Strona 1 z 578

DŹWIĘKOWE minikonkursiki około-bluesowe (II)

Post: września 2, 2010, 9:09 am
autor: B&B
Dla przypomnienia kilka "wytycznych":
Osią zagadki powinno być nagranie muzyczne (lub video-muzyczne) a pytanie ściśle związane z tym nagraniem. Najbardziej narzucać się będzie pytanie "kto jest wykonawcą" lub "co to za utwór", ale oczywiście mogą pojawiać bardziej szczegółowe zapytania - jednak zniechęcam do stawiania pytań typu "w jakim zespole grał wujek harmonijkarza grającego w danym nagraniu" :twisted:
Oczywiście zagadka powinna być jakoś związana z bluesem, choć jeśli kogoś akurat przyciśnie na jazz, rock czy classic to nie będziemy strzelać - byle nie za często 8)

Nagranie należy jakoś udostępnić do odsłuchu - najprościej wgrać je na jakiś bezpłatny serwer (np. sendspace.pl, sendspace.com, megaupload.com, itp. ale także youtube.com) przechowujący pliki i podać link do tego pliku. Format pliku: dowolny dający się odtworzyc na komputerach - mp3, ogg, wma czy też jakis format audio-video.
UWAGA! Uważajcie, aby w nazwie pliku albo w tagach mp3 nie kryło się rozwiązanie zagadki, bo co to za zagadka :oops:

Oprócz pytania podstawowego mogą pojawiać się jakieś podpowiedzi, tak jak w dotychczasowych MINIKONKURSIKACH, bo zdaję sobie sprawę, że często bez podpowiedzi będzie bardzo trudno. Najlepszą podpowiedzią jest... kolejne nagranie :) Można pytać, można googlać, a jak komuś się nie chce to przynajmniej posłucha nieznanego mu wcześniej nagrania - co było moim zamierzeniem :D I dlatego też proszę - wstawiajcie całe nagrania, a nie wycięte fragmenty.

No to zaraz zaczynamy...

Post: września 2, 2010, 9:19 am
autor: kora
No to czekamy :mrgreen:
Może na początek jakiś blues ?

Post: września 2, 2010, 9:33 am
autor: B&B
Oczywiście, że na początek piękne bluesisko, choć nie są to murziny: kto to?

ps. googlacze proszę się wstrzymać, przynajmniej do 13-tej (bo mają podane jak na tacy :lol:)

Post: września 3, 2010, 7:03 am
autor: B&B
Za wcześnie, za trudne czy za nudne?
Podpowiedź: to bluesik z tej samej płyty -kto to?

Post: września 3, 2010, 9:51 am
autor: @ndy.w
wprawdzie nie odgadłem ale mam kilka spostrzeżeń które być może (jeśli moje spostrzeżenia nie są błędne) innym pomogą odgadnąć.

że to nie muzziny to słychać od 1u. blues się wybiela i nie ma NATO rady

1sze skojarzenie to był Robben Ford ale szybko mi przeszło. gitarzysta w grze solowej wykazuje silne inspiracje stylem B.B. King'a i do tego niezły hammond w tracku 8.

"kwadratowy" groove sekcji i kiepska realizacja wokalu (w tracku 7 był ciszej i "dalej" niż gitara) i jeszcze ten nie wiadomo po co wrzucony w tle saxofon - wskazywałaby że to krajowa produkcja.

ale z 2giej strony przeciez krajowy rynek jest na tyle mały że już dawno ktoś by skumał z kim mamy do czynienia. no chyba że jeszcze nikt z fachowców tu nie zajrzał...

Post: września 3, 2010, 10:03 am
autor: B&B
@ndy.w pisze:.....
"kwadratowy" groove sekcji i kiepska realizacja wokalu (w tracku 7 był ciszej i "dalej" niż gitara) i jeszcze ten nie wiadomo po co wrzucony w tle saxofon - wskazywałaby że to krajowa produkcja.

to są faktycznie mylne wnioski...
ww. fakty wskazują, że jest to produkcja sprzed wielu lat, kiedy nagrywało się inaczej, i oczywiście nie krajowa, bo wtedy nasze różnokolorowe-gitary jeszcze nie czuły bluesa 8)

Post: września 3, 2010, 10:11 am
autor: RafałS
Też byłem pewien, że to produkcja krajowa i raczej współczesna, jakieś jam-session rodzimej czołówki, nagrane gdzieś spod lasu... :)

Post: września 3, 2010, 10:17 am
autor: RafałS
Climax Blues Band

Post: września 3, 2010, 10:21 am
autor: RafałS
A teraz historyjka. Otóż, choć nie mam płyt Climax Blues Band, to wydawało mi się, że ich trochę znam. Bluesrockowe, psychodeliczne brzmienie w stronę, powiedzmy, Bloodwyn Pig - tak ich pamiętałem. I jak zacząłem przeglądać w allmusic.com wykonania tego standardu Otisa Rusha, to automatycznie ich pominąłem, odkreśliłem w myślach z listy. Sprawdziłem CAŁĄ CHOLERNĄ RESZTĘ (po czasach trwania) - kilkadziesiąt pod tytułem "So many roads" i prawie drugie tyle "So many roads, so many trians". I guzik. Dopiero teraz, się przemogłem i kliknąłem również CBB dla świętego spokoju.

Post: września 3, 2010, 10:24 am
autor: B&B
Brawa dla wytrwałych :lol:
To był CBB z płyty "Plays On", 1969r.

Post: września 3, 2010, 10:38 am
autor: RafałS
Wytrzymajcie do 15-tej, dobrze?

Post: września 3, 2010, 2:02 pm
autor: @ndy.w
minęłą 15ta...

btw - mimo że pomyliłem się na całej linii to nie zamierzam niczego odszczekiwać. nadal uważam że jest "kwadratowo" zagrane i słabo zrealizowane

Post: września 3, 2010, 2:07 pm
autor: RafałS
Jedna z płyt, które umilały mi wakacje. Kto to?

http://w961.wrzuta.pl/audio/0mMTvVqIbDl/zagadka_03_09

Post: września 3, 2010, 4:57 pm
autor: B&B
Ale dziwny wokal - dałeś radę słuchać go dłużej?
Nie mam pojęcia...

Post: września 3, 2010, 6:04 pm
autor: RafałS
B&B pisze:Ale dziwny wokal - dałeś radę słuchać go dłużej?
Nie mam pojęcia...


Właśnie dla tego głosu płytę kupiłem. Dokładnie takie śpiewanie lubię, bo sam też jestem dziwny. :)

To album wokalisty, pana, który podobno był swego czasu w Ameryce dość popularny (miał kilka przebojów), choć ja usłyszałem o nim niedawno po raz pierwszy. Tutaj występuje bez swej dawnej kapeli, natomiast wspiera go topowy producent i pierwszoligowi muzycy sesyjni. Moim zdaniem są tu dość udane własne piosenki, niestety również jeden cover, który można było sobie darować, bo zgrany do bólu. Płyta stanowi powrót po ponad 20-letnim okresie artystycznego milczenia.

Przeczytałem przed chwilą, że bohater zagadki wywarł wpływ na takich wykonawców jak: Steppenwolf, Grand Funk Railroad, Bruce Springsteen, Bob Seger i John Mellencamp. Wikipedia i allmusic.com poświęcają mu sporo miejsca. Wiec chyba jest w jakimś sensie popularny... Ciekawe, czy ktoś na forum go zna?

Post: września 4, 2010, 1:56 pm
autor: RockOnCellBlock
Piękny ten wokal, a nie dziwny! Przepiękne granie! Rafale, czekam na odpowiedź, [a mimo, że z czymś mi się to kojarzy, kojarzy mi się raczej źle], bo chętnie zainteresuję się tą płytą. Piękna rzecz!

Post: września 5, 2010, 8:41 am
autor: RafałS
Miło, że Ci się spodobał, Nina. Macie tu jeszcze jedno nagranie z tej płyty:

http://w563.wrzuta.pl/audio/90tz3T3Dqym/zagadka_03_09_b

Okazało się, że Pana z zagadki można też znaleźć w Rock Encyklopedii Weissa (tej pierwszej, co miała oryginalnie Whitesnake'a na okładce ale się podarł...). Poświęcono mu prawie całą kolumnę.

Post: września 5, 2010, 10:05 am
autor: B&B
No tu trochę mniej męczy (się), ale to i tak nie moja bajka...

Post: września 5, 2010, 10:11 am
autor: kora
ojoj, to i tak byłeś wielki,że dosłuchałeś do końca, ja po minucie się odłączyłam :P

Post: września 5, 2010, 11:26 am
autor: RafałS
OK, zrozumiałem, jak do jutra nie padnie rozwiązanie, to sam je ogłoszę, pokajam się i wrzucę jakiegoś łatwego do rozpoznania bluesmana. :)

Post: września 5, 2010, 2:23 pm
autor: kora
Byleby nie Roberta Cray'a :D

Pozdrówka Raf :wink:

Post: września 5, 2010, 3:01 pm
autor: Paweł Stomma
Czyzby Steve Miller?

Post: września 5, 2010, 3:18 pm
autor: RafałS
Paweł Stomma pisze:Czyzby Steve Miller?


Nie, nie Steve Miller. Ktoś o 2 lata młodszy od Millera (rocznikowo) i pochodzący z sąsiedniego stanu USA (ważne, bo jest z tym stanem i jego największym miastem mocno kojarzony). Robi się zagadka, jak z innej zakładki... :wink:

Pozdrówka dla zgadywaczy, obstaję przy tym, że mój X (omal nie napisałem nazwiska) znakomicie śpiewa. :) Wiecie jak to jest: lubię dobre wokale, a dobre wokale to takie, które lubię. :D

Post: września 5, 2010, 5:20 pm
autor: B&B
RafałS pisze:OK, zrozumiałem, jak do jutra nie padnie rozwiązanie, to sam je ogłoszę, pokajam się i wrzucę jakiegoś łatwego do rozpoznania bluesmana. :)

Nie musi być łatwy, ale bluesman może być, jak najbardziej :lol:

Post: września 5, 2010, 5:44 pm
autor: RockOnCellBlock
RafałS pisze:Pozdrówka dla zgadywaczy, obstaję przy tym, że mój X (omal nie napisałem nazwiska) znakomicie śpiewa. :) Wiecie jak to jest: lubię dobre wokale, a dobre wokale to takie, które lubię. :D


I TEGO SIĘ TRZYMAJMY! :mrgreen:

Post: września 6, 2010, 7:42 am
autor: RafałS
Zagadkowe nagrania pochodziły z płyty Mitcha Rydera "Detroit Ain't Dead Yet (The Promise)".

http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... qr5ldke~T1

Album wyprodukował Don Was, na gitarze Randy Jacobs, na basie Reggie McBride, na bębnach James Gadson, w chórkach między innymi "Sweet Pea" Atkinson. Sami spece od czarnego grania, część muzyków występowała wcześniej jako Was (Not was) a potem Bone Shakers. W jednym numerze Pat Leonard na organach. Pierwsza płyta Rydera od 25 lat, tutaj już 64-letniego ale moim zdaniem w swietnej formie.

A nowa zagadka poniżej. W sam raz dla Kory i B&B, którzy domagali się Roberta Craya. :wink: Kto to?

http://w475.wrzuta.pl/audio/3wWWKvXAmad/zagadka_06_09

Post: września 6, 2010, 9:29 pm
autor: RafałS
Hej, przypominam o swojej oficjalnie obowiązujacej zagadce, bo się tu różni uzurpatorzy pojawiają. :D

Post: września 7, 2010, 12:17 pm
autor: kora
Joe Louis Walker ?

Post: września 7, 2010, 12:32 pm
autor: StS
RafałS pisze:Hej, przypominam o swojej oficjalnie obowiązujacej zagadce, bo się tu różni uzurpatorzy pojawiają. :D
Pierwotna część tego tematu jest ciągle otwarta i nie pojawiają się w nim uzurpatorzy, tylko kontynuatorzy.
Temat uległ redundancji.

Post: września 7, 2010, 1:09 pm
autor: StS
Dziadek Władek tolerował rozdwojenie tematu, a teraz zadziałał jak Pan Józek Hodowca Kurczaków i zablokował pierwotną część tematu. Chyba nie zauważył, że ostatnią zagadkę zadałem w imieniu właściciela forum. Poddaję się.