Chris Robinson Brotherhood - Big Moon Ritual

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Chris Robinson Brotherhood - Big Moon Ritual

Postautor: Rock-A-Billy » czerwca 2, 2012, 12:58 pm

5 czerwca 2012 r. z nowym materiałem wyskakuje również niczym przysłowiowy Filip z konopi Chris Robinson ze swoim nowym zespołem.
Nie namierzyłem jeszcze jakie dokładnie materiał znajdzie się na tej płycie, ale nie sądzę bym zawiódł się na tym muzyku. Płytę można już zamawiać np. przez Rockserwis. :D :D :D

Jeden z kawałków:
http://www.youtube.com/watch?v=754xyDKE7-I
Tyle wspaniałej muzyki ostatnio się nagrywa...Kasa idzie jak woda :)
Ostatnio zmieniony czerwca 2, 2012, 1:07 pm przez Rock-A-Billy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » czerwca 2, 2012, 1:04 pm

Dodam, że z informacji zamieszczonych w necie wynika, iż we wrześniu b.r. ukaże się kolejna bliźniacza płyta nagrana podczas tej samej sesji pt. "The Magic Door"
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » czerwca 2, 2012, 1:16 pm

01. Tulsa Yesterday 11:54
02. Rosalee 9:06
03. Star Or Stone 9:32
04. Tomorrow Blues 7:07
05. Reflections On A Broken Mirror 7:37
06. Beware, Oh Take Care 7:46
07. One Hundred Days Of Rain 7:27

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... RPB06Ou3w#!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » czerwca 2, 2012, 9:23 pm

posener pisze:01. Tulsa Yesterday 11:54
02. Rosalee 9:06
03. Star Or Stone 9:32
04. Tomorrow Blues 7:07
05. Reflections On A Broken Mirror 7:37
06. Beware, Oh Take Care 7:46
07. One Hundred Days Of Rain 7:27

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... RPB06Ou3w#!


To świetna wiadomość!!! Słucham The Black Crowes (i tym samym Chrisa Robinsona) od ponad dwudziestu lat i nigdy się nie zawiodłem - na płytach Crowes oraz solowych dokonaniach Braci Robinsonów.
Pamiętam jak byłem wściekły po festiwalu Monsters Of Rock w 1991 roku. W Chorzowie zagrał zestaw: Queensryche, Metallica, AC/DC. Mocno żałowałem, że nie było The Black Crowes. Liczyłem na ich występ, ponieważ pojawiali się w europejskich wersjach festiwalu, ale do Polski nie przyjechali. Myślę, że jeszcze ich kiedyś zobaczę na żywo.
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: rocken » czerwca 3, 2012, 9:52 am

Sergiusz pisze:Myślę, że jeszcze ich kiedyś zobaczę na żywo.


Też mam taką nadzieje :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 9:57 am

rocken pisze:
Sergiusz pisze:Myślę, że jeszcze ich kiedyś zobaczę na żywo.


Też mam taką nadzieje :)


Dołączam do klubu. Jednak interesuje mnie wersja rockowa, a nie unplugged czy inne odjazdy. To jest dobre jako uzupełnienie, jednak nie zamiast.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » czerwca 3, 2012, 10:08 am

Mi się marzy koncert zagrany tak jak w Fillmore w San Francisco :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 10:32 am

rocken pisze:Mi się marzy koncert zagrany tak jak w Fillmore w San Francisco :)

Nie mam pytań. Powiem szczerze: uważam ich za najważniejszy zespół rockowy generacji post '70. Oni i Gov't Mule.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » czerwca 3, 2012, 11:03 am

posener pisze: Powiem szczerze: uważam ich za najważniejszy zespół rockowy generacji post '70. Oni i Gov't Mule.


Trudno mi jest się nie zgodzić z tym stwierdzeniem i ciężko czymś błysnąć aby dokooptować do tego zestawu jeszcze jakiś zespół, fakt że kilka zespołów mogło zrobić trochę więcej jak np. Cry of Love.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 11:26 am

rocken pisze:fakt że kilka zespołów mogło zrobić trochę więcej jak np. Cry of Love.

Cry Of Love to Audley Freed i znowu wracamy do Black Crowes, a w tym zestawieniu kojarzy się nazwisko niejakiego Jimmy Page'a. Jak ze sporej perspektywy czasowej o tym myślę, to sądzę, że Jimmy decydując się na współpracę z BC nie tylko chciał choćby chwilowej reinkarnacji Zepów - to chyba była jakaś forma namaszczenia. Mam dwa bootlegi DVD tych koncertów. Ten najbardziej znany z Greek Theatre oraz drugi, z Jones Beach Theatre 10 lipca 2000. Według mnie jeden z najwspanialszych koncertów w historii rocka, ponieważ w secie jest sporo numerów Black Crowes absolutnie wytrzymujących porównanie z ponadczasowymi numerami Jimmy'ego - zarówno stylistycznie jak i jakościowo, a poza tym mamy najwierniejsze koncertowe odtworzenie studyjnych wersji numerów Zepów, ponieważ na pokładzie są trzy gitary i w aranżach mozna było się pokusić o zagranie przynajmniej części tych niesamowitych nakładek, które Jimmy robił w studio. Wielka rzecz!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » czerwca 3, 2012, 11:36 am

Dla mnie Black Crowes nie wiem czy nie w głównej mierze to genialne i jako zespół kompletne połączenie i tygiel tradycji amerykańskiej (południa, bluesa, folku, country). Jmmy Page kojarzy mi się bardzo z brytyjską muzyką. A jeśli chodzi o Angoli to zdecydowanie dla mnie najwięcej świeżości od schyłku lat 70 wprowadził Knopfler z Dire Straits (szczególnie pierwszy okres działalności zespołu).
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 1:20 pm

rocken pisze:Dla mnie Black Crowes nie wiem czy nie w głównej mierze to genialne i jako zespół kompletne połączenie i tygiel tradycji amerykańskiej (południa, bluesa, folku, country).


Jasne, ale oni do tego backgroundu dodali wpływy The Rolling Stones i Led Zeppelin. Myślę przede wszystkim o pierwszej dekadzie ich kariery. W bardzo naturalny sposób połączyli wszystko, co przynajmniej dla mnie, jest w rock'n'rollu najważniejsze. Do tego mają charyzmatycznego wokalistę, bardzo niedocenianego riffowego gitarzystę i obłędnego perkusistę. Jak widzę w jakiejś sytuacji Steve'a Gormana to niemal zawsze mi się to podoba. Mogę kupować płytę w ciemno. Właśnie zabieram Amoricę do samochodu :D .
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » czerwca 3, 2012, 1:43 pm

Z podobnych przyczyn jak wy, jestem zagorzałym fanem Black Crowes :) Znajduję w ich muzyce wszystko to, czego poszukuję. Później zadziałał tak na mnie wyłącznie Gov`t Mule. Początek lat 90-tych to był dobry okres dla takiej muzyki. Niestety, tylko BC udało się przebić do szerszej publiczności, a spowodowane to było kredytem zaufania jaki na fali sukcesu G`n`R` dostali od MTV, która postanowiła ich promować. Inne nie mniej wartościowe kapele z tego kręgu, takie jak chociażby Cry Of Love, lub Screamin` Cheetah Wheelies już nie dostały już od nich tyle czasu antenowego i musiały polec w starciu z nachalnie promowaną równoległą falą grunge`u.

Z odsłuchów wnioskuję, iż Chris Robinson Brotherhood to będzie projekt trochę odmienny od muzyki Black Crowes, choć pozostający z nią w pewnej styczności stylistycznej. Co pierwsze się narzuca, to brak brata Richa. Echa zeppelinowskie i inne inspiracje brytyjskie, też chyba pozostaną w tyle. To będzie typowo jambandowy projekt, czerpiący bezpośrednio z amerykańskiej tradycji muzycznej, nastawiany na raczej leniwe, południowe tempa, ze sporą dawką country i folku oraz długimi, spokojnymi solówkami.
Nie ukrywam, że mi to bardzo odpowiada.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: rocken » czerwca 3, 2012, 2:17 pm

posener pisze:Jasne, ale oni do tego backgroundu dodali wpływy The Rolling Stones i Led Zeppelin. Myślę przede wszystkim o pierwszej dekadzie ich kariery.


Zgadza się pierwsza dekada ich kariery to głównie znakomity rock'n'roll, ale cenie ich jeszcze bardziej z tego powodu że umieją się "starzeć razem z muzyką" nie trudno zauważyć że muzyka ich ewoluuje wraz z latami jakich im przybywa, mało u których muzyków nie wygląda komicznie gdy mając 50-60lat próbują być 20latkami i bazują na naśladownictwie tego co się zrobiło będąc 20 latkiem, najczęściej wygląda to komicznie. Dlatego chyba osobiście najbardziej cenie muzyków z którymi muzyka również ewaluuje z ich wiekiem i ma się wrażenie że starzeją się bardzo dostojnie.

Tak jak opisuje to Rock-A-Billy, odnoszę wrażenie że dla braci Robinson obecnie jakoś z wiekiem lepiej się czują w leniwych, południowych tempach, ze sporą dawką country i folku oraz długimi, spokojnymi solówkami. Podobnie można zauważyć taki proces u Knopflera a nawet u Pearl Jam który chyba jako jedna z niewielu kapel nurtu grunge'u nadal ma coś ciekawego do powiedzenia muzycznie a nie tylko odcinanie kuponów od tego co się zrobiło na początku lat 90.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 2:59 pm

rocken pisze:Tak jak opisuje to Rock-A-Billy, odnoszę wrażenie że dla braci Robinson obecnie jakoś z wiekiem lepiej się czują w leniwych, południowych tempach, ze sporą dawką country i folku oraz długimi, spokojnymi solówkami. Podobnie można zauważyć taki proces u Knopflera a nawet u Pearl Jam który chyba jako jedna z niewielu kapel nurtu grunge'u nadal ma coś ciekawego do powiedzenia muzycznie a nie tylko odcinanie kuponów od tego co się zrobiło na początku lat 90.


Też to lubię i np. Warpaint mi się podoba, a podejrzewam, że dla crowesologów nie jest to kultowa pozycja. Tym niemniej na koncercie chciałbym zobaczyć potężny rock'n'rollowy band, który rozwala kazde miejsce, w którym gra.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: nugent1959 » czerwca 3, 2012, 3:31 pm

Płyta spokojna utrzymana w klimacie "jambandu",zwłaszcza wpadł mi do ucha utwór "05 - Reflections On A Broken Mirror" motyw w tej kompozycji bardzo przypomina dokonania Jerry Garcia [ex-Grateful Dead].
Moja prywatna ocena 4/5.Polecam.
Roman
Awatar użytkownika
nugent1959
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: listopada 23, 2008, 10:43 pm

Postautor: rocken » czerwca 3, 2012, 3:39 pm

posener pisze:[..] bardzo niedocenianego riffowego gitarzystę [...]


Jeśli miałeś na myśli Rich'a Robinsona to nie nazywał bym go "riffowym" gitarzystą bo z tym określeniem kojarzą mi się gitarnicy typu Hetfield.

Rich to znakomity gitarzysta szczególnie świetnie grający i wykorzystujący "stroje otwarte" oraz slide ale również genialny kompozytor. Dla mnie to taki "doskonalszy" technicznie Keef :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 3:48 pm

rocken pisze:
posener pisze:[..] bardzo niedocenianego riffowego gitarzystę [...]


Jeśli miałeś na myśli Rich'a Robinsona to nie nazywał bym go "riffowym" gitarzystą bo z tym określeniem kojarzą mi się gitarnicy typu Hetfield.

Rich to znakomity gitarzysta szczególnie świetnie grający i wykorzystujący "stroje otwarte" oraz slide ale również genialny kompozytor. Dla mnie to taki "doskonalszy" technicznie Keef :)


Dla mnie "riffowy" to duży komplement, bo rzadko kto ma do tego talent, a Rich to raczej nie szybkie przebieranie paluszkami po gryfie tylko własnie świetne riffy, wykorzystanie techniki slide i generalnie gra podporządkowana kompozycji. Hetfield? - nie o takich riffach myślałem. Zdecydowanie nie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » czerwca 3, 2012, 4:17 pm

nugent1959 pisze:Płyta spokojna utrzymana w klimacie "jambandu",zwłaszcza wpadł mi do ucha utwór "05 - Reflections On A Broken Mirror" motyw w tej kompozycji bardzo przypomina dokonania Jerry Garcia [ex-Grateful Dead].
Moja prywatna ocena 4/5.Polecam.


Wydaje mi się, że nad całą płytą unosi się duch Grateful Dead. To właśnie miałem na myśli. Grateful Dead w miejsce Led Zeppelin.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 4:36 pm

Rock-A-Billy pisze:Wydaje mi się, że nad całą płytą unosi się duch Grateful Dead. To właśnie miałem na myśli. Grateful Dead w miejsce Led Zeppelin.


W rzeczy samej. Dlatego pomimo sympatii i pozytywnego odbioru "New Earth Mud" raczej nie nabędę.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 6:21 pm

posener pisze:
rocken pisze:Dla mnie Black Crowes nie wiem czy nie w głównej mierze to genialne i jako zespół kompletne połączenie i tygiel tradycji amerykańskiej (południa, bluesa, folku, country).


Jasne, ale oni do tego backgroundu dodali wpływy The Rolling Stones i Led Zeppelin. Myślę przede wszystkim o pierwszej dekadzie ich kariery. W bardzo naturalny sposób połączyli wszystko, co przynajmniej dla mnie, jest w rock'n'rollu najważniejsze. Do tego mają charyzmatycznego wokalistę, bardzo niedocenianego riffowego gitarzystę i obłędnego perkusistę. Jak widzę w jakiejś sytuacji Steve'a Gormana to niemal zawsze mi się to podoba. Mogę kupować płytę w ciemno. Właśnie zabieram Amoricę do samochodu :D .


Zgadzam się z rockenem na temat brzmienia the Black Crowes.
Natomiast posenerze z angielskich wpływów nie sposób nie zauważyć inspiracji the Faces, Humble Pie i Free - kto wie czy nie większych niż podanych przez Ciebie Zeppelinów i Stonesów. Jeśli chodzi o samego Chrisa Robinsona to nawet w wywiadzie z 1991 roku dla Rolling Stone powiedział "Dla mnie jest oczywiste, że jestem kopią Steve'a Marriotta. Przyznaję się Steve Marriott , Paul Rodgers i Gregg Allman są tymi facetami".
albo
"Chris is just exhausting to be around," says Steve Gorman, who
found out while sharing an apartment with Chris during the band's
early days. "He puts on a Humble Pie record he's heard 8000 times,
and he still acts like it's the first time he's heard it- 'Listen
to this beat!' He's a marvel.'"

"... Chris puszcza płytę Humble Pie, którą słyszał już z 8000 razy, a zachowuje się jakby ja słyszał po raz pierwszy- "Posłuchaj tego beatu!""

W brzmieniu Humble Pie jest dużo "americany" - oni wzorowali się bardzo na The Band. Na przykład taki kawałek "You're So Good For Me" - dla mnie słychać tam przyszłe brzmienie The Black Crowes.
Przepraszam, ze jestem taka czepialska, ale niestety pewne zespoły bardzo często pomija się gdy jest mowa o inspiracjach, nawet jak są bardzo oczywiste jak w tym przypadku. :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 7:03 pm

Cold Lady pisze:Przepraszam, ze jestem taka czepialska, ale niestety pewne zespoły bardzo często pomija się gdy jest mowa o inspiracjach, nawet jak są bardzo oczywiste jak w tym przypadku. :twisted:
Obrazek


Inspiracji można się doszukać bardzo dużo. Ja pisałem o tych, które są słyszalne w tej cięższej stronie Black Crowes np.:

http://www.youtube.com/watch?v=F2AzAl0UGFE

Ja tutaj
the Faces i Free nie słyszę, natomiast słyszę typowy bonhamowski groove, a i riffu by się Jimmy nie powstydził. Oczywiście LZ i Stonesi garściami czerpali z dorobku czarnych bluesmenów, ale gdy mówimy zespołach rock'n'rollowych (a zgodziliśmy się, że BC są jedną z najważniejszych ostatnich dekad) to punktem odniesienia są własnie TRS i LZ.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 7:30 pm

A kto mówi o Small Faces? Na pewno nie ja. :shock:
Napisałam przecież The Faces (którzy mieli zupełnie inne brzmienie niż SF- the Faces to "dirty bluesy boozy sound"). A jeśli chodzi o Marriotta no to tez bynajmniej nie chodziło o SF tylko o Humble Pie. Może po prostu nie znasz tych kapel i dlatego nie słyszysz ich wpływu na muzykę Black Crowes...
I zdaje się wiesz lepiej od Chrisa co go inspirowało... z reszta brzmienie to jedna sprawa, a czy styl śpiewania i jego inspiracje to się w ogóle nie liczą? Czy groove Bonhama jest ważniejszy niż wokal? Poza tym na płytach Humble Pie jest mnóstwo wspomnianego groove'u... może nie tylko Bonham był inspiracją?
A tak na marginesie Bonham był fanem Humble Pie (przynajmniej tak twierdzi jego siostra Deborah), a Robert Plant ubóstwiał Marriotta za czasów SF i sam sporo od niego "pożyczył". Może jednak sprawa z inspiracjami nie jest taka czarno-biała jak sugerujesz. :)
Ostatnio zmieniony czerwca 3, 2012, 7:45 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 7:31 pm

..ej Posener zmieniłeś teraz Small Faces na the Faces... nieładnie :wink:
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 7:43 pm

z tym punktem odniesienia to tez nie do końca się zgodzę (kto w ogóle o tym zadecydował, ze tylko te dwa zespoły?- może to po prostu punkt odniesienia dla Ciebie), The Faces byli baardzo popularni w USA w okresie 1972-75 , właściwie tak samo popularni jak Stonesi.
Możliwe, ze dla Chrisa i chłopaków z Black Crowes byli tak samo ważni jak Stonesi , naprawdę to nie był mało znany zespolik, Humble Pie z resztą też:-)
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 7:56 pm

[quote="Cold Lady"] Sorry, przez jakiś skrót klawiszowy puściłem tekst w trakcie pisania. Właściwy wpis niżej.
Ostatnio zmieniony czerwca 3, 2012, 8:17 pm przez posener, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 8:16 pm

Cold Lady pisze:A kto mówi o Small Faces? Na pewno nie ja. :shock:
Napisałam przecież The Faces (którzy mieli zupełnie inne brzmienie niż SF- the Faces to "dirty bluesy boozy sound"). A jeśli chodzi o Marriotta no to tez bynajmniej nie chodziło o SF tylko o Humble Pie. Może po prostu nie znasz tych kapel i dlatego nie słyszysz ich wpływu na muzykę Black Crowes...
I zdaje się wiesz lepiej od Chrisa co go inspirowało... z reszta brzmienie to jedna sprawa, a czy styl śpiewania i jego inspiracje to się w ogóle nie liczą? Czy groove Bonhama jest ważniejszy niż wokal? Poza tym na płytach Humble Pie jest mnóstwo wspomnianego groove'u... może nie tylko Bonham był inspiracją?
A tak na marginesie Bonham był fanem Humble Pie (przynajmniej tak twierdzi jego siostra Deborah), a Robert Plant ubóstwiał Marriotta za czasów SM i sam sporo od niego "pożyczył". Może jednak sprawa z inspiracjami nie jest taka czarno-biała jak sugerujesz. :)

Po pierwsze niechętnie dyskutuję z osobami, które nadinterpretują czyjeś wypowiedzi, a co gorsza wsadzają w usta partnera w rozmowie treści, których nie powiedział. Dlatego będzie to mój ostatni wpis w tej polemice.
Nigdzie nic nie pisałem o wokalu Robinsona, a już na pewno nie w kontekście wpływu Led Zeppelin, bo to zdecydowanie odmienny wokalista od Planta.
Różnimy się co do roli wokalisty w kapeli. Ja uważam, że przy tych samych aranżach i muzykach w sekcji jeżeli zmieni się wokalista różnica może być wyraźna ale charakter muzyki diametralnie się nie zmieni - przy zabiegu odwrotnym możemy otrzymać całkowicie inną muzę.
Możemy oczywiście przyjąć, że to Humble Pie "wynaleźli" hard rocka, a LZ to splagiatowali i szczęśliwie "sprzedali" światu" tyle, że to śmieszne. Zresztą istnieje już taka teoria spiskowa dotycząca Jeff Beck Group.
Percy i Bonzo jak najbardziej mogli podziwiać Humble Pie, ponieważ gdy startowali, Humble Pie byli już znanymi muzykami, natomiast za koncepcję i muzykę LZ, szczególnie w pierwszym okresie działalności, odpowiadają rutynowani zawodowcy czyli Pagey i Jonesy.
Pisząc, własnie zauważyłem Twój wpis, że zmieniłem Small Faces na the Faces. Nie zmieniłem TERAZ, tylko Ty zauważyłaś TERAZ. I nie sądzę, że to nieładnie bo po prostu szybko się zorientowałem, ze machnąłem taki typowy skojarzeniowy błąd i od razu go poprawiłem.
To wszystko betka, natomiast problem jest taki, że zapatrzona w Humble Pie nadal nie rozumiesz sensu mojego stwierdzenia. Ja nie twierdzę, że LZ zainspirowali zjawisko pt. Black Crowes. Ja tylko twierdzę, że w tej hard rockowej stylistyce BC słychać wpływy Led Zeppelin. Możesz nadal utrzymywać, że Humble Pie, ale obawiam się takich jak ja jest więcej. I właśnie dlatego uważam tę kapelę za najważniejszą w generacji post'70, że wyszła poza blues rockowy i southern rockowy, amerykański kanon i znakomicie wtopiła do swojej muzyki ten "cięższy" element. Bez tego pozostałaby wielkim amerykańskim bandem typu Allman Brothers, który granic stylistycznych do tego stopnia nie poszerzył
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 8:36 pm

posener pisze:Po pierwsze niechętnie dyskutuję z osobami, które nadinterpretują czyjeś wypowiedzi, a co gorsza wsadzają w usta partnera w rozmowie treści, których nie powiedział. Dlatego będzie to mój ostatni wpis w tej polemice.
Nigdzie nic nie pisałem o wokalu Robinsona, a już na pewno nie w kontekście wpływu Led Zeppelin, bo to zdecydowanie odmienny wokalista od Planta.
Różnimy się co do roli wokalisty w kapeli. Ja uważam, że przy tych samych aranżach i muzykach w sekcji jeżeli zmieni się wokalista różnica może być wyraźna ale charakter muzyki diametralnie się nie zmieni - przy zabiegu odwrotnym możemy otrzymać całkowicie inną muzę.
Możemy oczywiście przyjąć, że to Humble Pie "wynaleźli" hard rocka, a LZ to splagiatowali i szczęśliwie "sprzedali" światu" tyle, że to śmieszne.Zresztą istnieje już taka teoria spiskowa dotycząca Jeff Beck Group.
Percy i Bonzo jak najbardziej mogli podziwiać Humble Pie, ponieważ gdy startowali, Humble Pie byli już znanymi muzykami, natomiast za koncepcję i muzykę LZ, szczególnie w pierwszym okresie działalności, odpowiadają rutynowani zawodowcy czyli Pagey i Jonesy.


Posener, przepraszam za mój ton wypowiedzi (ostatnio chodzę trochę zdenerwowana i zestresowana- możliwe że przeniosłam te negatywne emocje w moja wypowiedź ) ja po prostu się nie zgadzam, że wszelkie zasługi jeśli chodzi o ciężkie granie-wspomnianego hard rocka powinno się przypisywać zawsze i tylko Led Zeppelin, Black Sabbath i Deep Purple - a niestety zazwyczaj tak jest! Było przecież tyle innych zespołów, również ważnych, którzy po prostu "grali swoje"- zupełnie niezależnie od wspomnianej przeze mnie trójki, te inne zespoły choć nie są takie popularne, to (jestem pewna) również inspirowały następne pokolenia muzyków. Nie rozumiem dlaczego jesteś taki przekonany, że dla muzyków Balck Crowes z angielskich zespołów liczyli się tylko LZ i Stonesi? Czy Ty to gdzieś wyczytałeś? Jeśli tak, to poproszę o źródło informacji.
Nie wiem jak traktujesz wikipedię ale tam odnosnie zespołu Black Crowes widnieje taki wpis:
Formation: 1984–89

The first incarnation of the band,"Mr. Crowe's Garden"; named after Leonard Leslie Brookes children's book Johnny Crow's Garden, began in 1984 in Atlanta. Influenced by both contemporary local acts like REM, 1960's psychedelic pop and classic southern rock. They gradually evolved into a revivalist band dedicated to 1970s-era blues rock.[7] Although the band has had a high turnover rate throughout their history, the driving force behind the band has always been brothers Chris and Rich Robinson. In 1989, the band, who have been heavily influenced by The Rolling Stones, Faces, Buddy Guy, Otis Redding, and Humble Pie, made a demo that led to their signing with Def American



Zeźliłam się, bo pisałeś o Small Faces, a przez to z kolei wywnioskowałam (może i błędnie) że nie za bardzo wiesz o czym piszesz.To trochę jakbyś zamiast o Led Zeppelin, zaczął pisać o The Yardbirds- Small Faces, The Faces, Humble Pie to brzmieniowo 3 bardzo różne zespoły- tak różne jak LZ i TY.
A tak na marginesie nigdy nigdzie (i nawet tak nie uważam) nie napisałam, że Humble Pie "wynaleźli" hard rocka, jednak nie uważam żeby te dokonania można było przypisać jednemu zespołowi- nawet Led Zeppelin, którzy bezsprzecznie byli bardzo ważnymi pionierami w tej dziedzinie.

Edit: dodałam cytat posenera -wypowiedź, którą zamieścił na forum, a potem (w trakcie gdy ja pisałam odpowiedź) ją rozbudował, przez co moja odpowiedź jest niepełna i odnosi się tylko do tej części wpisu.
Ostatnio zmieniony czerwca 3, 2012, 8:49 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 8:39 pm

posener pisze:
Cold Lady pisze: Sorry, przez jakiś skrót klawiszowy puściłem tekst w trakcie pisania. Właściwy wpis niżej.


No i mamy problem, bo ja odpisuje na Twoje niepełne posty (jak powyżej, bo ten wpis tez zmieniłeś), lub przez przypadek jeszcze nie poprawione "skojarzeniowe błędy". ;-)

Zaraz odpisze na resztę Twojego poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 8:43 pm

Sorry, Lady. Możemy tak bez końca. Znowu musialbym wypunktować kilka wypowiedzi i się do nich odnieść, a na koniec napisac to samo co w poprzednim wpisie. To nie ma sensu.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości

cron