Wyniki V ankiety Forum Okolice Bluesa 2011

Tradycyjne podsumowanie mijającego roku.

Moderator: mods

Postautor: Bluesmaster » lutego 21, 2012, 2:35 pm

Zgadzam się z Jagusiem co do sposobu przyjmowania wyników ankiet. Również
co do sposobu rozumienia terminu "blues" w naszym kraju. Urodziliśmy się nad
Wisłą, jesteśmy biali. Zatem blues nasz ma inną postać, inaczej jest rozumiany...
Ale to ciągle blues, rhythm& blues, blues- rock: przetworzony przez naszą wrażliwość.
No i dobrze.
Ale tu nie o to chodzi. Jeśli w ankiecie bierze udział 50 osób, to pytanie zasadnicze
nasuwa się samo. Dla kogo właściwie polscy wykonawcy tworzą i grają?
Blues to nisza, ale aż taka nisza? Jeśli środowisko bluesfanów nie docenia tego, co
robią nasi muzycy, to kto ich doceni?

Czy jest to potem dziwne że organizatorzy festiwali i imprez wstawiają polskich
wykonawców na rozgrzewkę, a gość z dalekiej wyspy, którego nazwisko nic nie
mówi (i który nie umie grać) jest "gwiazdą"? Już samo to, że jest się stamtąd (może
to być nawet zza południowej granicy) w naszych oczach jest nobilitacją. To nawet
nie jest śmieszne, to jest żałosne.

W ankiecie aby zdobyć 3 lub 4 miejsce wystarczyły głosy 4 lub 5 osób... Naprawdę
nie ma na kogo głosować? Weźmy np. Pawła Szymańskiego... W latach 90- tych
grał w TORTILLI, potem w GREEN GRASS. Już wtedy to był światowej klasy harmonijkarz.
Później rozpoczął występy solo. To, w jaki sposób gra na gitarze, podziwiają wszyscy
renomowani muzycy... Do tego komponuje, pisze świetne teksty, śpiewa, stworzył
własny, łatwo rozpoznawalny styl... Jest osobowością. On w tej ankiecie winien być
w każdej z tych kategorii w pierwszej "10". Jeśli tak nie jest, to dla kogo on to robi?
A to co robi Andrzej Jerzyk? To orka na ugorze? Z uporem, którego podziwiam, mówi
o tym polskim bluesie, gra w swoich audycjach... I nic?

Ja nic z tego nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: Roj » lutego 21, 2012, 2:52 pm

Bluesmaster, a pamiętasz naszą rozmowę na temat "robić czy nie robić ankietę". Karambol ostrzegał, że frekwencja będzie mizerna i miał spore wątpliwości, a Ty wtedy napisałeś:
Nie traktujmy wszystkiego tak poważnie. Przecież w ankiecie kwartalnika "TB"
zajęcie 1 miejsca w danej kategorii to uzyskanie ponad 200 pkt. co przekłada
się na ok. 50-60 głosów... Traktujmy to jak zabawę, a jeśli już wykonawca jest
z tego powodu zadowolony, to tym lepiej...

To ja się pytam, skąd to nagłe zdziwienie ? Artyści zadowoleni, wszystko zgodnie z planem i przewidywaniami.
:)

p.s. Marku Dziki - Gratulacje ! Co by o Tobie nie powiedzieć, lekkość satyrycznego pisania masz i słusznie zostało to zauważone. :D
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Bluesmaster » lutego 21, 2012, 3:29 pm

Jednak, mimo wszystko liczyłem na więcej osób biorących udział...
Myślałem, że środowisko bluesowe wreszcie pokaże swoją moc...
Nadzieja matką głupich :oops:
Zabawa, zabawą, ale o ileż milej byłoby wszystkim wyróżnionym,
gdyby wiedzieli, że ich trud i zmagania są docenione przez większe
grono wielbicieli bluesa...
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: Roj » lutego 21, 2012, 3:41 pm

Bluesmaster pisze:Jednak, mimo wszystko liczyłem na więcej osób biorących udział...
Myślałem, że środowisko bluesowe wreszcie pokaże swoją moc...
Nadzieja matką głupich :oops:
Zabawa, zabawą, ale o ileż milej byłoby wszystkim wyróżnionym,
gdyby wiedzieli, że ich trud i zmagania są docenione przez większe
grono wielbicieli bluesa...
Zrobiliśmy co w naszej mocy, przeca się nie sklonujemy :). Nie ma co do głowy brać i nadzieję trzeba mieć, że za rok będzie lepiej !
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Robert007Lenert » lutego 21, 2012, 3:54 pm

rocken pisze:...........A z ankiety wynika jednak że dość kiepsko z tym „polskim bluesem” i ich zwolennikami skoro płyta która miażdży w rankingach to cover band z utworami w większości pop-rock. No i kolejna dziwna rzecz to że właśnie fani tego „polskiego bluesa” nie głosują na tych kilka płyt wydawanych naprawdę około bluesowych tylko wolą coś z pogranicza rocka/pop/funk może jednak nie lubią bluesa ?
Już chyba lepiej dużo ma się polski rock bo chyba już dużo więcej się dzieje i płytami roku raczej nie są płyty z coverami tylko autorski materiał.

PS. Rok temu płytą roku były utwory Tadeusza Nalepy :wink:

Ja mysle, ze to nie tylko problem "polskiego bluesa", to problem bluesa i blues-rocka w ogole. Jak tak dalej bedzie szlo, to ta muzyka zniszuje sie jeszcze bardziej. Mialem ostanio kupic najnowsza plyte Johnny Wintera... posluchalem i..... On te wszystkie bluesy, ktore sa na nowym krazku w przeszlosci juz nagral! Tak sie czasami zastanawiam, po co nagrywac nowy material ze starymi piosenkami?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Bluesmaster » lutego 21, 2012, 3:57 pm

"Nadzieję trzeba mieć"- napisał Roj. Jednak, co Rzeszów to Rzeszów! Czy można
się dziwić, że w Przeworsku robią tak wspaniały festiwal?
Oby Twoje słowa były prorocze. Bo uważam, że podniesienie rangi polskiego
bluesa (cokolwiek to znaczy :?: ) ma sens. I każda okazja jest ku temu dobra.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: rocken » lutego 21, 2012, 4:06 pm

Robert007Lenert pisze:Mialem ostanio kupic najnowsza plyte Johnny Wintera... posluchalem i..... On te wszystkie bluesy, ktore sa na nowym krazku w przeszlosci juz nagral! Tak sie czasami zastanawiam, po co nagrywac nowy material ze starymi piosenkami?


w jego wieku i przede wszystkim formie zdrowotnej i być może finansowej to mniej zastanawiające... co innego jeśli chodzi o muzyków w tzw. "sile wieku" :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » lutego 21, 2012, 4:12 pm

a np. taki kontrowersyjny bluesman Bonamassa w 2011 nagrał covery ale oprócz tego również płytę solową i jeszcze z zespołem BCC.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: troophel » lutego 21, 2012, 4:33 pm

To ja może zaproponowałbym coś na przyszłość. Myślę, że forma oddawania głosów jest mało atrakcyjna. W końcu 'z głowy' trzeba uzupełniać kategorie, a jak wspomniał ktoś z przedmówców, nie zawsze jesteśmy w stanie dowiedzieć się o wszystkim, co wartościowe i ciekawe.
Moja propozycja jest taka - stworzyć osobną stronę, gdzie w każdej z kategorii będzie można wybrać jedną z opcji lub wpisać własną. Czyli np. kilka osób najbardziej zaangażowanych w forum (admini, moderatorzy?) tworzy listę 10 propozycji, które mają pomóc mniej zorientowanym, mogą oni wtedy poczytać o nich i wybrać coś co uznają za najlepsze. Oczywiście można też oddać głos na kogoś/coś nieuwzględnionego na liście. Podpisujemy się nickiem z forum, a admini weryfikują potem, czy dane osoby mają wystarczającą ilość postów. Nie powinno być to trudne, skoro większość głosujących i tak ma bilans +1000 ;)
Jeśli chodzi o wykonanie tego od strony technicznej - oferuję wszelką pomoc ;) Mam nadzieję, że uznacie pomysł za choćby wart przemyślenia.
Pozdrawiam!
Need some Power in your Blues?
Nie Strzelać Do Pianisty @ MySpace @ Facebook
Nieprofesjonalny Blog Również Muzyczny
Awatar użytkownika
troophel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: stycznia 12, 2011, 10:33 pm
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postautor: kora » lutego 21, 2012, 5:27 pm

rocken pisze:
Robert007Lenert pisze:Mialem ostanio kupic najnowsza plyte Johnny Wintera... posluchalem i..... On te wszystkie bluesy, ktore sa na nowym krazku w przeszlosci juz nagral! Tak sie czasami zastanawiam, po co nagrywac nowy material ze starymi piosenkami?




Po przesłuchaniu dwóch utworów doszłam do wniosku
- O! warto tę płytę kupić ....
Mam tą płytę .... i trochę żałuję ,to nie była dobra inwestycja ...
Za "chwilę" pojadę na Jego koncert. Niczego specjalnego się nie spodziewam, bo lata swe Winter ma .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Mago » lutego 21, 2012, 6:13 pm

jj jogi pisze:Hej Ludzie! Ja to ogarnę swoją mądrością:)

Inna sprawa – odnośnie na przykład Harmonijkowego Ataku – wygrywa zespół „mało bluesowy” ktoś mówi. Już nie raz dyskutowano na forum o tym co bluesem jest a co nie. Ludzie – żyjemy w Polsce, tu się urodziliśmy i gramy tak jak gramy. Toż to ankieta OKOLIC BLUESA a nie Najprawdziwszego Bluesa na Świecie. Polski blues to polskie zespoły, polskie kluby i festiwale, płyty wydawane w Polsce. Blues mieszka w Polsce jak śpiewa klasyk:) No może gorszy ten blues, nie taki jak ten prawdziwy amerykański, no trudno. Inny po prostu i już. To ciągłe analizowanie tej muzyki jest śmieszne.


No własnie, to ja to napisałam, ale własnie dlatego (chociaz trochę mi nie wyszło:) ze mnie to bardzo cieszy. Szaleństwo atakowo-harmonijkowe, które mnie sie równiez udzieliło, jest najlepsza odpowiedzią na te wszystkie śmieszne dyskusje, co sie miesci w bluesie i okołobluesie a co nie.

Dzięki za ogarnięcie:)

pozdrawiam
... joyful sound in my soul ...
http://www.werbinskapawlina.com/
Awatar użytkownika
Mago
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 103
Rejestracja: lutego 10, 2005, 10:52 pm
Lokalizacja: SOPOT

Postautor: TITO » lutego 21, 2012, 6:35 pm

troophel pisze:...
Moja propozycja jest taka - stworzyć osobną stronę, gdzie w każdej z kategorii będzie można wybrać jedną z opcji lub wpisać własną. Czyli np. kilka osób najbardziej zaangażowanych w forum (admini, moderatorzy?) tworzy listę 10 propozycji, które mają pomóc mniej zorientowanym, za choćby wart przemyślenia.


Ktoś wyżej zaproponował "kampanie wyborczą". Moim zdaniem to bzdura nad bzdury. Dojdzie do oddawania głosów osób, które w danym roku nie kupiły żadnej płyty i nie bywały na koncertach!
Gość obejrzy sobie na YouTube 10 kandydatów i zagłosuje na X,Y,Z - wszystko pięknie pod warunkiem, że będzie to kategoria "Najpiękniejszy film na YT" lub "Najpiękniejsza prezentacja przez admina". Są płyty, festiwale - tylu ilu kupuje te płyty i świadomie uczęszcza na koncery tylu zagłosowało.
Moim zdaniem wyniki są w miarę obiektywne, bo lepiej nie głosować w ogóle niż robić to na siłę. A że ludzie się nie bawią i niektórzy zdłaszają żale... no cóż chyba Jogi zaproponował najlepsze rozwiązanie. Zmienić całkowicie kategorie. Najbardziej obiecujący bluesowy wokalista młodego pokolenia to..., Największe wydarcie japy młodej sceny ma... Najlepiej czuje bluesa..., Gitarowy top feeling..., Milion nut na minutę... - no wiecie - coś w tym stylu. Teraz strzeliłem tymi kategoriami ot tak, ale można nad tym poracować.
No i kolejna sprawa - nie ma sceny stricte bluesowej w Polsce. Przepraszam, scena jest - nie ma rynku. Jak będziemy nadal krzyczeć, że wygrywa niebluesowa płyta to za rok będzie głosowało 11 osób - co w sumie powinno się przełożyć na fachowość, tylko nie wiadomo czy to o to wszystkim chodzi!
Gdy na Rawie grał Dżem (którego już nie trawię na dobre) to w spodku było 11 tys. osób, jak grają Gwiazdy Alligatora i Dudek (jedyna polska gwiazda) to jest 4 tysiące! A wydaje mi się, że dwie ubigłoroczne gwiazdy Rawy + KWS, Robben i Beck lub Bonamassa nabiłyby Spodek jak Kiczko Adamka, więc nie krzyczałbym na głosujących za ich niebluesowy wybór!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 21, 2012, 7:23 pm

Rakiet pisze:
Marek "Dziki" pisze:
kora_ pisze:Jednym słowem, mamy super forum...ktoś wpada na 5 minut, narobi zamieszania i ...zlizuje śmietankę z wisienki na torcie, które to forum buduje przez cały rok - gratuluję !

I całą radość diabli wzięli. :evil:
Kora. Jak ktoś ma to coś, to go od razu zauważą. Bez tego choćby głową w ścianę. Może trzeba sie bardziej postarać, a nie tylko przypinać łatki każdemu. Takiej kategorii w ankiecie nie było. :roll: Potrafisz wszystko spaprać. :( W tym jesteś najlepsza. A ja naiwny myślałem, że dawne anse minęły bezpowrotnie. :? I jak tu sie dziwić, że tak mało osób głosuje w ankiecie i czynnie sie udziela. Może z obawy, ze Kora go i tak spuści do szamba? :)
Przepraszam wszystkich za te słowa, ale zachowanie Kasi przekroczylo moje stany wyrozumiałości.


chyba zbyt śmiało wziąłeś słowa kory do siebie ;-)
dotyczyły raczej wypowiedzi RockOnCellBlock, nie wydały mi się też szczególnie złośliwe..


Mi się wydały, ale nie będę wchodzić w dyskusje nt. tych słów, bo nie ma to sensu, Kora i tak zdania przecież nie zmieni :)

Moją wypowiedzią chciałam podkreślić to, że nie branie udziału w ankiecie nie oznacza nieinteresowania się polskim bluesem, raczej mniejsze zainteresowanie forum.

Totalnie zgadzam się z tym, co napisał JJ.
I bardzo podoba mi się pomysł utworzenia z laureatów kapeli, która dałaby koncert. To byłoby na pewno ciekawe, a przy okazji ankieta zostawiałaby po sobie większe ślady.

A co do słów Bluesmastera - jak widać, na koncertach jest więcej ludzi, niż głosujących w ankiecie. Grupa docelowa nie jest aż taka mała. Ale ankieta i muzyka to nie to samo...

Pozdrowienia i do zobaczenia na festiwalach, np. w Nowej Soli :)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: B&B » lutego 21, 2012, 8:04 pm

RockOnCellBlock pisze:A co do słów Bluesmastera - jak widać, na koncertach jest więcej ludzi, niż głosujących w ankiecie. Grupa docelowa nie jest aż taka mała. Ale ankieta i muzyka to nie to samo...

Grupa docelowa w przeważającej większości nie ma pojęcia o istnieniu blues.com.pl albo nawet jeśli niektórzy wiedzą to czasem tylko coś tu wyczytają, ale nie interesuje ich udział w forum. I od tego faktu trzeba wyjść próbując analizować frekwencję w ankiecie czy inne bardziej ogólne teorie o kondycji bluesa w Polsce.
Środowiska około-bluesowe doskonale dają sobie radę bez tego forum - częściej skorzystają z face'a, maila czy telefonu.
"My" wiemy, że te forum to fajna sprawa i jak na polskie warunki duża rzecz, ale nie podchodźmy zbyt megalomańsko do sprawy 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 21, 2012, 9:14 pm

B&B pisze:
RockOnCellBlock pisze:A co do słów Bluesmastera - jak widać, na koncertach jest więcej ludzi, niż głosujących w ankiecie. Grupa docelowa nie jest aż taka mała. Ale ankieta i muzyka to nie to samo...

Grupa docelowa w przeważającej większości nie ma pojęcia o istnieniu blues.com.pl albo nawet jeśli niektórzy wiedzą to czasem tylko coś tu wyczytają, ale nie interesuje ich udział w forum. I od tego faktu trzeba wyjść próbując analizować frekwencję w ankiecie czy inne bardziej ogólne teorie o kondycji bluesa w Polsce.
Środowiska około-bluesowe doskonale dają sobie radę bez tego forum - częściej skorzystają z face'a, maila czy telefonu.
"My" wiemy, że te forum to fajna sprawa i jak na polskie warunki duża rzecz, ale nie podchodźmy zbyt megalomańsko do sprawy 8)


No jasne, forum to tylko wycinek tej "społeczności" i dlatego uważam, że na podstawie ankiety nie powinno się osądzać, jakie jest zainteresowanie okolicami bluesa w naszym kraju.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Piotr Gwizdała » lutego 21, 2012, 9:55 pm

Serdecznie gratuluję mojemu straszemu - stażem radiowym - Koledze, Zdzisławowi Pająkowi, za zajęcie 4 miejsca wśród audycji forumowych.

Jednocześnie dziękuję, że zaledwie po niespełna pół roku, została zauważona audycja SIŁA BLUESA.
Wszystkim słuchającym i oddającym na nią swoje głosy - SERDECZNIE DZIĘKUJE. :)
Awatar użytkownika
Piotr Gwizdała
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2732
Rejestracja: czerwca 4, 2004, 9:57 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Rakiet » lutego 22, 2012, 9:52 am

jj jogi pisze:Hej Ludzie! Ja to ogarnę swoją mądrością:)
Kolejna ankieta, kolejne dyskusje… Może warto sprawę w ogóle przemyśleć, trochę wyluzować z komentarzami. To przestaje być zabawa kiedy się czyta pewne wypowiedzi ludzi którym podobno zależy na całej sprawie. Spokojnie, świat się nie zawali bo nie wygrali Ci którzy powinni… Aż głupio dziękować za głosy… Uspokajam tych którym pewne wyniki nie pasują – to tylko głos (choć ważny) 50 osób, nie musi być miarodajny dla całego kraju i świata Szerszy elektorat wybrałby innych.


kiedy mowa o dobrej zabawie przy ankiecie, to ja mam na myśli nie tylko wybieranie, ale i dyskusję (kłótnię? ;-)) na temat wyników :-))). waga tych kłótni nie jest chyba tak duża, żeby złamać komuś życie lub wpędzić w depresję... porównałbym to raczej do głośnej gadki przy piwie (rano się zapomni) ;-)).

co do trudnego życia muzyków w tych czasach - niech przecież nagrywają płyty pod publikę, niech zarabiają, większość z nas wie jak ciężko się żyje. ale niekoniecznie te 50 osób które głosuje w ankiecie (jak z tego wynika jest to sam hardcore tego forum ;-)) musi te wtórne, słabsze rzeczy promować.

kiedy oddawałem swój głos, robiłem to z pewnym zamiarem.
osoby, na które głosowałem wydały mi się warte pokazania i mam nadzieję, że ktoś, nawet nie głosując, poszukał sobie niektórych w sieci i posłuchał. przynajmniej ja tak robię :-)...
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Robert007Lenert » lutego 22, 2012, 1:48 pm

kora_ pisze:
rocken pisze:
Robert007Lenert pisze:Mialem ostanio kupic najnowsza plyte Johnny Wintera... posluchalem i..... On te wszystkie bluesy, ktore sa na nowym krazku w przeszlosci juz nagral! Tak sie czasami zastanawiam, po co nagrywac nowy material ze starymi piosenkami?




Po przesłuchaniu dwóch utworów doszłam do wniosku
- O! warto tę płytę kupić ....
Mam tą płytę .... i trochę żałuję ,to nie była dobra inwestycja ...
Za "chwilę" pojadę na Jego koncert. Niczego specjalnego się nie spodziewam, bo lata swe Winter ma .

Nowy album Wintera dalem tylko jako przyklad pewnej /niepokojacej mnie / ogolnej tendencji.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Roj » lutego 22, 2012, 2:11 pm

Robert007Lenert pisze:
kora_ pisze:
rocken pisze:
Robert007Lenert pisze:Mialem ostanio kupic najnowsza plyte Johnny Wintera... posluchalem i..... On te wszystkie bluesy, ktore sa na nowym krazku w przeszlosci juz nagral! Tak sie czasami zastanawiam, po co nagrywac nowy material ze starymi piosenkami?




Po przesłuchaniu dwóch utworów doszłam do wniosku
- O! warto tę płytę kupić ....
Mam tą płytę .... i trochę żałuję ,to nie była dobra inwestycja ...
Za "chwilę" pojadę na Jego koncert. Niczego specjalnego się nie spodziewam, bo lata swe Winter ma .

Nowy album Wintera dalem tylko jako przyklad pewnej /niepokojacej mnie / ogolnej tendencji.
Jakie niepokojące tendencje ? A poprzedni album Wintera, albo jeszcze wcześniejszy ? Same kompozycje innych twórców. Blues na coverach stoi . Tak było, jest i będzie. Interpretowanie standardów na swój sposób to jest właśnie to co bluesie najpiękniejsze :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Robert007Lenert » lutego 22, 2012, 3:00 pm

No..... sluchajac kolejny raz "Got My Mojo Workin' " , lub "Dust My Broom" wykonane tak jak przed laty tyle , ze z udzialem jakiegos goscia.... mnie naprawde to juz nie porywa. Pewnie mam zbyt duzo plyt.... i moge wybrzydzac, ale naprawde wole poznawac niz utrwalac poznane. Zreszta na Galicja Blues Festival czesto slysze marudzenie publicznosci gdy jakis zespol gra "Sweet Home Chicago" czy inny "zgrany na smierc" numer. Tego naprawde mozna miec dosc.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Marek "Dziki" » lutego 22, 2012, 3:09 pm

kora_ pisze:
Marek "Dziki" pisze:
Nawet nie bedę tego komentować. Nie chce mi sie Kora z Tobą gadać.


A jednak komentujesz :lol:
Nikt mnie na tym forum nie śmieszy bardziej niż Twoja osoba :wink:
100% kabaretu :lol: ( to nie przytyk , to pochwała :lol: )

"kobieta mnie bije " - resztę sobie dopisz sam .
Mam nadzieję,ze jesteś w stanie wykaraskać z siebie te odrobiny humoru, które ponoć masz :lol:


No, tak. W świetle tej wypowiedzi, okazuje sie, zę chyba trochę pojechałem po bandzie. Przepraszam. Wybacz Kasiu. Być może włączył mi sie system obronny z czasów naszych regularnych wojen w przeszłości :) Albo też mylnie zinterpretowałem sygnaly przez Ciebie wysyłane. W końcu po tak ciężkich walkach zakonczonych rozejmem nie jesteś mi z zasady "obojętna" (cokolwiek to nie znaczy) :) Jeśli nie miałaś nic złego na myśli, to szczerze przepraszam. :oops: Zwracam honor. Zapewniam jednocześnie, że humoru w dalszym ciągu mi nie brakuje, a nawet z upływem czasu coraz bardziej mnie wszystko smieszy. Czego i wszystkim forumowiczom życzę. Moja pozycja w ankiecie była przeze mnie zupelnie nispodziewana, prawie jak utrata portfela na dworcu. :) Pozdrawiam (w dalszym ciągu) serdecznie :)
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa 2011

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości