Co sie dzieje z czlonkami grupy SEVEN B ?

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Postautor: Arczi » września 29, 2007, 11:54 am

Slavkomierz pisze:Jeśli ktoś nie miał do czynienia z Seven B to polecam szczególnie płytkę ,,Rocktales".
Czy ktoś mógłby coś polecić jeszcze z naszego polskiego podwórka southern-rock?Z góry dziękuję.Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze nic poza Seven-ami...


Ostatnie egemplarze plyty Rocktales sa jeszcze dostepne u red. Andrzeja Matysika (Twoj Blues)

Podobnego rocka gra jeszcze u nas kapela Highway.
Pieknie Allmanow graja np. Bracia i Siostry :wink:

bluesman1 pisze:a w ogole to sie tak zastanawiam co sie cholera mac dzieje u nas ze takie kapele przestaja wczesniej czy pozniej istniec. przeciez rynek nie jest az tak zamkniety a na dodatek to trzeba stwierdzic ze jesli chodzi o publicznosc (przynajmniej w niektorych regionach kraju) to jest z tym nawet lepiej niz w wielu innych krajach. wiec co jest grane?


W rzeczy samej Seven B w kazdym miescie gromadzilo spora publicznosc

vaciak pisze:
Z moich informacji od muzyków, grupa rozpadła się ze względu na odległosci zamieszkania, jakie się wytworzyły, a przy tym problemy ze zgraniem czasu prób i dojazdów na koncerty, oczywiscie jak zawsze towarzyszyły wszytkiemu drobne nieporozumienia.


:lol: Jest to informacja nieprawdziwa. Widze, :D ze cieakwe legendy chodza o zespole

bluesman1 pisze:no i jak zwykle wszystko sie r********o bo nie ma odpowiednich warunkow ani sponsorow dla takich kapel...


W tym przypadku tez nie chodzilo o pieniadze. Jak pisalem powyzej na koncerty zespolu chodzilo mnostwo fanow rock'n'rolla, a jak wiadomo zespol koncertowal rowniez po calej Europie.

Bardzo szkoda tej kapeli :(
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: WojtekU » września 29, 2007, 12:50 pm

wilkas pisze:na studiach chadzałem na rynek krakowski pod szarą kamienice posłuchać jak grają, tak po prostu dla paru złotych do kapelusza.
[/url]

...a latem zjezdzali do Sopotu: w dzien grali na Monciaku, wieczory spedzali w Daily Blues...
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: bluesman1 » października 11, 2007, 5:43 pm

a ja bede uparty i prosze kogokolwiek kto ma jakies nagrania audio lub video tezje grupy o kontakt na provate

dzieki
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: vaciak » października 15, 2007, 8:15 am

Arczi pisze:
vaciak pisze:
Z moich informacji od muzyków, grupa rozpadła się ze względu na odległosci zamieszkania, jakie się wytworzyły, a przy tym problemy ze zgraniem czasu prób i dojazdów na koncerty, oczywiscie jak zawsze towarzyszyły wszytkiemu drobne nieporozumienia.


:lol: Jest to informacja nieprawdziwa. Widze, :D ze cieakwe legendy chodza o zespole


Napewno jest to informacja od Gienka, delikatnie wyjaœniajšca konflikt z Makarem. To jego oficjalna wersja, może ma ich kilka, nie wiem nie dociekałem. Grali kawał dobrego rocka i razem mogli podbić œwiat. Osobno siła rażenia się rozproszyła i mimo, że w duszy majš tę samš muzę, to już dla odbiorców nie jest to samo.
11.05.2012 21:00 Kraków, Awaria (ul. Mikołajska)
26.05.2012 20:00 AKUSTYCZNIE Solec-Zdrój, Malinowy Zdrój (ul. Leśna), wstęp 10 zł, wolny dla gości hotelu
http://www.facebook.com/nipuband
Awatar użytkownika
vaciak
blueslover
blueslover
 
Posty: 473
Rejestracja: października 18, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: vaciak » października 15, 2007, 8:25 am

bluesman1 pisze:a ja bede uparty i prosze kogokolwiek kto ma jakies nagrania audio lub video tezje grupy o kontakt na provate

dzieki


Video trzeba poszukać, ale nie wiem kto co ma, tutaj maż na You tube http://pl.youtube.com/watch?v=4cUF1bnZtxM fragment koncertu z Chojnic.

Co do muzyki na CD, to polecam również rocktales, sprzedaje jš Gerard prowadzšcy sklepik z gadżetami Dżemu i różnymi CD, zatem można zapytać podczas koncertu Dżemu, czy jeszcze ma te płytki.

Rocktales, to pierwsza płyta grupy z prawdziwego zdarzenia. Wczeœniej nagrali własnym sumptem Akustycznš płytę i z coverami. Też kawałek dobrej muzy.

Można poszykać we Wrocławiu Gienka i zapytać, on chyba miał jeszcze parę egzemplarzy.
11.05.2012 21:00 Kraków, Awaria (ul. Mikołajska)
26.05.2012 20:00 AKUSTYCZNIE Solec-Zdrój, Malinowy Zdrój (ul. Leśna), wstęp 10 zł, wolny dla gości hotelu
http://www.facebook.com/nipuband
Awatar użytkownika
vaciak
blueslover
blueslover
 
Posty: 473
Rejestracja: października 18, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: wilkas » marca 29, 2008, 10:48 am

Gienek Loska Band... wczoraj zagrali w Nowym Targu, przejechali całą Polskę, około 22.00 weszli na scenę i czas cofnął sie o 30 lat, to fenomen, przecież tak jak Gienek śpiewa, interpretuje to nikt w Polsce nie potrafi... a widziałem wielu.
wilkas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: września 7, 2004, 3:13 pm
Lokalizacja: Rabka

Postautor: karambol » marca 29, 2008, 4:40 pm

27 marca na koncercie zespołu "Mr. Pollack" w białostockiej "Zappie" pojawił się Gienek Loska i Tomek Dzień (akurat byli w okolicy). Gienek zaśpiewał "Smoke on the water". To był CZAD no i przy okazji najjaśniejszy punkt tego wieczora.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Matragon » kwietnia 7, 2008, 6:52 pm

Kilka dni temu byłem na koncercie Broken Bones z Tomkiem Setlakiem na basie i Gienkiem w roli wokalisty ...

a już za tydzień (w poniedziałek, 14 kwietnia) Tomek Setlak wystąpi w klubie Gwarek w Krakowie w formacji "matragon --><-- special band" na koncercie charytatywnym dla Zygmunta ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Tasurinczi » kwietnia 7, 2008, 9:36 pm

matragon pisze:Kilka dni temu byłem na koncercie Broken Bones z Tomkiem Setlakiem na basie i Gienkiem w roli wokalisty ...

A Gienek wziął się może też za gitarę?? Jak w ogóle wrażenia po ich koncercie? Ja po ich koncercie jeszcze 2 dni miałem szczękę na poziomie gleby ;)
Rock n' roll, babe :)
Awatar użytkownika
Tasurinczi
blueslover
blueslover
 
Posty: 718
Rejestracja: stycznia 16, 2006, 12:25 am
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2008, 7:04 am

Tasurinczi pisze:A Gienek wziął się może też za gitarę?? Jak w ogóle wrażenia po ich koncercie? Ja po ich koncercie jeszcze 2 dni miałem szczękę na poziomie gleby ;)


Tak Gienek śpiewał i grał na gitarze ... pod koniec koncertu zerwał strunę i ostatnie dwa numery zaśpiewał sam a capella - i chcąc być absolutnie obiektywnym - to były najlepiej zaśpiewane utwory tego wieczoru :)

Nie wiem czemu - ale zdecydowanie granie przeszkadza Gienkowi w śpiewaniu ... no chyba że miał akurat gorszy dzień - po koncercie rozmawiałem z Tomkiem i mówił że Gienek jest chory i zażywa końskie dawki lekarstw ... to by wiele tłumaczyło.

Generalnie nie potrafię ocenić tego koncertu ... na pewno Broken Bones to nie Seven B - co do tego nie ma złudzeń - ale ocenę czy to DOBRZE czy to ŹLE - należy pozostawić każdemu słuchaczowi ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Michał » kwietnia 8, 2008, 7:52 pm

Michał, a powiedz mi, może się orientujesz czy Broken Bones mają materiał demo ?
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2008, 8:59 pm

Michał pisze:Michał, a powiedz mi, może się orientujesz czy Broken Bones mają materiał demo ?



Tego nie wiem ...
zapytam Tomka w poniedziałek
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Re: Co sie dzieje z czlonkami grupy SEVEN B ?

Postautor: SPablo » maja 4, 2008, 11:13 pm

bluesman1 pisze:witam wszystkich,

chcialem uprzejmie dowiedziec sie co sie dzieje z czlonkami zespolu Seven B i jesli jeszcze graja, gdzie mozna ich polsuchac na zywo?

pzdr


Witam na forum!
Przedwczoraj słuchałem w Krynicy (po raz pierwszy w życiu) Gienka Loski z jego zespołem "Gienek Loska Band". Byłem ogromnie zaskoczony, bo na tarasie jakiejś knajpki usłyszałem rasowego wokalistę i całkiem sprawny band bluesowy. Nawet z gitarą radzi sobie pan Gienek całkiem przyzwoicie, choć przydałby się im nieco lepszy solówkarz. Tak czy inaczej byłem pod wielkim wrażeniem!
ulubieńcy: Jimi Hendrix, SRV, Black Crowes i mnóstwo innych
SPablo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: maja 4, 2008, 10:15 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 5, 2008, 7:40 am

Mam trzy numery premierowe tegoż Bandu i są znakomite!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: bluesman1 » maja 14, 2008, 11:02 am

A moze bedziesz je mogl zaprezentowac na zywo w swojej audycji. Chetnie poslucham, tym bardziej, ze Seven B znam dosc dobrze.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 14, 2008, 5:21 pm

bluesman1 pisze:A moze bedziesz je mogl zaprezentowac na zywo w swojej audycji. Chetnie poslucham, tym bardziej, ze Seven B znam dosc dobrze.


Czekam tylko za zezwoleniem od Zespołu!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dmin » maja 14, 2008, 5:54 pm

....na pewno Broken to nie Seveni z tego powodu że wokal Giena to był jeden zajebisty element tego zespołu.Oprócz tego był spokój i klarowność Mańka energia Makara,puls Muzzyka i smaczne pierdolnięcie Grześka.Wydaje mi się że oni osobno to tak jak zajebista kreacja bez pięknej białogłowej. Ale chyba pozostanie nam żyć wspomnieniami bo wschód robi rzeczy na maksa-jak się kocha to na maksa jak bije po pyskach to do ostatniego zasinienia.Zresztą rozjechali się jak świat długi szeroki.Poza tym nie wiem jak teraz ale pamiętam że po rozpadzie bandu mówiąc oględnie Gienek długo nie mógł sobie znaleźć miejsca i darł się jak turecki sweter w plenerach tu i tam a to nie służy niczemu
pozdr
Wracam do pracy bo bez pracy nie ma kołaczy.Z racji zmiany profilu tego forum postuluje o zmianie nazwy na Okolice I muzy:0
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)

Postautor: bluesman1 » maja 15, 2008, 10:24 am

A Bum Bum Bros zescie slyszeli moze?
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: B&B » maja 15, 2008, 11:04 am

Pewnie że słyszeli :)
Ale to też już chyba "dawno i nieprawda"?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: bluesman1 » maja 15, 2008, 1:50 pm

Niestety...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: katika » marca 16, 2009, 10:00 am

Gienka, rzadko bo rzadko, ale czasmi mozna usłyszeć solo w okolicach Szarej Kamienicy na Rynku w Krakowie, ostatnio jakiś miesiąc temu może...
katika
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: marca 12, 2009, 9:00 am

Postautor: wilkas » marca 16, 2009, 7:02 pm

wilkas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: września 7, 2004, 3:13 pm
Lokalizacja: Rabka

Postautor: Rob_n_Roll » marca 17, 2009, 4:01 pm

Makar ma swój profil na youtube i czasem wrzuca tam kawałki w swoim wykonaniu:
http://www.youtube.com/user/jeronimomakar

Można tam przeczytać że obecnie przebywa w Szkocji.
Niech rock'n'roll będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Rob_n_Roll
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: października 27, 2004, 9:37 am
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości