Koncerty w TRÓJCE

Obrazek"Bielszy Odcień Bluesa" - audycja Jana Chojnackiego. Zapraszamy w każdy czwartek pomiędzy 22:05 a 23:00.
http://www.polskieradio.pl/trojka/

Moderator: mods

Postautor: Iskra » grudnia 18, 2008, 4:14 pm

No i oczywiście coś jeszcze na temat : koncert żywiołowy,jak najbardziej boogie i woogie :D Przedmowa zazwyczaj mnie męczy,ale nie w tym wypadku.....no tak - trochę wazeliny teraz z mojej strony,a co

Pozdrawiam,

Zbyszku Twoje zasoby Chomikowe robią wrażenie....chyba znowu słodzę :lol:
Iskra
bluesman
bluesman
 
Posty: 318
Rejestracja: grudnia 3, 2007, 2:38 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: JaRas » grudnia 18, 2008, 7:50 pm

Iskra pisze:No i oczywiście coś jeszcze na temat : koncert żywiołowy,jak najbardziej boogie i woogie :D Przedmowa zazwyczaj mnie męczy,ale nie w tym wypadku.....no tak - trochę wazeliny teraz z mojej strony,a co

Pozdrawiam,

Zbyszku Twoje zasoby Chomikowe robią wrażenie....chyba znowu słodzę :lol:


Iskierko nawet jeśli słodzisz , toż to szczera prawda
Nie lubię chomoli od czasu jak załatwił nam pół szafy z bielizną i pościelą.
Ale ten super, trzeba go trochę pogłaskać :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JaRas » grudnia 18, 2008, 7:56 pm

Pochwaliłem, a dopiero zauważyłem Schody do Nieba
Jeszcze nie ściągnąłem, ale za ten numer i tak należą się extra DZIĘKI :lol: :lol: :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Zbyszek Stępski » grudnia 18, 2008, 9:18 pm

Wielkie dzięki, za wszystkie pochwały ... Mój Chomik powstał w momencie/może to jeszcze pamiętacie / gdy to zajadle walczyliśmy o powrót audycji Bielszy Odcień Bluesa - Już wiemy, że nic z tego nie wyszło ... a chomik został.

W necie można znaleźć audycje Trójkowe, lecz w formacie OGG, nie wszyscy sobie z nim radzą, wiec mój pomysł był taki by przerobić owego OGGa na mp3 i wrzucić na Chomika, gdzie bez ściągania można odsłuchać.

Temat BOB został przesunięty do archiwów tego forum, właściwie to ja też zostałem tu przesunięty ... ale miło Was tu widzieć. Trójka przecież nie umarła są wspaniałe koncerty , jest Akademia i nasz Janek Chojnacki którego wykładu można tu posłuchać i cała masa rzeczy cennych... No wielka szkoda, ze BOBa nie udało nam sie ocalić.

Dziękuje Wam za odwiedziny
Iskro , Jarku :D
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: JaRas » grudnia 18, 2008, 10:43 pm

Zbyszek jasne Trójka nie umarła, choć przyznaję, że co raz mniej jej słucham. Właśnie dzięki takim decyzjom, szkoda BOB może jeszcze się uda.
Koncert BB nie miałem okazji odsłuchać, a Józka z planetarium w ogóle nie wiedziałem o tym nagraniu.
Z chomola rzadko korzystam więc miałem jakieś ponad 500 MG uzbierane tak , że bez problemu pościągałem co trzeba. Jutro do pracy zabieram "Schody..."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Zbyszek Stępski » grudnia 19, 2008, 6:58 am

Obrazek

Sobota, 20 grudnia 2008

Obrazek

Transmisja

www.osjan.pl
www.osjan.art.pl/
www.myspace.com/poprostuosjan

Legendarny zespół muzyczny. Został założony na początku lat siedemdziesiątych przez dwóch członków grupy Anawa – kontrabasistę Jacka Ostaszewskiego i gitarzystę Marka Jackowskiego (później Maanam).
Po odejściu w 1975 roku Marka Jackowskiego skład zespołu ulegał częstym zmianom. Zaowocowało to współpracą z Donem Cherry i Tomaszem Stańko. "Klasyczny skład" uformował się na przełomie lat 70. i 80. Oprócz lidera Osjana odtąd tworzyli: Wojciech Waglewski (gitara), Milo Kurtis (instrumenty perkusyjne) oraz Radosław Nowakowski (bębny). Osjan tworzył muzykę intuicyjną, głównie instrumentalną, zdradzającą wpływy muzyki etnicznej. Koncert promuje nową płytę zespołu zat: Osjan - po prostu. Wykonawcy: Jacek Ostaszewski, Radek Nowakowski, Wojciech Waglewski oraz gościnnie Anna Sikorzak-Olek, harfa.

Obrazek





Historia:

OSJAN - legendarna grupa, której członkowie współpracowali z Jerzym Grotowskim, Krystianem Lupą, wielokrotnie występowali na Festiwalu Teatru Otwartego we Wrocławiu oraz wielu festiwalach w kraju i za granicą, znowu gra w swoim najsilniejszym składzie. Pod koniec listopada ubiegłego roku zagrali w Warszawie po czterech latach przerwy. Koncert stał się wielkim wydarzeniem artystycznym i jednocześnie potwierdził ogromne zainteresowanie zespołem. Muzycy dostali propozycje grania z wielu ośrodków kultury w całym kraju, oraz z Francji i z Grecji.

"...Fenomen Osjana zdaje się zaprzeczać prawidłom show-biznesu. Istniejący prawie 30 lat zespół występuje rzadko, jeszcze rzadziej nagrywa, nie goni za rozgłosem. Jednak, choć zmieniają się ludzie, gusty, mody, pozostaje wciąż niezwykle silnym magnesem".
Życie Warszawy

"...Pierwsi fani Osjana są dziś statecznymi obywatelami, a na koncert przyprowadzają dzieci. Ale bez obaw, muzyka Osjana to nie relikt, nadal brzmi "na czasie".
Gazeta Wyborcza

"...Nie przypadkom już, lecz umiejętnościom zawdzięcza Osjan - jeden z najoryginalniejszych polskich zespołów -swą legendę. ... Świadomość dramaturgicznej struktury koncertu - niezwykle rzadka wśród polskich wykonawców - sprawia, że muzyka Osjana jest w nieustannym ruchu: wyraźne tematy przeplatają się z fragmentami improwizowanymi, dynamiczne fragmenty skontrastowane z chwilami wyciszenia, humor wymieszany z powagą i skupieniem".
Rzeczpospolita

W grze zespołu Osjan obecna jest niemalże cała światowa kultura muzyczna - brzmienia i frazy inspirowane muzyką indyjską przeplatają się z folklorem afrykańskim, arabskim i dalekowschodnim, a duszne, transowe fragmenty, przywodzące na myśl misteria południowoamerykańskich Indian, zderzają się z muzyką klasyczną i jazzem. W muzyce Osjana centralne miejsce zajmuje rytm, ten najbardziej pierwotny i obecny we wszystkich kulturach element muzyki, ale równie ważnym elementem jest cisza pomiędzy dźwiękami.

W czasach, gdy OSJAN rozpoczynał swoją "muzyczną podróż" nie mówiło się jeszcze ani o muzyce etnicznej, ani o muzyce świata. I choć można by uznać OSJAN za prekursora takiego grania, to jednak jego poszukiwania sięgnęły znacznie głębiej i dalej. Tak naprawdę muzyka OSJAN nie eksploruje ani nie wykorzystuje żadnej z istniejących etniczności czy stylistyki. Wręcz stoi poza wszelką etnicznością, stylistyką czy przynależnością gatunkową. To dlatego, że celem poszukiwań były zawsze najbardziej podstawowe i uniwersalne elementy muzyki. Dopiero mając do dyspozycji takie najprostsze cegiełki OSJAN przystępuje do wznoszenia budowli zwanej koncertem na oczach i uszach widzów. I właśnie to, że koncert jest improwizowany jako całość, jako duża forma, choć można w nim znaleźć pewne stałe elementy niczym wysepki na morzu, sprawia, że mamy do czynienia jednocześnie z ogromną żywiołowością i nie mniejszą koncentracją, z wielką prostotą (wynikającą choćby z prostoty używanych akustycznych instrumentów) i niezwykłym wyrafinowaniem (płynącym nie tylko z wirtuozowskich umiejętności muzyków). Zespół tworzy od 30 lat i dzięki niemu nieustannie poszerza się grupa ludzi, którzy chcą zagłębiać się w świat dźwięków wymagający od odbiorcy wrażliwości i skupienia. Koncerty i płyty legendarnej grupy cieszą się niezmiennym powodzeniem. Wszędzie sale przepełnione są zarówno młodzieżą, jak i ludźmi starszymi. Jak przed laty ludzie poszukują muzyki spontanicznej i znajdują ją w niezwykłej muzyce zespołu Osjan. Muzyce określanej przez wtajemniczonych mianem "Muzyki Fruwającej Ryby".



www.osjan.art.pl / www.myspace.com/poprostuosjan

_____________________________________________

.. poniżej linki dla tych którzy audycji będą słuchać za pośrednictwem netu

http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r3

Adres URL

http://www.polskieradio.pl/st/program3M.asx
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: RockOnCellBlock » grudnia 20, 2008, 10:09 pm

No i ja też oczywiście pobrałam :)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Iskra » grudnia 21, 2008, 4:37 pm

Zbyszek świetnie to przygotowałeś.Koncert zaliczam do jak najbardziej udanych,nie mogłam spodziewać się niczego innego zresztą - bo chociaż przyszło mi taplać się na codzień w innych dzwiękach,Osjan faktycznie działa na mnie jak magnes...widocznie trafiają prosto do najczulszych moich odbiorników muzycznych idealnie,do pierwotnych stron każdego człowieka....Cudo! Ale czego można innego się spodziewać po TAKIM składzie :D Gratulacje dla zespołu - już teraz oficjalne chociaż tyle razy składane w duchu.

Pozdrawiam! No i co tutaj ukrywać - może jeszcze uda nam się wskrzesić tą zakładkę :wink:
Iskra
bluesman
bluesman
 
Posty: 318
Rejestracja: grudnia 3, 2007, 2:38 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: Zbyszek Stępski » grudnia 31, 2008, 1:08 am

Ostatnio zmieniony stycznia 11, 2009, 12:44 am przez Zbyszek Stępski, łącznie zmieniany 1 raz
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » grudnia 31, 2008, 7:02 pm

Obrazek

Szczęśliwego nowego Roku 2009,
Wszystkim fanom TRÓJKOWEGO grania
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Iskra » stycznia 2, 2009, 7:51 pm

Dołączam się do proTRÓJKOWYCH życzeń :!:
Iskra
bluesman
bluesman
 
Posty: 318
Rejestracja: grudnia 3, 2007, 2:38 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: Zbyszek Stępski » stycznia 2, 2009, 9:03 pm

Ostatnio zmieniony stycznia 11, 2009, 12:43 am przez Zbyszek Stępski, łącznie zmieniany 1 raz
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » stycznia 3, 2009, 10:12 pm

Obrazek

GUITAR CITY 2008
http://guitarcity.net/index.html

Niedziela, 4 stycznia 2009

godz.20.05

Obrazek

Obrazek

Retransmisja Koncertu Galowego Miedzynarodowego Festiwalu Gitarzystów Jazzowych 2008. Koncert odbył się 24.11.2008 w Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Wśród wykonawców: Julio Ascano & Gunter Wehinger Quartet (A, ARG) oraz Benny Finnerty & Mitch Forman Quintet (USA, PL)


JULIO AZCANO - argentyński gitarzysta, absolwent konserwatorium w Mar del Plata na gitarze klasycznej. Po ukończeniu studiów jego pasją stał się jazz i improwizacja. Jego artystyczny rozwój w tym kierunku zaowocował licznymi koncertami i nagraniami w USA i Europie, gdzie ostatecznie zamieszkał. Na Guitar City 2008 wystąpi z grupą austriackiego flecisty Guntera Wehingera mającego na swoim koncie współpracę z czołówką europejskich instrumentalistów jazzowych. Muzyka Azcano wywodzi się z tradycji argentyńskiej gitary akustycznej i muzyki południowo-amerykańskiej, przepełniona jest jednak melodyjnym „europejskim” brzmieniem i amerykańskim „swingowaniem”. Będzie to pierwsza wizyta gitarzyśty w Polsce . Na „Guitar City” Azcano zagra z trio wybitnego austriackiego flecisty Guntera Wehingera.

www.julioazcano.com.ar

Barry Finnerty - urodził się w San Francisco w 1951r Od 5 roku życia grał na fortepianie, a mając 13 lat dostał pierwszą gitarę. Początkowo jak każdy nastolatek był zafascynowany wybitnymi gitarzystami bluesowymi i rockowymi jak Jimi Hendrix czy Eric Clapton. Dość szybko jednak zainteresował się jazzem, a jego idolami stali się John Coltrane, Kenny Burrell, George Benson, Dave Brubeck i Miles Davis. Po studiach filozoficznych, a potem astronomicznych, rozpoczął naukę w najsłynniejszej uczelni jazzowej Berklee School of Music w Bostonie. Po roku jednak zrezygnował z nauki, uznając że nie jest jeszcze gotowy do grania „wielkiego” jazzu. Kiedy po kilku latach spędzonych na szlifowaniu swoich umiejętności wrócił z San Francisko do Nowego Yorku, został natychmiast zauważony i zaangażowany jako znakomity gitarzysta, przez wybitnego saksofonistę Alex Fostera, potem Chico Hamiltona. wreszcie Mikea i Randy Breckerów, oraz zespoły których liderami byli Joe Farrell, Dave Liebman, Steve Grossman, Tom Harrell, Woody Shaw – śmiało można powiedzieć że jako muzyk znalazł się w samym sercu jazzowego świata. W 1974 roku , z rekomendacji Billy Cobhama, podjął współpracę z Airto i Flora Purim. Rok później grał w zespole m.in z Joe Farrellem, Victor Lewisem i Jeffem Berlinem. W 1976 r współuczestniczył w nagraniu legendarnej płyty Braci Breckerów – „Heavy Metal Bebop”. W 1979r rozpoczął swoją przygodę z grupą „The Crusaders”. Kilka lat później dzięki Julie żonie - Larry Coryella (gwiazda GUITAR CITY 2007) - Barry poznał samego Milesa Davisa. Znajomość zaowocowała uczestnictwem Barry Finnertego w nagraniu płyty Milesa „ Man with the Horn” i tak to Barry znalazł się w panteonie gwiazd jazzu, do którego przepustką, wg wielu muzyków, jest współpraca z Davisem. W latach 90tych i później, Finnerty uczestniczył czynnie występując i nagrywając m.in. z Teruo Nakamura, Darryl Jonesem (aktualnie basista The Rolling Stones) Hubertem Lawsem, Dave Kikoskim (jego ulubiony pianista), Victor Lewisem, Mike Richmondem, Billy Cobhamem, Jon Hammondem i wieloma innymi. Z dużym zainteresowanie spotkały się też jego autorskie płyty m.in. „Trazz” (2002). Występ na „Guitar City 2008” to będzie pierwsza wizyta Barry Finnerty’ego w Polsce.

www.barryfinnerty.com

Mitchel Forman - urodził się w Brooklynie rozpoczął studia klasycznego fortepianu w wieku 7 lat. Mając 17 lat wstąpił do Manhattan School of Music. Po skończeniu studiów zaczął pracę jako zawodowy muzyk w klubach nowojorskich.Wtedy też Mitchel rozpoczął tournee i nagrania z Gerry Mulliganem, a potem Stanem Getzem, grając w różnych zespołach i konfiguracjach. W 1980 roku po wspaniałym sukcesie na Newport Jazz Festival, rozpoczął solową karierę. Potem Mitchel wydał pierwszy autorski album, "Live at Newport". Kolejne lata to kolejne wyzwania – do współpracujących z Formanem dołączyli Phil Woods, Carla Bley, Mel Tormé i Astrud Gilberto. Forman spędził wczesne lata 80-te jako jeden z najbardziej cenionych muzyków studyjnych w Nowym Jorku, pracując z wieloma wybitnymi artystami (patrz dyskografia) m.in. Johnem McLaughlinem. Mitchel dołączył do MacLaughlin's Mahavishnu i spędził z zespołem półtora roku w trasach, nagrywanie nagrywając znakomite albumy "Mahavishnu" i "Adventures in Radioland". Mitchel Forman następnie dołączył do legendarnego saksofonista Wayne Shorter, (wspólny album"Phantom Navigator"). Równoolegle do współpracy z gwiazdami, Forman prowadzi swój własny zespół, m.in nagrywając album "Train of Thought". Jednocześnie pracuje z kolejnymi luminarzami jazzu jak gitarzysta John Scofield ( "Blue Matter"), Mike Stern ( "Upside, Downside") Janis Siegal, Dave Samuels, Diane Schuur, Gary Burton (Reunion GRP), Pat Metheny, Wayne Shorter, Simon Phillips, Freddie Hubbard, Bill Evans i Ricki Lee Jones. Mitchel Forman często również występuje firmując kolejne zespoły własnym nazwiskiem. Zakłada też własną wytwórnię - "Marsis Jazz".

www.mitchelforman.com

_____________________________________________

Obrazek

RAMÓWKA TRÓJKI <-- kliknij

.. poniżej linki dla tych którzy audycji będą słuchać za pośrednictwem netu

http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r3

Adres URL

http://www.polskieradio.pl/st/program3M.asx
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » stycznia 4, 2009, 2:14 pm

Polskie Radio - Trójka ... w zasobach chomika <-- kliknij



Polecam dzisiejszy koncert

GUITAR CITY 2008
http://guitarcity.net/index.html

Niedziela, 4 stycznia 2009

godz.20.05
Ostatnio zmieniony stycznia 12, 2009, 12:22 pm przez Zbyszek Stępski, łącznie zmieniany 1 raz
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: maRysia » stycznia 5, 2009, 10:04 am

Zbyszek Stępski pisze: Polskie Radio - Trójka ... w zasobach chomika <-- kliknij

Chomik zabezpieczony jest hasłem, to ze względu na osoby którym przeszkadza taki sposób udostępniania plików.

Proszę pisać do mnie na pw ...

Pozdrawiam


Ja z góry dziękuje za taką uprzejmość :D
Maria Mirowska-Jon
POZDRAWIAMy
maRysia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1473
Rejestracja: listopada 1, 2006, 2:12 pm
Lokalizacja: RAJCZA/śląskie

Postautor: Zbyszek Stępski » stycznia 5, 2009, 6:50 pm

Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » stycznia 16, 2009, 7:52 pm

Obrazek
www.osjan.pl
www.osjan.art.pl/
www.myspace.com/poprostuosjan

.... niech przemówi muzyka ... OSJAN - Koncert w Studio im. A. Osieckiej - 20-12-2008r <-- kliknij

20 grudnia 2008 za pośrednictwem PR3, mieliśmy okazję posłuchać niezwykłych dźwięków ... na moment powrócę do trójkowego koncertu zespołu OSJAN , poprzez wspaniałe fotografie z galerii TRÓJKI http://www.polskieradio.pl/trojka/
, a tych wszystkich którzy zechcą zespół zobaczyć na żywo ZAPRASZAM 25 stycznia do BLUE NOTE jazz club w Poznań ul. Kościuszki 76/78
http://www.bluenote.poznan.pl/

PROGRAM KONCERTÓW ... BLUE NOTE jazz club - Poznań

foto: Antek Opolski/Trójka
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: WojtekU » maja 20, 2012, 5:35 pm

Dzisiaj 20 maja 2012 w Studio im. Agnieszki Osieckiej o 20.05 wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem "Żona Lota"
http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/603207,Martyna-Jakubowicz
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: rocken » grudnia 8, 2012, 8:48 pm

Sebastian Riedel & CREE
Obrazek
Koncert odbędzie się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 9 grudnia (niedziela) o godz. 20.05 i będzie transmitowany na antenie i stronie internetowej Trójki.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » grudnia 9, 2012, 8:15 pm

grają ;)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » stycznia 20, 2013, 2:04 pm

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas koncertu zespołowi towarzyszyć będzie John Lee Hooker Jr., z którym muzycy Daddy’s Cash nagrali swój pierwszy album - "That's What The Blues Is All About".

Transmisja koncertu Daddy’s Cash - 20 stycznia 2013, niedziela, godz. 20.05


Obrazek
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » stycznia 20, 2013, 9:58 pm

Nikt nie słuchał ? bo mi się podobało :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: karambol » stycznia 21, 2013, 8:18 am

rocken pisze:Nikt nie słuchał ? bo mi się podobało :)

Słuchał, słuchał. Mi się też podobało. I to bardzo.
Obok tej "polskiej" płyty John Lee Hooker Jr. w roku 2012 wydał również album "All Hooked Up". Podobna stylistyka muzyczna ale podkłady jakie zagrał Daddy's Cash wypadają po prostu świetnie. Troszkę takie jakby "przyjazzowane". W każdym bądź razie trochę jak dla mnie znienacka pojawił się na naszym bluesowej scenie całkiem silny "zawodnik".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » stycznia 21, 2013, 9:38 am

A mi się średnio podobało... zbyt wymuskane to, okrągłe. JLH przyczepiony sztucznie do polskiego składu, a i jego wokal mnie nie zachwyca. Owszem, grają i aranżują zawodowo, ale to dla mnie tylko jazzmani co się za bluesa wzięli i nie widzę szans na jakiś rozwój... taki "event" 8)
Uszami strzygłem jedynie, gdy damski wokal (Beata Bednarz?) pojawiał się w chórkach i raz chyba nawet bardziej solo :)
Mocna 4, ale bez ekscytacji.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: rocken » stycznia 21, 2013, 9:38 am

Świetnie brzmieli, szczególnie sekcja i dęciaki. Trochę jak na mój gust gitara odstawała, jakaś taka mało stylowa, takie pospolite "białe" rockowe granie.
Ogólnie to "swingująco-jazzująco" nieźle "żarło".

A może przepadkiem StS nagrał ? :?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » stycznia 21, 2013, 9:40 am

rocken pisze:A może przepadkiem StS nagrał ? :?

Albo nagrał albo za 2-3 dni będzie na pr3podcast... A może na stronie PR3 wystawią nagranie wideo?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: rocken » stycznia 21, 2013, 9:45 am

B&B pisze:A mi się średnio podobało... zbyt wymuskane to, okrągłe. JLH przyczepiony sztucznie do polskiego składu, a i jego wokal mnie nie zachwyca. Owszem, grają i aranżują zawodowo, ale to dla mnie tylko jazzmani co się za bluesa wzięli i nie widzę szans na jakiś rozwój...

A mi się wydaje, że to takie polskie słuchanie i pojmowanie bluesa i muzyki około bluesowej 8) jak ktoś nie włóczył się po tych wszystkich przeglądach tzw. festiwali "bluesowych" to w Polsce nie może już zagrać bluesa i bluesem jego graniem nigdy nie będzie. Oczywiście głosowanie w ankietach na takich wykonawców to wielkie "fo pa" 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » stycznia 21, 2013, 9:57 am

Ależ ja nie przeczę, że oni bluesa grali i śpiewali. Tylko to JAK to robili nie wywarło na mnie specjalnie jakiegoś wrażenia. I jak chcesz to głosuj na nich w ankiecie - przynajmniej będzie jakiś głos na bluesa a nie na VooVoo 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: rocken » stycznia 21, 2013, 10:13 am

W tej drugiej ankiecie zagłosowałem właśnie na tych jazzmanów 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: StS » stycznia 21, 2013, 4:48 pm

Nie nagrałem koncertu Johna Lee Hookera Juniora. Trochę słuchałem, ale mnie to nie porwało - tak samo jak jego koncert w Chorzowie w 2005 r. Może raczej był to występ zespołu Daddy's Cash, któremu towarzyszył John Lee Hooker Jr. Wczorajszy koncert chyba jest do obejrzenia: tutaj.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Trójka Polskie Radio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości