Wywiad z Łukaszem Wiśniewskim HARD TIMES

Zapraszamy redaktorów mediów (około)bluesowych - i nie tylko - do publikowania w tym miejscu wywiadów przeprowadzonych z artystami i postaciami kultury bluesa.

Moderator: mods

Wywiad z Łukaszem Wiśniewskim HARD TIMES

Postautor: olekblues » stycznia 18, 2013, 10:42 pm

Wywiad ten przeprowadziłem (Olek Blues Bluesferajna)z Łukaszem przed koncertem w Muzeum Ziemi Kaliskiej.

O.B
Witaj Łukaszu.
Ł.W
Witam
O.B
Opowiedz jak i kiedy powstał pomysł na akustyczne granie?
Ł.W
Latem 2008 roku zacząłem wraz z Piotkiem Grząślewiczem, kolegą z elektrycznego zespołu Blue Machine, grać dla zabawy na Rynku w Krakowie. Piotr Grał na gitarze akustycznej, ja śpiewałem i grałem na harmonijce. Okazało się, że bawimy się przy tym na tyle dobrze, że warto byłoby nagrać kilka utworów. Weszliśmy do studia zamiarem wyprodukowania demówki, a wyszła nam cała płyta.
O.B
Pierwsza płyta zespołu pt: "Hard Times" to jeszcze duet czy już trio?
Marcin gra tam tylko w dwóch kawałkach...
Ł.W
Ten album to początek trio. Poprosiliśmy Marcina o gościnny udział w nagraniu dwóch utworów, po których stało się dla nas jasne, że nie chcemy już grać bez niego.

O.B
W jakim stopniu obecność Marcina Hilarowicza jako muzyka nie związanego wcześniej ze sceną bluesową wpływa na materiał zespołu?
Ł.W
Materiał wybieram głównie ja i Piotrek, Marcin jest natomiast nieocenioną pomocą przy aranżowaniu utworów, gdyż jest zupełnie niezmanierowany bluesem. Myślę, że właśnie to połączenie bluesowej 'rasowizny' Piotra oraz muzycznej elegancji Marcina nadaje zespołowi Hard Times tak niepowtarzalny charakter.

O.B
Jesteście zapracowanymi ludźmi, Ty i Piotr Grząślewicz gracie w Blue Machine, w nowym projekcie Harmonijkowy Atak, Marcin działa w zespole Que Passa jak zatem czarujecie czas by to wszystko ogarnąć i to na tak wysokim poziomie?
Ł.W
To jeszcze nie wszystko (śmiech)! Piotr i Marcin współpracują z krakowskim Teatrem Stu, ja natomiast udzielam się pedagogicznie - uczę grać na harmonijce prowadząc warsztaty oraz indywidualne lekcje. Czasem rzeczywiście brakuje wytchnienia, ale jeśli coś się naprawdę lubi robić, to czas się zawsze znajdzie.

O.B
Zapytam jeszcze tylko standardowo o plany na przyszłość?
Ł.W
Dalsze koncerty promujące najnowszą płytę "Trio", a jeśli wszystko pójdzie dobrze to jesienią 2013 nagrania nowego krążka.
O.B
Dziękuję i do miłego spotkania w Kaliszu.
Ł.W
Dziękuję i zapraszam na koncert!.....
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wywiady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości