Głosowanie na płytę 2014 r.

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: Tomasz Godlewski » listopada 20, 2014, 8:19 pm

Cześć wszystkim,

widzę, że już na różnych stronach wszelkiego rodzaju "rankingi 2014 r." dlatego mam dla was propozycję...
Jako że chciałbym zrobić audycję odzwierciedlającą gusta użytkowników tego forum proszę was o wpisywanie w tym wątku płyty bądź pojedynczego utworu który wpadł w wasze "bluesowe ucho" w 2014 r. Można głosować na artystów z szeroko rozumianych okolic bluesa ale ważne by utwór bądź album pochodził z tego roku (2013 nie wchodzi w grę). Nie chodzi o to byście wpisywali listy z płytami które wam się podobały tylko jeden post to jeden album bądź jeden utwór (uzasadnienie wyboru mile widziane ;-)
Nocny Blues będący rezultatem tego wątku zostanie wyemitowany w drugim tygodniu grudnia oczywiście na antenie Bemowo.Fm

Pozdrawiam,
Tomek Godlewski
Awatar użytkownika
Tomasz Godlewski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: grudnia 9, 2012, 3:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: agrypa » listopada 22, 2014, 11:40 am

Chyba ciezko bedzie Ci doczekac sie odzewu. Moja propozycja. Wnuk legendarnego RL. Nie dlatego ze to moj numer 1 w 2014. Po pierwsze nie jest, po drugie nie potrafil bym wskazac tej najlepszej. Musialo by byc ich conajmniej kilka. :) Natomiast bardzo chcialbym by zwrocono uwage na ten album, bo zdecydowanie na to zasluguje. Plyta miala premiere w lutym 2014.

Obrazek

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=mga3kxvpNkQ

http://www.youtube.com/watch?v=GwH8SSXDgn8

I'm cryin' to liczacy juz sobie 50 lat kawalek Erica Burdona i The Animals. Podoba mi sie wersja Kenta, choc do orginalu mam slabosc ogromna.

:) .
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: Dziadek Władek » listopada 22, 2014, 9:08 pm

Myślę,że warta wyróżnienia jest płyta Głupi, którą firmuje Tomasz Organek... Genialnie oddał stylistykę archaicznego, wiejskiego bluesa, z wyczuciem posługując się smaczkami języka polskiego :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: Tomasz Godlewski » listopada 23, 2014, 11:29 am

Dziękuję serdecznie za pierwsze wpisy. Mam nadzieję, że przez kolejne dwa tygodnie inni pójdą w Wasze ślady bo tak właśnie ma to wyglądać. Ja co prawda nie powinienem głosować ale gdybym mógł.... to oddałbym głos na ten album:
Obrazek
wspaniała mieszanka bluesa, jazzu, funk a nawet elementy hip-hopu. Jednym słowem nowoczesne fusion które sprawia, że nasza ukochana muzyka wciąż brzmi świeżo i "na czasie". Płyta trochę w opozycji do tego, że blues zawsze powinien trzymać się z dala od mainstreamu.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomasz Godlewski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: grudnia 9, 2012, 3:02 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: Electric Muddy » listopada 23, 2014, 12:53 pm

Dla mnie odkryciem tego roku jest zespół Fingerstyle Bob & The Blues Society, którzy w tym roku nagrali swoją debiutancką płytę, piękne akustyczne granie na dwie gitary i harmonijkę, haczące głównie o rejony bluesowe, ale nie tylko, bo w niektórych utworach gitara jest nawet bardziej jazzowa niż bluesowa. Jak dla mnie obok Willie Mae Unit jeden z dwóch najbardziej zjawiskowych zespołów na naszej rodzimej scenie bluesowej
Obrazek
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: rocken » listopada 23, 2014, 2:41 pm

Jim Byrnes „St. Louis Times”
Jest kilka płyt tegorocznych które przykuły moją uwagę. W tej zabawie wskazuje jednak płytę muzyka i aktora związanego ze sceną kanadyjską, chyba dość mało znanego w Polsce. Ciekawie zagrana i zaaranżowane wydawnictwo które często gości w moim odtwarzaczy. Ten weteran kanadyjskiej sceny pochodzi z St. Louis, tym wydawnictwem uczcił rodzinną miejscowość i przede wszystkim muzykę oraz muzyków związanych z tym bardzo ważnym ośrodkiem dla historii muzyki. Zawiera bodajże tylko 4 autorskie piosenki, pozostałe to interpretacje utworów między innymi Alberta Kinga, Chuck’a Berry, WC Handy, Little Milton’a, Lonnie Johnson’a, czyli muzyków związanych z St. Louis. Daje to płytę wypełnioną nie tylko bluesem, ale także elementami jazzu, rock’n’rolla i ballady południa stanów. Warto zwrócić uwagę na bardzo stylowe partie gitary wykonane przez Steve Dawson’a.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: agrypa » listopada 29, 2014, 2:05 pm

Cos nas tu malo.Jak tak dalej to bedzie wygladalo ciezko bedzie Tomkowi zrobic ta audycje :(
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: Electric Muddy » listopada 29, 2014, 4:04 pm

Jeśli chodzi, o zagranicznego bluesa to chciałbym wytypować płytę Lucky Petersona pt. "Travelin' Man", elektryczny blues w najlepszym wydaniu, bardzo fajnie słucha się dźwięków gitary na tej płycie, dla mnie póki co najlepsza płyta a.d. 2014
Obrazek
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: karambol » listopada 29, 2014, 6:56 pm

Big Joe Atkinson - Boogie With You Baby

Facet ma 25 lat jest białasem, płytę nagrał na kupionym za 25 $ magnetofonie i to słychać. Całość brzmi jakby to powstało dawno, dawno temu i właśnie zostało wygrzebane z zakurzonego archiwum. Zawsze jak tego słucham gęba mi się śmieje.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Głosowanie na płytę 2014 r.

Postautor: Tomasz Godlewski » listopada 29, 2014, 11:12 pm

@agrypa
wielkie dzięki za poganianie forumowiczów do głosowania. Wzruszyłem się twoją troską o powstanie audycji ;-)
Tak na marginesie to w ostateczności powstanie ona w oparciu o głosy z "emalii" ale założeniem było zebranie opinii użytkowników TEGO forum (i zaproszenie nowych do rejestrowania się).

@karambol
Big Jon Atkinson ma super brzmienie i jak na "białasa" naprawdę potrafi śpiewać ;-)

P.S. Dziękuję wszystkim za oddane głosy. To wspaniałe, że wskazujecie w postach albumy które mogą umknąć przeciętnemu słuchaczowi w natłoku albumów wydawanych przez bardziej znanych wykonawców.
Awatar użytkownika
Tomasz Godlewski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: grudnia 9, 2012, 3:02 pm
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości

cron