Dyskografia

Miejsce dla zaAsiowanych już i tych jeszcze nie...

Moderatorzy: JaRas, mods

Dyskografia

Postautor: JaRas » lipca 14, 2010, 8:09 pm

Wydanie oficjalne:

CD - Tam, gdzie zaczyna się mój świat

Obrazek

Tak o płycie napisała Aśka na swoim MySpace

"Owocem współpracy z zespołem Na Drodze jest wspólnie nagrana płyta pt. "Tam, gdzie zaczyna się mój świat", którą darzę wielkim sentymentem, ponieważ obrazuje najlepsze lata spędzone w Bieszczadach - moim ukochanym miejscu na ziemi. Kiedy słucham tej płyty, uśmiecham się i wspominam pierwszą edycję Bies Czad Bluesa, kiedy spotkaliśmy się w gronie znajomych i graliśmy cały tydzień bez przerwy, gdzie wcale nie potrzebna była nam scena, a klimat nie istniejącego już Cienia PRL-u dodawał nam energii, a panie kucharki raczyły nas przepysznym bigosem i bograczem, który jadłam wtedy pierwszy raz w życiu. Pierwszy raz próbowałam też swoich sił za barem i odkryłam w sobie powołanie do nalewania piwa zmęczonym turystom schodzącym z gór. Knajpa pękała w szwach, ludzie zmieniali się z dnia na dzień a my wciąż graliśmy, póki nie padliśmy ze zmęczenia. Nawiązały się wtedy prawdziwe przyjaźnie do końca życia i mimo, że moje "siostry" widzę już teraz coraz rzadziej z racji odległości, to dalej kocham je tak samo mocno. I wracać do tych gór będę każdego roku, bo tam zaczęła się moja przygoda, mój świat...
a wszystko to powraca, kiedy tylko włączę tę płytę."

1. Jest taki swiat
(sl. i muz. A. Zawilinski) 4:34
2. Stara piesn
(sl. i muz. A. Zawilinski) 4:15
3. Za ptaki bez gniazd
(sl. i muz. A. Zawilinski) 5:48
4. Piosenka dla tych, którzy się rozstają
(sl. J. Baran, muz. A. Zawilinski) 3:02
5. Piosenka do kawy
(sl. i muz. A. Zawilinski) 3:40
6. Tam, gdzie zaczyna się mój świat
(sl. i muz. A. Ciborski) 5:29
7. Piosenka o młodym Joe Boo
(sl. i muz. J. Pilarska) 3:43
8. Mruczanka dla Szpileczki
(sl. i muz. J. Pilarska) 5:37
9. Na drodze donikąd
(sl. i muz. A. Zawilinski) 4:58
10. Ja i Bobby
(sl. P. Malolepszy, A. Zawilinski, muz. K. Kristofferson) 6:45

płyta do nabycia:
http://www.emuza.pl/product_info.php?products_id=371
http://merlin.pl/Tam-gdzie-zaczyna-sie- ... 90384.html
http://www.otido.pl/music-pilarska-joan ... 81142.html
Ostatnio zmieniony lipca 16, 2010, 2:38 pm przez JaRas, łącznie zmieniany 2 razy
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JaRas » lipca 14, 2010, 9:02 pm

Bootlegi:

Joanna Pilaska in second life


Obrazek
Obrazek

Joanna Pilaska BAND Live in Poznań

Obrazek
Obrazek

Tego bootlega Asia wydała własnym nakładem i staraniem w przepięknym opakowaniu wykonanym ręcznie z kartonu. Fajny pomysł i super nagrania z pierwszego koncertu J.P.Bandu, który odbył się 23-03-2010 na Poznańskim Zamku.
:wink: Prywatnie nazywam ją "Płytą Kartonową"
złotą w naszym kraju ma byle kto, Kartonowa jest jedna, jedyna.
Za zgodą Asi podaję linę do reprintu tej płyty:
http://www.megaupload.com/?d=BIHMQCIU
Niestety w opakowaniu zastępczym.
Oryginał, do nabycia podobno w Bieszczadach i przy dużym szczęściu można być świadkiem produkcji okładki.

Joanna Pilaska & Jan Gałach w studio Radia Centrum Kalisz

Obrazek
Obrazek
Obrazek

link do pobrania płyty (uwaga na instrukcję):
http://www.megaupload.com/?d=V5P1W9JS

Wiadomo płyta w formie bootlegu powstała z materiału nagranego z autorskiej audycji Andrzeja Jerzyka w Radio Centrum w Kaliszu.
Nie jest to dobra jakość nagrania, pierwszy utwór zagrany w audycji nie umieściłem, bo Asi nie było słychać prawie wcale. Ale jak napisałem na wewnętrznej stronie, warto ocalić je od zapomnienia. To są pierwsze nagrania duetu Asia & Jasiu
Bootleg zawiera powycinane (w miarę moich umiejętności) utwory i na pewno płyta nie oddaje wspaniałego klimatu jaki panował wówczas w studio. Kto chce może sięgnąć do nagrania całej audycji. :wink:

Świąteczna Zamiastka
Obrazek
Ostatnio zmieniony grudnia 12, 2011, 9:57 pm przez JaRas, łącznie zmieniany 5 razy
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JaRas » lipca 16, 2010, 4:42 pm

Udział w...:

Zabieszczaduj z Aniołami

Obrazek
Obrazek

"Zabieszczaduj z Aniołami" jest to dwupłytowy album zawierający wybór piosenek zarejestrowanych podczas 6 pierwszych edycji Festiwalu Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły lata 2001-2006
Podczas tych koncertów wystąpiła cała plejada uznanych gwiazd, a miejsce Asi na płycie wśród nich jest niezwykłym wyróżnieniem i uznaniem dla jeszcze nieznanej wówczas wokalistki

płyta do nabycia:
http://www.emuza.pl/product_info.php?products_id=373


Antologia Polskiego Bluesa

Obrazek

Obrazek

Asia ma udział w 2 CD w której Damy Polskiego Bluesa dobitnie zaznaczają swój wielki wkład w rozwój tego gatunku muzyki w naszym kraju.

tracklista:
1. Marzena Tarnowska - Polski blues
2. Ela Mielczarek - Easy Money
3. Aneta Sumara - Puste słowa
4. Martyna Jakubowicz - Blues 4 rano
5. Karolina Cygonek - Galaktyka marzeń
6. Edyta Zaitz - Me Be
7. Magda Piskorczyk - All of Me
8. Anika - Voodoo Chile
9. Joanna Karkoszka - Z pewnością nie ty
10. Aleksandra Więtczak – Koniec z końcem
11. Ida Zalewska - Careless
12. Ola Łysiak - Droga
13. Anna Heron – Nie pytaj, która godzina
14. Joanna Pilarska - Jest taki świat
15. Mira Kubasińska - Czy warto było

"Antologia polskiego bluesa"
to pierwszy tego rodzaju zbiór, kreślący nadwiślański obraz muzyki o czarnym rodowodzie. Pięć płyt, pięć kategorii, w sumie 88 kompozycji – od dzieł sztandarowych po utwory premierowe – ukazuje przykłady jej adaptacji w naszej kulturze muzycznej, tworząc w efekcie różnorodną stylistycznie mozaikę, dla której wspólnym mianownikiem jest blues.

Ponad sześć godzin muzyki, które składają się na ,,Antologię”, to w miarę reprezentatywna kolekcja utworów stanowiących esencję polskiego bluesa. Jej charakter zdecydowanie jednak wykracza poza hasło ,,The Best Of...” – ,,Antologia” prezentuje nie tylko rodzimą klasykę gatunku, ale także ukazuje to, co w nim twórcze, kreatywne, oryginalne. Choć w kilku przypadkach nie brakuje w nim historycznych odniesień, projekt jest przede wszystkim próbą stworzenia kompendium wiedzy na temat współczesnej kondycji tej muzyki w Polsce. Dźwiękową ilustrację każdej z płyt uzupełnia słowo pisane w postaci szkiców, ujmujących w różnych kontekstach dzieje muzyki bluesowej w naszym kraju, oraz obrazująca je dokumentacja fotograficzna.

Mariusz Szalbierz

płyta do nabycia min.:
http://merlin.pl/Antologia-Polskiego-Bl ... 15311.html


Blues Pod Choinke

Obrazek

Obrazek

08. Joanna Pilarska - "Świąteczna Zamiastka"


Andrzej Jerzyk`e pisze:........

To będzie bardzo rodzinna i troszkę już świąteczna audycja, ponieważ od minuty pierwszej do sekundy ostatniej, słuchć będziemy kolęd, które znalazły się na pierwszej płycie stworzonej dzięki naszemu forum.
Sprawcą tego jakże pozytywnego zamieszania, jest nasz forumowy "Olek Blues" który z wielką determinacją walczył o to, aby album ukazał się przed świętami, co udało mu się bardzo skutecznie.
Oczywiście Grzegorz (Olek Blues) będzie Gościem specjalnym programu który uchyli nam rąbka tajemnicy, jak doszło w tak krótkim czasie do powstania tegoż krążka.
Przyznam że nie słyszałem jeszcze żadnej kolędy i po raz pierwszy będę je odkrywał razem z Wami w poniedziałek.
O tym jak to się wszystko zaczęło, możecie poczytać tutaj: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=17004&start=0

Zapraszam do słuchania oraz komentarzy i rozmów podczas emisji programu na tej stronie.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64

Do miłego usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!



Roj pisze:
Andrzej Dąbrowski pisze:Przyznaję. Pozazdrościłem trochę Andrzejowi Jerzykowi wspaniałej audycji z Olkiem :D
Pomyślałem więc, że dobrego nigdy za wiele i zaprosiłem go do swojej audycji.
Jego muzyczna biografia jest prze bogata, więc w czwartek postaramy się sięgnąć w przeszłość.
Olek Blues po całości !!!!!!!!!!!!!!!
Zapraszam.

Rzeczywiście , ta audycja z Olkiem była wyjątkowa..zapadła w pamięć..świetne teksy i świetne akustyczne granie .
Będzie coś na żywca ?
Ostatnio zmieniony października 12, 2010, 9:28 am przez JaRas, łącznie zmieniany 1 raz
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Dziadek Władek » lipca 25, 2013, 6:43 pm

Something Good - tak zatytułowana jest druga płyta Joanny Pilarskiej, która rozpoczyna nią solową karierę pod nowym scenicznym pseudonimem JoPil.

Obrazek

Tytułowy utwór "Something Good" znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu portugalskiego reżysera Miguela Gaudencio "Pragnienie piękna" (Desire For Beauty). Płyta jest anglojęzyczna – teksty powstawały oryginalnie już w tym języku, a nad materiałem zawartym na krążku pracowali ludzie z różnych krajów. Mastering wykonał Giuseppe Orlando z The Outer Sound Studio w Rzymie.

W nagraniach, których dokonano w Jaworznie w studiu Fabryka Talentów, udział poza Joanną Pilarską wzięli również: Marek Görlitz – gitara akustyczna, Michał Łyp – bas, Artur Majewski - piano, gitara akustyczna, chórki, Jan Galach – skrzypce, Marek Zarankiewicz – perkusja, Przemek Chołody – harmonijka ustna, Konstantin Andriejew - gitara akustyczna.

[Źródło]
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Joanna Pilarska Fan Club

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron