Kupowanie płyt

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Postautor: blazej23 » stycznia 6, 2008, 11:14 pm

blazej23
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: stycznia 16, 2007, 9:42 pm

Postautor: StS » marca 20, 2008, 5:49 pm

W ramach porządków przedświątecznych uzupełniłem zagubione polskie literki w moich poprzednich postach.
Przy okazji tych zabiegów proponuję wykorzystać słabość amerykańskiej waluty. Aktualne kursy walut są TUTAJ.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » maja 27, 2008, 3:52 pm

Dokonując zakupów w sklepie CDconnection.com można przesyłkę wysłać jako prezent.
W tym celu, na stronie, gdzie określa się sposób płatności, należy zaznaczyć odpowiednią opcję – na obrazku poniżej zaznaczyłem to czerwonym kółkiem. Kółko zielone zaznacza miejsce, w którym można wpisać życzenia.
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » lipca 15, 2008, 7:24 pm

Do 25 lipca w firmie DixieFrog obowiązują niższe ceny: płyty są po 10€ (niektóre po 5€).
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Helmut » lipca 29, 2008, 11:45 am

W austrii jest sklep balckmarket, istnieje w necie i namacalnie.
Poleca, ma sporo rzadkiej muzyki, szczeg?lnie na vinylach


A masz pewność, że w tej Austrii nie wykorzystują mp3 do produkcji winyli?
Za tzw. "rarytasami" kryje się zazwyczaj zgrywanie muzy właśnie z mp3.
Zresztą już wpadł jeden ze znanych sklepów internetowych w Niemczech.
Co tu daleko szukać. Polskie Nagrania płyta Breakout "Ogień" wydanie z 2005r. Jeżeli ktoś posiada wspomnianą CD, niechaj podda ją próbie programami Audiochecker lub Tau Analyzer.
Zarzuca się piratom, że nagrywają płyty wykorzystując materiał muzyczny pochodzący z mp3. A co robią Polskie Nagrania?
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: StS » września 25, 2008, 7:30 pm

Niektóre sklepy internetowe umożliwiają wygodny sposób zapłaty - przez PayPal.
Stosowane jest to również w CDconnection, ale w tym przypadku tylko przy zamówieniach o wartości nie mniejszej niż 50$.
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: bartic » września 26, 2008, 12:25 am

uważajcie na paypal. ostatnio głośno o hakerach, którzy w bardzo subtelny sposób podkradają pieniądze z transakcji.
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: holonmic » września 26, 2008, 8:03 am

Witam,

Dość często korzystam z PayPal`a na www.ebay.com (niskie kwoty transakcji, ale jednak) - możesz mi podesłać jakieś informacje nt. 'podkradania pieniędzy z transakcji'. Może jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie poprawności wysyłki pieniążków lub na co zwracać uwagę ?

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: StS » września 26, 2008, 4:17 pm

Zanim Bartic poda konkrety, znowu zaproponuję zajrzeć do serwisu e-płatności - w tym przypadku na stronę: http://e-platnosci.23.pl/bezpieczenstwo.htm
Nie spotkałem się z oszustwami przy płaceniu. Miałem za to kilka przypadków, kiedy przesyłki ginęły po drodze - moim zdaniem najmniej pewnym elementem w tej procedurze jest Poczta Polska.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » listopada 26, 2008, 8:00 pm

Od 1 grudnia 2008 roku wprowadzone zostaną większe zwolnienia dla towarów przywożonych do Unii Europejskiej. Przesyłki pocztowe o wartości celnej nie przekraczającej równowartości 150€ będą zwolnione z cła (obecnie ten limit wynosi 22€).
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: sonnyboy » kwietnia 23, 2009, 7:10 pm

holonmic pisze:Witam,

Dość często korzystam z PayPal`a na www.ebay.com (niskie kwoty transakcji, ale jednak) - możesz mi podesłać jakieś informacje nt. 'podkradania pieniędzy z transakcji'. Może jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie poprawności wysyłki pieniążków lub na co zwracać uwagę ?

MH.


To juz stary post.
Ale ja od kilku lat kupuję na Ebayu i tym pl. i com i nigdy nie miałem żadnych problemów z paypalem ani przesyłkš, chociaż wyczyny mojego listonosza sš niesamowite.
Polecam również amerykańskš stronę ALIBRIS, jeżeli ktoœ jest zainteresowany naprawdę tanimi ksišżkami z naszej bluesowej dziedziny.
pozdro
Awatar użytkownika
sonnyboy
bluesman
bluesman
 
Posty: 285
Rejestracja: października 17, 2006, 6:33 pm
Lokalizacja: Garwolin

Postautor: StS » maja 22, 2009, 4:44 pm

Kontynuując wątek ze stony http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=13149 :
andrzej.staszok pisze:
andrzej pisze:
holonmic pisze:
andrzej pisze:Kozystam z Amazon.com od paru ladnych lat (ksiazki,plyty).Nigdy nie bylo problemu.Place karta (PayPal) a wiec bezpieczna operacja.


Z tym to do końca się nie zgodzę - przy płatności miałem ten problem, że nie akceptowali PayPal. Przed chwilą wszedłem www.amazon.com i tam pisze : "We do not currently accept international wire transfers, PayPal, or Smart Cards."

Mam takie odczucie :

Generalnie amazon.com ma powystawiane płyty, które gdy ktoś zamówi sprzedawcy starają się je zdobyć. Dziwi mnie natomiast to, że zamawiałem wydawnictwa z opcji używanych i również czas był dość długi (wysyłka była ze Stanów do Stanów - lokalna).

Na ebay.com (ebay.pl) sprzedawcy wystawiają to, co mają na składzie lub mają potwierdzenie, że są w stanie mieć lada dzień.

MH.
Nie wszystkie karty sa akceptowane przez PayPal


przedewszystkim swoja karte kredytowa trzeba zarejestrowac na PayPal

1. Amazon nie akceptuje płatności PayPal: link1
2. Amazon nie wysyła używanych płyt do Polski: link2
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: andrzej » maja 22, 2009, 5:08 pm

Sprawdzilem stare potwierdzenai platnosci.Wielkie "SORRY".PayPalem placilem na e-Bay a nie na Amazon.com.Jeszcze raz przepraszam za niescislosc.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 31, 2009, 11:04 pm

Parę tygodni temu "wszedłem" ostatecznie w eBay i PayPal!

Dokonałem zakupów trzech rzadkich tytułów od sprzedawców z Wielkiej Brytanii (zauważyłem, iż mają najbardziej przystępne ceny płyt) i zero zawodu. Sam system zakupów międzynarodowych przez eBay jest prostszy niż przysłowiowa budowa cepa, a płytotekę uzupełnić można w znacznym stopniu. Okres oczekiwania na przesyłkę nie przekroczył 7 dni kalendarzowych. Jak dla mnie rewelacja!!! Wystarczy naprawdę podstawowa znajomość języka angielskiego i założone konta na eBayu i PayPalu z przypisaną do niego kartą kredytową i spoko można kupować
:D :D :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: holonmic » września 1, 2009, 1:12 pm

Rock-A-Billy pisze:Jak dla mnie rewelacja!!!


Ja do tej pory z serwisem ebay również nie miałem żadnej wpadki. A przy okazji zakupu płytek zacząłem szperać nawet w innych kategoriach. Po prostu świat stał się mniejszy i dostępniejszy.

Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość - sprzedający wystawiają komentarze jako pierwsi. To chyba tylko przypadłość naszego narodu, że strony sobie nie ufają...

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: Rock-A-Billy » września 1, 2009, 1:31 pm

holonmic pisze:
Rock-A-Billy pisze:Jak dla mnie rewelacja!!!


Ja do tej pory z serwisem ebay również nie miałem żadnej wpadki. A przy okazji zakupu płytek zacząłem szperać nawet w innych kategoriach. Po prostu świat stał się mniejszy i dostępniejszy.

Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość - sprzedający wystawiają komentarze jako pierwsi. To chyba tylko przypadłość naszego narodu, że strony sobie nie ufają...

MH.


Zgadzam się w 100% :D :D :D
Z moich osobistych doświadczeń, jak i z rozmów ze znajomymi wynika jednoznacznie, iż niestety wielu naszych allegrowiczów mogłoby się uczyć solidności od międzynarodowych sprzedawców z eBay`a... :(
A że świat się skurczył... to odrębna historia...
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » września 1, 2009, 11:21 pm

Rock-A-Billy pisze:Parę tygodni temu "wszedłem" ostatecznie w eBay i PayPal!

Dokonałem zakupów trzech rzadkich tytułów od sprzedawców z Wielkiej Brytanii (zauważyłem, iż mają najbardziej przystępne ceny płyt) i zero zawodu. Sam system zakupów międzynarodowych przez eBay jest prostszy niż przysłowiowa budowa cepa, a płytotekę uzupełnić można w znacznym stopniu. Okres oczekiwania na przesyłkę nie przekroczył 7 dni kalendarzowych. Jak dla mnie rewelacja!!! Wystarczy naprawdę podstawowa znajomość języka angielskiego i założone konta na eBayu i PayPalu z przypisaną do niego kartą kredytową i spoko można kupować
:D :D :D


Jakiś czas temu wchodziłem w zakupy w eBay w USA z pewną obawą i teraz wiem , że niesłusznie. Za nieduże pieniądze można kupić naprawdę świetne płyty (praktycznie nowe) a czas oczekiwania na przesyłkę jest dużo krótszy niż w amerykańskim AMAZON!
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krajcar » września 2, 2009, 5:41 am

może eBay nie jest aż taką taniochą we wszystkich dziedzinach, to na pewno jest rajem dla kolekcjonerów winyli :D
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: StS » listopada 21, 2009, 3:04 pm

StS pisze:Od 1 grudnia 2008 roku wprowadzone zostaną większe zwolnienia dla towarów przywożonych do Unii Europejskiej. Przesyłki pocztowe o wartości celnej nie przekraczającej równowartości 150€ będą zwolnione z cła...
Uzupełnię powyższą informację: zwolnienie dotyczy tylko cła - w przypadku, gdy przesyłka spoza Unii Europejskiej zostanie wnikliwie zbadana przez Urząd Celny, to należy się liczyć z naliczeniem VAT-u.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Krajcar » listopada 21, 2009, 3:08 pm

a co z oznaczaniem przesyłki jako prezent? to przecież również pozbawia oclenia?
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: StS » listopada 21, 2009, 3:26 pm

Tak, ale wartość prezentu nie może przekraczać kwoty 45€.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 21, 2009, 10:41 pm

StS pisze:
StS pisze:Od 1 grudnia 2008 roku wprowadzone zostaną większe zwolnienia dla towarów przywożonych do Unii Europejskiej. Przesyłki pocztowe o wartości celnej nie przekraczającej równowartości 150€ będą zwolnione z cła...
Uzupełnię powyższą informację: zwolnienie dotyczy tylko cła - w przypadku, gdy przesyłka spoza Unii Europejskiej zostanie wnikliwie zbadana przez Urząd Celny, to należy się liczyć z naliczeniem VAT-u.


Zgadza się, ale VAT z tytułu importu może być co do zasady naliczony wyłącznie podatnikowi, którym jest przedsiębiorca - osoba fizyczna lub podmiot np. spółka jawna, z o.o., spółdzielnia itd. prowadząca działalność gospodarczą
Ostatnio sporo kupowałem na eBayu od profesjonalnych sprzedawców z USA, wszystkie paczki trafiły do mnie z pieczęcią "Objęto procedurą celną - Urząd Celny Warszawa", ale bez naliczania jakichkolwiek "danin". Cła się nie obawiałem, gdyż zawsze pilnuję by nie przekroczyć kwoty wolnej od cła, ale VAT w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gosp. nie wchodzi w grę.
Jedynie wyjątkowo, w przypadku gdy np. przekroczona zostanie kwota wolna od cła i powstanie obowiązek jego zapłaty, to powstanie też zobowiązanie podatkowe w zakresie VAT-u. Wtedy ten podatek będzie musiała także zapłacić osoba fizyczna dokonująca importu.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: StS » listopada 21, 2009, 10:58 pm

Obawiam się, że w sprawie VAT-u jesteś w błędzie. Możesz podać konkretny przepis, którym można się wesprzeć w rozmowach z Urzędem Celnym?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 21, 2009, 11:28 pm

Art. 17. 1. Podatnikami są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne:

1) na których ciąży obowiązek uiszczenia cła, również w przypadku, gdy na podstawie przepisów celnych importowany towar jest zwolniony od cła albo cło na towar zostało zawieszone, w części lub w całości, albo zastosowano preferencyjną, obniżoną lub zerową stawkę celną;

USTAWA z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Jak do tej pory VAT-u nie musiałem płacić, ani go ode mnie nie żądano, wydaje mi się, iż podstawą jest właśnie brak długu celnego.

Potwierdza to też orzecznictwo sądów administracyjnych np.:
Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie

z dnia 20 września 2007 r.

I SA/Sz 801/2006

Rzeczpospolita 2007/235 str. F11

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT z 1993 r. podatnikiem VAT i podatku akcyzowego jest osoba zobowiązana do zapłaty cła. Jeżeli zatem podatnik w świetle ostatecznej decyzji celnej uznany był za dłużnika celnego, to był także zobowiązany do zapłaty VAT i akcyzy
.
Stara ustawa, ale teza aktualna.

Jeżeli zatem brak jest decyzji Urzędu Celnego co do obowiązku zapłaty cła, to podatnikiem VAT także się nie stajemy
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: StS » listopada 22, 2009, 12:05 am

No właśnie - z przytoczonego przez Ciebie art. 17 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług jasno wynika, że podatnikiem VAT z tytułu importu towarów jesteś niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność gospodarczą, czy też nie. Nie ma tutaj znaczenia to, czy towar jest zwolniony od cła.
Nie chodzi tutaj również o dług celny. Jeśli nie zapłaciłeś dotychczas VAT-u przy sprowadzaniu towarów spoza Unii Europejskiej, to Twoje szczęście. Mam w tej dziedzinie różne doświadczenia, w tym niezbyt przyjemne.
Możesz sprawdzić słuszność swojej teorii - przy następnej okazji zwróć się do Urzędu Celnego z zapytaniem, czy nie powinni naliczyć podatku. Zastanów się nad tym - po zapłacie VAT-u możesz poczuć satysfakcję.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 22, 2009, 12:20 am

StS pisze:No właśnie - z przytoczonego przez Ciebie art. 17 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług jasno wynika, że podatnikiem VAT z tytułu importu towarów jesteś niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność gospodarczą, czy też nie.
Nie chodzi tutaj o dług celny. Jeśli nie zapłaciłeś dotychczas VAT-u przy sprowadzaniu towarów spoza Unii Europejskiej, to Twoje szczęście. Mam w tej dziedzinie różne doświadczenia, w tym niezbyt przyjemne.
Możesz sprawdzić słuszność swojej teorii - przy następnej okazji zwróć się do Urzędu Celnego z zapytaniem, czy nie powinni naliczyć podatku. Zastanów się nad tym - po zapłacie VAT-u możesz poczuć satysfakcję.


Podtrzymuję swoje stanowisko. Fakt, pierwszy mój post był nieco zbyt ogólnikowy, ale pod koniec to sprostowałem. Oczywiście, będąc osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej możesz też stać się podatnikiem VAT w przypadkach wskazanych właśnie w art. 17 ustawy o podatku od towarów i usług. W przypadku importu towarów spoza UE obowiązek zapłaty podatku VAT jest jednak w takim przypadku uzależniony od powstania długu celnego.
Szczerze mówiąc, choć jestem czynnym zawodowo prawnikiem to nie jestem specjalistą od podatków ani tym bardziej od ceł. Osobiście wolałbym niczego nie sprawdzać na własnej skórze, ale wydaje mi się że gdyby istniał obowiązek uiszczenia podatku VAT od płyt sprowadzonych z USA ,to UC by mi ten podatek niezwłocznie określił decyzją, bo to właśnie urzędy celne a nie skarbowe są właściwe do jego poboru w takim przypadku.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: StS » listopada 22, 2009, 12:50 am

Zastosuję Twoją ulubioną sentencję:
Jeżeli wydaje Ci się że masz rację - to masz rację. Wydaje Ci się !!

Jeśli nie odważysz się zapytać w Urzędzie Celnym, to przynajmniej zapytaj kolegów po fachu, którzy się w tym specjalizują. Dług celny to w tym przypadku temat zastępczy.
Znam sprawę praktycznie - już kilka razy zapłaciłem VAT.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 22, 2009, 6:43 am

StS pisze:Zastosuję Twoją ulubioną sentencję:
Jeżeli wydaje Ci się że masz rację - to masz rację. Wydaje Ci się !!

Jeśli nie odważysz się zapytać w Urzędzie Celnym, to przynajmniej zapytaj kolegów po fachu, którzy się w tym specjalizują. Dług celny to w tym przypadku temat zastępczy.
Znam sprawę praktycznie - już kilka razy zapłaciłem VAT.


Do sprawy mógłbym się odnieść bardziej szczegółowo, gdybyś podał podstawy prawne wskazane w decyzjach oraz opisał przynajmniej z grubsza stan faktyczny :D :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: StS » listopada 22, 2009, 9:46 am

Podstawę prawną już wymienialiśmy: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Podkreślam, że sprawa dotyczy towarów spoza Unii Europejskiej.
Stan faktyczny jest taki jak na drogach: jeszcze nie ma sposobu, aby wszystkim kierowcom popełniającym wykroczenie wręczyć mandat.
Jeśli ktoś Ci uwierzy, to pobiegnie do sklepu i zażąda sprzedaży jakiegoś towaru w cenie pomniejszonej o VAT.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Rock-A-Billy » listopada 22, 2009, 10:01 am

StS pisze:Podstawę prawną już wymienialiśmy: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Podkreślam, że sprawa dotyczy towarów spoza Unii Europejskiej.
Stan faktyczny jest taki jak na drogach: jeszcze nie ma sposobu, aby wszystkim kierowcom popełniającym wykroczenie wręczyć mandat.
Jeśli ktoś Ci uwierzy, to pobiegnie do sklepu i zażąda sprzedaży jakiegoś towaru w cenie pomniejszonej o VAT.


Mając na myśli podstawę prawną, chodziło mi o konkretne przepisy Ustawy o podatku od towarów i usług oraz ewentualnie innych przepisów prawa, na podstawie których wydana została wobec Ciebie decyzja podatkowa. Dokładna podstawa prawna musi być wskazana w każdej decyzji administracyjnej. Do tego niezbędne jest także uzasadnienie, która każda decyzja też powinna zawierać.
A co do stanu faktycznego, to chodzi raczej o opis konkretnej sytuacji tj. jakiego rodzaju towary kupiłeś, z jakiego państwa i za jaką kwotę z uwzględnienie kosztów przesyłki etc., a ponadto czy składałeś deklaracje celne i podatkowe czy decyzja została wydana bez ich składania, czy należności przywozowe pobierano od Ciebie przy odbiorze przesyłki na poczcie itd., czy też później w innej formie no i wreszcie czy odwoływałeś się do decyzji i z jakim skutkiem.
Jest to bardzo istotne jeżeli mamy dalej dyskutować na temat ewentualnego VAT od importu.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości