Paul Gilbert "Vibrato"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Paul Gilbert "Vibrato"

Postautor: karambol » października 5, 2012, 10:49 am

Obrazek

Płytę dostałem przedpremierowo z dopiskiem "For promotion only - not for sale". Od pierwszego odsłuchu zostałem ROZWALONY. GENIALNA rzecz. Mieszanka fusion, funku lat 70tych, bluesa (a jakże), hard rocka, rocka progresywnego, soulu. Wykaz stylów może sugerować że to groch z kapustą ale nic z tych rzeczy - siedzę, słucham i gęba mi się śmieje od ucha do ucha. Harmonie wokalne czasem jak u Steele Dan czasem jak u murzyńskiego soulowego bandu, piano elektryczne ZABÓJCZE, gitara BOSKA, perkusja GENIALNA.
Paul Gilbert dla przypomnienia to ten od Mr. Big.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Paul Gilbert "Vibrato"

Postautor: RafałS » października 5, 2012, 10:57 am

karambol pisze:Paul Gilbert dla przypomnienia to ten od Mr. Big.


Również od Racer X, chociaż to już nie dla mnie (metal). :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Paul Gilbert "Vibrato"

Postautor: karambol » października 5, 2012, 10:58 am

RafałS pisze:
karambol pisze:Paul Gilbert dla przypomnienia to ten od Mr. Big.


Również od Racer X, chociaż to już nie dla mnie (metal). :)

i od wielu innych projektów/zespołów ale chyba akurat Mr. Big jest najbardziej znany i rozpoznawalny.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: RafałS » października 5, 2012, 11:15 am

A powiedz, jeszcze, Robert - jak tu Gilbert gra: hamuje się trochę, czy zasuwa tak szybko jak zawsze?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: karambol » października 5, 2012, 11:40 am

RafałS pisze:A powiedz, jeszcze, Robert - jak tu Gilbert gra: hamuje się trochę, czy zasuwa tak szybko jak zawsze?

Satriani gra szybciej. Ja na shredderkę jestem "uczulony" a skoro nie zaobserwowałem u siebie niepokojących oznak reakcji organizmu to znaczy że nie jest źle. W klasyku Mistrza Muddyego Watersa "I Want To Be Loved" poleciał chyba najszybciej ale to było coś zdecydowanie w stylu Alvina Lee i Ten Year After.
Jeżeli miałbym coś o szybkościowym graniu na tej płycie powiedzieć to chyba raczej w odniesieniu do grającej na klawiszach żony Gilberta, Emi. Zapiernicza z obłędną szybkością po klawiaturze elektrycznego piana. Ale to zupełnie nie jest wada bo uwielbiam brzmienie tego instrumentu (na Hammondzie też gra i ten instrument również uwielbiam). Zresztą stary klasyczny fusion też uwielbiam dlatego ta płyta aż tak mi podpasowała.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: posener » października 5, 2012, 12:19 pm

Ciekawe... Może to coś dla mnie?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości