['60] Polanie i inni prekursorzy

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Postautor: B&B » października 25, 2012, 7:56 am

btw - świetne fotki z tego Kalisza'73 :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: slawkomuzykant1980 » października 25, 2012, 9:46 pm

Perełki to prawda. Prawdopodobnie przybędzie więcej. Trzeba sie uzbroić w cierpliwość...

Jeśli chodzi o Nurt to są jeszcze dwa albumy, które także polecam:

Nurt (J. Baran, A. Mrożek, K. Cwynar, K. Orłowski, R. Sroka) i ekipa (W. Olejnik- manager, L. Sierszulski, perkusista Z. Lewandowski i inni) na wakacjach w Niemczech. Podejrzewam, że to rok 1973.

https://plus.google.com/photos/11014223 ... banner=pwa

Nurt - Non Stop - Sopot'74
Skład: W. Grzesik- voc, A. Mrożek- g, K. Cwynar- bg, voc i W. Janicki- dr.

https://plus.google.com/photos/11014223 ... banner=pwa

A tutaj foty z imprezy Jazz na Odrą'74. Różni wykonawcy ale też połączone siły R. Miśka- sax, E. Mańko- perc i Z. Lewandowskiego- dr i grupy Nurt: A. Mrożek- g, K. Cwynar- bg, J. Baran i K. Orłowski- perc. Wtedy też nazywali się Freedom z tego, co wiem (kilka lat wcześniej w zespole o tej nazwie z Miśkiem, jego bratem i Lewandowskim grali Mrożek i Cwynar).

https://plus.google.com/photos/11014223 ... banner=pwa
slawkomuzykant1980
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: października 20, 2012, 1:25 pm

Postautor: Spaniel » listopada 19, 2012, 5:27 pm

Witajcie :D
Taki staroć , kojarzycie te postacie :
http://www.youtube.com/watch?v=gTxUC2d_bmQ
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Spaniel » listopada 19, 2012, 6:38 pm

Ciekawostka :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Spaniel » listopada 19, 2012, 6:44 pm

Na zdjęciu od lewej :

Krzysztof Dłutowski, Mira, Tadeusz Nalepa, Michał Muzolf, Józef Hajdasz
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: slawkomuzykant1980 » listopada 21, 2012, 8:37 pm

Spaniel pisze:Witajcie :D
Taki staroć , kojarzycie te postacie :
http://www.youtube.com/watch?v=gTxUC2d_bmQ


Dzięki za Maanam Elektryczny Prysznic. Dzięki Tobie wiem, że ich numery są na you tube. Fajnie się tego słucha. Ten folk-rockowy, akustyczny Maanam nawet mi się podoba, głównie za sprawą Johna Portera :P:)))
slawkomuzykant1980
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: października 20, 2012, 1:25 pm

CHOCHOŁY na płycie Polskich Nagrań

Postautor: Sariusz » grudnia 5, 2012, 11:19 am

W sieci Empik pojawił się już opis płyty zespołu CHOCHOŁY. Album CD pojawi się na półkach sklepowych 14 grudnia 2012r.. Wychodzi na to, że to debiutancki album, bo Chochołom nigdy nie wydano longplaya- musieli się zadowolić EP-kami i singlami...

Jak wiadomo - w pierwszej połowie lat 60 większe przebicie od warszawskich grup "mocnego uderzenia" miały kolorowe zespoły bigbeatowe z Wybrzeża. Po latach trzeba stwierdzić, że Chochoły do 1966r. pozostały niedocenionym zespołem... Nie poznano się ani na kompozycjach Zimińskiego, ani na inteligentnych i nierzadko dowcipnych tekstach Szydłowskiego i innych autorów piszących dla tej warszawskiej grupy.

Wreszcie w odczyszczonych wersjach będzie można posłuchać piosenek znanych dotąd nielicznym - przede wszystkim z You Tube => CHOCHOŁY 8)

Info - strona :arrow: EMPIK
*****************
Awatar użytkownika
Sariusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 145
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 8:36 am

Postautor: mariuszgr4 » grudnia 13, 2012, 8:38 am

Polanie...
Myślę, że z Polanami – w polskim wymiarze – jest jak z Chuckiem Berrym. Nie byli pierwsi, wzięli się przecież z Niebiesko- i Czerwono-Czarnych (a przed nimi był jeszcze Rythm and Blues z Bogusławem Wyrobkiem), ale od nich zaczyna się między Bugiem a Odrą granie dorównujące ówczesnym anglosaskim dokonaniom.
Szkoda, że zostało po nich tak niewiele, a w tej niewielkości jeszcze mniej materiału oryginalnego. Ale dobrze, że zostały te nagrania. Artyści przechodzili do historii za sprawą jednej książki, jednego obrazu, jednej płyty. Tak właśnie jest – z zachowaniem proporcji, w skali polskiego rocka – z Polanami.
http://blognroll.blox.pl/2012/08/Polanie.html
Awatar użytkownika
mariuszgr4
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: grudnia 11, 2012, 5:20 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » grudnia 13, 2012, 9:18 am

Zauważyłem w empiku ciekawą książkę - w sam raz dla czytelników tego wątku:
http://www.empik.com/cudowne-lata-gaszy ... ,ksiazka-p
Obrazek
A może juz ktoś ma i się podzieli opinią na jej temat?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Oldjazzman » grudnia 14, 2012, 4:59 pm

mariuszgr4 pisze:Polanie...
Myślę, że z Polanami – w polskim wymiarze – jest jak z Chuckiem Berrym. Nie byli pierwsi, wzięli się przecież z Niebiesko- i Czerwono-Czarnych (a przed nimi był jeszcze Rythm and Blues z Bogusławem Wyrobkiem), ale od nich zaczyna się między Bugiem a Odrą granie dorównujące ówczesnym anglosaskim dokonaniom.

Tak jest. Oni byli pod tym względem pierwsi. To się wtedy czuło. To nie było słowiańskie brzmienie. Z tego tez powodu mieli zdaje się trudności na rynku polskim.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Klenczon, Czerwone Gitary, Trzy Korony

Postautor: Sariusz » stycznia 21, 2013, 8:56 pm

We wtorek 22 I o 14.30 w TVP 2 przewidziano premierę telewizyjną filmu "10 w skali Beauforta" traktującego o Krzysztofie Klenczonie.

Zastanawia mnie popołudnie jako pora emisji... Dzień rocznicy Powstania styczniowego jakoś pewnie można próbować uzasadnić - choćby przez patriotyczne tradycje w rodzinie muzyka - ale godzina 14.30..? Niektórzy pewnie nie zdążą wrócić z pracy i ze szkoły...
Awatar użytkownika
Sariusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 145
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 8:36 am

Postautor: mariuszgr4 » lutego 14, 2013, 9:00 pm

Wychowałem się na Skaldach, którzy moim zdaniem uosabiają to, co najszlachetniejsze w polskiej muzyce rozrywkowej, i to nie tylko przełomu 60. i 70. lat, ale pojmowanej szerzej. Teksty pisali dla nich nawet nie tyle dobrzy tekściarze, co po prostu poeci: Leszek Aleksander Moczulski, Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski.
Gdy myślę o warstwie muzycznej – drugi raz gnę się w pół pełen uznania. Wykształcenie muzyczne braci Zielińskich od początku przekładało się na dużą, coraz większą kulturę muzyczną.
O ich czterech pierwszych płytach piszę na blogu: http://blognroll.blox.pl/2013/02/Wszyst ... aldow.html
Awatar użytkownika
mariuszgr4
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: grudnia 11, 2012, 5:20 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » lutego 25, 2013, 6:15 pm

W ostatnią niedzielę niejaki Michał Owczarek przyniósł do audycji Manna archiwalne nagranie Breakout na Jazz Jamboree '69 - Leavin Trunk - szokująca pod wieloma względami sprawa :shock:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: mariuszgr4 » lutego 25, 2013, 6:26 pm

Bardzo lubię tę audycję, a już wejść Owczarka nasłuchuję wyjątkowo uważnie. Breakout - świetny.
Awatar użytkownika
mariuszgr4
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: grudnia 11, 2012, 5:20 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Dziadek Władek » lutego 25, 2013, 9:01 pm

B&B pisze:W ostatnią niedzielę niejaki Michał Owczarek przyniósł do audycji Manna archiwalne nagranie Breakout na Jazz Jamboree '69 - Leavin Trunk - szokująca pod wieloma względami sprawa :shock:

Wstrzeliłem się na sam koniec tego nagrania - i mnie zaskoczyło przyjemnie...
Dzięki, Wiesiu, za link :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: alez510 » lutego 26, 2013, 7:56 pm

Nie wiem czy poszukiwania informacji o Piotrze Puławskim i jego Ludziach Dobrej Woli są jeszcze aktualne - oto jak wyglądał skład założycielski grupy:
- Mirosław Męczyński (eks Burano And Leske Rom) - gitara;
- Janusz Zieliński (eks Burano And Leske Rom) - gitara basowa;
- Andrzej Ibek (eks Drumlersi) - organy
- Aleksander Bem (eks Pięciu) - perkusja.
W styczniu 1969 r. formacja wystapiła na IV
"Musicoramie", a w maju wykonała podczas Telewizyjnej Giełdy Piosenki
utwór "Tu gdzie jesteś ty".
Pozdrawiam :)
alez510
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: listopada 24, 2010, 7:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paweł Stomma » lutego 27, 2013, 9:54 pm

Bezskutecznie próbuje wylansować ten numer między innymi na facebooku i w innej zakładce tutaj. Oczywiściwe to wygłup, ale jest tam sama śmietanka polskiego rocka tamtych lat:
http://youtu.be/Bmp2O-yhnK4
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Roj » lutego 27, 2013, 10:14 pm

Paweł Stomma pisze:Bezskutecznie próbuje ..
Czemu bezskutecznie ? Się w link klikało, się słuchało, oglądało. Tylko się nie zalajkowało, bo guziczka brakowało :wink:.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Paweł Stomma » lutego 27, 2013, 10:38 pm

Roj pisze:
Paweł Stomma pisze:Bezskutecznie próbuje ..
Czemu bezskutecznie ? Się w link klikało, się słuchało, oglądało. Tylko się nie zalajkowało, bo guziczka brakowało :wink:.

Znaczy jakaś skuteczność jest. Dzięki :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: B&B » lutego 28, 2013, 7:37 am

alez510 pisze:Nie wiem czy poszukiwania informacji o Piotrze Puławskim i jego Ludziach Dobrej Woli są jeszcze aktualne...

Chyba mnie ominęły te poszukiwania :? A jakies nagrania są dostępne?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: alez510 » lutego 28, 2013, 8:19 pm

Ja nic o takich nagraniach nie wiem :roll:
alez510
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: listopada 24, 2010, 7:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: alez510 » lutego 28, 2013, 8:21 pm

B&B pisze:
alez510 pisze:Nie wiem czy poszukiwania informacji o Piotrze Puławskim i jego Ludziach Dobrej Woli są jeszcze aktualne...



Ja nic o takich nagraniach nie wiem :roll:
alez510
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: listopada 24, 2010, 7:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: alez510 » maja 21, 2013, 6:34 am

Uzupełnienie do tematu Polanie:

Polanie - Złoty saksofon
muzyka: Wiesław Bernolak
http://www.youtube.com/watch?v=erkNBsXweTQ

Wojciech Skowroński & Nowi Polanie - Śniło mi się
muzyka i tekst: Andrzej Mikołajczak
http://www.youtube.com/watch?v=i3uuegVctkw

I jeszcze ten sam utwór w wykonaniu Jerzego Kozłowskiego i Grupa ABC ANdrzeja Nebeskiego:

"Sen bez adresu"
http://www.youtube.com/watch?v=hELY7dO9Pmg
:)
alez510
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: listopada 24, 2010, 7:42 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: B&B » maja 21, 2013, 4:48 pm

Dzięki za wykopaliska :D
Obie wersje ciekawe - sam wykopałeś z jakichś winyli? 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » maja 26, 2013, 9:31 am

Znowu ciekawe wykopalisko przyniósł Michał Owczarek do audycji Manna:
Niebiesko Czarni - Trzecia Część Nocy, nagranie instrumentalne do filmu o takim tytule z 1971r. Brzmi bardzo współcześnie 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » czerwca 14, 2013, 1:37 pm

Tym razem Czarne Golfy - Podrywacze, znowu wyciągnięte z przepastnych piwnic budynku przy Myśliwieckiej 3/5/7 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: slawkomuzykant1980 » września 1, 2013, 11:57 pm

Oldjazzman pisze:Dodam korzystając z okazji, że w szanownym Jury zasiadał wtedy m.in. Janusz Stefański (drums), który dał wtedy wyróżnienie naszemu perkusiście. Ten perkusista wyróżnił sie jeszcze potem biegiem nago (chodziło o zakład) po głównej ulicy w Ciechanowie, w godzinach rannych na odcinku około 1 km. Miał też póżniej krótki epizod w Kombi.


Witam,
Może niedyskretne pytanie ale czy chodzi o Benka Musioła? Jeżeli tak to rzeczywiście bardzo zdolny muzyk. A może Mariusz Bryl?
slawkomuzykant1980
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: października 20, 2012, 1:25 pm

Postautor: Idee Fixe » września 2, 2013, 7:01 am

Być może umknęło mi, ale nie znalazłem w tym wątku bardzo ważnej postaci na naszym bluesowym rynku muzycznym z czasów okupacji sowieckiej (PRL), czyli Wojciecha Skowrońskiego.
Doskonałe boogie "Ja to się cieszę byle czym"
http://www.youtube.com/watch?v=GQupyvjSxH4
świetny bluesior "Szósta rano na trasie"
http://www.youtube.com/watch?v=eKhYpMLlsds

Poczytałem, posłuchałem, łezka w oku się zakręciła :). Część z tych archaicznych kapel widziałem na żywo, co uświadomiło mi upływ czasu. Z pewną dozą smutku i może nawet rozżalenia dochodzę do wniosku, ze znaczna część z tej naszej rodzimej muzyczki rozrywkowej z lat 60/70 to po prostu zwykłe pitu-mitu i ludowe przyśpiewki. Potencjał był, ale też było ogromne ciśnienie ówczesnych władz, by to co dobre zdusić w zalążku :(.

Polanie, Niebiesko i Czerwono Czarni, ABC, Trubadurzy, No to Co, Czerwone Gitary, Skaldowie i cała plejada naszych opolsko-spockich gwiazd, to było nasze fajne narodowe granie rozrywkowe i super - to był nasz polski bigbit - http://pl.wikipedia.org/wiki/Bigbit
Ale nie nazywajmy tego rockiem, ani bluesem, ani blues-rockiem! :evil:

Niemniej jednak w tym ponurym proletariacko-dyktatorskim klimacie było kilka jasnych promyczków - rockowych, bluesowych i blues-rockowych kapel, które pomogły przetrwać dobrej muzyce i nie stracić wiary w to, że w Polsce są ludzie czujący bluesa i rocka, a nie tylko siermiężni muzykanci przygrywający kotleciarskie rytmy:

1. Breakout (całość)
2. Niemen, znaczna część, ale najbardziej rockowe to: Płonąca Stodoła, Jednego Serca i cały Enigmatic (najmniej popularna wśród naszego narodu płyta pana Czesława!)
3. zupełnie niedoceniony STRESS
4. też słabo doceniony NURT
5. ABC - Asfaltowe Łaki (reszta to pitu-mitu)
6. TEST - Przygoda bez miłości i kilka innych
7. Wojciech Skowroński
8. Dżamble (kilka kawałków)
9. Stan Borys - Jaskółka uwięziona (i chyba tyle)
10. Klan (kilka kawałków)
z pewnością coś mi umknęło, ale myślę, że niewiele
Pozostałym też się czasem zdarzyło zagrać to i owo na rockowo, ale to bardzo rzadko.

Oczywiście nie pomniejsza to nijak zasług naszych "wielkich gwiazd" sceny rozrywkowej z lat 60/70/80 (nie wymienię, co by nikt się nie poczuł urażony), ale litości, nie nazywajmy tego rockiem, bluesem ani blues-rockiem!!!
Podobnie jak obecnie męczony w mediach T. Love, Kaziu, Muniek, Rojek i inne piosenki autorskie i muzyczki biesiadne grane w rytmach bigbitowych. Owszem jest to dobra muzyczka rozrywkowa i tyle, ale czy to można nazwać rockiem lub blues-rockiem... hm. Spytajmy Wojciecha Manna, który w piątki rano (niestety tylko w piątki) prowadzi poranek w Trójce. Nie słyszałem u niego ani Rojka, ani Muńka, ani Kazika, ani innych "gwiazd", ale za to słyszę co piątek mnóstwo dobrej muzyki rockowej i bluesowej, i nie tylko amerykańskiej i brytyjskiej, bo p. Wojtek umie wygrzebać z wielkiej nijakości naszego rodzimego rynku muzycznego naprawdę piękne perełki!

pozdro
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: B&B » września 2, 2013, 8:20 am

Idee Fixe pisze:5. ABC - Asfaltowe Łaki (reszta to pitu-mitu)

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie przywołał nagrań z płyty "Hallo 2", które na pewno nie sa pitu-pitu (patrz str 3. tego wątku)
Idee Fixe pisze:... Spytajmy Wojciecha Manna, który w piątki rano (niestety tylko w piątki) prowadzi poranek w Trójce. Nie słyszałem u niego ani Rojka, ani Muńka, ani Kazika, ani innych "gwiazd", ale za to słyszę co piątek mnóstwo dobrej muzyki rockowej i bluesowej, i nie tylko amerykańskiej i brytyjskiej, bo p. Wojtek umie wygrzebać z wielkiej nijakości naszego rodzimego rynku muzycznego naprawdę piękne perełki!

Oj zbyt generalne wnioski wyciągasz, z tego co słyszysz u Redaktora :lol:
Tzn. tak, Rojka czy Kazika nie puszcza, ale i od innych rodzimych wykonawców stroni jak tylko może - takie ma zasady. I tylko czasami pod presją zapuści coś polskiego... 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Idee Fixe » września 2, 2013, 10:47 am

B&B pisze: Oj zbyt generalne wnioski wyciągasz, z tego co słyszysz u Redaktora :lol:
Tzn. tak, Rojka czy Kazika nie puszcza, ale i od innych rodzimych wykonawców stroni jak tylko może - takie ma zasady. I tylko czasami pod presją zapuści coś polskiego... 8)

Hm... a ciekawe skąd taka postawa jednego z najlepszych polskich znawców i koneserów muzyki rockowej i bluesowej?
Myślę, że facet dobrze wie co robi i zgadzam się z nim w 100%.
Ale wiem też, że wymienione powyżej przeze mnie utwory i zespoły p. Wojtek szanuje i nieraz je puszczał. Więc to nie jest tak, że stroni od polskiej muzyki rockowej czy bluesowej. Po prost p. Redaktor uznaje tylko dobrą i prawdziwie rockową lub bluesową muzykę. A niestety 4/5 naszej rodzimej muzyczki, którą niektórzy usilnie próbują zaklasyfikować jako blues lub rock, nie spełnia "wygórowanych" oczekiwań p. Redaktora (i moich też).
Muniek, Rojek i cała reszta to powinni dostać dożywotni zakaz występowania jako "gwiazdy rocka"! Owszem, piosnka przyogniskowa, radosna pieśn miejska, śpiewnik wędrownika bieszczadzkiego itp .. jak najbardziej. Ale nie w radiu jak "muzyka rockowa" i nie na festiwalach lub koncertach. Na festynach prowincjonalnych lub w MTV disco, MTV Polska, MTV pitu-mitu itp.
To co dobre mieliśmy w PRL-u wyrzuciliśmy - czyli cenzurę rynku muzycznego! Dziś by się przydało coś takiego, a w komisji posadzić p. Redaktora W. Mann'a jako przewodniczącego komisji z głosem zasadniczym, J. Styczyńskiego (zamiast Rysia), M. Piekarczyka i powiedzmy G. Markowskiego (no, może by się jeszcze kilku znalazło, acz niekoniecznie). I taka komisja by oddzielała plewy od ziaren. Bo ten pasztet i chaos na naszym rynku po prostu jest paskudny.. :(
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości