Jury! Jak oceniać...

Tu porozmawiacie o najpiękniejszej muzyce jaką jest Blues; o tradycji, teraźniejszości i przyszłości "błękitnych nutek"...

Moderator: mods

Postautor: Paweł Stomma » września 21, 2012, 11:07 am

No i jeszcze jest przecież problem taki, ze blues "niejedną ma twarz". :)
Są ludzie (nie tak ich mało) dla których bluesem jest wyłącznie dancingowe wykonanie "Kiedy byłem...".
Niejednokrotnie sam np. byłem proszony: "zagraj prawdziwego bluesa, takiego mollowego".
I tak dalej w kółko. Leci to przecież (czy leciało) na forum prawie non stop przez wszystkie wątki. Gdzie są tego bluesa granice i czy np. 12 taktowca granego przez metalowców można uznać, czy nie, a jezeli nie to czemu uznaje sie 12 taktowca granego przez wykonawców poezji śpiwanej. :)
A co do "cyrkowych" popisów, to akurat one są chyba od początku nieodłączną częścią "repertuaru" wykonawców właśnie bluesowych poczynając od T Bone Walkera, Jimiego, Edka i innych. Jakoś tu moja empatia nie działa. :wink:
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » września 21, 2012, 11:24 am

Juror powinien wiedzieć co jest bluesem , a co nim nie jest .To elementarna wiedza, którą powinien posiąść aby godnie sprawować swoją funkcję 8)
( mowa oczywiście o festiwalach bluesowych )

p/s z innej beczki - najsmaczniejsza czekoladka, nie powinna być piernikiem, a najładniejsza blondynka,brunetką :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Paweł Stomma » września 21, 2012, 11:35 am

Zdaje się, że pomyliłem zakładki. Powyższy mój wpis chyba bardziej pasuje do zakładki o Galicji, choć mam troche wrażenie, ze to dwa tory tej samej dyskusji.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Paweł Stomma » września 21, 2012, 11:41 am

kora_ pisze:Juror powinien wiedzieć co jest bluesem , a co nim nie jest .To elementarna wiedza

Sądząc po ilości wpisów na ten temat i temperaturze dyskusji na tym forum - wcale nie jest to takie proste.
:)
Kto tu głosował na Incar Nations? :wink:
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Brzoza » września 21, 2012, 11:47 am

kora_ pisze:
Brzoza pisze: Jeśli jest to festiwal bluesowy, a najbardziej spodoba mi się kapela, która dała niesamowitego czadu grając fusion, gdzie inne zagrają standardowego i mało ciekawego bluesa, to sorry, ale zagłosuję na kapelę fusion.


Nie obraź się :wink: ale ( moim zdaniem ) z tego wynika,ze nie masz kompetencji aby być jurorem na festiwalach bluesowych .


Może i nie mam, ale jak coś słyszę to potrafię rozróżnić dobre granie (według moich kryteriów). Wybacz, ale w zeszłym roku na LWiB wygrali Pianiści a nie grają oni przecież tradycyjnego bluesa :!:. Było wiele kapel bardziej bluesowych, ale byli po prostu słabi. Czyli mam się trzymać marginesu i głosować na słabe granie tylko dlatego, że jest to blues? Wolę jednak wybrać kapelę która muzykę czuję, płyną z niej emocje i dać im szanse na dalszy rozwój. Oczywiście trzymam się jakiś ram i nie wybrałbym nigdy kapeli metalowej nad kapelę około bluesową bo to nie te wyścigi. Nawet jakby fajnie zagrali to najwyżej coś na pocieszenie, aby dać im sygnał, że robią fajną rzecz. No ale często jest tak, że na 6 kapel bluesowych jest bardzo słabo i akurat jedna grająca psychodelie dała czadu to nawet się nie zawaham na nich zagłosować. Po oni po prostu robią dobrą muzę, a jeśli się dostali to organizator musi brać pod uwagę, że mogą wygrać i się z tym liczyć!!!

Tu trzeba rozróżnić dwie sprawy. Wybieramy słabego bluesa ze słabych kapel czy wybieramy DOBRĄ MUZYKĘ na danym festiwalu. Bo nikt z przypadku na dany festiwal się nie dostaje - zawsze są jakieś kryteria. A jeśli organizator zaprasza na festiwal bluesowy kapelę z totalnie innej bajki to znaczy, że nie powinien takiego przeglądu w ogóle robić. A ja będąc w jury biorę pod uwagę te zespoły które już się dostały i nie rozróżniam czy grają bluesa, blues rocka, psychodelie czy funky. Dla mnie liczą się występy w tej właśnie chwili i każdego biorę pod taką samą lupę. I nigdy nie wybrałbym kapeli, która słabo danego dnia zagrała, tylko dlatego, że wygrali inne festiwale wcześniej. Mało mnie wtedy obchodzi czy sa znani i mają już jakieś sukcesy. Każdy zaczyna od zera tego dnia, zero faworyzowania.
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kora » września 21, 2012, 11:59 am

Nie chodzi o to aby gloryfikować tylko i wyłącznie tradycyjnego bluesa :lol: Tak jak napisał Paweł, blues ma wiele twarzy .
Pianiści mają w sobie pierwiastki bluesowe , także nie rozumiem dlaczego mieliby nie wygrać .
Mi chodzi o skrajne przypadki np. takie, o których pisał Karambol, one moim zdaniem nie powinny mieć miejsca.
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Brzoza » września 21, 2012, 12:25 pm

Ja Ci Kora tylko odpisałem na Twoje zdanie, że nie mam kompetencji. Może i nie mam, ale jakoś mnie zapraszają, więc robię to co uważam za słuszne. Po to jest jury złożone z kilku ludzi, aby nie było po myśli jednego umysłu :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kora » września 21, 2012, 12:42 pm

Oj, nie obruszaj się tak :wink: Przepraszam, lekko mnie zszokowałeś z tym fusion :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Brzoza » września 21, 2012, 1:02 pm

kora_ pisze:Oj, nie obruszaj się tak :wink: Przepraszam, lekko mnie zszokowałeś z tym fusion :twisted:


Ale ja się nie obruszyłem przecie wiesz, że Cię bardzo lubię pomimo odmiennych zdań (w końcu każdy ma inne zdanie) :) Chciałem tylko wyjaśnić mój pogląd bo w końcu o to chodziło, co nie? :) Dałem przykład fusion bo akurat słucham cały dzień Colosseum :P
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 21, 2012, 1:12 pm

kora_ pisze:Mi chodzi o skrajne przypadki np. takie, o których pisał Karambol, one moim zdaniem nie powinny mieć miejsca.

A to ja w tym miejscu też się całkowicie zgadzam z Karambolem!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Damian Luber » września 21, 2012, 1:53 pm

temat dyskusji bardzo ciekawy :)
Otóż moje zdanie w tej materii brzmi:

Jury ocenia występ i wybiera zespół który najlepiej zagrał/zrobił show/skupił uwagę publiczności to wszystko razem i każde z osobna :)

Zadaniem Jury według mnie nie jest decydowanie ile bluesa czy innej muzyki jest w wykonywanym utworze, a raczej ocenienie muzyki jaka jest grana czy się podoba czy nie.
Awatar użytkownika
Damian Luber
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 825
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 2:29 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jury! Jak oceniać...

Postautor: Mean Machine » września 21, 2012, 1:58 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Powiem tak! Jeżeli jestem zapraszany na obrady jury, nie oceniam Wykonawców po ich wcześniejszych dokonaniach, zdobytych nagrodach, czy wydanej płycie. Po prostu, oceniam tu i teraz, w tym momencie, kiedy biorą udział w konkursie i są obecni na scenie.


Dodając swoje trzy centy, powiem - i to jest słuszne podejście!
Niestety, zauważyłem że często pokutuje zwyczaj (nie tylko na przeglądach bluesowych, również ogólnorockowych) że faworyzuje się kapele... młodsze stażem. Na zasadzie - starzy już się nagrali w życiu i mają zawodowe sprzęty, więc dajmy nagrodę młodym, co prawda kiepsko grają, ale przecież so młodzi! I gitary słabe! To się jeszcze nauczo! Niech grajo!
A co mnie, za przeproszeniem obchodzi, że młodzi? To niech dostaną nagrodę jak podrosną, poćwiczą trochę i będą na tyle dobrzy żeby nagrodę zasłużenie wygrać.

Identyczne podejście zresztą da się zaobserwować we wszelkich (bez)talent showach, również w tych z muzyką w roli głównej. Często zamiast docenić zespół który przyjdzie z własną fajną twórczością docenia się paroletniego smarka który jest taki cudowny! Bo przecież zaśpiewał "Dziwny jest ten świat" tak pięknie, że nic tylko się popłakać!

I tak jest wszędzie gdzie populizm i sentymenty biorą górę.
Wrrr....
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Mean Machine » września 21, 2012, 2:03 pm

Paweł Stomma pisze:No i jeszcze jest przecież problem taki, ze blues "niejedną ma twarz". :)
Są ludzie (nie tak ich mało) dla których bluesem jest wyłącznie dancingowe wykonanie "Kiedy byłem...".


To druga, nie mniej istotna kwestia.
Przykładowo ja sam - słucham naprawdę dużo muzyki, często, chodzę na koncerty, kupuję płyty i moja definicja bluesa jest naprawdę szeroka. I spokojnie się w niej mieści również twórczość mojego Mean Machine :-)

Chciałbym dostać 1$ za każdy raz kiedy ktoś mi mówił - no tak, ale to co wy gracie to nie jest blues!

To może się wydawać dziwne, ale dla niektórych "ekspertów" z naszego bantustanu blues to tylko Dżem lub Wierzcholski z obowiązkową harmonijką :-) Żeby nie było że się żalę - nie, mi to nie przeszkadza, dopóki taka wąska kwalifikacja festiwalowego inkwizytora :-) nie zamyka drzwi przed kapelą.

...a tak z innej beczki - jest to blues or not? :-)
http://www.meanmachine.art.pl/
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: KRIST » września 21, 2012, 2:25 pm

Moim skromnym zdaniem złotego środka sie nie znajdzie..Każdy postrzega bluesa(muzyke) inaczej...Po swojemu..Dla jednych blues to bedzie taki czy inny wykonawca ,a jeszcze ktoś inny bedzie (potrafi usłyszec)bluesa , gdzie artysta(zespół) tak do konca stricto bluesowym nie jest..Clapton nagrał bardzo wiele płyt bardziej lub mniej bluesowych,ale zawsze gdzies u niego tego bluesa słychac.Słychac to bo korzenie jego to własnie blues..Słychac to w sposobie gry,emocji i artykulacji dzwięków.. Druga tez sprawa że moim zdaniem(powtarzam moim tylko)wszystkie te przeglądy kapel(młodych wykonawców) są coraz bardziej pozbawione jakiegokolwiek sensu..No ale to to już zupełnie inny temat dlaczego..Pozdrawiam Krist...
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Re: Jury! Jak oceniać...

Postautor: RafałS » września 21, 2012, 3:46 pm

Mean Machine pisze:Niestety, zauważyłem że często pokutuje zwyczaj (nie tylko na przeglądach bluesowych, również ogólnorockowych) że faworyzuje się kapele... młodsze stażem. Na zasadzie - starzy już się nagrali w życiu i mają zawodowe sprzęty, więc dajmy nagrodę młodym, co prawda kiepsko grają, ale przecież so młodzi! I gitary słabe! To się jeszcze nauczo! Niech grajo!
A co mnie, za przeproszeniem obchodzi, że młodzi? To niech dostaną nagrodę jak podrosną, poćwiczą trochę i będą na tyle dobrzy żeby nagrodę zasłużenie wygrać.

Identyczne podejście zresztą da się zaobserwować we wszelkich (bez)talent showach, również w tych z muzyką w roli głównej. Często zamiast docenić zespół który przyjdzie z własną fajną twórczością docenia się paroletniego smarka który jest taki cudowny! Bo przecież zaśpiewał "Dziwny jest ten świat" tak pięknie, że nic tylko się popłakać!

I tak jest wszędzie gdzie populizm i sentymenty biorą górę.
Wrrr....


Z ust mi to wyjąłeś. Ale pamiętam, że Czaczyka broniłeś. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 21, 2012, 6:35 pm

KRIST pisze: Druga tez sprawa że moim zdaniem(powtarzam moim tylko)wszystkie te przeglądy kapel(młodych wykonawców) są coraz bardziej pozbawione jakiegokolwiek sensu..No ale to to już zupełnie inny temat dlaczego..Pozdrawiam Krist...

No właśnie Krist dokładnie! To też jest temat do dyskusji! Może założysz taki temat np. "Przeglądy, Konkursy - grać czy nie grać" i napiszesz swoją opinię spostrzeżenia, uwagi sugestie i tym samym rozpoczniesz dyskusję!

Kurcze! Jak się okazuje, potrafimy fajnie wymieniać się poglądami i dyskutować na argumenty. Aż mi się serce raduje, że tu Jesteście! Dzięki!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: posener » września 21, 2012, 6:40 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Kurcze! Jak się okazuje, potrafimy fajnie wymieniać się poglądami i dyskutować na argumenty. Aż mi się serce raduje, że tu Jesteście! Dzięki!!!


A czy były w tej kwestii jakieś wątpliwości? We are the champions :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 21, 2012, 6:43 pm

posener pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Kurcze! Jak się okazuje, potrafimy fajnie wymieniać się poglądami i dyskutować na argumenty. Aż mi się serce raduje, że tu Jesteście! Dzięki!!!


A czy były w tej kwestii jakieś wątpliwości? We are the champions :D

:) :) :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Przemo Czaja » września 21, 2012, 7:19 pm

Festiwal jest bluesowy, to powinny grać na nim kapele bluesowe i nie będzie takich rozterek :D
Jimiway Blues Festival- Best of The Best
Awatar użytkownika
Przemo Czaja
bluesman
bluesman
 
Posty: 218
Rejestracja: października 27, 2010, 2:54 pm
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: Jury! Jak oceniać...

Postautor: Przemo Czaja » września 21, 2012, 7:33 pm

Mean Machine pisze: Często zamiast docenić zespół który przyjdzie z własną fajną twórczością docenia się paroletniego smarka który jest taki cudowny! Bo przecież zaśpiewał "Dziwny jest ten świat" tak pięknie, że nic tylko się popłakać!


Zaraz, zaraz...przecież młody został wyróżniony za to, że pięknie ZAŚPIEWAŁ, nie za skomponowanie "Dziwny jest ten świat". Własna fajna twórczość to sprawa jak zawsze dyskusyjna. Ja np. swoją twórczość na polu muzycznym uwielbiam, ale towarzystwo na karaoke nie chce dać mi mikrofonu ;-)
Jimiway Blues Festival- Best of The Best
Awatar użytkownika
Przemo Czaja
bluesman
bluesman
 
Posty: 218
Rejestracja: października 27, 2010, 2:54 pm
Lokalizacja: z dużego pokoju

Postautor: karmoll » września 21, 2012, 9:46 pm

W pewnym polskim miasteczku zorganizowano festiwal pizzy. Zgłosiło się kilkanaście restauracji z całego kraju, na własny koszt targając piece (!), patelnie i wszystkie inny potrzebny sprzęt.

Podczas prezentacji natychmiast pomiędzy degustującymi wywiązały się spory. Najpierw podnieśli krzyk ortodoksyjni zwolennicy oryginalnej i jedynie słusznej pizzy włoskiej. Oskarżyli oni Pizza Hut o komercję, sprzeniewierzenie się ideałom oraz schlebianie tanim gustom. Smakosze pizzy amerykańskiej nie pozostali dłużni, zarzucając pizzeriom włoskim stagnację, monotonię i niezmienne od lat proporcje składników.

Na forum smakoszy pizzy zawrzało - kilka osób skrytykowało liczne budki z kebabem próbujące serwować go w cieście jako pizzę. Niektórzy znawcy potraktowali to jak herezję, po czym właściciel budki stwierdził, że wypisuje się z forum i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Prawdziwy skandal wywołała jednak pierogarnia serwująca pierogi z serem i pieczarkami.
Do późnej nocy trwały gorączkowe dyskusje jury na temat: co jest jeszcze pizzą, a co już nią nie jest. W końcu wobec braku możliwości ustalenia obiektywnych kryteriów oceny pizzy, w akcie desperacji zapytano małego Jasia Wędrowniczka, który od dłuższego czasu krążył od stołu do stołu:

- "która pizza jest najlepsza"?

Jaś odpowiedział bez wahania:
- "ta, która najbardziej smakuje"

SMACZNEGO ;)
Awatar użytkownika
karmoll
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: marca 27, 2010, 9:59 pm
Lokalizacja: Leszno

BLUES COLOURS Festival - konkurs & Warsztaty

Postautor: Benedykt Kunicki » września 22, 2012, 7:25 am

Moim zdaniem to miało sens !
2006r
http://www.jimiway.pl/bc/archiwumb.php
JJ BAND , chyba pierwszy raz udało mi sie namówić cały zespół na warsztaty, zresztą takie miałem założenie programowe BLUES COLOURS Festival – konkurs & warsztaty
Już wtedy JJ BAND, moim zdaniem to była grupa światowa, może jeszcze doczekam takiej formy !
http://www.youtube.com/watch?v=PFiJKGJUWns
http://www.youtube.com/watch?v=wwJdssBo ... ure=relmfu

Finaliści konkursu Blues Colours 2006r
1. SIÓDMA W NOCY - Kraków www.siodmawnocy.webpark.pl
2. THE TOWN - Zyrardów www.thetown.pl
3. ELEFANTES - Miechów www.elefantes.end.pl
4. KOREK - Tarnowskie Góry www.korek.art.pl
5. DEVIL BLUES - Białystok
6. STYROPIAN BLUES - Bielsko Biała www.styropianblues.com


Finaliści konkursu Blues Colours 2007rr
1.HOODOO BAND-Wrocław
2.ZBIG BAND-Piekary Śląskie
3.BRACIA I SIOSTRY - Białystok
4.KAROLINA CYGONEK & TOMII BLUES KAPELA - Otwock
5.BERLIN BLUES -Leszno

http://www.blues.org.pl/?mpage=BluesColours2007
Warsztaty prowadzą: BILLY HARP HAMILTON – USA & THE LOWRIDERS

JURY
1 JURY KWALIFIKACYJNE ETAPU 1 - WYBRANI SPOŚRÓD CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA TABIR70 DOKONUJE WYBORU 5 FINALISTÓW SPOŚRÓD WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NA PODSTAWIE NADESŁANEGO MATERIAŁU MUZYCZNEGO NA CD.
2. JURY FINAŁOWE - PUBLICZNOŚĆ ZGROMADZONA NA KONCERCIE DOKONA WYBORU JEDNEGO ZESPOŁU SPOŚRÓD 5 FINALISTÓW.
3. PUBLICZNOŚĆ ODDAJE GŁOSY NA SPECJALNYCH KARTACH DOŁĄCZONYCH NA BILETACH WSTĘPU NA KONCERT.
4. O ZAJĘTYM MIEJSCU W KONKURSIE FINAŁOWYM DECYDUJE BEZWZGLĘDNA WIĘKSZOŚĆ GŁOSÓW ODDANYCH NA POSZCZEGÓLNYCH WYKONAWCÓW.
5. WYNIKI GŁOSOWANIA ZOSTANĄ OGŁOSZONE PRZED KONCERTEM GWIAZDY KONKURSU.
6. DECYZJE JURY KWALIFIKACYJNEGO I FINAŁOWEGO SĄ OSTATECZNE I NIE PODLEGAJĄ ODWOŁANIU.

NAGRODY I WYRÓZNIENIA
PRZYZNANA ZOSTANIE JEDNA GŁÓWNA NAGRODA, KTÓRĄ JEST ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W JIMIWAY BLUES FESTVAL 2006 I GRAFIKA BLUES COLOURS ORAZ NAGRODA FINANSOWA W WYSOKOŚCI 1000 ZŁOTYCH. JURY KWALIFIKACYJNE ETAPU I PRZYZNA WYRÓZNIENIA. UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRODY GŁÓWNEJ I WYRÓŻNIEŃ NASTĄPI PRZED KONCERTEM GWIAZDY KONKURSU.

Proszę poczytać w sieci…
Ostatnio zmieniony września 22, 2012, 8:23 pm przez Benedykt Kunicki, łącznie zmieniany 1 raz
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

Postautor: B&B » września 22, 2012, 6:53 pm

Damian Luber pisze:temat dyskusji bardzo ciekawy :)
Otóż moje zdanie w tej materii brzmi:

Jury ocenia występ i wybiera zespół który najlepiej zagrał/zrobił show/skupił uwagę publiczności to wszystko razem i każde z osobna :)
Zadaniem Jury według mnie nie jest decydowanie ile bluesa czy innej muzyki jest w wykonywanym utworze, a raczej ocenienie muzyki jaka jest grana czy się podoba czy nie.

No do tego to jury nie konieczne - systemy liczenia sms-ów doskonale sobie radzą, a w razie ograniczeń technicznych z liczeniem kartek z głosami też organizatorzy sobie poradzą :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: KRIST » września 22, 2012, 7:10 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
KRIST pisze: Druga tez sprawa że moim zdaniem(powtarzam moim tylko)wszystkie te przeglądy kapel(młodych wykonawców) są coraz bardziej pozbawione jakiegokolwiek sensu..No ale to to już zupełnie inny temat dlaczego..Pozdrawiam Krist...

No właśnie Krist dokładnie! To też jest temat do dyskusji! Może założysz taki temat np. "Przeglądy, Konkursy - grać czy nie grać" i napiszesz swoją opinię spostrzeżenia, uwagi sugestie i tym samym rozpoczniesz dyskusję!

Kurcze! Jak się okazuje, potrafimy fajnie wymieniać się poglądami i dyskutować na argumenty. Aż mi się serce raduje, że tu Jesteście! Dzięki!!!
Pewnie można by Andrzejku podyskutowac i na ten temat..Tylko i tak nic z tego nie wyniknie(z tej dyskusji)Więc lepiej siedziec cicho(moim zdaniem)i nic sie nie odzywac bo zaraz wszyscy na wszystkich sie poobrażaja itp...itd...Napisałes że dobrze że tu jestesmy..Ja na tym forum jestem od 2006 roku.Mimo że mało sie odzywam to prawie codziennie tu zaglądam.Najczęsciej jak sa jakies audycje..Wiele z nich tu słucham,ale siedze cicho ..Tak lepiej...
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Re: BLUES COLOURS Festival - konkurs & Warsztaty

Postautor: Damian Luber » września 22, 2012, 7:36 pm

Benedykt Kunicki pisze:Moim zdaniem to miało sens !
2006r
http://www.jimiway.pl/bc/archiwumb.php
JJ BAND , chyba pierwszy raz udało mi sie namówić cały zespół na warsztaty, zresztą takie miałem założenie programowe BLUES COLOURS Festival – konkurs & warsztaty
Już wtedy JJ BAND, moim zdaniem to była grupa światowa, może jeszcze doczekam takiej formy !
http://www.youtube.com/watch?v=PFiJKGJUWns
http://www.youtube.com/watch?v=wwJdssBo ... ure=relmfu

Finaliści konkursu Blues Colours 2006r
1. SIÓDMA W NOCY - Kraków www.siodmawnocy.webpark.pl
2. THE TOWN - Zyrardów www.thetown.pl
3. ELEFANTES - Miechów www.elefantes.end.pl
4. KOREK - Tarnowskie Góry www.korek.art.pl
5. DEVIL BLUES - Białystok

Finaliści konkursu Blues Colours 2007rr
1.HOODOO BAND-Wrocław
2.ZBIG BAND-Piekary Śląskie
3.BRACIA I SIOSTRY - Białystok
4.KAROLINA CYGONEK & TOMII BLUES KAPELA - Otwock
5.BERLIN BLUES -Leszno

Proszę poczytać w sieci…


hmn a wydawało mi się że wcześniej wymieniono tutaj mój stary zespół... ktoś go wyciął z listy ?? ;P
Awatar użytkownika
Damian Luber
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 825
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 2:29 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: Benedykt Kunicki » września 22, 2012, 9:12 pm

Damian, to ja wyciąłem, kopiowałem z sieci itd.

Ale ja chciałem przedstawić pewien pogląd w związku z moim wpisem:

Otóż zdaje mi się że zespoły, muzycy, prezentują swoją muzykę dla publiczności słuchaczy, przede wszystkim, na koncertach i festiwalach, dlatego własnie słuchacze są suwerenem i mają prawo oceniać muzykę. Jury powinno być w pierwszym etapie kwalifikacyjnym zespołów do konkursu ! Chociaż w każdej sytuacji jest lobbing, był w 2006r na Blues Colours i był na LW&B w tym roku.
Oczywiście piszę o festiwalach w barwach bluesa, jury kwalifikacyjne powinno ustalić te .... barwy bluesa.
Nie ma powodu nazywać festiwal, bluesowym, na którym gra sie np. rocka progresywnego.
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

Postautor: Paweł Stomma » września 22, 2012, 9:39 pm

Ale jak juz jury jest, to nie lepiej na festiwal bluesowy dobrać takich jurorów, co po prostu lubią te muzykę? Wtedy nie byłoby problemu prawda? Jak coś lubię, to na to głosuję, poza oczywiście jakimiś skrajnymi przypadkami....
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Jimmy » września 22, 2012, 10:00 pm

Ja szczęśliwie nie jestem wystarczająco kompetentny i mam spokój :-)

Z tego jednak co widziałem i przeżyłem, to JAK głosuje Jury też ma znaczenie.

Ach, gdzież się podziały te kłótnie o bluesie w bluesie, starzy kontra smarki, trio kontra band. Jak dla mnie jak obrady nie trwają całą noc, to albo konkurs do dupy albo.... :-)
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Benedykt Kunicki » września 22, 2012, 10:11 pm

Paweł Stomma pisze:Ale jak juz jury jest, to nie lepiej na festiwal bluesowy dobrać takich jurorów, co po prostu lubią te muzykę? Wtedy nie byłoby problemu prawda? Jak coś lubię, to na to głosuję, poza oczywiście jakimiś skrajnymi przypadkami....


Paweł, zgadzam się, ale po warunkiem że oceniaja zespoły bluesowe, bluesrockowe...
Dla mnie Ty grasz bluesa i jestem za :)
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

Postautor: Benedykt Kunicki » września 22, 2012, 10:19 pm

Jimmy pisze:Ja szczęśliwie nie jestem wystarczająco kompetentny i mam spokój :-)

Z tego jednak co widziałem i przeżyłem, to JAK głosuje Jury też ma znaczenie.

Ach, gdzież się podziały te kłótnie o bluesie w bluesie, starzy kontra smarki, trio kontra band. Jak dla mnie jak obrady nie trwają całą noc, to albo konkurs do dupy albo.... :-)


Jimmi, oczywiście jak w jury są fachowcy od bluesa to dla młodych zespołów ma to znaczenie, ale to bluesfani zweryfikuja ich muzykę.
dopowiem twoja kwestie " albo......." został ustawiony, przez lobbystę :) który niejednokrotnie robi krzywdę tym zespołom, lansując ponad ............. niestety.
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues i tylko blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości