Southern Hospitality "Easy Livin'"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Southern Hospitality "Easy Livin'"

Postautor: posener » marca 16, 2013, 7:37 pm

Southernowcy wszystkich krajów łączcie się! I słuchajcie Southern Hospitality. Chyba, że uważacie, iż nic co wychodzi poza estetykę Allmanów i Skynyrdów nie jest warte uwagi. Muzyka na krążku ze znanych mi rzeczy najbliższa jest chyba dokonaniom Scrapomatic. Jak to często bywa u muzyków z południa US mamy do czynienia ze stopem różnych gatunków muzycznych z silnym backgroundem bluesowym. Znajdziemy tu boogie, wczesnego rock'n'rolla, soul, rock, szczyptę country i western swingu, a nawet reggae. Znakomite, wyluzowane wokale z perfekcyjnym frazowaniem podparte bujającymi groovami. Nie znajdziemy mocnych przesterów i rockowego łojenia. Kolejna fajna płyta w tym roku.

Obrazek
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » marca 16, 2013, 8:01 pm

W zagadkowych utworach podobało mi się pianinko i użyty lap steel guitar lub pedal steel guitar.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » marca 16, 2013, 10:03 pm

Ostatnio zmieniony marca 17, 2013, 8:15 am przez posener, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » marca 16, 2013, 10:54 pm

Świetne!!!
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2116
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: Southern Hospitality "Easy Livin'"

Postautor: rocken » marca 17, 2013, 9:04 am


Obejrzałem wczoraj ten koncert. Gość na klawiszach znakomity, podobny jest trochę do Dr Johna.

Znakomite gitary w utworze od 35:00 do 44:50. Warto wysłuchać w całości tego kawałka !
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 48#t=2092s

posener pisze:Southernowcy wszystkich krajów łączcie się! I słuchajcie Southern Hospitality.

Obawiam się, że rodzimym Redneck’om średnio może się podobać. Za mało bandanek, kapeluszy no i przede wszystkim podstawowego rekwizytu, flagi konfederatów. 8)

Chyba zdecydowanie bliżej im do bluesa z Memphis, Nowego Orleanu, takich muzyków jak Clarence "Gatemouth" Brown, Dr John niż Skynyrdów
Ostatnio zmieniony marca 17, 2013, 10:35 am przez rocken, łącznie zmieniany 4 razy
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Southern Hospitality "Easy Livin'"

Postautor: posener » marca 17, 2013, 9:10 am

rocken pisze:Gość na klawiszach znakomity, podobny jest trochę do Dr Johna.


Jest to zbieżne z tym co pomyślałem sobie słuchając tej kapeli, a pomyślałem sobie, że niezależnie od jej dalszych losów klawiszowiec na brak roboty nie będzie narzekał i mam wrażenie, że w najlepszym towarzystwie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Southern Hospitality "Easy Livin'"

Postautor: posener » marca 17, 2013, 9:14 am

rocken pisze:Obawiam się, że rodzimym Redneck’om średnio może się podobać. Za mało bandanek, kapeluszy no i przede wszystkim podstawowego rekwizytu, flagi konfederatów.


No i gunów. Rebel, you know.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Southern Hospitality "Easy Livin'"

Postautor: Rock-A-Billy » marca 17, 2013, 11:10 am

posener pisze:
rocken pisze:Obawiam się, że rodzimym Redneck’om średnio może się podobać. Za mało bandanek, kapeluszy no i przede wszystkim podstawowego rekwizytu, flagi konfederatów.


No i gunów. Rebel, you know.


Ktoś ma tutaj chyba dość prymitywne wyobrażenie o rodzimych fanach southern rocka :o A swoją drogą, kapela więcej niż przyzwoita. Nie znałem ich wcześniej. Dzięki :!:
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Southern Hospitality "Easy Livin'"

Postautor: Roj » marca 17, 2013, 6:24 pm

Rock-A-Billy pisze:Ktoś ma tutaj chyba dość prymitywne wyobrażenie o rodzimych fanach southern rocka :o A swoją drogą, kapela więcej niż przyzwoita. Nie znałem ich wcześniej. Dzięki :!:
W rzeczy samej :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 128 gości