Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: rocken » listopada 29, 2013, 11:19 pm

Charlie Musselwhite, po za albumem w duecie z Ben'em Harper'em, w bieżącym roku wydał płytę firmowaną swoim imieniem i nazwiskiem. Płyta chyba jeszcze niedostępna w sprzedaży (brak na amazon.uk), ale można odsłuchać całości w serwisie Spotify. Ja jestem po kilkukrotnym przesłuchaniu i już wiem, że to dla mnie pierwsza trójka tegorocznych wydawnictw bluesowych (chyba nawet nr 1) i czekam z niecierpliwością na ukazanie się w sprzedaży tego wydawnictwa.

Nie jestem miłośnikiem Musselwhite'a z jego etapu bluesa chicagowskiego, natomiast lubię jego płyty z ostatnich lat, na których często dość odważnie odchodził od bluesa, flirtując i czerpiąc z okolic bluesa. Na najnowszym wydawnictwie wraca na południe, a więc do swoich źródeł i rodzinnych stron. Jest sporo korzennego grania i takiego Musselwhite'a kupuje w 100%!. Materiał został zarejestrowany w Juke Joincie w Clarksdale, z żywo reagującą publicznością. Blues zagrany, zarejestrowany i zrealizowany w najlepszym dla siebie miejscu i formie. Bardzo dobra i stylowa gitara Matthew Stubbs'a dla mnie to bardzo mocny punkt tej płyty. Oczywiście nie brakuje harmonijki, ale bez jakieś przesady. Podział i długość partii solowych dokonany z dużym smakiem. Jest kilka "cudzesów" a także odwołań do mistrzów bluesa, jak np. Johna Lee Hooker'a w "River Hip Mama”, ale odnajdziemy także klimat latino i granie lekko jazzujące.

Świetna płyta! Polecam!

Obrazek
sample:
http://www.cdbaby.com/cd/charliemusselwhite

1. Bad Boy
2. Roll Your Money Maker
3. As the Crow Flies
4. Gone Too Long
5. It Ain't Right
6. Strange Land
7. Blues Overtook Me
8. River Hip Mama
9. Blues Why Do You Worry Me?
10. Feel It in Your Heart
11. I'm Going Home
12. Cristo Redentor
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: posener » listopada 30, 2013, 7:27 am

Płyta jest dostępna w jakości CD w formie bezstratnych plików do ściągnięcia. Na fizycznym nośniku nie znalazłem. Jedyną różnicą jest brak poligrafii, bo mając bezstratne pliki bez problemu możemy sobie wypalić płytę, którą można tradycyjnie odtwarzać.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: rocken » listopada 30, 2013, 8:04 am

posener pisze:Płyta jest dostępna w jakości CD w formie bezstratnych plików do ściągnięcia. Na fizycznym nośniku nie znalazłem. Jedyną różnicą jest brak poligrafii, bo mając bezstratne pliki bez problemu możemy sobie wypalić płytę, którą można tradycyjnie odtwarzać.

W opcji Premium na Spotify jakość dźwięku jest 320kbs, co do zapoznawania się z muzyką jest jak dla mnie w zupełności wystarczające. Za stosunkowo niewielkie pieniądze (20zł/miesiąc) dostęp jest do ogroooomnej bazy muzyki. Płytę jak się ukaże w sprzedaży na pewno zakupię bo przesłuchania utwierdzają mnie w przekonaniu, że to wartościowa pozycja która szybko mi się nie znudzi. Kupowanie plików jak na razie średnio się kalkuluje bo to praktycznie ta sama kwota jak za wersję CD.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: posener » listopada 30, 2013, 9:56 am

rocken pisze:Kupowanie plików jak na razie średnio się kalkuluje bo to praktycznie ta sama kwota jak za wersję CD.


Jeżeli mozna kupić nową płytę za 10 USD, to zgoda. Mi się taka sztuka rzadko udaje, a nawet jeżeli, to raczej w USA i tutaj pojawia się koszt przesyłki, który zwykle diametralnie zmienia parametry całej transakcji. Niemniej zgadzam się, że biorąc pod uwagę oszczędności kosztowe na dystrybucji, to ceny płyt w formie plików nie są jeszcze specjalnie zachęcające. Niemniej kupuję, bo podjąłem decyzję, iż docelowo odchodzę od fizycznych nośników. Problem jest z słuchaniem w samochodzie, ponieważ o ile wiem, jeszcze żadna solidna firma nie wypuściła odtwarzacza z mozliwością odtwarzania FLAC-ów, a mp3 to jednak jest substytut, a więc ciągle pozostaje poczciwa srebrna płyta.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: rocken » listopada 30, 2013, 4:09 pm

posener pisze:Niemniej kupuję, bo podjąłem decyzję, iż docelowo odchodzę od fizycznych nośników.

A ja do gromadzenia plików chyba nigdy się nie przekonam, czasem robię zrzut z płyty cd, aby mieć w jakimś przenośnym urządzeniu. Bardziej skłaniam się do usług streamingowych, sporo korzystam ze Spotify. Mimo to materialne płyty cd ważnych dla mnie wykonawców lub takie, do których wiem, że będę wracał nadal kupuje.

Ale wracając do tematu zakładki, mam pewne przypuszczenia 8), że jesteś "lżejszy" o te 10 baksów w przypadku tych nagrań. Ciekaw jestem twojej opinii o tym wydawnictwie.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: posener » listopada 30, 2013, 4:30 pm

rocken pisze:A ja do gromadzenia plików chyba nigdy się nie przekonam,


Otóż to! Jest duża bariera mentalna. Ja się przełamywałem przynajmniej ze dwa lata. Oczywiście trzeba także się uporać z technologią i wymaga to pewnych inwestycji. To jest kwestia indywidualna. Nie jest to rozwiązanie doskonałe, a więc zrobiłem listę plusów i minusów i u mnie przeważyły plusy. Na razie najwiekszą luką są kwestie związane z informacjami o płycie. Niby w necie można wszystko znaleźć, a jednak z pełną informacją zawartą w książeczkach jest problem. Przejście na pliki jest nieuniknione i prędzej czy później ten problem zniknie, jednak teraz jest to dla mnie największa wada. W sumie decydującym argumentem, który w końcu skłonił mnie do decyzji jest możliwość słuchania muzyki w gęstych formatach.
A jeżeli chodzi o płytę, to ja właśnie liczyłem na więcej "chicago" i to nie jest to czego zwykle słucham. Niemniej muzyk przedni, więc nie ma problemu.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: rocken » listopada 30, 2013, 4:46 pm

posener pisze:Przejście na pliki jest nieuniknione[...]

Ale chyba będzie się to jednak odbywało na zasadzie serwerów zdalnych i dostępu przez łącze(itunes, spotify, deezer). Dla mnie gromadzenie jakichkolwiek danych na własnych dyskach jest dość kłopotliwe i mało bezpieczne, a przynajmniej wymaga sporej dyscypliny. Takie są moje doświadczenia z archiwizowaniem niektórych danych.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: posener » listopada 30, 2013, 4:51 pm

rocken pisze: Takie są moje doświadczenia z archiwizowaniem niektórych danych.


To jest jeden z problemów technologicznych. Wyobraź sobie, że w jedną chwilę pozbywasz się 2 tysięcy płyt :roll: :!: Na całe szczęście nośniki danych tanieją, a backupy robi się coraz szybciej.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Charlie Musselwhite - "Juke Joint Chapel"

Postautor: rocken » grudnia 1, 2013, 5:43 pm

Co do wątku pobocznego tej zakładki, dziś przypadkiem natrafiłem na taki artykuł
http://wyborcza.pl/1,75475,15014067,Str ... a_Wyborcza
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 490 gości

cron