Pomoc czy zna kto? ten utw?r?

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Pomoc czy zna kto? ten utw?r?

Postautor: A_C » marca 4, 2007, 10:55 pm

?wietne forum, natrafi?em na nie przypadkiem, szuka?em na necie czego? zupe?nie innego. Jednak blues’a lubi? s?ucha? w szczeg?lno?ci tego starego. Jednak mam taki ma?y problem i mam nadziej?, ?e kto? z tego forum mi pomo?e. Widz?, ?e jest tu bardzo du?o ludzi, kt?rzy znaj? si? na rzeczy. Problem jest taki; bardzo dawno temu, kilka na?cie, a mo?e ju? kilkadziesi?t lat temu. Kiedy by?em ma?ym smykiem us?ysza?em w radiu pewn? piosenk?. I bardzo mi utkwi?a w pami?ci. Zanuci? wam nie mog?. Mog? opisa? pewne odczucia jakie towarzyszy?y podczas s?uchania, to pami?tam chocia? min??o tak sporo czasu. Dobrej muzyki si? nie zapomina. By? tam sam ?piew, bez instrument?w. Jak by ch?r czarnosk?rych robotnik?w ?piewa? podczas pracy w kamienio?omach. W g?osie by?o s?ycha? zm?czenie, w powietrzu gor?c powietrza. Rytm piosenki wybija?y kilofy uderzane o ska??. Ca?a pie?? brzmia?a jak by by?a gdzie? z lat pi??dziesi?tych, lub nawet z czterdziestych. Jak by kto? kojarzy ten utw?r i zna tytu? niech napisze. Z g?ry dzi?kuj
A_C
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: marca 4, 2007, 6:57 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 5, 2007, 10:46 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 6:06 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Kuba Chmiel » marca 5, 2007, 10:52 pm

Rafale, je?li Ci si? uda ten zabieg, to prosz?, zamie?? ten utw?r np. na wirtualnym serwerze, tak by szersze grono s?uchaczy mog?o dozna? tych samych uczu?, kt?re towarzyszy?y A_C. Sam by?bym niezwykle zainteresowany mo?liwo?ci? przes?uchania takiej muzyki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 5, 2007, 10:58 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 6:07 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Slavkomierz » marca 7, 2007, 10:47 pm

Witam,pierwszy raz udzielam si? na forum,zaintrygowa?a mnie pro?ba o pomoc w ustaleniu pewnego songu.Jestem prawie pewien ?e chodzi o pie?? z archiwalnych nagra? kt?ra pojawi?a si? m. in. przy okazji historii bluesa opowiadanej kiedy? przez pana Wojtka Manna a kt?r? mam chyba gdzie? nagran? lecz niestety je?li wog?le to na kasecie magn.Tak na marginesie audycja ta jest bardzo fajnie opowiedziana a w tle cz?sto pojawiaj? si? tego typu nagrania.Utw?r jest r?wnie? bardzo podobny do jednego z nagra? Leadbellyego pt.,,Burquoies Blues"(mo?e by? b??d w pisowni), prawdopodobnie to jest wog?le ten sam utw?r ale w wersji oczywi?cie solowej , wokalowo-gitarowej-te? niesamowitej..Pozdrawiam i ?ycz? owocnych poszukiwa?.
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: A_C » marca 8, 2007, 1:21 am

Przes?ucha?em ten utw?r o kt?rym pisze przed m?wca. I to nie jest ten. Tam ten jak pami?tam by? bardziej twardszy, ?piewa? go ca?y ch?r ludzi, gdy s?ucha?e? to widzia?e? przed sob? te kamienio?omy, na sobie czu?e? pal?ce s?o?ce. Jednak?e dzi?kuj? za informacj?, widz?, i? ludzie na tym forum znaj? si? na muzyce.
A_C
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: marca 4, 2007, 6:57 pm

Postautor: Marciniasty » marca 14, 2007, 4:53 pm

Utw?r o kt?rym mowa, to "Po Lazarus" by James Carter & the Prisoners z filmu "Bracie, gdzie jeste??"
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Marciniasty » marca 14, 2007, 11:10 pm

errata: utw?r zosta? wykorzystany w filmie "Bracie...", a jest zapewne duzo od samego filmu starszy. Ale jeszcze jedno nazwisko wi??e si?z tym utworem - Alan Lomax. Aran?er i pierwszy znany wykonawca chyba, ale nie dam g?owy uci?? sobie.
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: lauderdale » marca 15, 2007, 8:41 pm

O Brother, Where Art Thou?
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Slavkomierz » kwietnia 28, 2007, 5:31 pm

Zgodnie z tematem chcia?bym prosi? o pomoc forumowicz?w.. jest taki jeden utw?r,kt?rego oryginalnej wersji poszukuj? od kilku lat.Korzystaj?c z dobrodziejstw i zasob?w w internecie(g??wnie you tube) znalaz?em inne wersje lecz dla mnie o niebo s?absze od orygina?u.Zamieszczam tutaj linka i bynajmniej nie jest to link dotycz?cy tego konkretnie numeru.Na samym pocz?tku przed piosneczk? zespo?u The Police jest fragment orygina?u poszukiwanej przeze mnie oryginalnej wersji kawa?ka gdzie g??wny temat stanowi ?wietnie zagrana harmonijka,a w tle s? r??ne instrumenty,przeszkadzajki,itd kt?re fajnie uzupe?niaj? g??wny motyw..:

http://www.youtube.com/watch?v=WEJH6clqfUI -o t? wersj? w?a?nie mi chodzi.
Znalaz?em jeszcze inn? wersj?,to jako u?atwienie w indentyfikacji:

http://www.youtube.com/watch?v=vyA4C6Di6Ac -ale to ju? du?o s?absze..
Natrafi?em jeszcze na ?wietn? wersj? koncertow? jeszcze innego nie znanego mi wcze?niej harmonijkarza..:

http://www.youtube.com/watch?v=NNYgJpqgYhs ....
..ale dalej szukam orygina?u,kt?rego wi?kszy fragment mam nagrany ale na kasecie magn. i to jeszcze w op?akanej jako?ci... Je?li ma kto? jakiego? linka albo wie chocia? jaki zesp?? to gra? i jaki jest tytu? tego orygina?u to prosi?bym o odzew,nie ukrywam ?e mi zale?y.... :?
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: lauderdale » kwietnia 29, 2007, 5:19 am

Chyba...
Area Code 615 "Stone Fox Chase"

Ale zerzneli to najprawdopodobniej od geniusza harmonijki o nazwisku Sonny Terry.
Najstarsze wersje tego utworu jakie znam sa na plycie
"Complete recordings 1938 -1945" tego artysty pod nieco krotszym tytulem: "Fox Chase" - dokladnie cztery wersje.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Slavkomierz » kwietnia 29, 2007, 9:37 am

Wielkie dzi?ki!!! A ,,fox chase" Sonny Terrego znam ale podobie?stwo wydaje mi si? dotyczy raczej tylko tytu?u.. Chodzi?o mi w ka?dym razie o t? wersj?..
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: andrzej » kwietnia 29, 2007, 10:32 am

A_C pisze:Przes?ucha?em ten utw?r o kt?rym pisze przed m?wca. I to nie jest ten. Tam ten jak pami?tam by? bardziej twardszy, ?piewa? go ca?y ch?r ludzi, gdy s?ucha?e? to widzia?e? przed sob? te kamienio?omy, na sobie czu?e? pal?ce s?o?ce. Jednak?e dzi?kuj? za informacj?, widz?, i? ludzie na tym forum znaj? si? na muzyce.


sprawdz cd:
"prison worksongs"
"angola prison spirituals"
"angola prisoners' blues"
wszystkie wydane przez arhoolie records-www.arhoolie.com
na stronach istnieje mozliwosc odsluchania utworow.powodzenia.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości