[Poznań] Maciej Nowak Quartet - 27.03..... BLUE NOTE

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

Postautor: Zbyszek Stępski » marca 28, 2009, 1:35 pm

zakręconabluesem pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Pozdrawiam Zbyszku..
Żałuję..bardzo żaluję..ale..siła wyższa..


Żałujcie, żałujcie, bo jest czego. Po recenzji p.Kasi Mucha nic dodać nic ująć. Energetyczne granie spłynęło na słuchaczy i falowało, falowało, falowało...
Najbardziej cieszy mnie zawsze jak widzę na twarzach muzyków radość z grania, a tutaj tych momentów nie brakowało.Stefan grał całym sobą, każdy jego mięsień grał od czubków palców u nóg, po czubek głowy :):):)
Co tam będę się rozpisywała , zapętlę się w ochach i achach, a mam ich w sobie po koncercie wiele. Po prostu warto było być na koncercie i razem z muzykami cieszyć się ich grą.
Dzięki Zbyszek:)


... tak Ci co niebyli niech żałują ,,, ja wciąż sobie gram ten koncert i zachwytom nie ma końca :) DWIE GODZINY MUZYKI, i to jakiej ...
Grażynko, Zdzichu okazujecie mi tyle serdeczności, nie wiem jak za to wszystko Wam się wypłacę.
aha :) pamiętam o przegranym zakładzie ...


P.S

Jest mała rysa, niezadowolenie ... fakt,że koncert zbieg się z drugą imprezą ... ale o tym co złe nie chcę pamiętać.
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » marca 28, 2009, 2:21 pm

Maciej Nowak Quartet
www.maciejnowak.com/_music/index.htm
www.myspace.com/maciejnowak

Maciej Nowak | gitara
Stefan Głowacki | piano
Michał Przybyła | bas
Jerzy Markuszewski | perkusja



Obrazek
fot.Kasia Mucha

więcej zdjęć i recenzja na stronie portalu Moje Miasto Poznań
http://www.mmpoznan.pl/4118/2009/3/28/s ... nterwencje
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » marca 28, 2009, 2:44 pm

W Blue Note można było kupić CD / SPECJALNE WYDANIE /

Obrazek

Obrazek

można je nabyć, składając zamówienie mailem / nakład ograniczony /
maciej@maciejnowak.com
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: borys.k » marca 28, 2009, 3:57 pm

Witam :)

Powiem, że naprawdę warto było przyjść i posłuchać, a kto nie był niech żałuje ;)
Wszystko co napisane wyżej dobrze oddaje moje odczucia dot. koncertu. Dawno nie widziałem koncertu z muzyką tak przemyślaną w każdym szczególe - świetne kompozycje własne i nie tylko, nie było tam ani jednej niepotrzebnej nuty, wszystko w sam raz. A z drugiej strony widać, że muzycy sami dobrze się bawili i ta energia płynęła ze sceny, można było się wczuć w ten niesamowity groove stworzony przez zespół.Wielki ukłon w stronę pana klawiszowca, który dawał czadu :) Muzyka na najwyższym poziomie, super super super koncert :)

Dzięki Zbyszku!
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
borys.k
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 143
Rejestracja: maja 25, 2008, 9:34 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Zbyszek Stępski » marca 28, 2009, 9:26 pm

Borys bardzo Ci dziękuję za recenzję, ja sam nie potrafię o tym pisać ... tyle emocji we mnie, tych najpiękniejszych, że nie znajduję odpowiednich słów. Słucham nagrania, wyszło rewelacyjnie :D

Fajnie było Cię spotkać i porozmawiać, szkoda że znowu za krótko.
Miło mi czytać, że nie tylko mnie ta muzyka ujęła - może uda się to powtórzyć ?

Dziękuję Pani Kindze za piękną zapowiedz przed koncertem, i Panu akustykowi który sprawił , że każdy dźwięk smakował wybornie ...

Pozdrawiam

P.S

... a Stefan faktycznie wymiatał :) w skutek jego niesamowitej energii rozpadł się pedał w pianie, ale poradził sobie z uśmiechem na twarzy.
Zapowiedział, że następnym razem zabierze dwa :) tak na wszelki wypadek...
- a pamiętacie solo Jurka / siedem minut z groszami /, nawet woreczek foliowy lezący obok zagrały, a nie wspomnę już o zamku od futerału bębna :) to taka sztuczka, ale wprowadza pewien luz na widowni, i pokazuje jednocześnie że instrumentem perkusyjnym może być cokolwiek... tylko w odpowiednich rekach :)
Gitara Maćka, przemówiła przepiękną barwą, wyszorował dźwięki przesycone delikatnością, zupełnie pianissimo, a i w kosmos też potrafił nas wystrzelić porywającymi frazami, gdzie dźwięk przeszywał na wskroś.
Było kilka standardów, ale sposób ich interpretacji bardzo osobisty, cześć słuchających ma tu skojarzenia z innymi gitarzystami, ale ja mimo wszystko mam odczucie wielkiej indywidualności tego co robi z instrumentem.
Bas, to samo każdy dźwięk zagrany z duszy, z serca ... Kilka razy mieliśmy okazje Michała podziwiać w partiach solowych ... wyśmienite granie, z wielkim smakiem, soczyście brzmiące ...

... a jednak udało mi się coś napisać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
fot, Kasia Mucha
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 30, 2009, 1:04 pm

Mocno stawiam na ten zespół...
Z wielka frajdą grałem Ich muzykę w WNTR...

Marta zachwycona....a przecież gust ma wybredny i jest bezlitosna dla przeciętniactwa...

Tym bardziej żałuje że nie byłem..noo ale 50 lat obchodzi się tylko raz...

Z serca Gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Zbyszek Stępski » marca 31, 2009, 1:31 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Mocno stawiam na ten zespół...
Z wielka frajdą grałem Ich muzykę w WNTR...

Marta zachwycona....a przecież gust ma wybredny i jest bezlitosna dla przeciętniactwa...

Tym bardziej żałuje że nie byłem..noo ale 50 lat obchodzi się tylko raz...

Z serca Gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D


Paweł , oczywiście 50 -te urodziny to wystarczający powód by Twoja nieobecność na koncercie została usprawiedliwiona :) Jeszcze, po wielokroć wszystkiego najlepszego z tej zacnej okazji :)

Koncert został nagrany z myślą o tych którzy bardzo chcieli , a nie mogli przybyć do Blue Notu / tu mam na myśli Twoją szacowną osobę / ... choć tak mogłem sprawić , by i Wam dać trochę tej przyjemności której obecni zaznali....

Paweł chciałbym Ci podziękować bardzo gorąco za wsparcie , za przybliżenie słuchaczom WNTR muzyki Macieja Nowaka i jego Kwartetu.
Czyż można sobie wymarzyć lepsze miejsce, inną osobę ... która zrobiła by to z większym zaangażowaniem ?
- Wraz z tą muzyką przekazałeś kawał swoich emocji - JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ .

Obrazek
^ kliknij na logo

.. Barwy Bluesa - Studenckie Radio Egida - Kuba, Tobie również moc podziękowań.

Obrazek
^ kliknij na logo

Zbyszek
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » marca 31, 2009, 3:56 pm

Maciej Nowak Quartet
www.maciejnowak.com/_music/index.htm
www.myspace.com/maciejnowak

Maciej Nowak | gitara
Stefan Głowacki | piano
Michał Przybyła | bas
Jerzy Markuszewski | perkusja



Setlist 27.03. - BLUE NOTE

set one

cold duck time
Eddie Haris
evening in rio
Maciej Nowak
samo życie
Leszek Cichoński
goin' home
Yellowjackets
take off and land
Manu Katche
understand or believe
Maciej Nowak

set two

john in the lunapark
Maciej Nowak
two seconds
Maciej Nowak
dr. umm
Maciej Nowak
belive it
Mike Stern
ściema
Maciej Nowak
revelation
Rassell Ferrante

bis

blue monk

sunny


Obrazek
fot.Kasia Mucha
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 375 gości