Tommy Bolin - nowa (?!) płyta

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Tommy Bolin - nowa (?!) płyta

Postautor: posener » lutego 9, 2012, 11:36 am

Tommy Bolin, gitarzysta James Gang (baaardzo niedoceniana kapela) i Deep Purple zmarł w 1976 roku, a tutaj szykuje się nowa płyta. Ma się ukazać 26 marca i nosi tytuł "Great Gypsy Soul". Będzie zawierać odrzuty i alternatywne wersje utworów z solowej kariery Bolina i co najważniejsze, dograne współczesnie tracki w wykonaniu plejady gwiazd, głównie gitary. Wydaje mi się, że gdzieś wyczytałem, że producentem, czy co-producentem jest Warren Haynes, ale głowy nie dam. Sama idea dosyć kontrowersyjna i nie nowa. Natalie Cole sprzedała chyba miliony egzemplarzy płyty z muzyką swojego ojca i jego oraz swoim głosem we współczesnym otoczeniu dźwiękowym i w tym przypadku jest to bardziej naturalne, natomiast w przypadku przedsięwzięcia, o którym mowa już czytałem zarzut o próbie robienia kasy na muzyce nieżyjącego faceta. Dla mnie będzie to ciekawe głównie ze względów technicznych czyli na ile będzie to spójne po mixie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » maja 11, 2012, 8:36 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 11, 2012, 9:02 pm

Uwielbiam Bolina także za to, jak cudnie zagrał na Fantastycznym "Spectrum" Billy Cobhama.
Dobrze gdyby ukazał się taki album. Przecież Bolin niestety jest bardzo zapomniany, a dzięki takiemu wydawnictwu, ufam że wielu młodych sympatyków dobrej muzy, sięgnie po Jego twórczość. Każdy sposób jest dobry aby przypomnieć tak Wielką Postać!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: posener » maja 11, 2012, 9:09 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Uwielbiam Bolina także za to, jak cudnie zagrał na Fantastycznym "Spectrum" Billy Cobhama.
Dobrze gdyby ukazał się taki album. Przecież Bolin niestety jest bardzo zapomniany, a dzięki takiemu wydawnictwu, ufam że wielu młodych sympatyków dobrej muzy, sięgnie po Jego twórczość. Każdy sposób jest dobry aby przypomnieć tak Wielką Postać!!!


Nie sposób się nie zgodzić. Na Amazonie data wydania to 21 maja.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 11, 2012, 10:06 pm

No i dzięki tobie już sobie słucham Bolina a pewne kawałki, już umieściłem na facebook!

Dzięki!!! :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Roj » maja 12, 2012, 6:02 am

Andrzej, proste pytanie. Dlaczego tylko na facebooku a tutaj nie ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 12, 2012, 10:42 am

Masz rację Dareczku! Dzięki "Posenerowi" do drugiej w nocy słuchałem Bolina i gdyby nie fakt, że byłem totalnie zmęczony, pewnie zobaczyłbym wschód słońca... :)

Już się poprawiam!!!

Billy Cobham - Stratus (Tommy Bolin-guit.)
http://www.youtube.com/watch?v=DRWD2jS5qlY

Deep Purple - You Keep On Moving (Tommy Bolin-guit.)
http://www.youtube.com/watch?v=JOrrrqceWjI
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Roj » maja 12, 2012, 6:19 pm

Wrzucaj Andrzejo tutaj jak najwięcej swojego! Nie ma tu wprawdzie tego facebookowego "lubię to", ale tu też ludzie zaglądają i muzyki słuchają.
Zupełnie niedawno prezentowałeś na facebooku znakomitą płytę autorstwa Kaiser & Mansfield. Bardzo żałuję, ze nie było choćby małej wzmianki na ten temat na forum.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Marek Kaczanowski » maja 12, 2012, 8:47 pm

Kiedyś ukazały się dwie płyty "Tommy Bolin from The Archives". Na to wydawnictwo musiała wyrazić zgodę rodzina Bolina. Posiadam te wydawnictwa.
Tommy Bolin to również grupa Zephyr, grupa Moxy, Również album nagrany z Alphonsem Mouzonem.....
Już jakiś czas temu prezentowałem twórczość tego znakomitego gitarzysty.
Fajnie że powstała ta zakładka.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek-Browarek6 » maja 12, 2012, 10:51 pm

posener pisze:

Na Amazonie data wydania to 21 maja.


Nie wiem jak to zrobili "ruscy korsarze" ale takim ichniejszym dwupłytowym tłoczonym wydaniem z poligrafią pochwalił się mi się dzisiaj jeden z kolegów. Znów Amazon został daleko w tyle...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » maja 13, 2012, 10:31 am

Marek-Browarek6 pisze:Nie wiem jak to zrobili "ruscy korsarze" ale takim ichniejszym dwupłytowym tłoczonym wydaniem z poligrafią pochwalił się mi się dzisiaj jeden z kolegów. Znów Amazon został daleko w tyle...


Nie ma się co dziwić. W końcu naród rosyjski wygrał II wojnę to co tam taki Amazon. Myślałem, że ruscy korsarze zostali zmarginalizowani a tu proszę.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości