[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3887)
Okolice Bluesa • Wyświetl temat - Steve Marriott - All too beautiful

Steve Marriott - All too beautiful

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Postautor: agrypa » lipca 23, 2010, 11:05 am

Tekst byl ciekawy. Ciesze sie ze zdazylem go przeczytac. "Niedopieszczone" tez maja wdziek :) A tez mocno z tymi bledami przesadzasz. Pisz prosimy, perfekcyjnie wcale nie musi byc. Znam {bardzo blisko :) } osobe, ktora jest dwujezyczna. Ustawicznie cos studiuje na angolskich uczelniach, a tlumaczyc nie znosi. Uwaza ze to niewdzieczna i u......dliwa praca. Poklony i szacunek za to ze Ci sie chce. Dziekujemy i prosimy napisz cos czasem.
Ostatnio zmieniony lipca 23, 2010, 11:20 am przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: JaRas » lipca 23, 2010, 11:05 am

Ewo wcale nie chodzi o literackie tłumaczenie,
najważniejsze są fakty które poznajemy dzięki Tobie
Zbyszkiem się nie martw, on może czytać w oryginale :wink:

Ja również proszę o więcej :idea:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Syd » lipca 23, 2010, 11:24 am

Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Cold Lady » lipca 23, 2010, 12:09 pm

Ostatnio zmieniony listopada 23, 2014, 11:34 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » lipca 23, 2010, 12:16 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: JaRas » lipca 23, 2010, 12:21 pm

Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Cold Lady » lipca 23, 2010, 5:58 pm

Ostatnio zmieniony lipca 23, 2010, 6:22 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lipca 23, 2010, 6:00 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lipca 23, 2010, 8:06 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Syd » lipca 24, 2010, 6:58 pm

Z postacia Steve Marriota jest zwiazana , Jego postawa anty komercyjna .
Tak genialny glos , instrumentalista , nie ma wydzwieku . U zwanej
szumnie - opinoiotworczej branzy . A gwiazdki , przy muzyce nic nie
okreslaja. Wielu tzw. gigantow krytyki muzycznej , bredzilo nieznosne
teksty . Po latach , od ich publikacji , wstydza sie czerwienia twarzy .

I Wonder, jest wart opracowania . Zapewne trudno jest (?) , ustawic czy
na tej gitarze gra Clem , czy Marriot. A graja , ze ho ho .
Pozdrawiam . Pasjonatke , Cold Lady . :D
Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: RafałS » lipca 25, 2010, 8:49 am

Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: agrypa » lipca 25, 2010, 12:40 pm

ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Syd » lipca 25, 2010, 7:31 pm

Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Syd » lipca 26, 2010, 8:26 pm

Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Brzoza » lipca 26, 2010, 9:45 pm

Ubóstwiam tą wersje. Najpiękniejszy wokal Marriotta ever. Kiedyś wrzuciłem to na wrzuta.pl, aby kolega mógł tego posłuchać. Wtedy jeszcze bez konta na tym portalu :P

Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Syd » lipca 27, 2010, 6:34 pm

Ostatnio , ukazuja sie plyty DVD audycji z Beat Club . Jest tam wykonanie
For You Love . Styczen 1970 r. Dobra (bardzo) jakosc obrazu , fonia
stereo .Polecenia godne ,zobaczenie i wysluchanie .
Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Cold Lady » lipca 28, 2010, 1:14 pm

Ostatnio zmieniony listopada 23, 2014, 11:51 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lipca 28, 2010, 2:23 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Syd » lipca 28, 2010, 8:45 pm

Tak , na 101 % w utworze For Your Love pierwsza gitare ,gra Dave "Clem" Clemson. Te przestery , wah- wah , zgrzyty , nakladanie nut...Na pierwszym zawodowym wydawnictwie , Clem pokazal swoj styl . Bakerloo 1969 . I w Colsseum szlifowal swoj styl . Zacnym jest gitarzysta .

Steve Marriot posiadal wysmienity styl gry na gitarze , silowe akordy , wsparte spiewem , bardzo dobre dzialanie z drugim gitarzysta . Dogrywal i przenikal . Muzykalnosc szesciu strun . Clem mowi o tym . Riff maker. I zasada : nie pchaj sie na afisz , jak ...potrafisz.

Na Sir. George Robey wysmienicie operuje gitara .

Zaintrygowal , zaciekawil Steve Marriot polskiego Artyste
(?). :)
Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Syd » lipca 28, 2010, 8:57 pm

Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Cold Lady » sierpnia 10, 2010, 6:29 pm

Ostatnio zmieniony listopada 23, 2014, 11:55 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2011, 1:41 pm

Dzisiaj mija 20ta rocznica śmierci Steve'a Marriotta.
Taka okrągła liczba, nie wypadałoby więc nic nie napisać. Żadnego eseju nie przygotowałam, wszyscy chyba wiecie, co myślę o tym muzyku.

Postanowiłam jednak zamieścić taki jeden tekst, który przetłumaczyłam parę miesięcy temu. Teraz jest dobra okazja.

To takie wspomnienia Andrew Loog Oldhama z nagrywania albumu "Street Rats" Humble Pie. Wydarzenia miały miejsce w 1975 roku. Mam nadzieję, że dla sympatyków tego zespołu będzie to przyjemna lektura. :)
Nestety nie mam żadnego zdjęcia Andrew z Humble Pie, dlatego w zastępstwie zamieszczam zdjęcie Oldhama ze Small Faces

------------------------------------

W międzyczasie odkryłem, że powodem dla jakiego A&M Records zgodziło się na moje wynagrodzenie – ze wszystkimi wydatkami, przejazdem - było to, że grupa przestała istnieć, ale zapomnieli mnie o tym poinformować. Humble Pie się rozpadli!
Przez pierwsze dwie noce, tylko dwóch członków grupy się pokazało, perkusista Jerry Shirley i basista Greg Ridley. Trzeciej nocy gitarzysta Dave"Clem" Clepmson, który zastąpił Petera Framptona, przyjechał, ale nadal nie mogliśmy zacząć bez pana Marriotta.
"Steve ma problem" wyjaśnił Greg. Pan Greg Ridley wyglądał jak dziki mieszkaniec prerii. Ciasne, postrzępione jeansy i nieźle znoszone cowboyskie buty, wysoki, dobrze zbudowany, zdrowo wymizerowany, z długimi kręconymi blond włosami. Kiedy wyjął nóż typu Jim Bowie ze swojego buta......i powiedział, ze zabiłby dla Ciebie, byłbyś skłonny mu uwierzyć.
"Myślę, że przyjdzie na sesję, jeśli wcześniej pojedziesz do jego domu w Essex na rozmowę". Greg był człowiekiem kilku słów, więc Jerry Shirley dokończył za niego myśl.
Więc udaliśmy się do Essex. Steve narzekał i wrzeszczał. Przeszedł niejedno z A&M records i managerem Dee Anthonym. Pracował bez wytchnienia przez cztery lata....był zmęczony i spłukany. Właśnie się dowiedział, że nieruchomość, teren zwany Rock's Rest gdzieś na Bahamach , którego miał być ponoć właścicielem, wcale nie należał do niego.

Nie potrafię sobie przypomnieć dlaczego, jaka logika przeważyła, ale Steve zgodził się popracować nad nowym albumem (który miał być zatytułowany"Street Rats"). Umowa była taka, że przyjedzie do miasta i nagra album, jeśli potem ja pojadę do jego domowego studia, wyprodukuję solowy materiał Steve'a i Grega, następnie zabiorę nagrania do Nowego Yorku, zmiksuję i przechowam do momentu, aż termin wypuszczenia na rynek będzie dogodny.
Zgodziłem się. Steve również powiedział "tak".

Studio było zarezerwowane po godzinie 19:00 każdego wieczoru. O godzinie dziewiątej muzycy HP powoli się zjeżdżali, ale nagrywanie tak naprawdę zaczynało się po otrzymaniu dawki kokainy. To było szaleństwo. Wcale nie byli skupieni na pracy. Steve był potwornie znudzony, więc Greg Ridley przejął obowiązki wokalne na 40% materiału. W tym czasie Steve życzył sobie rozwiązania umowy, którą zawarł ze mną niczym z diabłem.
Nagraliśmy podstawowe ścieżki, które były żywiołowymi coverami piosenek Beatlesów: Paperback Writer, Rain i parę innych. Pozwoliłem im zmienić tytuł Paperback Writer na ich Street Rats, ale wyznaczyłem granicę w plagiatowaniu Drive My Car, We Can Work It Out i Rain.
Steve'ovi wcale nie zależało. To zdradzieckie szaleństwo nadal narastało. Potem wykonał kilka zapierających dech w piersiach wokali, niesamowitych "ja wam pokażę, nie skreślajcie mnie"- występów, każdy z nich dostarczony w jednym smacznym podejściu. To tylko mnie sfrustrowało, ale dumny , czułem gulę w gardle, to było przypomnienie jak wspaniały nasz p**** potrafił być.

Potem pojechałem do Essex i zostałem tam z tydzień.

Dźwięki jakie Steve podał na jego i Grega album "Joint Effort" były świeższe, miały witalny groove i były o wiele lepsze niż cokolwiek wyprodukowane w Olympic Studio dla Humble Pie. To było jak mały przegląd Steve'a w stylu mod/jazz/funk/James Brown/East End!
Właściwie takie określenie nie ocenia tego należycie- to był natychmiastowy groove, zmyślne granie starego wyjadacza.

Następnie wróciłem do Olympic Sound Studios, aby dokończyć Street Rats. Steve Marriott pojawił się w piątek i zaśpiewał dla mnie swoje trzy piosenki. Zanim wyszedł, niechlujnie wybełkotał "To wszystko co k**** dostaniesz Andrew, więc nie wracaj prosząc o jeszcze".
Jednak poprosiłem o więcej i dostałem. W drugim tygodniu nagrywania w Olympic, była chyba godzina trzecia w nocy, a mi ciągle brakowało materiału aby wypełnić album. W studiu zespół coś tam grał, cokolwiek im się podobało. Nagle zupełnie znikąd przywołali dawną muzyczną strukturę dokonań Marriotta: od All or Nothing, poprzez Stax do Lazy Sunday- to przemawiało "nieźle". Steve wiedział o tym. Zaczął śpiewać i poczułem jak ziemia się pode mną poruszyła, gdy zaczął "Let's Dance" Chrisa Monteza.
W pokoju kontrolnym, nie mogłem uwierzyć. To był moment na który czekałem, w marę jak Steve dalej śpiewał, wyczułem powstający przebój, już słyszałem go w radiu. Podobało mi się. Taśma się kręciła. Pierwsza zwrotka przeszła, nie spieprzyli niczego, dalej następne wersy, tak prosto... piosenka im wychodziła! O Boże, nie proszę o wiele, po prostu daj im dokończyć piosenkę, to wszystko czego chcę...Byłem tu, tam i wszędzie w tym momencie. Byłem przeszłością, teraźniejszością i przyszłością- tak się czujesz kiedy masz kompletną wizję, skończony produkt.
Steve obrócił się w moją stronę, zobaczył jak się uśmiecham, modlę aby kontynuował- skończył refren i następną zwrotkę.
Nagle krzyknął "chwila" jak sierżant major, Greg, Jerry i Clem posłuchali i w tym momencie magia minęła.
"Mam cię tym razem, prawda Oldham?....Myślisz, ze dokończyłbym tą pie****ą piosenkę?"
"Masz mnie Steve , naprawdę masz"
"Hey Andrew, co byś chciał abyśmy wykonali jako następne, Sha La La La Lee?"
Z tymi słowami Steve rzucił swoją gitarę. Feedback zawtórował jak burza oklasków, zanim zdążył byś wymówić "they're coming to take me away ha ha" odskoczył od mikrofonu i wyszedł ze studia.
"Cóż" powiedział Jerry "ten facet już dzisiaj nie wróci"
"On po prostu się boi tego, w czym naprawdę jest dobry" powiedział Greg.
"Poczekajcie. Steve usłyszy w radiu Grand Funk Railroad jak wykonują "Locomotion" - to będzie przebojem numer jeden" powiedziałem.
"Nie myśl, że Steve nie wyczuł o co Tobie chodzi, Andrew" powiedział Jerry.

Może Steve miał rację - jeśli o niego chodziło. On z pewnością grał "Let's Dance" jak p***** hit, ale nie mógł znieść wizji, że się podniesie, potem znowu go wydymają i ponownie będzie cierpiał.

-----------------------------------------------

Może jeszcze kilka słów wyjaśnienia, dlaczego album w ogóle powstał. HP byli związani kontraktem na jeszcze jedną trasę koncertową w USA, dlatego wytwórnia bardzo nalegała na wydanie nowego materiału.
Gdyby zespół mógł decydować, pewnie ten album w ogóle by nie powstał.
Na albumie "Street Rats" znalazły się też utwory z wcześniej "skradzionych" czy jak kto woli "zarekwirowanych" przez wytwórnię A&M taśm nagranych w domowym studiu Clear Sounds Marriotta, na przykład w tytułowym utworze na perkusji gra Ian Wallace.
Po odsłuchaniu taśm z Clear Sounds, A&M przerażeni zamieszczonym materiałem (mniej agresywne granie, w dodatku jeszcze mniej komercyjne niż dotychczas), postanowili mieć większą kontrolę nad zawartością nowego albumu i wynajęli producenta "z zewnątrz". Steve poprosił o Oldhama- uważał, że przy nim zespół może liczyć na względną swobodę.
Ostatnio zmieniony listopada 24, 2014, 12:03 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2011, 2:02 pm

W majowym wydaniu "Guitar & Bass" zamieszczono ładny tribute

ostatnio natknęłam się na tą stronę.

Nie wiem jak ich działania wyglądają od strony prawnej, czy te ebooki są legalnie zamieszczane. Może ktoś coś wie na ten temat?

Sam artykuł o Steve'ie wygląda tak:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony kwietnia 20, 2011, 5:29 pm przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2011, 2:19 pm

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Brzoza » kwietnia 20, 2011, 3:19 pm

Już zapisałem sobie w kalendarzyku :) Dzięki, może być ciekawie :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Cold Lady » kwietnia 20, 2011, 7:32 pm

Zaraz,zaraz- chyba jakiś elf postulował o zmianę miejsca?
Myślę, że to trafna decyzja, dziękuję bardzo. :)

---------
Co do Tribute show- też tak uważam, to może być bardzo ciekawa audycja i myślę, że nawet zagorzali wielbiciele będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego. Bardzo się cieszę z gości zaproszonych do studia. :)
--------

Ponieważ teraz nie ciąży już nade mną kwestia offtopu, rozumiem że mogę bezkarnie pisać o wszystkim co w jakimś stopniu dotyczy Marriotta?


No to na szybko jeszcze kilka coverów piosenek SF i HP.

The Valentines z Bonem Scottem - I Can't Make It


The Black Crowes - Black Coffee

Nie przejmujcie się opisem, to na 100% The Black Crowes

Elf- Stone Cold Fever
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » maja 11, 2011, 1:55 pm


Steve Marriott [drugi od lewej] w filmie Lionela Barta "Oliver" rok 1960

i w filmie "Live it up" z 1963 roku. W tym wlasnie 63 Steve sformowal swoj pierwszy band "Steve Marriott & The Frantiks" i kariera aktorska przepadla :)

Ciepla i serdecznosci dla Ewy tyle ile uniesie. Trzymaj sie.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Agrypina » stycznia 29, 2012, 12:14 am

Ewo, witaj spowrotem :) Bardzo sie ciesze. :D
Agrypina
blueslover
blueslover
 
Posty: 713
Rejestracja: listopada 22, 2010, 8:01 pm
Lokalizacja: Krakow/Southampton

Postautor: Cold Lady » stycznia 30, 2012, 10:50 pm

Ostatnio zmieniony listopada 24, 2014, 12:34 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lutego 3, 2012, 2:11 am

Następna ciekawostka muzyczna.
Właściwie nie miała jeszcze oficjalnej premiery. Utwór ma się ukazać na następnej antologii Marriotta (Wapping Wharf Records).
To nagranie demo/acetate IBM datowane na koniec roku 1964.
Chociaż nazwisko Steve'a nie było wydrukowane, Regent Sound potwierdziło, że to na pewno Marriott śpiewa.
Demo zatytułowane jest "Show That Girl a Good Time"



Oficjalnie utwór został wydany pod tytułem "Give All She's Got"
(ale o tym za chwilę).
W 1964 roku Steve Marriott wykonywał pracę sesyjną dla rożnych wytwórni aby zarobić jakieś dodatkowe pieniądze. Czasami nagrywał dema. Prawdopodobnie na klawiszach możemy usłyszeć Keitha Emersona (ta informacja nie została jeszcze potwierdzona przez Keitha).
Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż Emerson został klawiszowcem zespołu Gary Farr and the T-Bones -dla którego nagrywano to demo.
To jest produkt końcowy - singiel z początku 1965 roku -Gary Farr & The T. Bones - "Give All She's Got"



Znalazłam jeszcze na YouTube (według mnie) fajne archiwalne video tego zespołu.
Keith Emerson with Gary Farr & T-Bones (1966)

Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości