Chris Robinson Brotherhood - Big Moon Ritual

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 3, 2012, 8:49 pm

@Cold Lady i posener:
Nie musicie dochodzić swoich "racji". Oboje daliście tutaj niezły materiał do "przestudiowania"... :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: posener » czerwca 3, 2012, 9:02 pm

Ja myślę Dziadku Władku, że oboje nie mówimy od rzeczy tylko z innych płaszczyzn i dlatego nie możemy spotkać się w pół drogi. A przy okazji podzielę się jeszcze jednym spostrzeżeniem. Jest tylko dwóch współczesnych perkusistów, których słysząc zawsze myślę, że mogliby zasiąść za zestawem Bonzo - Steve Gorman i Matt Abts. Jason wykonał wspaniałą robotę w O2 Arena, ale ja zawsze mam wrażenie, że on nie trzyma time' u tak jak ojciec. Niezmiernie byłbym ciekaw opinii zawodowych perkusistów. Może są na forum?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Cold Lady » czerwca 3, 2012, 9:07 pm

posener pisze:Pisząc, własnie zauważyłem Twój wpis, że zmieniłem Small Faces na the Faces. Nie zmieniłem TERAZ, tylko Ty zauważyłaś TERAZ. I nie sądzę, że to nieładnie bo po prostu szybko się zorientowałem, ze machnąłem taki typowy skojarzeniowy błąd i od razu go poprawiłem.
To wszystko betka, natomiast problem jest taki, że zapatrzona w Humble Pie nadal nie rozumiesz sensu mojego stwierdzenia. Ja nie twierdzę, że LZ zainspirowali zjawisko pt. Black Crowes. Ja tylko twierdzę, że w tej hard rockowej stylistyce BC słychać wpływy Led Zeppelin. Możesz nadal utrzymywać, że Humble Pie, ale obawiam się takich jak ja jest więcej. I właśnie dlatego uważam tę kapelę za najważniejszą w generacji post'70, że wyszła poza blues rockowy i southern rockowy, amerykański kanon i znakomicie wtopiła do swojej muzyki ten "cięższy" element. Bez tego pozostałaby wielkim amerykańskim bandem typu Allman Brothers, który granic stylistycznych do tego stopnia nie poszerzył

No pewnie, ze takich jak Ty jest więcej, choćby z tego powodu, że o wiele więcej osób zna muzykę Led Zeppelin niż Humble Pie. :-)
Poza tym nigdy nie twierdziłam, że nie słyszę wpływu LZ, po prostu oprócz ich wpływu słyszę także echo HP i Faces.
Przeciez w miom pierwszym wpisie napisałam
Natomiast posenerze z angielskich wpływów nie sposób nie zauważyć inspiracji the Faces, Humble Pie i Free - kto wie czy nie większych niż podanych przez Ciebie Zeppelinów i Stonesów

Posener, Twój głos jako fana jest oczywiście ważny , jednak wydaje mi się, że nie powinno się lekceważyć głosu muzyków z zespołu Black Crowes. Jeśli oni twierdzą, ze ich inspiracją byli Faces , Humble Pie i Free- ja im wierzę (i także słyszę to w ich muzyce).

Na deser
Black Crowes wykonujący Black Coffee (w stylu Humble Pie- kompozycja Ike & Tina Turner)
http://www.youtube.com/watch?v=fzIxev5SLbs
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: posener » czerwca 4, 2012, 9:08 am

Nic się nie dzieje na forum to jedziemy dalej :D

"As a live band, we took way more cues from Led Zeppelin, how they played live, [and we] took way more cues from Little Feat and The Grateful Dead, I mean we certainly tried to. That's the bands that we were emulating with how we did things live." - Steve Gorman

I ciekawy fragment na temat The Faces:
"If you want to say Rod Stewart, well our band, truth is that we don't play anything like The Faces. If you A/B our music and The Faces, it's pretty hard to find. It's not to say that we don't love those records - we listen to The Faces, The Stones and we listened to Nirvana when that came out." - Steve Gorman

Oczywiście wyciąłem z kontekstu i nie chcę przez to niczego udowadniać, ale może to ciekawe w kontekście wątków, które wczesniej zostały poruszone.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » czerwca 4, 2012, 9:24 am

Specjalnie nie trzeba się wysilić:
LUDWIG HQ: Who are you major drumming and musical influences?Steve Gorman: I love rock n roll music because of the Beatles and I love drumming because of Ringo Starr and John Bonham. As a kid, I was a complete Beatles freak (as opposed to now, where I am an 'aficionado') and Ringo's drumming represents every primary building block in my drumming. I didn't get my first kit until I was 21, but I had spent years and years playing in my head and everything came from Ringo. In my first year of drumming, every fill I played came from "A Day In The Life" and every beat was the "Sgt. Pepper's Reprise" beat. That still swings like nothing else to me.

I got that first kit in March of 1987, and that was just as I was listening to Led Zeppelin for the first time. So I quickly became obsessed with those records at the same time I was trying to learn how to play. It sounds weird to say, but Bonham's drumming always made perfect sense to me. Not that I could do any of it on any level, but I felt connected to him immediately. Again, going back to the spirit of the thing...he played (to my ears) like a guy who had just picked up the sticks for the first time but just so happened to have all the chops you could ever want. His drumming was so exuberant and I took great inspiration from it. I didn't understand anything about how it was recorded or mixed...I just knew that drums WERE SUPPOSED TO SOUND just like his did.
Ringo and Bonham had infallible taste and they both made the right choices every single time. Bastards."

To dla tych, którym ktoś musi powiedzieć. Mi to jest niepotrzebne, bo ja to słyszę.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » czerwca 4, 2012, 9:47 am

On the first record, as things started to progress, we sold so many copies. We weren’t the bands moving to LA and working the malls. We literally were the guys on the bus, listening to Led Zeppelin bootlegs, going “man, check that out.” :D - Steve Gorman

Ten Gorman to chyba ma jakąś odchyłkę na punkcie LZ :wink:
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » czerwca 4, 2012, 10:39 am

rocken pisze:
posener pisze: Powiem szczerze: uważam ich za najważniejszy zespół rockowy generacji post '70. Oni i Gov't Mule.


Trudno mi jest się nie zgodzić z tym stwierdzeniem i ciężko czymś błysnąć aby dokooptować do tego zestawu jeszcze jakiś zespół, fakt że kilka zespołów mogło zrobić trochę więcej jak np. Cry of Love.


Tak. Cry Of Love to świetny zespół. Szkoda, że im się nie powiodło... Mam obydwie ich płyty - obydwie bardzo dobre. Mogli mieć lepsze szczęście do wokalistów. Na bieżąco śledzę dokonania Audley'a Freed'a. Obecnie udziela się razem ze Stevem Gormanem w zespole Trigger Hippy. Rewelacyjne granie! Polecam! Oto link:

http://triggerhippy.net/
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2109
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: posener » czerwca 4, 2012, 11:19 am

Sergiusz pisze: Na bieżąco śledzę dokonania Audley'a Freed'a. Obecnie udziela się razem ze Stevem Gormanem w zespole Trigger Hippy. Rewelacyjne granie! Polecam! Oto link:

http://triggerhippy.net/


Ten projekt już trochę trwa. Żądam płyty! :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » czerwca 4, 2012, 12:33 pm

posener pisze:
Sergiusz pisze: Na bieżąco śledzę dokonania Audley'a Freed'a. Obecnie udziela się razem ze Stevem Gormanem w zespole Trigger Hippy. Rewelacyjne granie! Polecam! Oto link:

http://triggerhippy.net/


Ten projekt już trochę trwa. Żądam płyty! :D


Ja również czekam na płytę!!!
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2109
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Cold Lady » czerwca 4, 2012, 4:32 pm

posener pisze:To dla tych, którym ktoś musi powiedzieć. Mi to jest niepotrzebne, bo ja to słyszę.

Teraz to Ty przeinterpretowujesz moje wypowiedzi. Podkreślę jeszcze raz, ani razu w tym wątku nie napisałam, że na muzykę Black Crowes nie miała wpływu muzyka jak również muzycy Led Zeppelin .
Napisałam, że oprócz tego (i Stonesów) słychać również wpływy innych brytyjskich zespołów. Dlatego nie za bardzo rozumiem, co starasz się udowodnić.

posener pisze:On the first record, as things started to progress, we sold so many copies. We weren’t the bands moving to LA and working the malls. We literally were the guys on the bus, listening to Led Zeppelin bootlegs, going “man, check that out.” :D - Steve Gorman

Ten Gorman to chyba ma jakąś odchyłkę na punkcie LZ :wink:


Steve Gorman to wielki fan Led Zeppelin i The Beatles, uwielbia Bonza i Ringo to oczywiste
np. tutaj tez o tym wspomina:
http://www.youtube.com/watch?v=w5scIuo4bNI
http://www.youtube.com/watch?v=eSOw6ToUOfg

Jednak oprócz niego w zespole są tez inni muzycy.
Jeśli Chris otwarcie w różnych wywiadach przyznaje, że uwielbia Humble Pie i Marriotta - to z kolei dla Ciebie nic nie znaczy, nie jest warte odnotowania. Trochę się dziwię, gdyż jest on współautorem piosenek BC i czasami odpowiada za aranżacje
Rich: Chris and I always collaborate. He'll ask me about melody and I'll ask him about arrangements. Chris and I usually work the songs out before we bring them to the band

Np. w przytoczonym wczesniej przez Ciebie HorseHead.
Masz rację odnosnie riffu i perkusji, ale maniera wokalna Chrisa i te kobiece chórki nadające soulowy charakter- to jest bardzo bliskie stylistyce Humble Pie z okresu Smokin' i Eat It.
Myślę, że tutaj leży kość niezgody między nami, bo dla mnie aranżacje wokalu jak najbardziej wchodzą w skład brzmienia zespołu i warte jest odnotowania co inspiruje Chrisa (Redding, Rodgers, Marriott, Allman).
Tutaj inny przykład dla tych co wolą słuchac niż czytac.
Nikt nie zmuszał BC do nagrania tego coveru - chociaż kto wie może Chris zmusił pozostałych :twisted:
99 lbs was released as a bonus track to "The Southern Harmony and Musical Companion" when the album was remastered. The remastered album originally was available only in the Sho' Nuff Box Set, however, since 2002 all of the remastered studio albums from the box set have been available without bonus tracks. The Black Crowes play the Humble Pie arrangement of this song originally featured on their 1974 album "Thunderbox". ~ crowesbase.com

Utwór "99 Lbs" Ann Peebles , ale aranżacja zbliżona do wersji Humble Pie.
http://www.youtube.com/watch?v=qcp_cdSreoA&feature=related

Jeszcze jeden ważny brytyjski wykonawca powinien się pojawić w tym wątku, jeśli chodzi o inspiracje. Mianowicie Nick Drake, z tego co wyczytałam to on jako pierwszy zainspirował Richa aby grać w "open tuning". Może lepiej przytoczę tez cytat:
"Nick Drake is one of my all-time favorites. He's kind of what got me into open tunings, because he's just so ... low. Especially his guitar tone and his picking, the subtleties that you can only pick out on acoustic, which is how I write. That's why you really have to listen hard to pick out half the shit I'm playing on our records, because they're always washed over by so many different instruments.

I started with a double-dropped-D tuning, and I gradually tuned the A string to G, and it all started from there. Nick was the guy who got me into that. Then I started listening to blues and started seeing different ways to tune down. I like Lightnin' Hopkins and Furry Lewis."


Natomiast odnośnie the Faces. Porównanie BC do Faces i Chrisa do Stewarta jest dość często stosowane przez krytyków muzycznych, często w recenzjach płyt BC można znaleźć takie porównania. To nie są tylko moje skojarzenia.
Swoja droga podejrzewam, że muzycy BC mogli sie czuc tym zmęczeni, kto wie może reakcja Gormana właśnie z tego wniknęła?
Wydaje mi się, że porównania te biorą się między innymi z częstego wykorzystania organów Hammonda B-3 w muzyce BC, a to był znak firmowy Faces.
She Gave Good Sunflower (chodzi mi o intro)
http://www.youtube.com/watch?v=xWZIcoTeLQE
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Sergiusz » czerwca 4, 2012, 4:36 pm

Panowie! Skończcie z tą dziecinadą!!! Otwórzcie sobie zimne piwo, włączcie, np. ,,The Southern Harmony And Musical Companion" i zapewniam, że Wam się polepszy!
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2109
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Cold Lady » czerwca 4, 2012, 4:42 pm

Sergiusz pisze:Panowie! Skończcie z tą dziecinadą!!! Otwórzcie sobie zimne piwo, włączcie, np. ,,The Southern Harmony And Musical Companion" i zapewniam, że Wam się polepszy!


No ja już skończyłam, co by się dalej nie działo w tym wątku, bez obawy nie zamierzam kontynuować.

P.S. Właśnie się relaksuję przy the Black Crowes :-)
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: posener » czerwca 4, 2012, 5:05 pm

:D :D :D :D :D :D

A właściwie to czemu dziecinada? Wydaje mi się, że można się przy okazji takiej dziecinady czegoś dowiedzieć o zespole. Chociaż nic nie zastąpi słuchania.

http://www.youtube.com/watch?v=gIt-fHSe_nA

To se ne vrati, ale TAKICH Crowes'ów chciałbym jeszcze zobaczyć na żywo. Totalny odlot gwarantowany.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » czerwca 4, 2012, 10:32 pm

posener pisze::D :D :D :D :D :D

A właściwie to czemu dziecinada? Wydaje mi się, że można się przy okazji takiej dziecinady czegoś dowiedzieć o zespole. Chociaż nic nie zastąpi słuchania.

http://www.youtube.com/watch?v=gIt-fHSe_nA

To se ne vrati, ale TAKICH Crowes'ów chciałbym jeszcze zobaczyć na żywo. Totalny odlot gwarantowany.


Czasami se vrati...

http://www.youtube.com/watch?v=TO-KhH_mfzc

http://www.youtube.com/watch?v=FD8id7ek ... =endscreen

Dla mnie od wielu lat The Black Crowes są w naturalnej linii spadkobiercami tradycji The Allman Brothers Band, Lynyrd Skynyrd, The Band, Led Zeppelin, The Rolling Stones, Free...
I tyle.
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2109
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości