Blues - przygoda i praca, motywy,...

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Blues - przygoda i praca, motywy,...

Postautor: tupek-blues » stycznia 21, 2007, 4:43 pm

witam. jestem nowy na forum. blues'em interesuje si? od kilku miesi?cy. strasznie mnie inspiruje i motywuje, ale to nie to o co chce zapyta?. znam kilka motyw?w, zagrywek. widze, ?e niekt?rzy s? starymy wyjadaczami na forum i w dziedzinie blues'a. je?eli kto? ma tak? mo?liwo??, czy m?g?by zapoda? jakie? riffy i motywy (najlepiej taby), albo strony z kt?rych mo?na co? skorzysta?. z g?ry bardzo dzi?ki. m?j mail tupekgf@o2.p
Awatar użytkownika
tupek-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: stycznia 21, 2007, 4:33 pm
Lokalizacja: Nidzica-Olsztyn

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 21, 2007, 6:01 pm

Mysle ze najlepsza forma poznawcza jest sluchanie mistrzow gatunku... granie sobie z plytami. Ja nie mam przekonania do tabow.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Szymenio » stycznia 21, 2007, 6:09 pm

Ja tak samo radz?. Taby s? wygodne ale lepiej posiedziec przy g?o?niku i potem mie? satysfakcj?. Na pocz?tku to trudne ale pozniej bedzie wychodzi?o i bedzie git. pzdr
Szymenio
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: stycznia 6, 2007, 9:40 am

Postautor: WitekBielski » stycznia 21, 2007, 6:25 pm

Ja gra?em z tab?w jakie? p?? roku, a potem (w?asciwie to od kiedy zacz??em gra? Bluesa) gram ze s?uchu albo sam co? kombinuje :D
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: tupek-blues » stycznia 23, 2007, 5:51 pm

Czasem ludzie te? krzywo pisz? taby. Macie racje ale czasem niekt?rzy sami wymy?l? co? super. Te? staram si? gra? ze s?uchu, aczkolwiek czasem nie jest to mo?liwe tymbardziej, ?e gram stosunkowo od niedawna nieca?y rok. Tak?e nie m?wie o kawa?k?ch tylko jak kto? ma co? ciekawego. A tak wogule to ciekawe forum. Fajnie, ?e takie co? istnieje. Mam nadzieje, ?e b?de m?g? wnie?? co? od siebie i skorzysta?. :)
Awatar użytkownika
tupek-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: stycznia 21, 2007, 4:33 pm
Lokalizacja: Nidzica-Olsztyn

Postautor: J A R O M I » lutego 7, 2007, 7:07 am

Robert007Lenert pisze:Mysle ze najlepsza forma poznawcza jest sluchanie mistrzow gatunku... granie sobie z plytami. Ja nie mam przekonania do tabow.

Mam dok?adnie takie samo zdanie na ten temat!
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: czsebastian » marca 7, 2007, 12:05 pm

m?wie z tabulatury potrafi? uwi?zi? cz?owieka (z do?wiadczenia mojego najlepszego kumpla) tak samo jak szko?a muzyczna przywi?zuje do nut. Ch?opie chcesz na kogo? wyrosn?? daj sobie spok?j z tabami zacznij kasztauci? s?uch to o wiele lepsza przyjemno?? wyczai? co? za pomoc? s?uchu ni? wyczyta? z kartki. Dobrze ci radze. M?j kumpel tak si? zaanga?owa? w nuty i taby ?e jak mu raz zaproponowa?em zeby w klasie zrobi? jak?? improwizacje z prostym podk?adem bluesowym to on mi powiedzia? sory ale ja nie mam nut do tego.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: WitekBielski » marca 7, 2007, 12:14 pm

Ja te? jestem za graniem ze s?uchu ale nuty niekoniecznie musz? kogo? uwie?i?. Na przyk?ad Bartek Szopi?ski uczy? si? w szkole muzycznej, a patrz jak gra...
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: czsebastian » marca 7, 2007, 12:46 pm

no jasne. Mo?e ja mam tylko taki obraz szko?y muzycznej, bo w moim mie?cie niestety tak jest. Nikt ze szko?y muzycznej w mojej miejscowo?ci nie zagra ci bez nut. Ja mam niestety taki obraz. Bartka Szopi?skiego bardzo lubi? i jest bardzo dobrym gitarzyst?, dzi?ki Nick za t? ciekawostk? musz? sobie to zapami?ta? :)
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: J A R O M I » marca 7, 2007, 1:25 pm

Nick pisze:Ja te? jestem za graniem ze s?uchu ale nuty niekoniecznie musz? kogo? uwie?i?. Na przyk?ad Bartek Szopi?ski uczy? si? w szkole muzycznej, a patrz jak gra...


Bartek Szopi?ski najpierw nauczy? si? gra?, a potem poszed? do szko?y muzycznej.... 8)

czsebastian pisze:(...)Bartka Szopi?skiego bardzo lubi? i jest bardzo dobrym gitarzyst? (...)


Aoooo !!! O tym nie wiedzia?em :lol: Nie s?ysza?em Go jeszcze w tej roli ... :lol:
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: WitekBielski » marca 7, 2007, 2:52 pm

aha, no ale to nadal dow?d na to ?e szko?a muzyczna nie musi odrazu ludzi psu? :wink: a Bartek Szopi?ski to faktycznie kawa? gitarzysty :twisted:
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości

cron