Witam interesuja mnie pocz?tki bluesa

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Witam interesuja mnie pocz?tki bluesa

Postautor: czsebastian » marca 8, 2007, 6:48 pm

Uwielbiam gr? na gitarach Dobro technikom slide. Niestety bardzo ma?o mam p?yt z tak? muzyk?. Je?eli kto?by mia? na sprzeda? jakie? stare fajne kawa?ki to niech mi da zna? albo jak kto? zna miejsce gdzie mo?na takie co? dosta?.
Aha ale p?yty CD bo winyli nie mam gdzie odtwarza?.

Ju? za wszystko bardzo dzi?kuj
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 8, 2007, 7:27 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 6:09 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: czsebastian » marca 8, 2007, 7:36 pm

dzi?ki Rafa? Nitka Bia?ek
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 8, 2007, 7:36 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 6:10 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 8, 2007, 7:39 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 6:10 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Guzik » kwietnia 12, 2007, 10:24 pm

o zajrzyj na forum Multimedia - pocz?tki bluesa !!

tam kolega Micha? da? kilka linkow do allegro, gdzie mozna kupic w?asnie takie p?yty jakie mog?yby Cie zainteresowa? :D ( bo to nie dokonca delta blues ) wogule dzi?ki radzie Michala odkry?em jeszcze wytw?rnie "Membran " oni wydaja taki boxy dost?pne na allegro :D tam napewno cos znajdziesz od nich wprost z po?udnia USA :)
Ostatnio zmieniony kwietnia 12, 2007, 10:31 pm przez Guzik, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Guzik » kwietnia 12, 2007, 10:28 pm

Rafa? Nitka Bia?ek pisze:Je?li chodzi o p?yty... My?l?, ?e ?w radio pomo?e Ci si? zorientowa? po p?yty jakich wykonawc?w si?gn??.
Warto zagl?da? od czasu do czasu na Allegro oraz przegl?da? oferty sklep?w internetwoych. Godnym polecenia jest 40 p?ytowy box: "Nothing But the Blues" - "u?ywany" widzia?em kiedy? za dwie?cie kilkadziesi?t z?otych, ale to wydatek niewsp??mierny do ilo?ci p?yt jak? nabywa si? za t? cen?.


jakbys gdzies w Polsce to znalaz? to daj prosze znac jakos nie moge znale? tego nigdzie :(

acha i masz jeszcze link ja nie znam sie na gitarach ale z tego co widze i wiem to Hound Dog Taylor smiga? w?asnie slide-em a na jakiej gitarze to Ci nie powiem :(

http://www.youtube.com/watch?v=0RA8NyvzIWk

swoj? drog? jest to kawalek pi?knej muzyki, widac ze panowie czerpia rado?c z gry
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Sław » kwietnia 13, 2007, 7:56 am

Cze??!
Je?li chodzi o p?yty i to dost?pne w Polsce polecam seri? When The Sun Goes Down. Czasem na Allegro pojawia si? za niedu?e pieni?dze.
Oczywi?cie obowi?zkowo Robert Johnson, Son House i Fred McDowell - akustyczny slide, cho? niekoniecznie na dobro.
Pozdrawiam S?awek
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: kanczenconga » kwietnia 13, 2007, 10:27 am

dorzuci?bym jeszcze Lemona Jeffersona, Blind Boy Fullera, Blind Blake'a.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: P.Szymański » kwietnia 13, 2007, 12:19 pm

A je?li chcesz gra? na gitarze, to tutaj s? fajne instrumenty
http://www.ranguitars.com/
Waters na takich gra. Nie Muddy, ino Jeff. Ale zawsze Waters.

Pozdrawiam
Pawe? "Annihilator" www.szymanski.blues.org.pl
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: czsebastian » kwietnia 13, 2007, 1:17 pm

dzi?ki wszystkim

jak mo?ecie to podajcie mi jeszcze nazwiska jaki? znanych starych bluesman?w
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: andrzej » kwietnia 13, 2007, 4:04 pm

polecam "the blues" martina scorsese.7 dvd box.chociaz bardzo nierowny.najlepszya czesc to "the soul of a man".uwaga:w dodatkach do tej czesci sa lou reed i chris thomas king w rewelacyjnych wersjach "see that my grave is kept clean" i "revelation".bardzo dobre sa dvd "deep blues" i "blues story".pierwszy to podroz roberta palmera do serca mississippi w poszukiwaniu ducha starej delty.drugi to historia bluesa od poczatku do dzisiaj.a nazwiska?jest ich wiele ale warto zaczac od:
son house
charley patton
robert johnson
skip james
tommy johnson
bukka white
muddy waters
mississippi fred mcdowell
sony boy williamson II
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: czsebastian » kwietnia 13, 2007, 6:56 pm

bukka white jeszcze nigdy nie s?ysza?em jak gra ale o nim du?o czyta?em ale nigdzie nie mog? jego p?yty znale??. Roberta Johnsona ju? du?o razy s?ysza?em - super go?? tak samo jak Sonny boy Williamsona II. Pozosta?a cz??? listy jest dla mnie do odkrycia :)
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Guzik » kwietnia 13, 2007, 7:43 pm

bukka white jeszcze nigdy nie s?ysza?em jak gra ale o nim du?o czyta?em ale nigdzie nie mog? jego p?yty znale??. Roberta Johnsona ju? du?o razy s?ysza?em - super go?? tak samo jak Sonny boy Williamsona II. Pozosta?a cz??? listy jest dla mnie do odkrycia


no to ciekawa przygoda przed Tob? = tyle do odkrycia

Bukka White - jest link do niego na forum tam gdzie Ciebie juz raz odsy?a?em wczesniej :D Multimedia - pocz?tki bluesa ( ale reklama 8) )

Muddy Waters - no to na pocz?tek to jedna p?yta wchodzi w gre " Muddy Waters at Newport " tam jest najlepszy sk?ad: Otis Spann, James Cotton i t? p?yte najbardziej polecam !! w zasadzie to nie ma mowy zebys jej nie mia? :D

masz linka to zobacz jak to wygl?da live :
1. http://www.youtube.com/watch?v=-Izn0s2yLtQ
2. http://www.youtube.com/watch?v=NMeGHFHjkcY

a po Bukke i Skip Jamesa zajrzyj na to forum co powiedzia?em :)
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: andrzej » kwietnia 13, 2007, 8:16 pm

bukka white:
"the complete" columbia/legacy:nagrania z lat 1937-1940
"sky songs" arhoolie:lata 60
"big daddy" biograph
z "the complete" koniecznie:"when i can change my clothes" i "fixin' to die blues".
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: Sław » kwietnia 13, 2007, 11:34 pm

czsebastian pisze:bukka white jeszcze nigdy nie s?ysza?em jak gra ale o nim du?o czyta?em ale nigdzie nie mog? jego p?yty znale??. Roberta Johnsona ju? du?o razy s?ysza?em - super go?? tak samo jak Sonny boy Williamsona II. Pozosta?a cz??? listy jest dla mnie do odkrycia :)


Hej, je?li si? uda to 23 kwietnia postaram si? znale?? czas w swojej audycji i zagram dla Ciebie Bukka White.
Je?li chodzi o starszych muzyk?w chyba jeszcze nie by? wspomniany Big Joe Williams i m?j cichy ulubieniec (ze wzgl?du na g?os) - Tommy McClennan.
No i koniecznie Blind Willie Johnson! :) (Trudno dost?pny, wi?c te? do zagrania w radiu)
Pozdrawiam S?awek
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: czsebastian » kwietnia 14, 2007, 9:05 pm

S?awku dzi?kuj? Ci bardzo. Ju? nie mog? si? doczeka?. Teraz aby czekam na 23 kwietnia i na Twoj? audycje :D
R?wnie? pozdrawiam !!!
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: andrzej » kwietnia 14, 2007, 9:54 pm

czsebastian pisze:S?awku dzi?kuj? Ci bardzo. Ju? nie mog? si? doczeka?. Teraz aby czekam na 23 kwietnia i na Twoj? audycje :D
R?wnie? pozdrawiam !!!
do 23 daleko.jak masz ochote na "apetajzer" to moge cos podeslac.daj "cynk" na priv.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: kora » kwietnia 17, 2007, 12:40 pm

Narodziny i rozw?j bluesa - wed?ug mnie ka?dy powinien to wiedzie? 8)

http://home.agh.edu.pl/~banaszki/bluesm ... man_01.php
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: czsebastian » kwietnia 17, 2007, 2:35 pm

dzi?ki ndrzej zapoznanie mnie z tw?rczo?ci? bukka white i dzieki kora_ za link bo jest super
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: kora » kwietnia 18, 2007, 8:16 am

czsebastian pisze:dzi?ki ndrzej zapoznanie mnie z tw?rczo?ci? bukka white


i jak przypad? Ci do gustu Bukka ?
dla mnie On jest poprostu niepowtarzalny :wink:
Pr?bowa? si? w boksie, w baseballu, muzyka jednak jako spadek dziedziczny by?a wszechobecna w jego ?yciu.Urodzi? si? w Missisipi, to jakby by? skazanym na bluesa :D
Gitara ,mandolinia, pianinio, perkusja i saksofon - poprostu multiinstrumentalista...
Bukka, nie by? jednak grzecznym ch?opcem. Spor? cz??? doros?ego ?ycia sp?dzi? w wi?zieniach ( napady,rozboje), tam te? dawa? wi?zienne koncerty. Zreszt? p??niej, kiedy by? na wolno?ci mia? obsesj? na punkcie wi?zienia, alkoholu , ?mierci i poci?g?w ( Bukka na ka?dym instrumencie potrafi? rewelacyjnie na?ladowa? odg?os p?dz?cego poci?gu). Oj mo?na by?oby o nim pisa? w niesko?czono??....

Aha , B.B. King, to jego kuzyn.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kanczenconga » kwietnia 18, 2007, 10:41 am

polecam stronk? www.bluesman.prv.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: kora » kwietnia 18, 2007, 11:46 am

S?awek Turkowski pisze:Oczywi?cie obowi?zkowo Robert Johnson, Son House i Fred McDowell -


OBOWI?ZKOWO

Ja dorzuci?abym jeszcze

T-Bone Walkera, Tampa Reda, Big Billa Broonzy'ego, Leadbelly'ego, Sony Terry'ego

Dla mnie i tak naj , naj jest Fred McDowell - mog? go s?ucha? naokr?g?o..........

PS. Czsebastian gratuluj? Ci dobrego smaku i tego,ze zaczynasz s?ucha? bluesa od odpowiedniej jego strony, czyli od pocz?tku. Ja kilka lat b??dzi?am nim trafi?am do ?r?de?............
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: czsebastian » kwietnia 18, 2007, 1:25 pm

Mnie, od pocz?tk?w styczno?ci z bluesem, poci?ga?y tylko stare utworki :) Bukka white zudci? mi si? w oczy gdy zobaczy?em go na zdj?ciu w ksi??ce Blues (encyklopedia muzyki popularnej). By? on na zdj?ciu jak gra na rezofoniku.

Aha czyta?em tez ?e gra? we filmie "Blues Under Skin". Czy kto? wie gdzie mo?na zdobyc ten film?? albo czy mo?e kto? z was ma ten film??
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: andrzej » kwietnia 18, 2007, 2:06 pm

bukka white na dvd:
-"legend of country blues guitar" vol 2
-"legend of the delta blues"
-"devil got my woman"

do starych legend dodaj -i posluchaj-robert pete williams.polecam jego utwor "prisoner talking blues" z plyty "angola prisoners' blues".nagral go w slynnym wiezieniu-farmie "angola" gdzie odsiadywal wyrok za zabojstwo.chyba najbardziej przejmujacy blues jaki kiedykolwiek nagrano
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: czsebastian » kwietnia 23, 2007, 8:20 pm

Wielkie dzi?ki S?awku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bukka White jest ?wietny i wystarczy?o pare takt?w abym go polubi? :) :) :)
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości