"U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Spis i adresy do audycji radiowych on-line

Moderator: mods

"U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 11, 2017, 12:22 am

Czołem wszystkim bluesmaniakom!

Chciałbym zaprosić wszystkich forumowiczów do słuchania mojej autorskiej audycji "U progu bluesa" w olsztyńskim akademickim Radiu UWM 95,9FM. Staram się, by była ona swoistym trybunem i głosem lokalnego (niegdyś głośnego, dziś... nader skromnego) środowiska bluesowego. Rozkręcam ją już od kilku miesięcy i pomyślałem, że może kogoś to tutaj zainteresuje ;-)

W założeniu miało być to miejsce dla muzyki nade wszystko bluesowej, ale też dla rocka progresywnego i psychodelicznego. W praktyce spektrum jest dużo szersze i gram chyba wszystko, co bliskie sercu każdego z nas: blues, blues-rock, rock'n'roll, hard-rock, garażowy rock, prog-rock, psychodelia, country, americana... nie lubię szufladkować muzyki, ale lubię łączyć style. "Wychowałem się" na klasycznym rocku i mam awersję do wszystkiego co brzmi zbyt nowocześnie, acz paradoksalnie... chyba głównie sięgam po świeże płyty :-) Staram się grać różnorodnie, choć najczęściej audycja jest tematyczna i nie jest zlepkiem przypadkowych dźwięków i piosenek.

Poza tym często usłyszycie tu artystów niszowych, mniej znanych, spoza mainstreamu (nawet tego bluesowego). Staram się odkrywać perełki - albo zapomniane, albo dobrze ro(c)kujące...

Oprócz płyt i opowieści jest tu też miejsce na wywiady i ciekawych gości. Były już wywiady z: Shaun Booker, duetem Micke & Lefty, zespołami: Two Timer oraz Fertile Hump. Jeszcze w maju wpadnie Paweł Szymański, który pogra i poopowiada o swojej nowej płycie :-)

Dowiecie się również o ciekawych koncertach w Olsztynie i okolicy, a niekiedy - jak wszystko pyknie - mam też do rozdania wejściówki :-)

Dla radiowca nie ma nic piękniejszego niż feedback ze strony słuchaczy, więc zapraszam do słuchania i komentowania!

"U Progu Bluesa" - Radio UWM FM, czwartek, 19:00 - 20:00
częstotliwość: 95,9 Mhz w Olsztynie i okolicach
internet: http://www.uwmfm.pl/sluchaj-online.html
bezp. stream: http://www.uwmfm.pl/media/uwmfm_stream.m3u


Do usłyszenia!
Karol Kotański
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

U Progu Bluesa #11 - gość audycji: Paweł Szymański

Postautor: thekk » maja 16, 2017, 5:57 pm

Halo, halo, nikt nie pisze, ale może ktoś słucha? ;-)
Jeśli jeszcze nie, to zapraszam(y) w najbliższy czwartek bardzo serdecznie...

Obrazek
Gościem audycji będzie Paweł Szymański

Porozmawiamy o jego nadchodzącej płycie, której premiera oficjalnie ma się odbyć 26 maja. W najbliższy czwartek będziecie mogli poznać ją przedpremierowo. Liczę, że Paweł przytaszczy ze sobą trochę sprzętu i będzie też kilka kawałków live :)

Kontakt z nami w czasie audycji:
tel. 89 523 39 99
e-mail: gramy@uwmfm.pl

Wszelkie pytania, żale, krytyki, pochwały, pozdrowienia i reminiscencje najlepiej kierować tam ;-)

U PROGU BLUESA #11
czwartek (18.05.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl


Obecność obowiązkowa drodzy...
Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 18, 2017, 6:02 pm

Zaraz zaczynamy! ;-)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: elwood » maja 18, 2017, 6:57 pm

Słuchałem - fajnie było.
elwood
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 7:20 pm
Lokalizacja: Rzeszów

U Progu Bluesa #12 - DEBIUTY

Postautor: thekk » maja 25, 2017, 1:27 am

Dzięki! Staraliśmy się jak mogliśmy ;) chociaż temperatura w dziupli sięgała chyba 30 stopni

Obrazek

Tak było w ubiegły czwartek, chociaż przyznaję że zdjęcie pozowane :) bo w czasie audycji Paweł grał na rezofonicznym Nationalu. Mała próbka filmowa TUTAJ

A dzisiaj trochę odetchniemy od ortodoksyjnego bluesa, będzie sporo rock'n'rolla i płyt z 2016... które spokojnie można wsadzić do szufladki "klasyczny rock". Czyli lata 70' na świeżych wydawnictwach. Dużo debiutów! A i blues się pojawi to tu, to tam :) Zapraszam jak zwykle po 19:00

U PROGU BLUESA #12 - temat: "DEBIUTY"
czwartek (25.05.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub http://www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!

PS. Będę wrzucał tu zapowiedzi tych co ciekawszych audycji, jeśli sobie forumowicze życzą? :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: U Progu Bluesa #12 - DEBIUTY

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 1, 2017, 6:40 pm

thekk pisze:[...]
PS. Będę wrzucał tu zapowiedzi tych co ciekawszych audycji, jeśli sobie forumowicze życzą? :)

Życzą sobie jak najbardziej :)
Rzadko miewam wolny czwartkowy wieczór ale jak już mam (jak dziś) to chętnie posłucham dobrej muzy :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » czerwca 2, 2017, 9:41 pm

O, dziękuję Władku za obecność :) W pewnym momencie nagle skoczyła mi mocno słuchalność i zastanawiałem się, co jest przyczyną - a to poruszenie na forumie ;) Wczorajsza pogoda mnie dobiła i wzięło mnie na muzykę nastrojową, żeby nie powiedzieć trochę "smętną"... ale mam nadzieję, że Was nie uśpiłem.

A skoro sobie życzą, to będę informował. Już dziś mogę skromnie zapowiedzieć, że w czerwcu szykuje się mały cykl z nowościami z pogranicza country i bluesa.

Zdaję sobie sprawę, że godzina relatywnie wczesna - ma to swoje plusy (nie koliduje z innymi audycjami), ale też minusy (nie każdy jeszcze może zasiąść i posłuchać). Przyznam, że prowadzę prywatne archiwum i te audycje mógłbym udostępniać do późniejszego odsłuchu, aczkolwiek na razie jak widzisz odzew jest... skromny :) Acz jeśli będzie taka wola i zapotrzebowanie... no, przynajmniej kilku osób, to mówcie - coś wykombinujemy.
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

U Progu Bluesa #14 - NOWOŚCI

Postautor: thekk » czerwca 8, 2017, 3:18 pm

Zapraszam na dzisiejszą audycję już za niespełna 3 godziny :) Miało być dziś dużo o Watersie i jego najnowszej płycie, ale trochę się zawiodłem, ba - wkurzyłem na niego i odpuściłem sobie. Będzie więc kilka (dokładnie: trzy) nowości płytowe, dość niszowe, mało znane, ale za to takie, w których coś się, kurka wodna, dzieje.

Bardzo różnorodne oblicze bluesa, od blues-rocka z akcentemi psychodelicznymi, przez korzenny blues, przez funkowy (!), aż do balladowego. Prosto z Australii i USA. Ładnie będzie. Zapraszam do słuchania i komentowania.

U PROGU BLUESA #14 - NOWOŚCI PŁYTOWE
czwartek (8.06.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub http://www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!

PS. Mamy ostatnio małe problemy techniczne ze streamem, tzn. działa ale jest trochę gorszej jakości niż zwykle; na dniach się pewnie z tym uporamy. Przepraszam więc z góry za wszelkie niedociągnięcia techniczne...
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

U Progu Bluesa #15 i #16 - COUNTRY

Postautor: thekk » czerwca 15, 2017, 1:21 am

Zgodnie z zapowiedzią chciałbym zainaugurować mały (bo mały, ledwie dwie audycje) cykl poświęcony muzyce country. A w zasadzie muzyce z pogranicza country, folku i bluesa. Któż z nas nie lubi country? Gorzej jeśli kojarzy się nam tylko ze słabymi westernami i pif-paf. Tutaj posłuchamy sobie dość różnorodnego oblicza tego gatunku - od tzw. alt-country, poprzez dość tradycyjne, aż do country-bluesa, czyli rzeczy które już mocno bluesem pachną :) Będą nowości i będą klasyki.

Zapraszam dziś (cz.1) i za tydzień (cz.2)

U PROGU BLUESA #15 i #16 - CYKL Z MUZYKĄ COUNTRY
czwartek (15.06.17) godz. 19:00 - cz.1
czwartek (22.06.17) godz. 19:00 - cz. 2
95,9 w Olsztynie lub http://www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!
I proszę się nie krępować i komentować, bo po wyświetleniach widać że ktoś tu jednak zagląda :) A warto... bo już niedługo szykuje się coś "grubego"... a że Olsztyńskie Noce Bluesowe za pasem to tylko ot tak wspomnę ;)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

U Progu Bluesa #18 - XXVI ONB

Postautor: thekk » lipca 3, 2017, 12:05 am

Witajcie :-)
Lipiec w Olsztynie będzie stał pod znakiem bluesa - zbliżają się XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe. Dlatego w tym miesiącu audycja będzie się kręcić wokół tego wydarzenia - zarówno przed, jak i po. Będą goście, będą wywiady, będą relacje...

Już w najbliższy czwartek (6.07) zapraszam na specjalne (bo 2-godzinne) wydanie audycji "U progu bluesa", w której prezentować będziemy pełny line-up tegorocznego festiwalu. Gościem audycji będzie p. Joanna Mariuk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, koordynatorka ONB. Dla słuchaczy będziemy mieli oczywiście niespodzianki! ;-)

U PROGU BLUESA #18 - zapowiedź XXVI Olsztyńskich Nocy Bluesowych
czwartek (6.07.17) godz. 19:00-21:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lipca 6, 2017, 6:52 pm

Halo forum, zaczęliśmy - naprawdę nikt nie chce wejściówek? :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lipca 20, 2017, 2:27 am

XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe za nami; przed nami zaś wspomnienia, wywiady i reminiscencje z festiwalu :) Pierwsze z nich już dzisiaj. Audycja dla miłośników akustycznego grania - pojawią się rozmowy z Arkiem Zawilińskim oraz zespołem Hot Tamales Trio. Oprócz gadania usłyszycie rzecz jasna dużo muzyki wspomnianych artystów.

U PROGU BLUESA #20 - AREK ZAWILIŃSKI/HOT TAMALES
czwartek (20.07.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!

Festiwal wspominać będziemy jeszcze przez dwa kolejne tygodnie - w zanadrzu jeszcze kilka rozmów z uczestnikami tegorocznych Nocy.
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: B&B » lipca 20, 2017, 7:08 am

Może w końcu nie zapomnę i posłucham, szczególnie żeby skonfrontować odczucia po ONB ;)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: B&B » lipca 21, 2017, 11:44 am

No i udało się - posłuchałem!
Kolega Karol ma całkiem dobry radiowy głos a wywiady z Arkiem Zawilińskim i Hot Tamales przeprowadzone sprawnie technicznie i merytorycznie - pytania do rzeczy i orientacja w temacie. Miło się tego słuchało a przerywniki muzyczne dobrane odpowiednio 8)
Co do ONB to odczucia mamy podobne, mam tylko jedną uwagę "techniczną" - Redakcja "Twojego Bluesa" unika jak ognia nazywania tego przeglądu na małej scenie konkursem - to jest TYLKO przegląd, tego co w Polsce nowego fajnego w bluesie (i okolicach) w ostatnim czasie. Oczywiście wiadomo, że konsekwencją jest wytypowanie na występ na dużej scenie w następnym roku i jest to rodzaj nagrody, ale te typowanie rządzi się swoimi prawami - nie każdy "najlepszy" nadaje się na dużą scenę...

ps. mam nagraną połowę audycji (poświęconą Hot Tamales) i pewnie Dziadek by posłuchał, ale mam słabą jakość techniczną (UWM ma słaby nadajnik i w mojej wsi odbiera "ze świerszczami"), więc nie wiem czy wystawiać...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: Dziadek Władek » lipca 21, 2017, 12:34 pm

Słuszna supozycja: "Dziadek by posłuchał" - i to mu się nawet udało :) Częściowo, co prawda, bo od końcówki wywiadu z Arkiem Zawilińskim i w warunkach "mobilnych" ale wystarczyło, żeby zgodzić się z Twoją pozytywną opinią nt. audycji.
I taka refleksja mi się nasunęła w trakcie "tamalesowej" części: kolejni gitarzyści świetnie się wkomponowują w koncerty Hot Tamales ale... jakoś brakuje mi (i im?) Kamila Soleckiego; czyżby jednak istnieli ludzie niezastąpieni?...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » lipca 27, 2017, 12:22 am

Zgodzę się o tyle, że w kompozycjach Kamila najlepiej się sprawdzał Kamil - i chyba żaden inny gitarzysta nie potrafi zagrać tego w taki sposób, w jaki on grał. Niemniej mam nadzieję, że ten skład się utrzyma trochę dłużej, bo częste zmiany nie sprzyjają "docieraniu się" nowych Tamali i - zapewne - pracom nad nowymi kompozycjami.

Dziękuję Panowie za dobre słowo :oops: Ogromnie cieszy że ktoś słucha... i docenia moją wolontaryjną robotę!

W takim razie słyszymy się kolejny raz już dziś - bo dziś wspomnienia z dużej sceny, no i kolejne rozmowy. O swoim życiu, poglądach na świat i muzykę opowie Watermelon Slim, postać niezwykle wyrazista i trochę... kontrowersyjna. Zapraszam tym bardziej, że to chyba jedyny "polski" wywiad z tym człowiekiem. Nie zabraknie fragmentów jego najnowszej płyty "Golden Boy". A oprócz tego dowiecie się co słychać u Blues Junkers ;)

U PROGU BLUESA #21 - WATERMELON SLIM/BLUES JUNKERS
czwartek (27.07.17) godz. 19:00
95,9 Mhz w Olsztynie lub www.uwmfm.pl/sluchaj-online.html


Obecność obowiązkowa. Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 2, 2017, 12:51 am

Tradycyjnie coś ucichło, ale niezmiennie zapraszam na kolejną - ostatnią już audycję poświęconą tegorocznym Olsztyńskim Nocom Bluesowym. Tym razem naszym gościem będzie Romek Puchowski, który opowie o... wszystkim :D Przede wszystkim chyba jednak o jego podróży do Delty, która zaowocowała materiałem na nową płytę i projektem "Delta Duo Update", z którym przyjechał wraz z Keithem Dunnem do Olsztyna. Kto zna Romka ten wie czego się spodziewać. Jedna wielka gawęda przeplatana muzyką z jego solowych płyt - "Free" oraz "Simply". Nie zabraknie też niespodzianek ;)

U PROGU BLUESA #22 - ROMEK PUCHOWSKI
czwartek (3.08.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 2, 2017, 12:41 pm

thekk pisze:Tradycyjnie coś ucichło, [...]

Najważniejsze, żeby takie audycje nie ucichły; zawsze jest ktoś, kto tego potrzebuje :)
Nie wiem, czy uda mi się posłuchać - a Romek ma dużo ciekawych rzeczy do przekazania - ale wiem, że... niespodzianki się zdarzają ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 9, 2017, 11:52 pm

Dziadek Władek pisze:zawsze jest ktoś, kto tego potrzebuje :)

Żywię taką nadzieję, choć są takie momenty, że rozum podpowiada coś innego :P

No dobra, już prawie miesiąc po Olsztyńskich Nocach Bluesowych, więc temat zamykam ostatecznie. Kto z różnych względów nie słyszał, a chciał słyszeć, tego zapraszam do odsłuchania przeprowadzonych przeze mnie wywiadów pod tym szacownym adresem. Na dole artykułu znajdziecie też odnośniki do kolejnych dwóch rozmów.

A dzisiaj po 19:00 zapraszam na blues-rockowe i rock'n'rollowe uderzenie. Dawno tego nie było! Będą nowości i płyty trochę starsze. Będzie młody, nieznany i świetnie zapowiadający się zespół, jak i stare wygi w osobie Joe Bonamassy (po raz pierwszy u mnie... wreszcie trafiłem na coś, czym mnie poruszył - wcześniej jakoś nie mogłem)

U PROGU BLUESA #23 - BLUES-ROCKOWO
czwartek (10.08.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl


Także do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 10, 2017, 8:54 pm

Pech chciał, że punkt 19:00 odcięło nam prąd. W związku z tym audycja zaczęła się z poślizgiem, ok. 19:15

Przepraszam wszystkich, którzy być może czekali - byłem (i wciąż jestem) równie wkurzony...
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 17, 2017, 2:34 am

Zapraszam więc na dzisiejszą audycję - może los (czyt. elektrownia) będzie bardziej łaskawa i tym razem prądu nie zabraknie ;)

A korzeniem dzisiejszej audycji miały być... korzenie. Ale żebyście nie myśleli, że będzie banalnie, akustycznie i przedpotopowo - o nie, to będzie współczesna muzyka z szufladki "roots" i niekoniecznie akustyczna. Nie zabraknie też niespodzianek wyłamujących się ze schematu. Szczerze mówiąc, sam jeszcze się waham co zagrać, ale fajnie będzie :) I świeżynki też będą.

U PROGU BLUESA #24 - BACK TO THE ROOTS
czwartek (17.08.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub http://www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!

PS. I przypominam, bo trochę znikło w gąszczu powyższych postów, że cała relacja i wywiady z tegorocznych Nocy Bluesowych znajdują się TUTAJ
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » sierpnia 24, 2017, 3:11 pm

Post z gatunku last minute, ale może jeszcze kogoś zachęci :) Zapraszam oczywiście i dziś. Wieczory coraz chłodniejsze, jesień się zbliża, więc trzeba się trochę rozgrzewać - nie tylko ciepłą herbatką, ale i muzyką, a najlepiej obydwoma naraz :) Dziś sporo "czystego" bluesa, do tańca i bujańca, z dużą ilością pianina i porywających solówek gitarowych. Nowości nie zabraknie. Zaczynamy już po 19:00

U PROGU BLUESA #25 - 12 TAKTÓW BEZ NUDY
czwartek (24.08.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub http://www.uwmfm.pl


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » września 7, 2017, 1:04 am

Witajcie :)

Wrzesień to czas wielu premier w muzycznym światku, tym bluesowym także. W dzisiejszej audycji będzie więc mnóstwo świeżej muzyki. Jeszcze ciepłe płyty, ale przede wszystkim sporo singli zapowiadających nadchodzące wydawnictwa. Eklektyzm stylistyczny nieunikniony - ale wszystko oczywiście w klimatach okołobluesowych.

Z nowymi singlami pojawią się między innymi: Gwyn Ashton (unikat - nie znajdziecie na YouTube!), Wicked Heads (premiera płyty już w poniedziałek!), J.D. Simo, czy Gregg Allman.

A skoro już będzie Allman, to i duża szansa że zajrzymy do nowego krążka Gov't Mule :)
Poza tym piękne, "garażowe" country z wrześniowej premiery.

Przyłączcie się na 95,9 i w internecie.

U PROGU BLUESA #27 - JESIENNE NOWOŚCI
czwartek (7.09.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl/sluchaj-online.html


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » września 13, 2017, 3:13 am

A już jutro, tj. w najbliższy czwartek zapraszam na wyjątkową audycję z wyjątkowymi gośćmi!

3 dni po premierze swojej debiutanckiej płyty odwiedzą nas muzycy zespołu Wicked Heads, którzy wpadną do nas tuż przed swoim olsztyńskim koncertem promującym nowy album Superheroes.

Obrazek

Będzie to okazja, aby porozmawiać o nowej płycie, o jej procesie twórczym, o wszystkim i o niczym... :D Ale przede wszystkim zrobimy użytek z tej jeszcze-pewnie-cieplutkiej płyty i puścimy w eter utwory z nowego krążka :)

Zapraszam, bo będzie niewątpliwie wesoło. Oczywiście, wszystko 100% na żywo.

U PROGU BLUESA #28 - WICKED HEADS
czwartek (14.09.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Bądźcie z nami. Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » września 28, 2017, 1:26 am

A jeśli ktoś jeszcze nie słyszał audycji z Wicked Heads, to niech czym prędzej nadrobi zaległości. Słowno-gadana część do odsłuchania TUTAJ.

A kto słuchał na żywo, ten też mógł się przekonać jak zacną płytą jest Superheroes. Polecam! :) A kilka razy już ją przerobiłem... ma w sobie coś takiego, że chce się do niej wracać.

Zapraszam też na dzisiejszą, czwartkową audycję. Będzie trochę gitarowych dźwięków spod znaku blues-rocka. Będzie sporo świeżych, nowych płyt. Z racji zaczynającej się dziś Rawy Blues, pojawią się też po krótce niektórzy artyści grający w tym roku na festiwalu.

No i niepostrzeżenie już okrągła, 30. audycja. Polecam się nie spóźnić, bo zaczniemy od zabójczo dobrego albumu :)

U PROGU BLUESA #30
czwartek (28.09.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » października 12, 2017, 1:43 am

Witajcie :)

Tak się jakoś składa, że pisuję tu przeważnie co dwa tygodnie, ale przypominam, że gram - i zapraszam - co tydzień.

A dziś trochę w klimatach Południa - southern-rock, ale sporo też rock'n'rolla i elektrycznego bluesa. Trasa MonkeyJunk po Polsce ruszyła i zahacza także o Olsztyn, więc dziś m.in. posłuchamy sobie utworów z ich najnowszej płyty, a do rozdania będę miał także bilet na olsztyński koncert.

Będą jak zwykle nowości w odpowiednim klimacie, m.in. coś z nowej płyty zespołu Chris Robinson Brotherhood, coś jeszcze nowszego i mniej znanego. I jeszcze parę niespodzianek, które tylko enigmatycznie zapowiem ;)

Zapraszam kto może!

U PROGU BLUESA #32
czwartek (12.10.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » października 19, 2017, 5:17 pm

Wybaczcie, że tak last minute, ale człowiek zalatany i nie ma czasu nawet skrobnąć posta :?

Zapraszam już za niespełna godzinę, bo dziś ładnie. Sporo pięknego gitarowego grania, zarówno z domieszką heavy-rocka, jak i typowo bluesowych bujańców. Mało znane rzeczy! A na koniec Hard Times i bilet na olsztyński koncert do zgarnięcia.

U PROGU BLUESA #33
czwartek (19.10.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia, może się ktoś załapie na bluesowy podwieczorek :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » listopada 1, 2017, 11:32 pm

Witajcie

Listopad w kalendarzu już stuknął, a na dodatek najbliższa audycja wypada w Zaduszki. Nie będzie to okazja zmarnowana... przyznam, że miałem w głowie kilka utworów/płyt, które trzymałem na ten moment. W pierwszej części czekają nas więc ciężkie, listopadowe bluesiory. I to z lat 70. Potem trochę świeżej muzyki, bardziej klimatycznej, z kobiecymi wokalami. Kierunki: Polska, Szwecja, Anglia. Brzmi choć trochę intrygująco? :) To zapraszam wieczorem!

U PROGU BLUESA #35 - LISTOPADOWO
czwartek (2.11.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » listopada 16, 2017, 12:52 am

Na dzisiejszą audycję zapraszam szczególnie gorąco...

A to dlatego, że wreszcie udało mi się dorwać świeżą, świetną, w pełni solową płytę mojego ulubieńca - Gwyna Ashtona. Kawał solidnego, ciężkiego blues-rocka. To nieprawdopodobne co ten gość wyprawia w pojedynkę. I to dziś będzie nasze danie główne, które uzupełni kilka równie dobrych płyt z szufladki "heavy-blues" oraz "Australia". A zapraszam, bo fajnie będzie :) Niech żyje rock'n'roll! Podkręcamy głośność i spotykamy się o 19 :)

U PROGU BLUESA #37
czwartek (16.11.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » listopada 23, 2017, 4:26 am

A dzisiejsze nasze spotkanie to będzie prawdziwy muzyczny labirynt - jakoś tak wyszło, że każdy kolejny wykonawca, każda kolejna płyta będzie powiązana z poprzednią. A zdradzę, że na końcu tego labiryntu jest Nick Schnebelen - artysta, który aktualnie jest w trasie po Polsce i zakończy ją w Olsztynie, już w najbliższą niedzielę. Do zgarnięcia będzie wejściówka na ten koncert!

Gitarzysta ten wywodzi się z bardzo bluesowej rodziny i jeśli nazwisko wiele Wam nie mówi, to przekonacie się, że w bojach doświadczony i grać potrafi. Ale to nie znaczy, że będziemy wałkować jego muzykę przez godzinę - ależ nie, wręcz przeciwnie. On dopiero na końcu. Wpierw trzeba przejść ten labirynt ;)

Zapraszam po 19.

U PROGU BLUESA #38 - MUZYCZNY LABIRYNT
czwartek (23.11.17) godz. 19:00
95,9 MHz w Olsztynie lub W INTERNECIE


Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: maja 8, 2017, 9:51 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Radia Internetowe - Audycje FM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron