Bart Walker "Waiting On Daylight"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Bart Walker "Waiting On Daylight"

Postautor: posener » lutego 6, 2013, 8:19 pm

Jeżeli kogoś rozczarował brak energii na nowej płycie Devona Allmana, to zachęcam do zapoznania się z twórczością Barta Walkera. Nie tylko z nową płytą, ale i poprzednią, która mi się podoba nawet bardziej. Soczysty, energiczny southern bluesrock bez wielkiego kombinowania, za to z fajnymi, stylowymi numerami i perfekcyjnym wykonawstwem. Tym niemniej nie jest to jednowymiarowa muzyka, bo trafiają się numery z elementami liryzmu budzące skojarzenia z Allmanami z D.Betts'em. Koleś gra świetnie na gitarce, może nie tak perfekcyjnie jak JB, ale brzmieniowo podoba mi się dużo bardziej. Zwraca uwagę znakomity wokal, szczególnie na poprzedniej płycie, osobiście silnie mi się kojarzący z stylem śpiewu Warrena. Fajne, bezpretensjonalne i autentyczne granie. Z każdym przesłuchaniem zyskuje, przynajmniej ja tak to odczuwam.

A to na zanętę
http://www.youtube.com/watch?v=CpN_79V2X6g
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Idee Fixe » lutego 6, 2013, 10:32 pm

Sądząc z zanęty - super!
Piękny wymoszczony southernowy bluesior!
A koleś zadziwiająco młody jak na taką muzykę...
ech .. Ameryka.. :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » lutego 7, 2013, 8:19 am

Bart Walker 20 kwietnia wystąpi w Teatrze Rozrywki w Chorzowie na Gali Blues Top. Będzie członkiem Ruf's Blues Caravan, obok Joanne Shaw Taylor i Jimmy'ego Bowskilla.
ANDRZEJ MATYSIK
 


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości