Captain Beefheart - geniusz czy pozer?

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Postautor: Slavkomierz » czerwca 2, 2007, 5:45 pm

Mo?e nie powinienem,mimo wszystko korci mnie aby wypowiedzie? si? na temat Captaina Beefhearta poniewa? nie zna?em nigdy wcze?niej jego kawa?k?w.Znalaz?em jednak (standardowo- na you tube) kilka jego utwor?w i jestem nieco zszokowany(mo?e w?a?nie przez nieco inne podej?cie i spos?b odbierania muzyki) zachwytem nad tw?rczo?ci? C.B.Tzn. w 100% zgadzam si? z tym co napisa? Lauderdale w??czaj?c w to w?tek dotycz?cy gustu je?li chodzi o konkretnych muzyk?w czy gatunki muzyczne.Dodam tak od siebie ?e je?li wszystkim podoba?oby si? to samo i w tych samych proporcjach to muzyka nie wysz?a by poza obr?b odg?osu ?upanych krzemieni.. Jednak Captain Beefheart wzbudza we mnie pewien niesmak(oczywi?cie w kim innym nie musi).O ile wida? ?e muzycy z kt?rymi grywa? prezentuj? wysoki poziom,tak on sam niestety wokalist? jest raczej miernym. Szuka?em gdzie? jaki? utwor?w gdzie gra?by na harmonijce lub saksie,kto? bowiem wspomina? i? gra on na tych instrumentach i znalaz?em jeden: http://www.youtube.com/watch?v=hCSPf5Vi ... ed&search=
...je?li mam by? szczery to jest to jakie? straszne rz?polenie,kto? wspomina? o brzmieniu-wg mnie raczej pora?ka,a samo zachowanie rytmu nie jest raczej wyznacznikiem geniuszu muzyka (zawsze my?la?em ?e to podstawa gry na ka?dym instrumencie),zreszt? nie zauwa?y?em tu jaki? skomplikowanych podzia??w rytmicznych. W ka?dym razie nie chcia?bym by? jak?? stron? w tej dyskusji,wyrazi?em jedynie swoj? opini?,a Captain Beefheart robi z pewno?ci? ?wietn? muz?(bior?c pod uwag? liczb? ludzi kt?rzy go s?uchaj?), lecz ja po prostu nie rozumiem tych kosmicznych klimat?w.
Pozdrawliajut wszystkich :)
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 2, 2007, 10:55 pm

:)
Pozwolisz Slavkomierz, ze kompletnie nie zgodze sie z Twoim zdaniem. Captain to fenomenalny wokalista i niezly harmonijkarz. Widac moje uszy slysza inaczej niz Twoje :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 2, 2007, 11:00 pm

Jeszcze jedno. Zauwaz, ze Beefheart gra do wokalowego mikrofonu... a brzmienie znakomite!!!! Przester z geby :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 2, 2007, 11:15 pm

A za ten fragment koncertu bardzo dziekuje! http://www.youtube.com/watch?v=zAoPhVn4 ... ed&search=
Genialne!!!
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Slavkomierz » czerwca 3, 2007, 12:44 am

My?l? Robercie ?e Captain Beefheart to ten typ malarza gustuj?cego w abstrakcji kt?ry nie potrafii namalowa? zwyk?ego portretu.Wi?c w tym momencie to rzeczywi?cie wszystko co on zrobi jest kwesti? interpretacji- warsztat jest zupe?nie nieistotny.. Jednak jest to do?? ryzykowne podej?cie do sprawy bo tak naprawd? w tym momencie w?a?ciwie ka?dy pocz?tkuj?cy artysta mo?e zosta? uznany za geniusza,poniewa? kto? pi?knie zabarwi i nada filozoficzny kontekst jego tw?rczo?ci.A gdzie harmonia?Gdzie rytm? Gdzie to ca?e pi?kno? My?l? ?e fenomen muzyki bluesowej polega? zawsze na po??czeniu pewnych prostolinijnych muzycznych kwestii kt?re niestety s? bardzo odleg?e od muzyki Captaina Beefhearta.Oczywi?cie jego tw?rczo?? jest b. wa?na dop?ki ludzie(np. Ty Robercie) czerpi? z niego inspiracj?,maj? rado?? ze s?uchania jego. Jednak wybacz ale co do wokalu i harmonijki (saksofonu nie s?ysza?em niestety) pozostan? nieugi?ty i nie jeste? w stanie mnie przekona? ?e Captain Beefheart jest jakim? wirtuozem czy chocia? uzdolnionym wokalist?(nie m?wi? ju? nawet o geniuszu).
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: zjarzy » czerwca 3, 2007, 8:23 am

Pos?uchaj albumu "Mirror Man". Tam znajdziesz i rytm i harmoni?. Na "Safe As Milk" znajdziesz przeboje...Beefheart by? znudzony i harmoni? i rytmem. Wymy?li? inn? harmoni? i rytm. Jak mo?na wyra?a? opini? po skorzystaniu z Youtube? Ja te? mog? poslucha? gry Krystiana Zimmermana na Youtube i zabra? g?os... Tylko kto b?dzie szanowa? moj? opini??

Kup albo po?ycz p?yt? "Shiny Beast(Bat Chain Puller)" i pos?uchaj. Znajdziesz tam wszystko czego szuka?e? a nie znalaz?e? na Youtube. Zareczm Ci, ?e nie b?dziesz si? nudzi?...
pozdr
zjarzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: maja 23, 2007, 12:15 pm

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 3, 2007, 11:50 am

Slavkomierz pisze:My?l? Robercie ?e Captain Beefheart to ten typ malarza gustuj?cego w abstrakcji kt?ry nie potrafii namalowa? zwyk?ego portretu.Wi?c w tym momencie to rzeczywi?cie wszystko co on zrobi jest kwesti? interpretacji- warsztat jest zupe?nie nieistotny......... Jednak wybacz ale co do wokalu i harmonijki (saksofonu nie s?ysza?em niestety) pozostan? nieugi?ty......

I tutaj sie mylisz. Beefheart potrafi i zagrac i zaspiewac bardzo konwencjonalnie :) Wystawianie opinii powinno byc poparte zglebieniem tematu. Dodam jeszcze , ze Zappa powierzal mu bardzo czesto partie wokalne, oraz partie harmonijki na swoich plytach. Ry Cooder natomiast uwaza go za jednego z najlepszych wokalistow bluesowych. A Robert Lenert.... hi hi :) Stawia jego plyty obok plyt Ornette Colemana i Johna Coltrane :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: zjarzy » czerwca 3, 2007, 12:57 pm

Tak, tak. Dodam jeszcze Alberta Aylera i Dona Cherry...
zjarzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: maja 23, 2007, 12:15 pm

Postautor: Slavkomierz » czerwca 3, 2007, 12:58 pm

My?l? Robercie ?e odnosisz si? teraz troszeczk? do wypowiedzi swojego poprzednika.Jak sam zauwa?y?e? na you tube jest do?? sporo Captaina Beefhearta i my?l? ?e to mi wystarczy aby okre?li? z grubsza jego tw?rczo??.Jednak aby Ci? uspokoi? to pozw?l ?e wypowiem si? konkretniej gdy przes?ucham kilku p?yt kt?re s? u mnie w?a?nie w trakcie ?ci?gania.Winszuj? je?li to co piszesz jest prawd?,jestem ?akomy wszelkich nowo?ci(tzn. rzeczy kt?rych do tej pory nie s?ucha?em),i je?li geniusz tego? artysty potwierdz? te nagrania to masz u mnie browarka :D
Obawiam si? jednak ?e powo?uj?c si? na ten link,kt?ry Ty okre?li?e? jako genialne granko: http://www.youtube.com/watch?v=zAoPhVn4 ... ed&search=
-potwierdzi?e? jednak chyba i? nasze gusta i podej?cie do muzyki r??ni? si? bardzo mocno.Nic w tym jednak z?ego nie widz? ale my?l? ?e nied?ugo po bli?szym poznaniu wspomnianych wcze?niej p?ytek b?d? m?g? ju? na 100% potwierdzi? czy podoba mi si? muzyczka Captaina Beefhearta, czy te? totalnie mnie to nie rusza..
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 3, 2007, 1:09 pm

I o to chodzi :) Ja zachecam jak moge do zapoznania sie z muzyka moich ulubiencow :) Hi , hi ... odgrzeje chyba temacik "Free znaczy wolny... ale nie jak dzika swinia"
PS. Nie ma jedynie slusznej muzyki, jedynie slusznej piosenki , jedynie slusznej plyty.... jedynie slusznego gustu.. i cale szczescie, bo inaczej bylibysmy skazani na sluchanie jednej, jedynej kompozycji :) A tak mamy nieprawdopodobna roznorodnosc. :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: zjarzy » czerwca 3, 2007, 5:15 pm

[quote="Robert007Lenert"]I o to chodzi :) Ja zachecam jak moge do zapoznania sie z muzyka moich ulubiencow :) Hi , hi ... odgrzeje chyba temacik "Free znaczy wolny... ale nie jak dzika swinia"

Ja ch?tnie podyskutuj? o free!
pozdr
zjarzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: maja 23, 2007, 12:15 pm

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 3, 2007, 11:11 pm

Posluchajcie "Click Clack".... perfekcyjnej gry zespolu, swietnej partii harmonijki, znakomitej partii wokalnej oraz bardzo ciekawego schematu rytmicznego calej kompozycji. Warto, naprawde warto!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Q2ZMOKLs ... ed&search=
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: zjarzy » czerwca 4, 2007, 6:07 am

Robert007Lenert pisze:Posluchajcie "Click Clack".... perfekcyjnej gry zespolu, swietnej partii harmonijki, znakomitej partii wokalnej oraz bardzo ciekawego schematu rytmicznego calej kompozycji. Warto, naprawde warto!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Q2ZMOKLs ... ed&search=


S?ucha?em. ?wietne!
zjarzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: maja 23, 2007, 12:15 pm

Postautor: naheis » lutego 12, 2008, 11:44 pm

widze, ze mamy tu mocnego fana wolowiny
na poczatek daje swoja liste plyt, koncertow i bootlegow - moze ktos ma cos innego:

beefheart wb promo
all tomorrow's parties 06-07-03
ice cream for crow rehearsal
merseytrout - live in liverpool 1980
(1973) live bristol, uk
11-01-80 - amsterdam - paradiso
1972-04-05 new castle town hall
1977-11-25 bottom line - new york
1981 - reseda, ca - the country club - best batch yet
a carrot is as close as a rabbit gets to a diamon
another chapter
april 14th 1973 edinburg empire theatre
best batch yet
bickershaw festival, bickershaw, wigan 1972-05-07
bluejeans & moonbeans
california 1981
captain hook
clear spot
clear spot instrumental
clear spot outtakes
denver, ebbets field 03-09-73
dichotomy - rarities outtakes & demos
distant cousins
doc at radar station
don s birthday party
don s piano worktape.flac16
dust sucker
early demos, live
edinburgh empire theatre 1973 04 14
electricity
electric poetry live in amsterdam
grow fins
hoboism
i m gonna do what i wanna do
ice cream for crow
if you got ears
i may be hungry but i sure ain t weird
knebworth festival, stevenage 07-5-75
la cave ( 71.01.18)
legenday am sessions
lick my decals off, baby
lick my decals off, baby-instrumentals
live - the wbcn sessions
live 1973, vancouver
live @ york - oct 17 1980
live at cowtown 74 kansas city
live at the radar station
live copenhaghen 1975
live in london 1974
live in paris 1973
live n rare
live pepperland ( 70.09.18)
live portland 06-25-71
live whiskey a go-go, la 1974-04-03
ludlow garage, cincinnati 1-19-71
magnetic hands
manchester 04-01-1972
manchester free trade hall 05-04-73
mirror man
monkeyback bootleg (of unknown origin) - 17trx
new york town hall 73
odds & ends
original shiny beast sessions
out here over there
passaic 1975 04 19
puller man
railroadism
safe as milk
seattle 81-01-15
shiny beast (bat chain puller)
spotlight kid outtakes
stand up to be discontinued
strictly personal
the best beefheart
the brown star sessions
the dust blows forward
the early years
the mirror man sessions
the new york hot dog night
the peel sessions
the spotlight kid-clear spot
the spotlight kid outtakes
trout mask replica
unconditionally guaranteed
vpro 1968
zig zag wanderer
beefheart 1980-12-02 early and late intros
that one bootleg... brown

==============================
an evening with zappa and beefheart [nagrania radiowych występow zappy z beefheartem]
the mothers of invention apr-may 1975 & beefheart - boston, music hall early 1975-04-27
==============================
beefheart tribute fast 'n 'bulbous [jeden z dwoch tributow]
==============================
uwazam, ze ta plyta zawiera najlepsze covery beefhearta - a to ciezka sztuka:

eugene chadbourne & jimmy carl black - pachuco cadaver - the jack and jim show present the music of don van vliet
==============================
zespol bylych czlonkow magic bandu i innych grajacy instrumetalne aranzacje z deciakami:

fast'n'bulbous - 2002 live at knitting factory
fast'n'bulbous - pork chop blue around the rind
==============================
magic band john peel sessions - 29 04 2003
the magic band - back to the front
the magic band- pompadour jam
==============================
mallard - in a different climate
mallard - st
==============================
skladanka z blusowymi korzeniami wołowiny
va - gimme dat harp boy - roots of the captain beefheart

==============================
mam tez duzy luzny zbior coverow wolowiny, takich artystow jak m.in.:

Arno & The Subrovnicks, David Byrne, David Gogo, Mark Lanegan Band, Mercury Rev, The Tubes, Henry Kaiser, Edgar Broughton Band, Fluff Grrl, Working Week, Treat Her Right, Stack Waddy, D.S.E., Blacktop, Arno, Buzzcocks, The Cramps, Throwing Muses, Mike Watt, That Petrol Emotion, White Stripes, Baby Woodrose, Barman & van Nueten, The Kills, Doctor Dark,
Everything But The Girl, freddie wadling & co, Magazine, Mallard, Meridian Arts Ensemble, Racebannon, That Petrol Emotion, The Beasts of Bourbon, The Black Keys, The Fall, The Grandmothers, The Muffin Men, The New Fag Motherfuckers, The Nomads, The Rogers Sisters, Tom Barman


przepraszam, ze balagan - nie mialem czasu tutaj teraz przygotowac sensownej listy

tak samo jak nie mam teraz czasu odpowiedziec na glowne pytanie watku - dam na razie link do dyskusji o beefhearcie na grupie last.fm, ktora zapoczatkowalem, a dotyczy zagadnienia tzw. "beefheartians", bowiem do dzis beefheart jest wielka inspiracja dla wielu artystow - i tych takze zbieram:

http://www.lastfm.pl/group/Captain+Beef ... _/231140/1
naheis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: lutego 12, 2008, 10:44 am

Postautor: naheis » lutego 13, 2008, 12:03 am

Robert007Lenert pisze:Okazuje sie, iz zespol pod wodza lidera, potrafil bardzo precyzyjnie odtworzyc zarejestrowane w studiu utwory. Jak oni to zapamietali??? Nie mam pojecia :) Captain nie czytal nut... Co mnie osobiscie urzeka w jego muzyce?? Ano to, ze zawsze slysze tam bluesa, bez wzgledu na to jak bardzo zagmatwany /czytaj odjechany jest numer :) /


ha, w "under review" morton mowi, ze najtrudniejsze byly utwory z "Lick My Decals Off, Baby" i dzis nie umialby ich zagrac, co gorsze, nie ma pojecia jak je zagral - ciekawy też jest passus z johnem frenchem - siedzac za perkusja pokazuje jak beefheart, gdy zamknal zespol na pare miesiecy w przymusowej komunie, stal nad nim i dokladnie pokazywal mu kiedy i w co ma uderzyc... charakter takiej pracy swietnie oddaja "nieudane" utwory z 2 plyty boxu Grow Fins, z sesjami do Trout Mask Replica, gdzie zespol czasem sie gubi co prawda, a fakt ten w obliczu porazajacej prawdy, ze na plycie i koncertach grali identycznie, jest nieistotny - w ogole wiele ludzi do dzis spotykam, ktorym sie zdaje, ze trout mask replica jest w duzej mierze improwizowana, co mnie zawsze szokuje, bo pierwszym co mnie uderzylo przy sluchaniu tej plyty 15 lat temu byl faszystowski porzadek kompozycji...
naheis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: lutego 12, 2008, 10:44 am

Postautor: bluesman1 » lutego 17, 2008, 12:20 pm

Z pewnoscia muzyka CB jest dla poczatkujacego sluchacza ciezka do przelkniecia. Ale kiedy juz czlowiek osiedzi sie w brzmieniach, nabiera pewnej specyficznej wartosci. Nowatorstwo i odmienne, czasem przerysowane wrecz, podejscie do szeroko rozumianej muzyki bluesowej to w przypadku CB prawdziwa sztuka. Ktos kiedys fajnie powiedzial, ze jesli tworczosc Franka Zappy byla odzwierciedleniem jego zwariowanych snow i kosmarow to tworczosc Kapitana mozna okresli mianem muzycznego horroru z najglebszych zakamarkow surrealizmu. I cos w tym jest ... to muzyka dla wybranych.
A z innej beczki - doszly mnie jakis czas temu sluchy, ze zle dzieje sie z naszym dzielnym Kapitanem, ponoc stwardnienie rozsiane ... szkoda by bylo, gdyby kolejny geniusz opuscil nasza piekna zielona planete...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Robert007Lenert » lutego 18, 2008, 1:10 am

Niestety..i moje zrodla mowia o chorobie Captaina...i niestety, tez potwierdzaja, ze to stwardnienie.... :(
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: bluesman1 » lutego 18, 2008, 11:59 am

A czy to prawda, ze Kapitan mieszka teraz gdzies na wybrzezu Kalifornii i ,,maluje wieloryby"? Bo takie sluchy mnie doszly, ze zerwal juz z muzyka i powrocil do swojej pierwszej milosci, tj. pedzla i dluta?
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Robert007Lenert » lutego 18, 2008, 1:05 pm

Tak..maluje. Zawsze byl w tym dobry.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Tomek Mały Kotyla » lutego 27, 2008, 3:37 pm

Geniusz czy nie to dla mnie problem drugorzędny. Mnie muzyka Captaina daje niezłego kopa wieczorem i pomaga na kaca rano.
Poza tym czy wszyscy których lubimy słuchać muszą być genialnymi artystami? Sex Pistols (i im podobni) kiedy pozdrawiali Królową nie mieli większego pojęcia o tym do czego gitary służą, a i tak zrobili rewolucję w muzyce rockowej. Chociaż w tej sprawie mogę być nieobiektywny, bo to w końcu moje pokolenie :?
Za zdrowie Beefhearta trzymamy kciuki. Robercie jak dowiesz się czegoś nowego daj znać
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: naheis » lutego 27, 2008, 5:00 pm

a ja zapraszam do wydania mojej prywatnej audycji poswieconego beefheartowi (teraz juz tylko offline):

http://mikrofonykontrakaniony.blogspot. ... nie-i.html
naheis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: lutego 12, 2008, 10:44 am

Postautor: Tomek Mały Kotyla » października 6, 2008, 2:45 pm

Może po tych paru miesiącach wrócimy do tematu?
Cpt Beefheart dzisiaj wieczorem w Audycji Dobrze Rockującej.
Zapraszam.
http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=8375
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 20, 2010, 1:04 am

Odkopalem sobie ten temat, bo mam sentyment niezmienny :) Moze cos z obrazkami??? Panie i Panowie Captain Beefheart i jego Magiczny Zespol: http://www.youtube.com/watch?v=hCSPf5Vi ... re=related
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » stycznia 20, 2010, 6:20 am

Mam taka ciekawa plyte "Captain Beefheart's JUKEBOX" W srodku ksiazeczka z wypowiedziami Captaina na temat muzykow ktorzy go inspirowali i ktorych najbardziej ceni. To wybitni Bluesmani, Jazzmani i jeden muzyk Jaz-rockowy[Frank Zappa] na plycie ci wlasnie muzycy i sama swietna muzyka.
Robercie, z dwoch wywiadow ktore slyszalem wynika ze to Tom Waits inspirowalBeefharta. Ale nie klocil bym sie o to, bo to zawsze wzgledne.
Czy masz "Trout Mask Replica "? Jezeli, przypadkiem nie,to poleci z tamta trojka.Ja juz tego nigdy nie slucham i nie wroce. To jedyny Beefheart jakiego mam.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Matragon » stycznia 20, 2010, 9:11 am

agrypa pisze:jeden muzyk Jaz-rockowy[Frank Zappa]


Och ... nazwanie Zappy muzykiem jazz-rockowym,
to dość niefortunne uproszczenie ... swego rodzaju
nadużycie semantyczne - że tak powiem :wink:

Zappa jest nie klasyfikowalny ... równie dobrze można by powiedzieć
o nim że to muzyk bluesowy, rockowy, jazzowy, popowy, twórca komediowy oraz kompozytor współczesny ... a to i tak nie wszystko ...

Prościej i adekwatniej powiedzieć ... Frank Zappa. (i wszystko jasne) :wink:

Pozdrawiam serdecznie !!!
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 20, 2010, 11:18 am

agrypa pisze:Mam taka ciekawa plyte "Captain Beefheart's JUKEBOX" W srodku ksiazeczka z wypowiedziami Captaina na temat muzykow ktorzy go inspirowali i ktorych najbardziej ceni. To wybitni Bluesmani, Jazzmani i jeden muzyk Jaz-rockowy[Frank Zappa] na plycie ci wlasnie muzycy i sama swietna muzyka.
Robercie, z dwoch wywiadow ktore slyszalem wynika ze to Tom Waits inspirowalBeefharta. Ale nie klocil bym sie o to, bo to zawsze wzgledne.
Czy masz "Trout Mask Replica "? Jezeli, przypadkiem nie,to poleci z tamta trojka.Ja juz tego nigdy nie slucham i nie wroce. To jedyny Beefheart jakiego mam.

Z ta inspiracja nie moglo byc odwrotnie. Wystarczy przesledzic dyskografie Toma Waitsa i Captaina. W momencie debiutu plytowego Toma Beefheart mial juz na koncie osiem regularnych albumow.
Ps. "Trout Mask Replica" od dawna jest w moich zbiorach.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » stycznia 20, 2010, 2:20 pm

Michał Matragon Worgacz pisze:
agrypa pisze:jeden muzyk Jaz-rockowy[Frank Zappa]


Och ... nazwanie Zappy muzykiem jazz-rockowym,
to dość niefortunne uproszczenie ... swego rodzaju
nadużycie semantyczne - że tak powiem :wink:

Zappa jest nie klasyfikowalny ... równie dobrze można by powiedzieć
o nim że to muzyk bluesowy, rockowy, jazzowy, popowy, twórca komediowy oraz kompozytor współczesny ... a to i tak nie wszystko ...

Prościej i adekwatniej powiedzieć ... Frank Zappa. (i wszystko jasne) :wink:

Pozdrawiam serdecznie !!!

Michal, Michal dyc to skrot myslowy byl. To nie o Zappie temat. Mam mnostwo jego plyt. Jakkolwiek bym go nazwal byloby nieadekwatnie.
To byl cytat z plyty. Ale masz racje. Lepiej nie dolepiac takich "tytulow"
Poprawie sie.. :D :D :D
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » stycznia 20, 2010, 2:37 pm

Robert co do inspiracji Ok. Uwierzylem dziennikarzom. Nie znam sie na Beefheartcie, a Toma bardzo cenie.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Tomek Mały Kotyla » stycznia 21, 2010, 9:33 pm

Od Ostatniego mojego postu w tym temacie niewiele się zmieniło. Płyty Captain'a Beefheart'a leżą na na wierzchu na moich półkach z płytami, po prostu dlatego że często do nich wracam. Kilka dni temu nabyłem album Lick My Decals Off, Baby. Doszła kolejna płytka która zawsze będzie "na widoku"
Tomek Mały-Cotieux Kotyla
JAZZ-ROCKOWA PŁYTOTEKA niedziela 20:00-22:00
http://radiocentrum.pl/audycje/jazzrockowa_plytoteka/
Awatar użytkownika
Tomek Mały Kotyla
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5708
Rejestracja: stycznia 3, 2007, 9:51 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: gregori » kwietnia 9, 2010, 1:37 pm

Trout Mask Replica to dla mnie jedna z najlepszych plyt jakie kiedykolwiek powstala. Kocham ja i czesto slucham, lubie tez patrzec na miny ludzi ktorym ja puszczam :D

Przykro slyszec ze jest chory, ale nie nagral nic od 30 lat i mozna powiedziec ze muzycznie umarl juz dawno.

http://www.youtube.com/watch?v=zAoPhVn4y1Q

ten wystep to masakra
gregori
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 109
Rejestracja: kwietnia 2, 2010, 8:01 am
Lokalizacja: Sopot

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości

cron