Paweł Stomma

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 1, 2015, 11:43 am

No i miałem już zgrubne miksy i instrumenty i po dwie, trzy (przeważnie) wersje solówek do większości numerów. Aha, chciałem bardzo podziękować Przemkowi Ślużyńskiemu (forumowy Przemak2) który mi bardzo pomógł w kwestiach technicznych, zwłaszcza, gdy nagrywałem w domu. Żeby karta była odpowiednia itp.
No i już jak to wszystko mam - pora na wokale. Ale ja juz dość miałem bycia swoim własnym realizatorem i wykonawcą, a i mikrofony, jakie były w moim posiadaniu, nie były az takie super (do 2000) więc myślę, co tu zrobić. I przypomniałem sobie, że w Miejskim Domu Kultury maja studio, gdzie pracuje mój przyjaciel Zbyszek Perliński i gdzie mają te różne super mikrofony, których cena zaczyna się od 8000 i wyzej i jeszcze jakiś Avalon, ogólnie dla wokalisty full wypas. No i pojechałem i dogadałem się z dyrekcją i mogłem nagrywać, czyli przyjechać, mieś wszystko gdzieś, pić kawę, śpiewać i nagrywać te wokale.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » października 1, 2015, 11:47 am

Właśnie przed chwilą przeczytałem :-). Tak, podmiot został o darty do majtek. Golizna sprzyja handlowi więc chyba sukces?. Muszę, w takim razie osobiście nabyć owo dzieło :-).
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Roj » października 1, 2015, 6:28 pm

Dzięki za ciąg dalszy :)
Co do recezji to zachwycony nią nie jestem, a za stwierdzenie "Nowa płyta, bo jest to w końcu płyta" miałbym ochotę przywalić w papuć temu kto napisał to zdanie :lol: .
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 1, 2015, 8:17 pm

Co do recenzji - raczej nie można każdemu dogodzić (choć ciągle podejmowane są próby). :)
Akurat te kawałki, co autorowi się nie podobają i go "nie przekonują" to ulubione piosenki mojej żony. Tak to całkiem fajnie napisał. Zaciekawia...
A tego sformułowania "w końcu to płyta" to nie zrozumiałem. Myślisz, że to jakaś złośliwość?
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Dziadek Władek » października 1, 2015, 9:06 pm

Roj pisze:[...] za stwierdzenie "Nowa płyta, bo jest to w końcu płyta" miałbym ochotę przywalić w papuć temu kto napisał to zdanie :lol: .

Ten typ tak ma. Taki specyficzny sposób prowokowania "polemiki" ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Roj » października 1, 2015, 9:30 pm

Paweł Stomma pisze:Co do recenzji - raczej nie można każdemu dogodzić (choć ciągle podejmowane są próby). :)
Akurat te kawałki, co autorowi się nie podobają i go "nie przekonują" to ulubione piosenki mojej żony. Tak to całkiem fajnie napisał. Zaciekawia...
A tego sformułowania "w końcu to płyta" to nie zrozumiałem. Myślisz, że to jakaś złośliwość?
A bo ja wiem ? Pewnie niezamierzona ;) . Z tym papuciem to oczywiście zart. W kazdym razie mam wrazenie, że wstęp i omówienie poszczegolnych utworów napisała jedna osoba ( i tutaj jest ok i merytorycznie), natomiast zakonczenie ( lekko bezsensowne delikatnie mówiąc) druga. ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Stomma

Postautor: Dziadek Władek » października 1, 2015, 9:59 pm

Roj pisze:
Paweł Stomma pisze:Co do recenzji - raczej nie można każdemu dogodzić (choć ciągle podejmowane są próby). :)
Akurat te kawałki, co autorowi się nie podobają i go "nie przekonują" to ulubione piosenki mojej żony. Tak to całkiem fajnie napisał. Zaciekawia...
A tego sformułowania "w końcu to płyta" to nie zrozumiałem. Myślisz, że to jakaś złośliwość?
A bo ja wiem ? Pewnie niezamierzona ;) . [...]

Uważam, że zamierzona. Jak pisałem: ten typ tak ma; czytałem więcej recenzji jego autorstwa...
Ale nie przejmowałbym się tym. Fakt, że napisał recenzję oznacza, że płyta jest dobra; ruszyła go (choć ta recenzja taka dość szablonowa)...
Ja tam na temat Urban Legends swoje wiem i wszelkie recenzje mam w tzw. głębokim poważaniu :twisted: :lol:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » października 1, 2015, 10:09 pm

Podobno? medialnie nie ważne jak byle by mówili. Płyta zapowiada się dość interesująco po takim wprowadzeniu przez autora.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Roj » października 1, 2015, 10:35 pm

Władziu , a które utwory Cię najbardziej ruszyly ? Bo mnie wspomniany ostatni pociąg no i zdecydowanie uherski brod. Kapitalny, transowy- dobrze napisał recenzent- początek tej płyty.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Stomma

Postautor: Dziadek Władek » października 2, 2015, 12:54 pm

Roj pisze:Władziu , a które utwory Cię najbardziej ruszyly ? Bo mnie wspomniany ostatni pociąg no i zdecydowanie uherski brod. Kapitalny, transowy- dobrze napisał recenzent- początek tej płyty.

Tak naprawdę, nie dzielę tej płyty na poszczególne utwory. W każdym jest coś, co mnie "rusza": w Uherskim Brodzie genialny riff, w Świetle pięknie zagrana krótka solówka Arka, niesamowity tekst Ostatniego pociągu... Mnóstwo tego jest :)
Ja się jaram całą muzyką - tym, jak Paweł gra, jak mocno, precyzyjnie i z wyczuciem wspierają go Tomek z Arkiem... Po prostu podoba mi się całość tego, co robi Breakmaszyna i każdy z Breakmaszynistów z osobna :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 2, 2015, 1:13 pm

Trochę dalszego ciągu jeszcze.
Pierwsze półtora dnia w tym studio to poświęciliśmy ze Zbyszkiem na dobranie mikrofonu, który najbardziej pasowałby do mojego wokalu. Oczywiście te Neumanny mnie kusiły, ale okazało się, ze brzmię na nich tak sobie i ostatecznie wygrał troche tańszy, lampowy Rode NTK, który tak mi przypasował, że parę miesięcy później go kupiłem. Z tym, ze duże znaczenie miał nie tylko tem mikrofon, ale tez lampowy przedwzmacniacz Avalon, którego nie kupiłem :wink: , bo nie miałem akurat wolnych 12 tysięcy, a który Zbychu włączał godzinę, a nawet dwie przed moim przyjazdem, żeby się dobrze nagrzał. Duże znaczenie miała tez osoba realizatorea, Zbyszek umiał mnie dobrze "poprowadzić" czyli czasem wesprzeć, czasem skrytykować, a dobrze kumał te muzykę, bo czasem mówił: "Co ty sie tak przejmujesz, to przecież rock and roll", co mi bardzo pasowało. Tak, że z wokali jestem zadowolony. Zdaję sobie sprawę, że mój sposób śpiewania był wielokrotnie krytykowany i w wielu ludziach do dziś nie budzi entuzjazmu, ale ja zawsze sobie myślałem (wzorem innych śpiewających gitarzystów), że czego nie dośpiewam, to dogram na gitarze. :)
Nawet do dwóch piosenek dośpiewałem drugie głosy!
Tak, ze wokale juz miałem. W tzw. międzyczasie Mariusz dograł mi klawisze, a z Gdańska przyjechała Tajka i troche na wariata, w dwóch piosenkach zaśpiewała chórki. To już nagrywałem u siebie w studio. Potem w czasie miksu okazało się, że ten dość ostry mikrofon, na którym ją nagrywałem fajnie sie przebija i nie trzeba właściwie nic "kręcić".
No to juz z grubsza ślady były. :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » października 2, 2015, 1:22 pm

:-)
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 7, 2015, 4:57 pm

Zanim nastąpi ciąg dalszy (bo nastąpi) ładna piosenka z koncertu w Gaude Mater. Bez gości, ale z solówką! :)
https://youtu.be/m09H3imsmNs
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Roj » października 7, 2015, 8:44 pm

Parę dni temu miałem sporą zagwozdkę z tekstem tego utworu, bo nie jestem na bieżąco z wiadomosciami z radia i TV. Riff świetny, ale nie za bardzo wiedziałem o czym śpiewasz. Więc zacząłem szperać na ten temat w intrnecie i trafiłem na tę maskrę w Uherskim Brodzie z lutego tego roku. Brr.. Złośliwi powiadają, że jednego dnia zginęło tam więcej Czechów jak podaczas całej II wojny światowej ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 8, 2015, 11:49 am

Jeżeli chodzi o moje rozumienie funkcji sztuki w ogóle, to myślę, że ona przede wszystkim dostarcza pewnej struktury, a każdy już ją sobie wypełnia własną treścią. Tak, że właściwie kazda interpretacja jest "prawidłowa" i uprawniona, a ważne sa nie tyle treści jakie pojawiają się w sferze myśli, co raczej uczucia jakich się doznaje w trakcie. Tekst ten również opisuje pewien stan uczuciowy, a być może wykazałem sie jakimiś zdolnościani jasnowidzenia? :) Bo napisałem go dużo PRZED opisywanymi zdarzeniami.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Roj » października 8, 2015, 5:38 pm

Hmm.. w takim razie skąd ten Uherski Brod w tekście ? Bo te zdolności jasnowidzenia na razie odrzućmy ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 8, 2015, 6:54 pm

Powiedzmy, że początkowo ten Uherski Bród miał znaczenie tylko dla mnie i tak chyba miało być, a podobała mi sie nazwa tego miasta. Może jeszcze Andrzej Matysik zna to moje pierwotne znaczenie. Dla odbiorców miał być tajemniczy i wieloznaczny, ale los zdecydował, że i dla nich nabrał znaczenia, tragicznego zresztą, co koresponduje z nastrojem tekstu.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 10, 2015, 9:42 am

Jeszcze jeden kawałek. Gitarowa podróż w inny wymiar, lekka wpadka i porywająca solówka Tomka na bębnach.
Nocne Miasto
https://youtu.be/9OMJ9rDwvtM
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 28, 2015, 7:18 pm

No i ostatni już chyba odcinek.
Jak miałem wszystkie tracki juz pocięte, pomontoweane, poedytowane, podublowane, z góra dwoma wersjami solówek do każdej piosenki pojawił się problem - kto to wszystko zmiksuje? Niby Tomek jest producentem i troche płyt zrobił, ja też coś tam umiem i robiłem, ale wiedziałem, że my nie możemy tego miksować ze względu na zbyt osobisty stosunek do materiału. No to zacząłem szukać. Jako próbny wysyłałem Uherski Bród i naprawdę wielu realizatorów go miksowało, bo byłem ciągle niezadowolony. Byli różni i niby nie robili źle, ale wszystko było zbyt "poprawne" i troche bez charakteru i klimatu. A przynajmniej takiego klimatu, jaki słyszałem w głowie. Poza tym zbyt mocno było to upodabniane do różnych innych produkcji, co to gdzieś tam "chodzą" i wielokrotnie tez byłem proszony o wysłanie wzorcowego nagrania. A ja nie wiedziałem jakie to niby ma być. W końcu wysyłałem takie najbardziej wypasione, jakie znalazłem, ale o kllimacie nie było mowy. Poza tym, ja do moich gitar zakładam najgrubsze struny jakie mogę dostać - 13-56! Granie na nich bywa męką, ale na koncertach to słychać tę ich grubość i MOC! A w tych miksach to jakoś takie sie to robiło standardowe, jakbym grał na 9-tkach. I już mieliśmy kilka tych próbnych miksów i nawet jeden taki "zwycięski". Mianowicie mój przyjaciel z Francji, Jean-Philippe zrobił to naprawdę fajnie i zdecydowanie najlepiej,. Cóż z tego jednak, kiedy on zawodowym producentem nie jest, a poza tym osobowościowo jest nie do ogarnięcia :wink: Zrobił, potem się znudził, potem znowu odezwał i wiedziałem, że lepiej nie będzie. Chłopak niezwykle zdolny (kiedyś przed koncertem naprawił mi piec zapalniczką) , ale jeżeli chodzi o terminy itp. to katastrofa. No i wreszcie Zbyszek polecił mi tego Michała "Rosę" z MAQ records. Od razu zrozumiałem, że to musi być to! Wysłałem mu próbne tracki, ale juz przed miksem zaintrygowało mnie to, że nie pytał mnie o szczegóły techniczne, ale o sprawy czysto artystyczne, inspiracje, emocje itp. I nie chciał nagrania wzorcowego! Tyle, że robił na Protoolsie i trochę zajęło mi przerobienie tych scieżek na format zrozumiały dla tego programu. Jakiś tydzień! No i wysłałem mu tracki, a on m i odesłał jakiś miks z zapytaniem, czy sa wszystkie i czy nic nie pogubił. Czyli właściwie nie miks w pełnym tego słowa znaczeniu, ale taki zestaw ścieżek, na których, jak pisał, "coś sobie popodbijał". I ten nie do końca miks był ze wszystkiego zdecydowanie najlepszy! Lepszy dużo nawet od Jean-Philippowego! I to o wiele. Od razu z nastrojem, klimatem itd. No i wysłałem chłopakom, wszyscy zgodnie orzekliśmy, że jest the Best i pisze Michałowi, że wygrał. A on na to - "Ja tam jeszcze nic nie zrobiłem"! Jeszcze tylko negocjacje cenowe, które tu pominę milczeniem :wink: i robimy z "Rosą". Właściwie głównie ja robiłem, bo ustalił się taki system pracy, że MIchał troche robił sam, a co jakiś czas ja jeździłem, spędzaliśmy cały dzień i miksowaliśmy razem, podejmując ostateczne decyzje. Michał też się zapalił do tego projektu, bo materiał mu się spodobał i uznał, że "ma w sobie to COŚ". Bardzo dużo sie przy tym nauczyłem, bo okazało się dlaczego tak to świetnie idzie, po prostu Michał, to światowej klasy realizator i prawdziwy geniusz! Jako nadworny realizator Motion Trio objezdził cały świat, a robi muzykę tak rózną i z takimi wykonawcami... Puszcza mi numer i mówi, co tam zrobił, dla kogoś, ja na to "Dobry bębiarz tu gra" a on - "Tak, to Billi Cobham!" Posiada olbrzymią wiedzę, ale w związku z tym prawie wszystkie zasady łamie, bo wie o co biega i może sobie na to pozwolić. Jak mi pokazał, jak nagrywa bębny, to rozwaliło mi to mózg.
A jeszcze sprzęt - zewnętrzne procesory, lampy, analogi, a czasem proste, wręcz prymitywne urządzenia, ale za to brzmiące! Pamiętam mojego entuzjastycznego maila, jakiego mu kiedyś wysłałem, po przesłuchaniu kilku "dopieszczonych" wersji utworów. Napisałem mu, że to będzie płyta godna Grammy! Do tej pory własciwie tak myślę, przynajmniej jeżeli chodzi o brzmienie! (Co do muzyki mogę być nieobiektywny) Jest proste, surowe, vintage nawet(brzmienie), ale z jaka przyjemnościa tego się słucha! No i jaki jest klimat. Jakby to było w Stanach, to myślę, że Grammy byłoby blisko. :) A przy tym jest to wszystko bardzo subtelne i tej obróbki właściwie nie słychać. Może z wyjątkiem tego "lejącego się" pogłosu w niektórych kawałkach.
Miksowaliśmy te płyte własciwie prawie pół roku. Efekt finalny jest tego wart. Nawet ja, choć przecież powinienem już żygać tym materiałem, słucham tego z prawdziwa przyjemnością.
Kto ma - potwierdzi.
Zapraszam do zakupu - na priv, lub na maila stommapawel@gmail.com
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Dziadek Władek » października 29, 2015, 12:10 am

Mam. Słucham. Potwierdzam.
:)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » października 29, 2015, 2:16 pm

Paweł Stomma pisze:Jak mi pokazał, jak nagrywa bębny, to rozwaliło mi to mózg


Ja też, ja też :-) chce żeby mi rozwaliło. Dużo mikrofonów czy na dwa ?
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 29, 2015, 11:07 pm

Słuchałem sesji, gdzie cała kapela była nagrywana na 3 mikrofony, ale to był raczej jazz. A to co widziałem, to było dużo mikrofonów, nawet bardzo dużo, a rozstawione, wydawało sie, w przypadkowy sposób. Dopiero, jak mi Michał wyjaśnił system, to zrozumiałem jaki to ma sens. Zawsze wiedziałem, że do nagrań stereo używa się mikrofonów nie dość, że takich samych, to jeszcze specjalnie dobranych, żeby były jednakowe tzn. sparowanych. Nie wpadłbym, żeby np. overheady nagrywać nie dość, że różnymi mikrofonami, to nawet różnymi rodzajami mikrofonów, np. pojemnikiem i wstęgą! Takie cuda. :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » października 30, 2015, 12:53 pm

Wstęga bardzo czuły mikrofon a przy tym bardzo delikatny konstrukcyjnie.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » października 31, 2015, 4:26 pm

Tak, ale mikrofony pojemnościowe są JASNE, a wstęgowe są bardzo CIEMNE (ja b. lubię) kompletnie inne brzmienia!
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Dziadek Władek » listopada 22, 2015, 10:01 pm

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Paweł Stomma @FB pisze:SG - nawet, nawet. :) Jam Session.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Z tego samego jamu. Gitara mniej twarzowa ;) ale pięknie brzmiąca.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » listopada 22, 2015, 10:29 pm

:-) znowu udało mi się zaskoczyć Pawła w nie porę. A LPG macie okrutnie drogie. Gitarki niczego sobie.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » grudnia 27, 2015, 8:11 am

I ją dołączyłem do grona słuchaczy "Miejskich opowieści" jeśli dobrze przetłumaczyłem tytuł. Takie pierwsze skojarzenie tytułu z treścią. Zresztą będąc posiadaczem tryptyku, tak rozumiem liryczną stronę Breakmaszyny.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Paweł Stomma » stycznia 5, 2016, 11:37 am

Zapowiedź teledysku:
https://www.facebook.com/Breakmaszyna/v ... tif_t=like

Ciekawe czy link zadziała, bo to z Facebooka. :wink:
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » stycznia 5, 2016, 1:36 pm

Działa :-). Ale jesteś wylewny w tej zapowiedzi :-)
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: Paweł Stomma

Postautor: Yaniu » stycznia 5, 2016, 1:40 pm

A to macie już profil na "czytam z twarzy"
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości