POCZĄTKI EDUKACJI W WYKONAWSTWIE MUZYKI BLUESOWEJ.

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

POCZĄTKI EDUKACJI W WYKONAWSTWIE MUZYKI BLUESOWEJ.

Postautor: Królik Wojtkowski » września 17, 2015, 5:01 pm

Panowie, proszę o pomoc, muszę do jutra się dowiedzieć o początkach edukacji bluesa i na świecie i w Polsce. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Bardzo pilne, z góry dziekuję
Jest taki język, którym posługują się wszyscy. Jest nim muzyka !
Awatar użytkownika
Królik Wojtkowski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: sierpnia 27, 2015, 4:06 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: POCZĄTKI EDUKACJI W WYKONAWSTWIE MUZYKI BLUESOWEJ.

Postautor: Dziadek Władek » września 17, 2015, 5:12 pm

Królik, mam trochę archiwalnych numerów kwartalnika Twój Blues. Są tam artykuły, które może by się nadawały... Mogę Ci je wszystkie udostępnić :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: POCZĄTKI EDUKACJI W WYKONAWSTWIE MUZYKI BLUESOWEJ.

Postautor: Królik Wojtkowski » września 17, 2015, 5:26 pm

a będziesz dzisiaj na jam session w mecie?
Jest taki język, którym posługują się wszyscy. Jest nim muzyka !
Awatar użytkownika
Królik Wojtkowski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: sierpnia 27, 2015, 4:06 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: POCZĄTKI EDUKACJI W WYKONAWSTWIE MUZYKI BLUESOWEJ.

Postautor: Electric Muddy » września 18, 2015, 3:22 pm

Nie wiem czy o to chodzi, ale co do Polski, pierwsza prawdziwa styczność z bluesem, była w 1964. Kiedy to Howlin Wolf, Willie Dixon, Sunnyland Slim, Sunnyland Slim i Sunnyland Slim przybyli do Warszawy (chociaż zapewne dziennikarze jazzowi, mieli trochę większe pojęcie na temat bluesa, jeszcze przed tym wydarzeniem). Za pierwszy blues uznaje się "Przyszedł Do Mnie Blues", Niebiesko-Czarnych (zaśpiewany przez Wojciecha Kordę), ale generalnie w tamtych czasach chyba był trudny dostęp do korzennego bluesa. W Polsce muzycy, tworząc własne bluesy, czerpali inspiracje od Brytyjskich muzyków blues-rockowych, którzy w swoich repertuarach mieli również własne bluesy, a także grali standardy czarnoskórych bluesmanów.
Co do początków edukacji bluesa, na świecie to nie bardzo rozumiem, bo na samym początku blues powstał na tym świecie :wink: na samym początku (jeszcze w XIX wieku, a może i wcześniej), nie była najważniejsza muzyka tylko przekaz, jakaś prawda. Kiedy ukształtował się blues w takiej formie jaką dzisiaj znamy tego nie wiem.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: POCZĄTKI EDUKACJI W WYKONAWSTWIE MUZYKI BLUESOWEJ.

Postautor: Yaniu » września 26, 2015, 6:03 pm

I jak sprawdzian wiedzy w tej materii wypadł?
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron