LED ZEPPELIN "Celebration Day"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Postautor: rocken » listopada 26, 2012, 10:43 am

posener pisze:
jagode pisze:To tak jakby powiedzieć: - W kościele najbardziej nie leży mi Jezus ! :roll:


Trochę tak, ale rocken chyba po prostu nie chodzi do tego kościoła, ale przecież nie jestesmy państwem wyznaniowym, nieprawdaż? :D

Jestem wierzący a sekciarstwo mnie nie interesuje :wink:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » listopada 26, 2012, 10:47 am

No to ponawiam pytanie, sekciarze :) Czy ktoś zakupił Celebration Day w tym cholernym Music Corner?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Robert007Lenert » listopada 26, 2012, 11:43 am

posener pisze:No to ponawiam pytanie, sekciarze :) Czy ktoś zakupił Celebration Day w tym cholernym Music Corner?

Akurat tego nie, ale czesto u nich kupuje tak wysylkowo jak i stacjonarnie i nigdy nie mialem najmnieszych problemow.... a kupilem tam z setke plyt, a moze i lepiej.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » listopada 26, 2012, 3:08 pm

Jeszcze cos w odniesieniu do Jimmy Page tego wieczoru. Tam nie bylo nietrafionych nut. Byly odejscia od utartych schematow. Prosze posluchac solowki w Black Dog jaka znakomita modulacja tam sie pojawia, jak to swietnie harmonizuje.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: posener » listopada 26, 2012, 3:29 pm

Parę by się znalazło, ale nie o to chodzi. Zastanawiałem się nad tym i juz pisałem, że wydaje mi się, iż Page nie chce grać tych numerów ciągle tak samo i w związku z tym w solówkach jest sporo elementu improwizacji. On po prostu usiłuje wydusić z tych kawałków ciągle coś nowego. Pal licho solówki, najważniejsze jest to co daje zespołowi i kompozycji. On tą swoją orkiestracją partii studyjnych ustawia sobie niesamowicie wysoko poprzeczkę w sytuacjach live. Nie może tego odegrać sam, więc siłą rzeczy to co gra live jest jakimś kompromisem wobec studyjnych wersji. To jest JEGO muzyka i bez niego nie ma mowy aby zabrzmiała z taką siłą.
Ostatnio zmieniony listopada 26, 2012, 6:50 pm przez posener, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Perfect Stranger » listopada 26, 2012, 4:43 pm

Hmm
Ostatnio zmieniony listopada 26, 2012, 4:57 pm przez Perfect Stranger, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Perfect Stranger » listopada 26, 2012, 4:47 pm

posener pisze:
jagode pisze:[quote=
No to powiem otwartym tekstem :) w Led Zeppelin najbardziej nie leży mi wokal. Mam nadzieje że mnie nie zabijecie :)


To tak jakby powiedzieć: - W kościele najbardziej nie leży mi Jezus ! :roll:


Trochę tak, ale rocken chyba po prostu nie chodzi do tego kościoła, ale przecież nie jestesmy państwem wyznaniowym, nieprawdaż? :D[/quote]


haha... mnie jezus zupelnie nie lezy... wrecz mi wisi... i w wielu kosciolach tak wlasnie jest ;)

sorry za obrazoburcze zdanie, nie moglem sie powstrzymac
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: jagode » listopada 26, 2012, 5:00 pm

Robert007Lenert pisze:
posener pisze:No to ponawiam pytanie, sekciarze :) Czy ktoś zakupił Celebration Day w tym cholernym Music Corner?


żeby Ci czasem ARKI nie przysłali. :P
Awatar użytkownika
jagode
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: marca 22, 2007, 9:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: ref » listopada 26, 2012, 7:23 pm

posener pisze:Parę by się znalazło, ale nie o to chodzi. Zastanawiałem się nad tym i juz pisałem, że wydaje mi się, iż Page nie chce grać tych numerów ciągle tak samo i w związku z tym w solówkach jest sporo elementu improwizacji. On po prostu usiłuje wydusić z tych kawałków ciągle coś nowego. Pal licho solówki, najważniejsze jest to co daje zespołowi i kompozycji. On tą swoją orkiestracją partii studyjnych ustawia sobie niesamowicie wysoko poprzeczkę w sytuacjach live. Nie może tego odegrać sam, więc siłą rzeczy to co gra live jest jakimś kompromisem wobec studyjnych wersji. To jest JEGO muzyka i bez niego nie ma mowy aby zabrzmiała z taką siłą.


Na podstawie zapowiedzi z książki, która ukaże się w tym tygodniu: "Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach" chcę dodać, że to był pierwszy raz w historii (Celebration Day), gdy Jimmy odegrał jota w jotę solówkę z Stairway To Heaven, dokładnie taką jak na płycie. Dlaczego? Ponieważ ta muzyka jest żywa i ciągle się zmienia. Page nigdy nie szedł na łatwiznę, mówiąc, że chcę udowodnić wszystkim, którzy myślą, że dźwięków ze studia nie idzie przenieść na koncert.
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: posener » listopada 26, 2012, 7:38 pm

Wszystkich nie idzie, bo w wielu kawałkach jest wiele ścieżek gitary Page'a. Fizycznie nie ma takiej możliwości, musiałby być przynajmniej sześcioręki. Najbliżej było gdy Jimmy grał z Black Crowes - trzy gitary na pokładzie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Robert007Lenert » listopada 26, 2012, 10:59 pm

Perfect Stranger
Skasuj jedna wypowiedz. Nic nie wnosi do tematu a elegancka nie jest.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: posener » listopada 27, 2012, 1:08 pm

Robert007Lenert pisze: Akurat tego nie, ale czesto u nich kupuje tak wysylkowo jak i stacjonarnie i nigdy nie mialem najmnieszych problemow.... a kupilem tam z setke plyt, a moze i lepiej.


No, przesyłeczka doszła. Po tygodniu :?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » listopada 27, 2012, 3:48 pm

ref pisze: Na podstawie zapowiedzi z książki, która ukaże się w tym tygodniu: "Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach"


Właśnie odebrałem w Empiku :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 28, 2012, 12:15 am

Perfect Stranger pisze:

haha... mnie jezus zupelnie nie lezy... wrecz mi wisi... i w wielu kosciolach tak wlasnie jest ;)

sorry za obrazoburcze zdanie, nie moglem sie powstrzymac



Następnym razem powstrzymaj się. Próbujesz pouczać innych a sam zachowujesz się jak smarkacz...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ref » listopada 28, 2012, 1:54 am

posener pisze:
ref pisze: Na podstawie zapowiedzi z książki, która ukaże się w tym tygodniu: "Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach"


Właśnie odebrałem w Empiku :D


Mój egzemplarz już czeka na skonsumowanie, jestem niezmiernie ciekaw treści... :)
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: posener » listopada 28, 2012, 8:17 am

Trochę wczoraj czytałem - dużo informacji znanych, ale także sporo dla mnie nowych. Proponuję przenieść dyskusję o książce do zakładki Książki, Publikacje, Czasopisma.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 28, 2012, 6:54 pm

O godz. 9:00 kupiłem mój egzemplarz w EMPIK-u we Wrocławiu i biegiem do pociągu , który odjeżdżał do Krakowa o 9:22. Dzięki temu ponad 5-godzin podróży zleciało nie wiadomo kiedy :D
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Dziadek Władek » listopada 28, 2012, 8:39 pm

posener pisze:Trochę wczoraj czytałem - dużo informacji znanych, ale także sporo dla mnie nowych. Proponuję przenieść dyskusję o książce do zakładki Książki, Publikacje, Czasopisma.

Dyskusja się jeszcze nie rozwinęła. Możesz ją sam zainicjować zgodnie ze swoją propozycją :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: posener » listopada 28, 2012, 8:45 pm

Temat już od kilku tygodni istnieje.

http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=21406
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: jagode » listopada 28, 2012, 8:50 pm

Dla wielu osób cena książki może okazać się zaporową. Nie będą mieli mozliwosci jej przeczytania. Uprasza się osoby ,które są szczęśliwymi posiadaczmi tej pozycji o dzielenie się obszernymi fragmentami ...na forum :roll: A nie,że kupiłem -czytałem w pociagu- czas minął jak z bicza!
Zgodnie ze wskazaniem Stolicy Apostolskiej [...]
jagode, to nie to forum. Wyluzuj... - DW
Awatar użytkownika
jagode
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: marca 22, 2007, 9:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Dziadek Władek » listopada 28, 2012, 8:53 pm

posener pisze:Temat już od kilku tygodni istnieje.

http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=21406

Ten fakt umknął mojej uwadze. Pozostaje zatem apelować o dyscyplinę dyskusji ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: posener » listopada 28, 2012, 9:13 pm

Przesłuchałem pierwszą płytkę audio - znakomita jakość. Wspaniale brzmi sekcja. Zachwycają się wszyscy Jasonem, ale Jonesy to naprawdę długo niedoceniany gigant, gra wspaniale. W ogóle więcej słychac niż w kinie - tutaj pewnie kłania się kwestia aparatury w poszczególnych salach kinowych. Na seansach, na których ja byłem gitara Jimmy'ego nie była tak czytelna - na płycie słychać, ze gra świetnie. Jutro drugi krążek z bandem pracującym na najwyższych obrotach i już odpowiednio rozluźnionym.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » listopada 28, 2012, 11:09 pm

jagode pisze:Dla wielu osób cena książki może okazać się zaporową. Nie będą mieli mozliwosci jej przeczytania. Uprasza się osoby ,które są szczęśliwymi posiadaczmi tej pozycji o dzielenie się obszernymi fragmentami ...na forum :roll: A nie,że kupiłem -czytałem w pociagu- czas minął jak z bicza!
Zgodnie ze wskazaniem Stolicy Apostolskiej [...]
jagode, to nie to forum. Wyluzuj... - DW


Jagode tyle już napisałeś na temat LZ , że nie będę Ci robił konkurencji. Wierzę , że w kolejnych rozbudowanych postach zmieścisz i tę książkę i jeszcze dodasz coś ciekawego od siebie :)
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » listopada 29, 2012, 7:32 pm

Druga płytka audio leci. Ta wersja Kashmiru jest pomnikowa!!! W The Song Remains The Same kapela frunie, a Jimmy w szybkim tempie jest precyzyjny jak chirurg. W ogóle gitara Jimmy'ego ma niesamowity wykop, co za brzmienie! Robert pięknie śpiewa w Stairway, a wersja klasyczna. Zabijają drive'm w Misty Mountain Hop. Niesamowita końcówka w Whole Lotta Love gdy Jimmy zawiesza tę podciągniętą basową nutę i zmienia na chwilę rytmiczny kontekst utworu, a Jason po chwili podchwytuje to. A jak takiego Rock'n'Rolla słyszę na koniec takiego koncertu, to tylko mamroczę jedno niecenzuralne słowo na q. Co za jazda!

DVD z próbą w Shepperton Studios zostawiam sobie na weekend :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Perfect Stranger » listopada 30, 2012, 3:39 am

posener pisze:W The Song Remains The Same kapela frunie, a Jimmy w szybkim tempie jest precyzyjny jak chirurg.


Akurat tu rowniez nie mam watpliwosci. Powiem wiecej... nigdy nie lubilem tego utworu, ale to wykonanie puszczam sobie nierzadko ;))))
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: posener » grudnia 3, 2012, 9:15 am

Obrazek

:) :) :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » grudnia 3, 2012, 9:47 am

W sklepie dla idiotów Celebration Day za 54.90zł (2CD+DVD) lub 59.90zł (2CD+Bluray). Poza tym dyskografia Zepów za 19.90zł sztuka.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » grudnia 3, 2012, 9:53 am

posener pisze:W sklepie dla idiotów Celebration Day za 54.90zł (2CD+DVD) lub 59.90zł (2CD+Bluray). Poza tym dyskografia Zepów za 19.90zł sztuka.

A jest opcja tylko z 2xCD ponieważ za oglądaniem na DVD koncertów nie przepadam ?

ps. Led Zeppelin reklamuje pomnik komunizmu :?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » grudnia 3, 2012, 10:02 am

rocken pisze:
posener pisze:W sklepie dla idiotów Celebration Day za 54.90zł (2CD+DVD) lub 59.90zł (2CD+Bluray). Poza tym dyskografia Zepów za 19.90zł sztuka.

A jest opcja tylko z 2xCD ponieważ za oglądaniem na DVD koncertów nie przepadam ?

ps. Led Zeppelin reklamuje pomnik komunizmu :?


Odwrotnie. To pomnik komunizmu reklamuje się za pomocą Led Zeppelin. Gdzieś widziałem opcję tylko 2CD. Amazon, eBay? A może to nabywcy pełnego pakietu pozbywali się CD? Sprawdzę wieczorem.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » grudnia 3, 2012, 11:37 am

rocken pisze: A jest opcja tylko z 2xCD ponieważ za oglądaniem na DVD koncertów nie przepadam ?


http://allegro.pl/led-zeppelin-celebrat ... 24048.html
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości