Trudne początki

Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Organizujesz akcję charytatywną? Szukasz wsparcia?... Tu pomagamy sobie nawzajem...

Moderator: mods

Trudne początki

Postautor: pawlo » lipca 8, 2010, 11:17 am

Witam
Na wstępie chciałem wszystkich pozdrowić, jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Jestem wielkim maniakiem Bluesa, bardzo lubię zagrywki gitarowe i wogóle nie da się tego opisać słowami :) tag bardzo lubię te klimaty :)

Mam do was pytanie, bo chce nauczyć się grać bluesa i nie wiem od czego zacząć, od jakiej pozycji książkowej lub multimedialnej. Posiadam gitarę elektryczną mało znanej japońskiej firmy "Satelite" jest że tak powiem odnowiona, gryf po naprawie u lutnika, elektrykę sam wymieniłem razem z mostkami, wszystko firmy Wilkinson. Piec lampowy sam zrobiłem, o wiele lepiej brzmi niż tranzystorowy na którym kiedyś ssie uczyłem grać podstaw :)

Proszę was o pomoc od czego mam zacząć, żeby sie nauczyć grać bluesa, mój obecny poziom to akordy i jakieś standardowe rockowe kawałki :(

Słucham namiętnie : Kennego Wayna, BB Kinga, ZZ Top, Claptona, Joe Bonamasse oraz innych wyśmienitych artystów.

Proszę o jakieś porady
Pozdrawiam

Paweł S.
pawlo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 8, 2010, 10:15 am

Postautor: B&B » lipca 8, 2010, 11:24 am

Może jakieś warsztaty gitarowo-bluesowe? Rozejrzyj się, jest tego trochę...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: pawlo » lipca 8, 2010, 11:37 am

miałem kiedyś coś takiego:
LESZEK CICHOŃSKI - Blues-Rock Guitar Workshop
tylko z kasetą i szlak mi trafił kasetę gdzieś ktoś pożyczył,został mi tylko zeszyt i zastanawiam się nad nową wersją z płytami CD, a może ktoś z was ma ?
pawlo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 8, 2010, 10:15 am

Postautor: B&B » lipca 8, 2010, 11:47 am

To też, choć miałem na myśli warsztaty "live" ;)
Np. W dniach 9-10 lipca 2010 w ramach festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe odbędą się także w Olsztynie warsztaty harmonijki ustnej oraz gitary akustycznej. Udział w warsztatach będzie bezpłatny.
Jest tego trochę w kraju, większość raczej płatne...
Zobacz np. tu: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=16549
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: pawlo » lipca 8, 2010, 12:25 pm

chyba się zapiszę na te warsztaty w Puławach :)
pawlo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 8, 2010, 10:15 am

Postautor: Dziadek Władek » lipca 8, 2010, 10:34 pm

Zapisz się. Warto! :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: pawlo » lipca 13, 2010, 11:10 am

boję się tylko że z moimi umiejętnościami się tylko wygłupie :) ale i tak się zapisałem :)
pawlo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 8, 2010, 10:15 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nie jesteś sam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości