Jimi Hendrix

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » sierpnia 23, 2018, 11:32 am

https://www.youtube.com/watch?v=4ZoO_H71ZkA
Jimi Hendrix & Love & Stephen Stills - jam
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » stycznia 8, 2019, 1:47 pm

Ostatnio zmieniony lutego 7, 2019, 12:35 am przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » lutego 6, 2019, 3:27 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: elwood » lutego 6, 2019, 8:48 pm

Od dłuższego czasu miałem ochotę zapytać czy nie był by już czas na drugą część.
elwood
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 7:20 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » lutego 7, 2019, 12:20 am

Zdzisław Pająk pisze:Polecam link.

https://jimihendrixblaskkomety.blogspot ... tom-2.html


Ogromnie mnie ucieszył ten link. No to czekam. Serdeczności dla Ciebie Zdzichu moc. :)

Obrazek
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Dziadek Władek » lutego 8, 2019, 1:09 pm

Zdzisław Pająk pisze:Polecam link.

https://jimihendrixblaskkomety.blogspot ... tom-2.html

Radość moja wielka!
Polecam siebie jako stałego klienta :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » lutego 16, 2019, 5:51 pm

Dziadek Władek pisze:
Zdzisław Pająk pisze:Polecam link.

https://jimihendrixblaskkomety.blogspot ... tom-2.html

Radość moja wielka!
Polecam siebie jako stałego klienta :D


Dzięki Władku, to już są trzy egzemplarze, a więc będzie to wyjątkowo kolekcjonerskie wydanie. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » kwietnia 10, 2019, 8:58 pm

Drugi tom "Szamana" coraz bliżej. Będą trzy, więc będzie to z pewnością najobszerniejsza i najbardziej wyczerpująca biografia Jimiego jaka się kiedykolwiek ukazała. Dla zaostrzenia apetytu, fragment przygotowywanego do wydania drugiego tomu. (za zgodą autora)

Impreza rozpoczynała się o 16:00 i miała potrwać do północy. Miejscowa gazeta Spalding Guardian ostrzegała, że może dojść do zamieszek, bo zaproszenie tylu zespołów, to - Jak zaproszenie członków Ku-Klux-Klanu i Czarnych Muzułmanów razem, do udziału w wiecu... Sue Brinded miała wtedy 15 lat i wybłagała u rodziców zgodę na wyjazd do Spalding, 40 mil od miejsca jej zamieszkania w Lincolnshire - Mój tata miał furgonetkę i zgodził się zabrać Andreę (niestety już nie żyje), drugą Sue, Carol, Liz, Jane i mnie. Tata Andrei wszedł razem z nami... Na wyjazd Sue ubrała zieloną sukienkę i modne zamszowe buty. Doprawiła sobie też sztuczne rzęsy. Równolatka Sue, Marilyn Leader była wtedy uczennicą ostatniej klasy w szkole w Leicestershire. Wraz z koleżankami dorabiała po lekcjach sprzątając sale na uniwersytecie - Szłyśmy drogą w kierunku Leicester po odbiór wypłaty i koło nas zatrzymał się samochód z dwoma chłopcami z Londynu. Spytali, co robimy po południu i czy nie chcemy wybrać się na festiwal pop w Lincolnshire. Kiedy powiedzieli, że gra Jimi Hendrix, zgodziłyśmy się pojechać z nimi. Byłyśmy z bardzo szanowanych domów, więc musiałyśmy ustalić, co powiedzieć naszym rodzicom, myślę, że nigdy by nas nie puścili. Powiedziałyśmy więc, że jedziemy do Leicester, wieczorem będziemy opiekować się dziećmi, więc późno wrócimy do domów...
Wielka stodoła w Spalding oblężona była przez ogromny tłum i Marilyn Leader nie udało się wejść przez główne wrota, ale znalazła inne wejście, drzwi na scenę - Powiedziałam, że jestem żoną Zoota Money'a i wpuszczono mnie do środka. Odnalazłam jednego z tych chłopaków i razem stanęliśmy blisko sceny... Ron Kyte - Weszliśmy i było bardzo gorąco i bardzo, bardzo tłoczno. Musiało być co najmniej dwa tysiące ludzi wtłoczonych w tę dużą, długą, falistą szopę, której tak naprawdę nie oczyszczono. Ludzie wisieli na krokwiach i pomyślałem, że dołączę do nich... Ludzie zapakowani jak sardynki, tłoczyli się także wokół stoisk garmażeryjnych z „hot-dogami’, w hali panował upał, jedyne otwarte drzwi i zamknięte okna sprawiły, że duchota wewnątrz panowała ogromna, jak dowcipnie zauważył Dave Thompson - Nawet Marquee wyglądało przy tym jakby było klimatyzowane... Na scenie nie było wcale lepiej, o czym bardzo prędko przekonali się zaproszeni na festiwal artyści. ...Koncert "Barbeque '67" był straszny. Wielka buda wypełniona po brzegi. Zespoły musiały grać w niewiarygodnie trudnych warunkach, a policja miała problemy z ogarnięciem tłumu - wspominał jeden z widzów. ...Powietrze było gorące i śmierdzące, gdyż wszystkie przesuwane drzwi tej wielkiej obory, z której wyprowadzono bydło, zostały zamknięte i nie było tam żadnych okien - napisała Germaine Greer w magazynie Oz (październik 1970) - W totalnym chaosie weszliśmy za darmo. Tłum był tak gęsty, że te osoby, które by zemdlały, nie mogłyby nawet upaść na ziemię... Jeden ze szczęśliwców, któremu udało się wejść opowiadał - Oprawa świetlna była żałosna. Nie dało się też słyszeć wokali, a całość była zbyt cicha, by usłyszeć także instrumenty. Poniżej krytyki... Marilyn Leader - Do tej pory widziałam wiele zespołów na żywo, ale "Pink Floyd" był naprawdę magiczny. Bardzo podobał mi się ich wygląd, szczególnie Syda Barretta. Był to pierwszy pokaz świetlny, jaki kiedykolwiek widziałam, dużo różu i zieleni... Z boku sceny występ "Floydów" oglądają Eric Clapton i Jimi Hendrix. Hendrix mówił wtedy, że jego własna muzyka - Jest w pewnym sensie podobna do tego, co robią "Pink Floyd". Oni tego nie wiedzą, ale są niczym szaleni naukowcy swoich czasów... Grupa "Pink Floyd" wystąpiła w głębi hali, na mniejszej, bocznej scenie. Było to pierwsze, przypadkowe spotkanie jaśniejącej pełnym blaskiem gwiazdy rocka, z zespołem, który już niebawem zagrozi Hendrixowi na psychodelicznym niebie. Kiedy trzy dni później Jimi pójdzie na występ "Floydów" w Londynie, zobaczy na nim tyle samo gwiazd muzyki pop, co na swoich koncertach. Zobaczy też, że grupa ze swoim ciężkim, psychodelicznym brzmieniem jeszcze odważniej przekracza dotychczasowe grani¬ce. Nic dziwnego, że jej odwaga jeszcze bardziej zainspiruje Hendrixa do poszukiwań nie tylko muzycznych.
Ostatnio zmieniony kwietnia 16, 2019, 9:36 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 12, 2019, 8:41 pm

agrypa pisze:Drugi tom "Szamana" coraz bliżej. Będą trzy [...]

Na trzeci też się zapisuję, oczywiście :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » kwietnia 13, 2019, 1:33 pm

Zapisuję Władku :D
I pozdrawiam :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » kwietnia 14, 2019, 3:03 pm

Pięćdziesiąt lat temu :)

https://www.youtube.com/watch?v=eqvq7fykJ8E
Jimi Hendrix Experience - Royal Albert Hall 1969
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » sierpnia 20, 2019, 5:41 pm

Zapraszam na nowy blog, mój dotyczący Jimiego Hendrixa. Oto adres: https://zdzislawpajakjimihendrixszamanr ... gspot.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » sierpnia 21, 2019, 9:46 am

Z bloga Zdzisława:
Opinia o tomie 1

Książka jest rewelacyjna!!! W niedzielę po świątecznym śniadaniu, usiadłem w fotelu, otworzyłem ją tak sobie dla relaksu, aby pooglądać trochę zdjęć, przeczytać co ciekawsze fragmenty, czyli tak po prostu aby wstępnie ją zlustrować, zanim zabiorę się za jej późniejsze przeczytanie. Pochłonęła mnie ona jednak do tego stopnia, że świąteczny obiad jadłem już w pośpiechu, aby nie tracąc cennego czasu, powrócić do niej jak najszybciej. Kolejne godziny upływały mi na lekturze. Gdybym w tym czasie spojrzał w lustro, to zauważyłbym pewnie olbrzymie rumieńce, które cały czas grzały moje policzki podczas czytania. To był prawdziwy powrót do tych czasów. Nazwiska i utwory, w większości były mi dobrze znane, szczególnie, gdy w pośredni lub bezpośredni sposób nawiązywały do moich r&b i soulowych mistrzów, zaś niektóre opisywane sytuacje pobieżnie obiły mi się wcześniej o uszy. Teraz mogłem to wszystko sobie chronologicznie poukładać i dzięki temu zrozumieć kontekst m.in. zakulisowych intryg, czy sytuacji, o których nie miałem bladego pojęcia, albo były też źle przeze mnie interpretowane. Jakie to cudowne uczucie móc czytać i słuchać jednocześnie - bo tak to podwójnie odbierałem. Jeżeli chodzi o Jimiego Hendrixa, to był on raczej dla mnie /pomijając 1967-70/ drugoplanową postacią moich muzycznych zainteresowań. Owszem, słyszałem tę jego gitarową świeżość i błysk geniuszu. Jednak, jak się pewnie domyślasz najważniejsi byli i są dla mnie wokaliści: Ray, Otis, Aretha, Etta i wielu, wielu innych czarnoskórych mistrzów klasycznego soulu i tych około-bluesowych 60th. Ale pamiętam gdy 1968 roku kolega dostał z Anglii płytę "Are you experienced"- świeżutką, pachnącą, zapakowaną . Słuchaliśmy ją na balkonie w słonecznym skwarze. Po jakimś czasie była tak pofalowana od słońca, że wydobywały się z niej niezamierzone, ale pasujące do całości psychodeliczne efekty. To był okres, w którym Jimi był moim numerem jeden. Na jego cześć do tej pory śpiewam na ulicach -"Wind cries Mary". Zdzisiu, dziękuję za tę przewspaniałą książkę. Należała się Tobie i jemu. Czuje się tu lekkie, doskonałe pióro. No i ma jeszcze tę dodatkową zaletę, że można zawsze sięgnąć po nią ,aby poczuć magię tej epoki, przypomnieć sobie daty, komentarze, cytaty i pooglądać zdjęcia prawdziwych artystów. Teraz czekam niecierpliwie na Tom drugi.
Krzysztof Czabański.

Znajdziecie tam też, bardzo interesujący, fragment z przygotowywanego do wydania tomu drugiego.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 24, 2019, 11:25 pm

Mam nadzieję posiąść drugi tom i uściskać Autora podczas tegorocznego Jimiway BF :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » października 5, 2019, 7:50 pm

Dzisiaj przyfrunął do mnie z Polski drugi tom "Szamana" z piękną dedykacją autora Radość przeogromna. Dzięki Zdzichu. 670 stron!!!

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Dziadek Władek » października 7, 2019, 12:31 am

No i tera mnie zazdrość zżera!
I będzie mnie żarła do samego 18 października... ;)
Zdzisiu, Zbyszku - serdeczności :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » października 7, 2019, 8:19 am

Władku to tylko jedenaście dni :lol: a czas szybko biegnie. :D :D Do zobaczenia zatem. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » października 11, 2019, 4:24 pm

Premiera drugiego tomu książki "Jimi Hendrix Szaman Rocka" już za tydzień w Ostrowie Wielkopolskim na "Jimiway Blues Festival".
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Dziadek Władek » października 11, 2019, 6:01 pm

Dokładnie za tydzień o tej porze mam nadzieję być szczęśliwym posiadaczem 2. tomu :D
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » października 12, 2019, 12:08 pm

Premiera drugiego tomu za 6 dni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: Zdzisław Pająk » października 15, 2019, 6:36 pm

To już tylko dwa dni kilkanaście godzin.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zdzisław Pająk
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2543
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 6:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jimi Hendrix

Postautor: agrypa » października 26, 2019, 8:14 pm

https://www.youtube.com/watch?v=wLYMkmD ... AHO60-fbVE

"The Jimi Hendrix Experience Live" In This RARE Close Up Full Concert Filmed In Sweden 1969. Please Enjoy:

Jimi Hendrix - Guitar
Noel Redding - Bass
Mitch Mitchell - Drums

Set list;
Killing Floor 2:11
Spanish Castle Magic 7:57
Fire 15:23
Hey Joe 18:18
Voodoo Child 23:27
Red House 37:03
Sunshine of Your Love 48:01

Bonus: "Popside" Radiohuset Stockholm May 24, 1967

08 Wind Cries Mary
09 Purple Haze
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości

cron