarówno od tego jamowo-jazzowego, aż po jak najbardziej rock'n'rollowy.

Zagrają m.in.: Natalia Sikora (która rzuciła się na covery Breakoutu... i wyszło jej to całkiem nieźle), Jan Gałach Band... a i też w kontekście tego, co w najbliższym czasie koncertowo w Olsztynie: Kraków Street Band, Fertile Hump, The Cuffs (akuku, na nowej płycie tych hałaśliwych rock'n'rollowców pojawia się Jacek Karpowicz ze swoją harmoszką).

Będzie ciekawie, różnorodnie i swojsko. Zapraszam po 19 :)

U PROGU BLUESA #65 - BLUES Z POLSKI
czwartek (31.05.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lipca 11, 2018, 11:02 pm

Dzień dobry!

O, jak ja dawno tu już nic nie pisałem. W tzw. międzyczasie nawet forum siadło, ale wszystko wskazuje na to, że żyje. Audycja też żyje, ma się dobrze, i poleca się do słuchania. Choćby dziś!

Dziś w programie relacja z Suwałki Blues Festiwal 2018, na którym to była moja redakcyjna koleżanka Marta - od początku zresztą zaangażowana w pomoc przy organizacji SBF. Poza garścią wrażeń, którymi się podzieli, przywiozła ze sobą też sporo wywiadów i rozmów. Przemówią m.in. Nuno Mindelis oraz Joanna Knitter. Słuchać będziemy muzyki artystów, którzy wystąpili w minionym tygodniu w Suwałkach.

A w tym tygodniu w Olsztynie nieszczęsne Noce (nie tylko) Bluesowe. Chwilę temu poświęcimy, a i dla słuchaczy będziemy mieli wejściówki. 5 dych bym na to nie dał, ale za darmo? Może ktoś się skusi...

U PROGU BLUESA #71 - SBF 2018
czwartek (12.07.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Zapraszamy!
Do usłyszenia
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: B&B » lipca 12, 2018, 6:50 am

thekk pisze: 5 dych bym na to nie dał, ale za darmo? Może ktoś się skusi...

:D :D :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lipca 18, 2018, 11:03 pm

No i się skusili. Ja też byłem, zobaczyłem... przeżyłem. Czasami z trudem, miejscami tylko z nieco większą przyjemnością. Swoje odczucia opisałem już w innym miejscu na tym forum. Noce (nie tylko) [a nawet w ogóle nie] bluesowe już się skończyły.

Zdecydowanie najjaśniejszym punktem tego wydarzenia był koncert Kraków Street Band, który faktycznie wydawał się porwać ulicę - na tyle, że udało się wyprosić drugiego bisa. Dziś zapraszam do wysłuchania rozmowy z Tomkiem Krukiem - autorem tekstów i gitarzystą dobro (dobrym? :)) oraz Adamem Partyką - perkusistą. Porozmawialiśmy trochę o jeszcze świeżej, nowej płycie "Going Away", której fragmentom będziemy się przysłuchiwać, ale - przede wszystkim - o tym, jak od kulis wygląda granie w 8-osobowej orkiestrze.

Obrazek

A i poza tym, może małe niespodzianki się pojawią? ;)

U PROGU BLUESA #72 - KRAKÓW STREET BAND
czwartek (19.07.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE

Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lipca 26, 2018, 3:13 am

Dzień dobry!

Zapraszam na dzisiejszą, bardzo różnorodną audycję - od blues rocka do źródeł...

W niej m.in. przypomnimy sobie ważny album dla białego bluesa, któremu parę dni temu stuknęło 50 lat. Pojawią się też nowości, w tym od jednego z moich ulubionych współczesnych zespołów. Będzie też muzyka z okolic country, wszak w ten weekend w pobliskim Mrągowie odbędzie się wiadomy piknik. Tak jak zwykle wylewam pomyje na tą imprezę, tak też zdarza im się zaprosić kogoś ciekawego - w tym roku pojawi się Albert Lee, któremu trzeba oddać co należne. Przypomnimy sobie jego wybrane dokonania.

Myślę, że będzie ciekawie, a dla niektórych nawet odkrywczo ;)

U PROGU BLUESA #73
czwartek (26.07.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!

@edit: Dziś wyjątkowo gram do 20:30. Będzie dużo interesujących suplementów! :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 9, 2018, 5:31 am

Dzień dobry!

Ostatnie dni słoneczne, a upały wciąż nie odpuszczają. W związku z tym dzisiaj zapraszam do słuchania muzyki... w sam raz na 30 stopni. Będzie dość skocznie, radośnie, słonecznie... od południowego rocka, po nieco bardziej akustyczne dźwięki. Może nie będzie wolnych, smutnych bluesów, za to sięgniemy głęboko do szufladki "americana".

Ah, no i dokładnie dziś pewna płyta Cream kończy 50 lat. Jej też nie zabraknie.

U PROGU BLUESA #75
czwartek (9.08.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 16, 2018, 12:36 am

Witajcie :)

Dziś zapowiada się bardzo ciekawa audycja. Na ten tydzień przypadają dwie, okrągłe rocznice śmierci ważnych dla gatunku muzyków.

Przedwczoraj minęło 30 lat odkąd z tym światem pożegnał się Roy Buchanan, zaś dokładnie dziś mija 80 lat od tajemniczej śmierci Roberta Johnsona. W związku z tym, główną osią dzisiejszego programu będzie przypomnienie tych dwóch artystów. Posłuchamy sobie muzyki mistrzów, ale nie tylko - pojawią się też ci, którzy później inspirowali się nimi (taaak, będą też covery RJ! :)). Nie zabraknie jak zwykle ciekawych anegdot i pikantnych opowieści, a w przypadku tych panów wcale ich nie brakuje ;)


U PROGU BLUESA #76
czwartek (16.08.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 30, 2018, 3:15 am

Witam serdecznie

Dzisiaj audycja z dużą ilością tego, co się nazywa "groove" :)

Jak powszechnie jeszcze sądzono 30 lat temu, w Ameryce wszystko jest większe, lepsze, piękniejsze... no, może nie wszystko, ale na pewno mają lepszych śpiewających aktorów. Ostatnio trafiłem na pewien film, w którym usłyszałem dobrego bluesa, a później sprawdziłem i ku mojemu zdumieniu nie śpiewał go żaden wybitny muzyk, tylko aktor. Zacząłem tropić, szperać... i się okazało, że z tym aktorem grywali zupełnie znani i uznani bluesmani.

I dzisiaj od tego zaczniemy, będziemy tropić, szperać i będziemy takowym szlakiem podążać, a gdzie skończymy? Zobaczymy :)

Sporo akustycznego, korzennego grania. Pojawi się blues, country, bluegrass, western swing... Będzie interesująco, zapraszam.

U PROGU BLUESA #78
czwartek (30.08.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » września 13, 2018, 4:23 am

Witajcie,

16 września po raz kolejny w Polsce obchodzić będziemy Polski Dzień Bluesa. Przyłączam się do świętowania także w swojej skromnej audycji :) Odsłona #1 już dziś. Tematem przewodnim dzisiejszego programu będzie dobry polski blues. Przy okazji kilka rozważań - spróbujemy sprecyzować CZYM JEST polski blues (no właśnie?) i jaka jest jego kondycja dzisiaj. Do tego mini suplement - wspomnienie Johnny'ego Casha w 15. rocznicę jego śmierci.


U PROGU BLUESA #80 - POLSKI BLUES
czwartek (13.09.18) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE

Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Radia Internetowe - Audycje FM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości