JAROMI - FOTOGALERIA

...czyli Salon Mistrza Jaromiego

Moderator: mods

Postautor: J A R O M I » października 14, 2008, 7:47 am

krak68 pisze:A, jeszcze jedno. Przecież w każdym z nas jest jakaś pozostała cząstka dziecka, ale też są tacy którzy się do tego nie przyznają :) Ja wolę umrzeć czując się jak 20-to latek, mając np. 90 lat ;)


A ponadto - jak mówi maksyma Gorkiego Maksyma: "czudaki ukraszajut mir" :lol:


www.jaromi.com/fotogaleria
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: krak68 » października 14, 2008, 7:55 am

..."Da, eta wsje prawda, szto on gawarił " (jakoś tak to leciało)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: nano » października 15, 2008, 1:12 pm

krak68 pisze:....Jaromi, masz rację. Dodam od siebie, że sam w moim gronie przyjaciół używam wielu zniekształceń slownych i nikomu to nie przeszkadza, wiedzą też że używam tego też bez powodu. Może powinienem założyć jakiś kabaret? nie wiem, ale wiem, że prawie wszystko robię tak jak chcę i nikomu to nie przeszkadza :)

.."Trześć"


Wniosek nasuwa mi się z Twojej wypowiedzi taki, że mam siedzieć cicho (oczywiście nie powiedziałeś tego wprost), morda w kubeł czy mi się idiocenie języka polskiego podoba czy nie. Mam nadzieję, że i mi nie odmówisz jednak prawa do wyrażenia swojej opinii w temacie przekręcania wyrazów, które mnie niestety nie śmieszy, wprowadza mnie za to w zażenowanie. Pragnę zauważyć, że ja nic nikomu nie zabraniam, nic nie nakazuję - wskazuję jedynie co mi się nie podoba, a jak mi się podoba to też o tym piszę, z czym chyba Jaromi się zgodzi.

Pozdrawiam
nano
 

Postautor: krak68 » października 20, 2008, 8:39 am

...Ja się zgadzam, pisz co chcesz. My też będziemy pisać co chcemy, i jak chcemy :)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: nano » października 20, 2008, 2:06 pm

krak68 pisze:...Ja się zgadzam, pisz co chcesz. My też będziemy pisać co chcemy, i jak chcemy :)


I już Cię polubiłem

Pozdrawiam
nano
 

Postautor: kora » października 20, 2008, 7:45 pm

Nano,czy jak tam Cię zwą
- kim Ty jesteś :roll:
- nikt Cie nie zna :shock:

Nabierz dystansu do siebie i do nas wszystkich, bo jak ci stuknie 40, to mózg Ci eksploduje :wink:

Jaromi - świetne fotki :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Basman » października 21, 2008, 7:10 am

kora_ pisze:Nano,czy jak tam Cię zwą


Ale niektórzy mają pewne podejrzenia :twisted:

kora_ pisze:
Jaromi - świetne fotki :mrgreen:


I o to chodzi, hehe :mrgreen:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: krak68 » października 21, 2008, 9:03 am

Właśnie. Mamy podziwiać twórczość atystyczną Jaromiego, a nie czepiać się jak kto co pisze :) Sam kiedyś bawiłem się w fotografie, ale od ok. 10 lat już tego nie robie....Dla mnie są super fotki....Brawo Jaromi :D
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: nano » października 21, 2008, 6:52 pm

kora_ pisze:Nano,czy jak tam Cię zwą
- kim Ty jesteś :roll:
- nikt Cie nie zna :shock:


Jestem aniołem
nano
 

Postautor: nano » października 21, 2008, 6:54 pm

krak68 pisze:Właśnie. Mamy podziwiać twórczość atystyczną Jaromiego, a nie czepiać się jak kto co pisze :) Sam kiedyś bawiłem się w fotografie, ale od ok. 10 lat już tego nie robie....Dla mnie są super fotki....Brawo Jaromi :D


W tym cały sęk, czy mamy tylko podziwiać, czy wolno nam też napisać, że fotki są tragiczne, bo takie właśnie są przynajmniej dla mnie
nano
 

Postautor: Kuba Chmiel » października 21, 2008, 7:14 pm

Według mnie, jak ktoś w sposób publiczny prezentuje swoje umiejętności, to odbiorca ma prawo do upublicznienia swojego zdania na ten temat.
Ostatnio zmieniony października 28, 2008, 9:34 am przez Kuba Chmiel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: paul david » października 21, 2008, 7:34 pm

Kuba Chmiel pisze:Według mnie, jak ktoś w sposób publiczny prezentuje swoje umiejętności, to odbiorca ma prawo do upubliczniania swojego zdania na ten temat.


Kuba czy ja już Ci mówiłem, że należysz do mądrej młodzieży? :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Kuba Chmiel » października 21, 2008, 7:39 pm

paul david pisze:
Kuba Chmiel pisze:Według mnie, jak ktoś w sposób publiczny prezentuje swoje umiejętności, to odbiorca ma prawo do upubliczniania swojego zdania na ten temat.


Kuba czy ja już Ci mówiłem, że należysz do mądrej młodzieży? :lol: :lol: :lol:


Cieszę się, że ciągle zaliczasz mnie do młodzieży :lol: .
Poważnie mówiąc, dziękuję!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: paul david » października 21, 2008, 8:08 pm

nano pisze:
kora_ pisze:Nano,czy jak tam Cię zwą
- kim Ty jesteś :roll:
- nikt Cie nie zna :shock:


Jestem aniołem


kora, nie myśl sobie, że nano jest zwykłym aniołem...to anioł, który pali papirosy...pozdrawiam zadymia...onych aniołów :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » października 21, 2008, 8:14 pm

I chyba jest perwersyjny :roll: nick czytany od tyłu to - onan :mrgreen:
upadłe anioły już tak mają :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Basman » października 22, 2008, 7:27 am

kora_ pisze: nick czytany od tyłu to - onan :mrgreen:
:twisted:


Może to jest jakiś klucz.... :).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: paul david » października 22, 2008, 7:46 am

Basman pisze:
kora_ pisze: nick czytany od tyłu to - onan :mrgreen:
:twisted:


Może to jest jakiś klucz.... :).


...a może tylko wytrych? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Basman » października 22, 2008, 2:12 pm

Może.

Ale i tak podoba mi się tok myślenia Kory :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: krak68 » października 28, 2008, 9:23 am

Ehhh........zaraz będziemy się rospisywać ile powinno być ziarenek sukru na łyżeczce do kawy (np) Nano-<onan> pisz co chcesz. Pragniesz aby każdy Cię "głaskał" za Twoją opinię, pisałe że masz racje itp. Ok. Jak Ci to ulży....Nano-Aniele, jesteś nie skazitelnie prawdziwy w swych wywodach na jaki kolwiek temat.. Lepiej Ci się zrobiło ??? :)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: nano » października 31, 2008, 2:55 pm

krak68 pisze:Ehhh........zaraz będziemy się rospisywać ile powinno być ziarenek sukru na łyżeczce do kawy (np) Nano-<onan> pisz co chcesz. Pragniesz aby każdy Cię "głaskał" za Twoją opinię, pisałe że masz racje itp. Ok. Jak Ci to ulży....Nano-Aniele, jesteś nie skazitelnie prawdziwy w swych wywodach na jaki kolwiek temat.. Lepiej Ci się zrobiło ??? :)


Kolego, musisz jeszcze potrenować swoją złośliwość, ta nieudolna próba nie wzruszy nawet wyjątkowo czułych charakterów. Życzę Tobie ponadto, zamiast używać odzywek na poziomie 10 latków weź się chłopie za gramatykę bo wstyd się pod takim postem jak twój podpisać.
nano
 

Postautor: ten_blue_fingers » listopada 1, 2008, 3:54 pm

nienawidzę. nienawidzę jak na forum, które do tego uważam za dobre, twożą się kółka egocentryzmu i wzajemnej adoracji. Jaromi nie nano przedstawić swojej opinii, i musi mieć ostatnie słowo. Ja też uważam, że 'sztuka' Jaromiego to żenada. To jest opinia. Nie można tego uszanować?
Awatar użytkownika
ten_blue_fingers
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 2:39 am
Lokalizacja: Kłodzko

Postautor: e m d ż i » listopada 1, 2008, 4:32 pm

A ja nie mogę tego zrozumieć.
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: WojtekU » listopada 1, 2008, 6:02 pm

ten_blue_fingers pisze:nienawidzę. nienawidzę jak na forum, które do tego uważam za dobre, twożą się kółka egocentryzmu i wzajemnej adoracji. Jaromi nie nano przedstawić swojej opinii, i musi mieć ostatnie słowo. Ja też uważam, że 'sztuka' Jaromiego to żenada. To jest opinia. Nie można tego uszanować?

1.Czy można poprosić o przetłumaczenie tej wypowiedzi na polski???
2.Jest na tym forum wielu dobrych fotografów. Chętnie bym poznał ich opinię o zdjęciach Jaromiego.
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: paul david » listopada 1, 2008, 7:42 pm

ten_blue_fingers pisze:nienawidzę. nienawidzę jak na forum, które do tego uważam za dobre, twożą się kółka egocentryzmu i wzajemnej adoracji. Jaromi nie nano przedstawić swojej opinii, i musi mieć ostatnie słowo. Ja też uważam, że 'sztuka' Jaromiego to żenada. To jest opinia. Nie można tego uszanować?


chciałem uszanować, ale nie potrafię zrozumieć :( ...natomiast uważam, że:

jakakolwiek sztuka bez względu na autora obroni się sama... albo i nie, ale krytykę prosiłoby się wyrażać w sposób zrozumiały dla czytających z poszanowaniem gramatyki i ortografii polskiej, chociażby w zakresie podawanym w szkole podstawowej...no i bez skrajnych emocji najlepiej... :wink:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Rafał Nitka Białek » listopada 3, 2008, 12:36 am

Basman pisze:A dziś każdy se może idiotenkamerę kupić na promocji w Tesco i za pomocą komputera chwalić się światu zdjęciami, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Takie czasy.


Wiesz, dla mnie jest to naturalny, kolejny etap rozwoju fotografii. Ona zmierzała w tym kierunku od lat, właściwie niemalże od zarania swych dziejów (załóżmy, że fotografia - ta potrafiąca utrwalić obraz - narodziła się w XIX wieku).
Już ponad 100 lat temu w USA każdy mógł kupić "idiotenkamerę", a to za sprawą twórcy Kodaka - George'a Eastmana. Taki aparat kosztował zaledwie jednego dolara, a cena obejmowała wywołanie filmu i założenie kolejnej rolki. Fotografia miała stać się ogólnodostępna, i taką też się stała, a wraz z rozwojem techniki ta ogólnodostępność nabiera nowego wymiaru.
Dobrze to, czy źle? Dobrze, bo pozwala na rozwój talentu osobom, które być może nigdy nie sięgnęłyby po aparat analogowy i tym samym owego talentu w sobie nie odkryły. Dobrze, bo sprawia ludziom radość i pozwala małym kosztem utrwalać cenne dla nich chwile (np. Jaromiemu). Źle, bo równocześnie spada poziom umiejętności i świadomości fotografujących, ale i... dobrze, bo instruktorzy fotografii mają zajęcie ; )
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Basman » listopada 3, 2008, 7:05 pm

Rafaelo :). Jak zwykle masz rację, i cieszę się, że się w końcu odezwałeś, hehe.

Niemniej jednak co do tego, co z mojego posta zacytowałeś, to jak się przyłoży większy ciężar uwagi na drugą część zdania, to się zmienia sens wypowiedzi - uściślę - to fajnie, że każdy może sobie kupić cyfrowy sprzęt i bardzo niedrogim kosztem rozwijać hobby, a nawet pasję w temacie foto, natomiast raczej dyplomatycznie chciałem wyrazić ubolewanie, że niektórzy bez odrobiny samokrytyki, samooceny, dyscypliny chwalą się tym, że potrafią bezmyślnie naciskać migawkę.

No bo czym innym jest pamiątkowe pstrykanie , coby se powspominać w domowym zaciszu w smutne jesienne wieczory, a czym innym pokazywanie zdjęć urbi et orbi z autoreklamą na poczytnym forum sieciowym śmieciowym.

Ciężko mi tu bardziej dosadnie komentować dokonania Jaromiego, bo sam coś tam próbuję pstrykać na "lajwach" :), ale tym się różnimy, że ja się staram jakoś ciekawiej i poprawniej technicznie zapisywać chwile, a potem je selekcjonować, i na przykład z 60 zdjęć zrobionych na koncercie pokazuję w galerii 10 albo 12. Korzystając jeszcze po drodze z tego cudu techniki, który powoduje, że bez kręcenia powiększalnikiem i marnowania papieru i chemii fotograficznej kilkoma ruchami myszki można mniej udane zdjęcia pokadrować, podostrzyć, rozmyć, poprawić kontrast lub nasycenie barw....

Po za tym ja na początku tematu zadałem Jaromiemu dość precyzyjne pytanie, i Jego precyzyjna na nie odpowiedź pozbawia mnie ochoty na próby dyskutowania o efektach Jego fotograficznej pracy, a raczej braku tej pracy :).

Dostał chłop aparat, abo se kupił, umi se robić strone, to se zdjęcia wsadza na te strone, a ja popaczałem raz, drugi i czeci i wiem, że przy tym zaangażowaniu autora w prezentowaną materię to po raz czwarty pewnie nie ma po co tam wchodzić.

Ale żeby wykorzystywać zaistniałą sytuację do tego, żeby se pojeździć po Jaromim ? Nie odczuwam potrzeby.

I tyle.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Rafał Nitka Białek » listopada 5, 2008, 12:57 am

Basman pisze:Niemniej jednak co do tego, co z mojego posta zacytowałeś, to jak się przyłoży większy ciężar uwagi na drugą część zdania, to się zmienia sens wypowiedzi - uściślę - to fajnie, że każdy może sobie kupić cyfrowy sprzęt i bardzo niedrogim kosztem rozwijać hobby, a nawet pasję w temacie foto, natomiast raczej dyplomatycznie chciałem wyrazić ubolewanie, że niektórzy bez odrobiny samokrytyki, samooceny, dyscypliny chwalą się tym, że potrafią bezmyślnie naciskać migawkę.

No bo czym innym jest pamiątkowe pstrykanie , coby se powspominać w domowym zaciszu w smutne jesienne wieczory, a czym innym pokazywanie zdjęć urbi et orbi z autoreklamą na poczytnym forum sieciowym śmieciowym.


No tak, to zmienia nieco postać rzeczy...

Miałem do czynienia z jeszcze bardziej jaskrawymi przypadkami.
Staram się w miarę możliwości brać udział w różnych wystawach fotograficznych, bo to zawsze jest (choć - jak za chwilę się okaże - bywają jednak wyjątki) cenne źródło doświadczeń - można "wyrobić" sobie oko, czasem dowiedzieć się czegoś nowego etc. Jakiś czas temu musiałem jednak zweryfikować nieco swoje przekonania, gdy kilkukrotnie trafiłem na wystawy pełne zdjęć robionych... hmm... mocno niewprawną ręką. Niewprawną do tego stopnia, że na jednym z kadrów płaszczyzna ostrości ustawiona była nie na obiekt stanowiący temat zdjęcia (wystawa poświęcona była pewnemu stylowi w architekturze), lecz na znacznie oddalone od niego zarośla, a wspomniany obiekt pozostawał poza głębią ostrości (!).
Cóż, rozumiem względność wszystkiego, ale...


Basman pisze:Ciężko mi tu bardziej dosadnie komentować dokonania Jaromiego, bo sam coś tam próbuję pstrykać na "lajwach" :), ale tym się różnimy, że ja się staram jakoś ciekawiej i poprawniej technicznie zapisywać chwile, a potem je selekcjonować, i na przykład z 60 zdjęć zrobionych na koncercie pokazuję w galerii 10 albo 12. Korzystając jeszcze po drodze z tego cudu techniki, który powoduje, że bez kręcenia powiększalnikiem i marnowania papieru i chemii fotograficznej kilkoma ruchami myszki można mniej udane zdjęcia pokadrować, podostrzyć, rozmyć, poprawić kontrast lub nasycenie barw....

Po za tym ja na początku tematu zadałem Jaromiemu dość precyzyjne pytanie, i Jego precyzyjna na nie odpowiedź pozbawia mnie ochoty na próby dyskutowania o efektach Jego fotograficznej pracy, a raczej braku tej pracy :).

Dostał chłop aparat, abo se kupił, umi se robić strone, to se zdjęcia wsadza na te strone, a ja popaczałem raz, drugi i czeci i wiem, że przy tym zaangażowaniu autora w prezentowaną materię to po raz czwarty pewnie nie ma po co tam wchodzić.

Ale żeby wykorzystywać zaistniałą sytuację do tego, żeby se pojeździć po Jaromim ? Nie odczuwam potrzeby.

I tyle.


I to jest coś, co nazwałbym "uczciwym podejściem do sprawy".
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: NikoTina » listopada 5, 2008, 8:09 am

Fotogaleria Jaromiego to dobre fotoreportaże. Gdyby jej nie było, kto by się dowiedział że np kabaret Hrabi wystąpił w Zakrzewie? A pewne znamiona sztuki w fotografiach Jaromiego także dostrzegam. Mnie się one podobają. Każdy ma swój własny punkt widzenia.
Tina Nikocka
Awatar użytkownika
NikoTina
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 100
Rejestracja: lutego 2, 2008, 9:05 am
Lokalizacja: Czacz/Wrocław

Postautor: Basman » listopada 5, 2008, 3:05 pm

No to trzeba zgłosić je do World Press Photo....

Rafał, ja od trzech lat biegam na wiele wystaw Miesiąca Fotografii. Dwa lata temu było kilka, które mnie urzekły. Za to w tym roku było tak, że poczułem się wielkim artystą :). Dobrze, że wstęp na większość jest bezpłatny, bo bym żałował wydanego grosza.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: krak68 » listopada 12, 2008, 7:34 am

Kolego, musisz jeszcze potrenować swoją złośliwość, ta nieudolna próba nie wzruszy nawet wyjątkowo czułych charakterów. Życzę Tobie ponadto, zamiast używać odzywek na poziomie 10 latków weź się chłopie za gramatykę bo wstyd się pod takim postem jak twój podpisać.[/quote]

....Ehh....No widzisz, nawet nie umiem być złośliwy, bo taki nie jestem. Kto nie pracuje, nie pisze ten się nie myli ;) i nie stawia błędów, za co ze swej strony przepraszam. Czy Ty drogi Nano jesteś nieomylny? Pozdrawiam :)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do JAROMI i jego dzieła (jeszcze nie) wszystkie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości