Bielszy Odcień Bluesa

Obrazek"Bielszy Odcień Bluesa" - audycja Jana Chojnackiego. Zapraszamy w każdy czwartek pomiędzy 22:05 a 23:00.
http://www.polskieradio.pl/trojka/

Moderator: mods

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 21, 2010, 9:46 pm

Paula Lamba lubię i szanuję bardzo za ciałokształt i szczerość przekazu..oraz, że miałem przyjemność poznać osobiście z powodu koncertów w Ciechanowie na Spring Blues Night i Blues na Dołku :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: ref » października 21, 2010, 9:49 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Czy Ty jesteś z Ostrowa, czy li też z Poznania ..?
Ta dzisiejsza młodzież to jest taka zamaszysta, jeśli chodzi o ekspansywność, ..że ja już zgoła nie nadążam 8) :wink:
Miło mi będzie spotkać i poznać - stawiam pierwszego browara jak by co.. :twisted:


Ponoć mówią, że czasy nakazują się spieszyć, ale wbrew pozorom nie mam zdolności Ojca Pio :P Aktualnie mieszkam w Poznaniu (studia), a pochodzę właśnie z Ostrowa, co napawa mnie niesamowitą dumą, zwłaszcza jesienią :D

A co do browara, zaszczyt ten zrekompensuję podczas drugiej kolejki :P
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 21, 2010, 9:49 pm

Benedykt Kunicki pisze:JOE juz jest w Ostrowie Wielkopolskim, właśnie wróciłem ze spotkania...
ciekawostka,
Murali'ego Coryell, Jimi, czyli nasz Henio trzymał na rękach jak był mały :)
bywał u nich w domu, u jego ojca Larrego
Płyty JOE będzie mozna nabyc na festiwalu, w koncu to jest polska promocja jego najnowszej płyty
na JIMIWAY BF 2010

Pozdrawiam...Was
B
Witaj Benku :D
Radosne i ciekawe nam tu rzeczy opowiadasz śród nocnej ciszy :D
Do zobaczenia w sobotę wieczorową porą 8)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: ref » października 21, 2010, 9:50 pm

Benedykt Kunicki pisze:JOE juz jest w Ostrowie Wielkopolskim, właśnie wróciłem ze spotkania...
ciekawostka,
Murali'ego Coryell, Jimi, czyli nasz Henio trzymał na rękach jak był mały :)
bywał u nich w domu, u jego ojca Larrego
Płyty JOE będzie mozna nabyc na festiwalu, w koncu to jest polska promocja jego najnowszej płyty
na JIMIWAY BF 2010

Pozdrawiam...Was
B


i to jest wiadomość, która nie pozwoli zasnąć :P
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 21, 2010, 9:57 pm

ref pisze:
Benedykt Kunicki pisze:JOE juz jest w Ostrowie Wielkopolskim, właśnie wróciłem ze spotkania...
ciekawostka,
Murali'ego Coryell, Jimi, czyli nasz Henio trzymał na rękach jak był mały :)
bywał u nich w domu, u jego ojca Larrego
Płyty JOE będzie mozna nabyc na festiwalu, w koncu to jest polska promocja jego najnowszej płyty
na JIMIWAY BF 2010

Pozdrawiam...Was
B


i to jest wiadomość, która nie pozwoli zasnąć :P
W chwili tak radośnie podniosłej ośmielę się Państwa jednak pożegnać będąc przy nadziei na rychłe nadrobienie zaległości towarzyskich już niebawem w Ostrowie Wlkp. :)
Dobrej Mocy życzę..
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Benedykt Kunicki » października 21, 2010, 9:58 pm

Dobranoc, zostańcie z bluesem :)
B
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

Postautor: Tomasz » października 21, 2010, 10:31 pm

heh audycja przesłuchana i jeszcze dostane płytkę "Blues Flowers" od Janka :D
Awatar użytkownika
Tomasz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 180
Rejestracja: maja 8, 2007, 4:33 pm
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: StS » października 28, 2010, 9:56 pm

Doczekaliśmy się. Dzisiaj w audycji dokończenie koncertu z 16.09.2010. - J.J. Band i Przyjaciele.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Greeny » października 28, 2010, 10:03 pm

Pierwszy raz od jakiegos czasu słuchałem BOB i fantastyczna niespodzianka :-) Dave Specter - my friend i ulubieniec :-), Ronnie Earl - mój faworyt :-), Tribute to Nalepa - cudne przedsięwzięcie - świetna audycja :-) bo wszystkich tych muzyków uwielbiam :-)
Awatar użytkownika
Greeny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 162
Rejestracja: października 12, 2005, 8:04 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postautor: StS » października 28, 2010, 10:40 pm

Dzisiejsza audycja do pobrania: http://www.sendspace.com/file/xe90j3
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: B&B » października 29, 2010, 12:51 pm

StS pisze:Doczekaliśmy się. Dzisiaj w audycji dokończenie koncertu z 16.09.2010. - J.J. Band i Przyjaciele.

Jakaś krótka ta dogrywka, no ale dla wspólnego wykonania "Kiedy byłem..." warto było czekać :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: StS » października 30, 2010, 9:10 pm

holonmic pisze:I wracając do pamiętnego koncertu...
Koncertowe nagrania J.J. Band i Przyjaciół prezentowane w audycjach Bielszy odcień bluesa 16.09.2010. i 28.10.2010. są dostępne: http://www.sendspace.com/file/7jye5s
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » stycznia 9, 2011, 12:23 pm

Ostatnie nagranie J.J. Band i Przyjaciół (Everyday I Have The Blues) z koncertu 16.09.2010. pojawiło się w Bielszym odcieniu bluesa 11.11.2010. - jest dostępne pod adresem: http://www.sendspace.com/file/da8i9d
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RafałS » lutego 10, 2011, 10:58 pm

Bardzo mi się podobało, jak Jan Chojnacki ułożył audycję z muzyką Gary Moore'a. Trochę inaczej rozłożył akcenty niż Manniak i pokazał tę cieplejszą stronę gitarzysty, którą bardziej lubiłem.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: B&B » lutego 11, 2011, 7:26 am

A mi ciągle brakuje, że nikt nie przypomina Colloseum II - pewnie dlatego, że tak poznałem Garego...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » lutego 11, 2011, 7:50 am

B&B pisze:A mi ciągle brakuje, że nikt nie przypomina Colloseum II - pewnie dlatego, że tak poznałem Garego...


Ja nie wiem, czy slyszałem kiedykolwiek jakiś utwór Colosseum II. Pewnie tak, ale nie pamiętam. Przeszło to koło mnie, radio i prasa zdecydowanie faworyzowały początkowe wcielenia grupy. Jakoś trudno mi myśleć o Colosseum bez Heckstall-Smitha czy Greenslade'a. Może wrzucisz kiedyś jakieś ich nagranie? Może w zagadkach, jak już zapomnę (dość prędko), że o nie prosiłem?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: B&B » lutego 11, 2011, 8:59 am

Bo to były głównie instrumentalne nagrania (jazz-rock, taki fusion), więc trudniej zapamiętać ;)
Postaram się... jak nie zapomnę ;D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » lutego 11, 2011, 9:20 am

B&B pisze:Bo to były głównie instrumentalne nagrania (jazz-rock, taki fusion), więc trudniej zapamiętać ;)


Tyle, to ja wiem z literatury. Będzie miło, jak sobie kiedyś przypomnisz, żeby zapodać nam tę muzę. Może odgadnę?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: StS » lutego 12, 2011, 1:00 am

Audycja z 10.02.2011. do pobrania: http://www.sendspace.com/file/hbeld7
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: radek » lutego 12, 2011, 2:53 pm

B&B pisze:A mi ciągle brakuje, że nikt nie przypomina Colloseum II


Mnie też. To pewnie dlatego, że muzyka była bardziej odjechana :wink:
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Postautor: JaRas » lutego 12, 2011, 3:03 pm

radek pisze:
B&B pisze:A mi ciągle brakuje, że nikt nie przypomina Colloseum II


Mnie też. To pewnie dlatego, że muzyka była bardziej odjechana :wink:


Gdzieś nie znowu tak dawno było
cholera nie pamiętam gdzie,
w trójce?
a może u Pawła Michaliszyna?
no nie wiem tak z pół roku temu
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: RafałS » lutego 14, 2011, 12:27 pm

Zaskoczyło mnie, że Jan Chojnacki powtórzył obiegową, moim zdaniem niesłuszną opinię, że Gary Moore to gitarzysta niedoceniony. Może rzeczywiście, z racji tego, że grał sporo rocka, szczególnie w latach 80-tych, amerykańskie środowiska bluesowe patrzyły na niego potem trochę sceptycznie. Ale jeśli chodzi o popularność masową, szczególnie w Europie, to bił na głowę większość legend bluesa. Niektórzy są chyba tego nieświadomi, ale setki tysięcy ludzi w Polsce słuchają niemal wyłącznie Radia Plus czy Radia Złote Przeboje i wybrane utwory Gary Moore'a to ich jedyny kontakt z bluesem. Dla nich właśnie to jest blues i przez pryzmat Gary Moore'a wyrabiają sobie (nie zawsze właściwy) pogląd na gatunek jako całość. Przeciętny przechodzień na ulicy zna Gary Moore'a, a Alberta Kinga, Alberta Collinsa, Luthera Allisona, Petera Greena czy nawet SRV raczej nie. Gary Moore to obok Claptona najsławniejszy ambasador blues-rocka w niebluesowych kręgach.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: karambol » marca 3, 2011, 10:25 pm

Pan Janek nowego Bonamassę serwuje w dużej dawce. Z tego co słyszę z głośnika "Dust bowl" zapowiada się bardzo smakowicie.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: radek » marca 4, 2011, 12:04 am

RafałS pisze:Zaskoczyło mnie, że Jan Chojnacki powtórzył obiegową, moim zdaniem niesłuszną opinię, że Gary Moore to gitarzysta niedoceniony. Może rzeczywiście, z racji tego, że grał sporo rocka, szczególnie w latach 80-tych, amerykańskie środowiska bluesowe patrzyły na niego potem trochę sceptycznie. Ale jeśli chodzi o popularność masową, szczególnie w Europie, to bił na głowę większość legend bluesa. Niektórzy są chyba tego nieświadomi, ale setki tysięcy ludzi w Polsce słuchają niemal wyłącznie Radia Plus czy Radia Złote Przeboje i wybrane utwory Gary Moore'a to ich jedyny kontakt z bluesem. Dla nich właśnie to jest blues i przez pryzmat Gary Moore'a wyrabiają sobie (nie zawsze właściwy) pogląd na gatunek jako całość. Przeciętny przechodzień na ulicy zna Gary Moore'a, a Alberta Kinga, Alberta Collinsa, Luthera Allisona, Petera Greena czy nawet SRV raczej nie. Gary Moore to obok Claptona najsławniejszy ambasador blues-rocka w niebluesowych kręgach.


Święte słowa! :D Zgadzam się w 100%
Niedoceniony to On chyba jest tylko w kręgu bluesfanów...
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Postautor: RafałS » marca 4, 2011, 10:56 am

Wczorajszy BOB zaczął się dość ostro. Nowa płyta Bonamassy zapowiada się na dużo ciekawszą od poprzedniej: i od strony kompozytorskiej i od aranżacyjnej. Stoney Curtis też mocno zagrał. Para Kanadyjczyków zaprezentowała sympatyczne bluesowo-swingowe dźwięki, a i Louisiana Red z NZB miło pokołysali. Do tego Snowy White na bluesowo. Bardzo ciekawy program. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: B&B » marca 4, 2011, 11:32 am

RafałS pisze:Wczorajszy BOB zaczął się dość ostro. Nowa płyta Bonamassy zapowiada się na dużo ciekawszą od poprzedniej: i od strony kompozytorskiej i od aranżacyjnej.

Tuż przed BOB przesłuchiwałem nowa płytę Ściganych i po tym nagrania Bonamassy wydały mi sie jakieś takie płaskie, jakby przekompresowane. No i... nudne, żadnego zaskoczenia, chociaż nie - był jakiś blues 8)
A wokal... cóż, zdecydowanie wolę Maćka Lipinę (ale wokal Joe to słaba konkurencja). Sie porobiło :wink:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » marca 5, 2011, 1:51 pm

B&B pisze:nagrania Bonamassy wydały mi sie jakieś takie płaskie, jakby przekompresowane. No i... nudne, żadnego zaskoczenia, chociaż nie - był jakiś blues 8)
A wokal... cóż, zdecydowanie wolę Maćka Lipinę (ale wokal Joe to słaba konkurencja). Sie porobiło :wink:


Nie wiem, czy to kwestia radia, w każdym razie mnie też dźwiękowo Bonamassa nie powalił, dokładnie tak, jak piszesz. Bardzo studyjnie to brzmiało - jak zwykle u niego. Jakby osobno nagrywano ścieżki różnych instrumentów. Może to kwestia miksu. Ale było trochę bardziej bluesowo i melodyjnie. No i od czasu tych problemów z gardłem Joe śpiewa łagodniej - dla mnie lepiej.

Maciek Lipina ma dobry i ciekawy głos, ale śpiewa z pewną charakterystyczną manierą, za którą nie przepadam.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: karambol » marca 5, 2011, 8:31 pm

A ja się uprzejmię nie zgodzę z przedmówcami. Faktycznie coś z brzmieniem było nie ten teges ale z tych czterech utworów jakie pan Janek zaprezentował nabrałem nadziei że na nowej płycie Bonamassa podążył w kierunku mojej ulubionej płyty z jego repertuaru czyli "Blues deluxe". I to mnie cieszy.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » marca 18, 2011, 11:59 am

We wczorajszej audycji prezentowane były same fajne i jakże zróżnicowane stylistycznie płyty: Black Joe Lewis & The Honeybears, Snowy White & The White Flames, Ścigani, Nat King Cole, Dr. John.

Nie wklejam żadnych okładek, bo od pewnego czasu P. Janek na swoim "blogu" prezentuje zawartość audycji w formie zapożyczonej od StS'a :wink: Sami zobaczcie:
http://www.blueschojnacki.pl/blueschojnacki/?cat=5
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » marca 18, 2011, 12:24 pm

Rzeczywiście, kiedyś nie było okładek, teraz są. Też z przyjemnością słuchałem audycji. Rozbawiło mnie, jak P. Janek powiedział, że nie rozumie niektórych tekstów Ściganych. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Trójka Polskie Radio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości