A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: WUJEK » listopada 1, 2014, 4:34 pm

A TO POLSKA...WŁAŚNIE!



W ostatnich audycjach radiowych logowanych na forum ( w nie logowanych jest tak samo):
Radio Sar: Pink Floyd, Procol Harum, EL&P, itd....
Bilelszy O.B.: J.L.Lewis, Dr.John,Willie &The Bandits, itd....
Manniak W.P.:The Dirty Truth, Wes Jeans, Vargas Blues Band, itd....
Nocny Blues: magia Hoodoo: Hoochie Coochie Man, itd., Dr.John,
Blues Wiecz. Porą: Cream, Dixon, Galladher, itd....
Fiat Częstochowa: Lynyrd Skynyrd, Leslie West, Allman B.B., itd....
I tak co tydzień...
Jest dobrze. I oby tak dalej. Mam nadzieję, że ilość słuchaczy rośnie.
Naprawdę nie mam nic do tych artystów. Niektórych słucham, niektórych nawet szanuję. Ale...
Kilka lat temu w Polskim Radiu PIK była audycja Z. Pająka, a w niej większość informacji i
muzyki była z Polski. Zawodowo i interesująco podane. Nowości, festiwale, koncerty, wywiady. Czyli można.
Potem audycję przejął p.Draheim, i skończyło się.
Dzięki temu, można nam wcisnąć cokolwiek i powiedzieć, że XXX- to jeden z najlepszych zespołów brytyjskich.
Moje pytanie: kim my jesteśmy, gdzie my jesteśmy? Czy naprawdę kogoś interesuje Rare Bird?
Czy te ramoty skłonią kogoś do polubienia bluesa? I skąd mam czerpać informacje, co nowego
i ciekawego na naszym podwórku? A może jest w Polsce taka audycja radiowa, a ja o niej nie wiem?
Wujek
WUJEK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 2, 2012, 8:37 pm
Lokalizacja: Piła

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Idee Fixe » listopada 1, 2014, 6:37 pm

Np. mnie interesuje Rare Bird i uważam, że takiej muzyki trzeba puszczać jak najwięcej :), bo to są korzenie i świetna tradycja.
Owszem, brakuje u nas dobrego medium, które by prezentowało naszą krajową muzykę, której w porównaniu nie tylko do GB lub USA, ale nawet do Niemiec czy Francji jest jak na lekarstwo :(.
Myślę, że muzyków ci u nas dobrych nie brak i z umiejętnościami i z pomysłami, ale menadżerka, która jest podstawą promocji i wypłynięcia na szersze wody, u nas leży plackiem i odłogiem.
Niestety jest to mocno związane z całym naszym polskim syfem, który opanował nie tylko media i sztukę, ale cały nasz kraj... Nie chcę się wdawać w politykę, bo to czcza dyskusja (mam nadzieję tylko, że młodzi niedługo obalą ten zgniły i skorumpowany postsowiecki system).. ale jakby nie patrzył tu upatruję powodów tak mizernej sytuacji na rynku muzycznym (w tym też bluesowym).
Ale póki co można by przynajmniej sięgać do naszych rodzimy tradycji i wzorców, a mamy ich trochę:
Niebiesko-Czarni i Wojciech Korda, Wojciech Gąsowski, Wojciech Skowroński, ABC, Nurt, Stress, Jasiu Skrzek, oczywiście Ryszard Riedel, Niemen, Jorgos Skolias, Andrzej Zaucha, Elżbieta Mielczarek, Martyna Jakubowicz, Easy Rider i cały bluesowy "wysyp" lat 80-tych i szereg, szereg innych świetnych wykonawców, którzy nagrali świetne płyty.
Faktem jest, że co do jakości nagrań to zawsze byliśmy 100 lat za Murzynami i w ciemnej dupie, ale co z tego.. liczy się tradycja i wzorce.

A czy jest coś nowego i naprawdę ciekawego na naszym rynku teraz? hm.. niestety nie wiem... acz obawiam się że znów od Angoli i Amerykańców dzielą nas lata świetlne. Nie dlatego że jesteśmy gorsi, czy nie mamy talentów, tylko dlatego, że mafia opanowała media, które kształtują gusta :(.. i tego tak szybko się zmienić nie da... trzeba by rewolucji.. a wiadomo.. rewolucja nie niesie nic pozytywnego.. po prostu trzeba mądrości i wielkiej wytrwałości :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: karambol » listopada 1, 2014, 7:18 pm

Idee Fixe pisze:...
Niestety jest to mocno związane z całym naszym polskim syfem, który opanował nie tylko media i sztukę, ale cały nasz kraj... Nie chcę się wdawać w politykę, bo to czcza dyskusja (mam nadzieję tylko, że młodzi niedługo obalą ten zgniły i skorumpowany postsowiecki system).. ale jakby nie patrzył tu upatruję powodów tak mizernej sytuacji na rynku muzycznym (w tym też bluesowym)....

Strasznie mnie irytują takie brednie. Wyjaśnij mi proszę (może jutro jak ochłoniesz) co ze zgniłym i skorumpowanym postsowieckim systemem mają te wszystkie audycje a zwłaszcza ich autorzy wymienieni przez Wujka? Ich postsowietyzm nie pozwala prezentować polskiej muzyki? Czy jak? Bo nie kumam. Przy okazji zapytaj portal bluesonline.pl który na starcie miał motto "Tylko polski blues" dlaczego się tego pozbył?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 1, 2014, 7:29 pm

Drogi Wujku .
Po spacerach pocmentarnych zajrzałem tu z nudów i się zamartwiłem nieco .
Bardzo Cię lubię i cenię za wierność polskiemu bluesowi , za wiedzę i .. zadziorność urokliwą :)
Zaszczytem dla skromnej audycji mej Blues Wieczorową Porą z małego Ciechanowa jest , że słuchasz :D
Staram się traktować swą "misję" i Słuchaczy z czcią należną i ..w miarę uczciwie/ sprawiedliwie .
Procentowo licząc tzw. polski blues jest jakimś ułamkiem w skali świata , nie oszukujmy się.
Wysyłam do Was praktycznie wszystkie płyty , jakie otrzymuję od wykonawców mających ochotę .
Ostatnia audycja rzeczywiście została zbudowana pod wrażeniem śmierci Bruce'a , stąd Cream ..
Pozostali wymienieni przez Ciebie z wyrzutem również już nie grają , tak se wymyśliłem na okoliczność.
Jutro z kolei zapraszam Ciebie na wspominki po naszemu , po polskiemu :) Chyba uroczyściej ?
Dlaczego nie chcesz zauważać cyklicznych pojawiań się Polaków w BWP ?
18 października zagrali : Jaw Raw , Riffertone , Magda Rosła z przyjaciółmi ( 3/5 audycji) :wink:
Założyłem sobie nikogo nie gwałcić , zmuszać do występu w audycji malutkiej i prowincjonalnej.
Dopóki nie otrzymam sygnału dobrej woli o współdziałaniu, nie podkradam dźwięków na siłę.
Nazwiska i nazwy firm sugerowane prze Idee Fixe już dawno i po wielokroć były u nas goszczone godnie.
Wykonałem sporo powyżej 500 audycji i nie sposób było pominąć , to nie tak , to nietakt byłby .
Wujku Kochany , jesteś Fanem Szulerów i chwała Ci za to :)
Z powodów w/w nie wypuszczam Szulerów , bo nie zamierzam okradać kapeli z dźwięków .
Z czystego szacunku i zasad sobie nałożonych. Oni nie chcą , wybacz mi Przyjacielu Drogi ..
Z czystej nadgorliwości nieraz sobie narobiłem tylko kłopotów i .. nieprzyjaciół . Taaaaa ..
Jeszcze raz dziękuję za słuchanie (śledzenie losów ?) nas maluczkich :D :wink:
Zapraszam jak zwykle , to nie boli , zawsze można trzasnąć drzwiami i ..must be the music se zapodać :wink:
Z wyrazami szacunku , sa
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16466
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: karambol » listopada 1, 2014, 7:39 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:...
Procentowo licząc tzw. polski blues jest jakimś ułamkiem w skali świata , nie oszukujmy się.
Wysyłam do Was praktycznie wszystkie płyty , jakie otrzymuję od wykonawców mających ochotę .
...

Stan niepotrzebnie słowa Wujka bierzesz tak osobiście do siebie. Jak mniemam Wujek chciał zainicjować szerszą dyskusję o kondycji bluesa po polsku czy polskiego bluesa (niepotrzebne skreślić). Niejako na zajawkę rzucił program kilku audycji w tym i twoją wybrane przypadkowo czy też tendencyjnie.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: karambol » listopada 1, 2014, 7:59 pm

WUJEK pisze:...
I skąd mam czerpać informacje, co nowego
i ciekawego na naszym podwórku? A może jest w Polsce taka audycja radiowa, a ja o niej nie wiem?

Poruszasz jedną stronę medalu ale jest i ta druga. Marazm, lenistwo i wygodnictwo naszych z bluesowej sceny. Aby redaktorzy mięli co nadawać najpierw nasza scena bluesowa musi coś z siebie wydać a z tym jest różnie zwłaszcza kiedy audycje mają tygodniową powtarzalność.
Sorki ale pojadę po moich ulubieńcach. Dwie godziny temu za pośrednictwem pewnego serwisu aukcyjnego zakupiłem za 46zł "nową" płytę JJ Band. Taka nowa to ona znowu nie jest. Najlepszy polski zespół elektrycznego bluesa (moim zdaniem) nie może wydać płyty z premierowym materiałem od lat ... wielu. Wstyd. Z drugiego końca - debiutanci z Drunk Lamb, którzy wygrali konkurs w Suwałkach milczą zamiast kuć żelazo póki gorące. Jeszcze kilka miesięcy i ci których zauroczyli w Suwałkach zapomną o nich. Brakuje nam ludzi z inicjatywą i z jajami takich jak Łukasz Wiśniewski, Olek Blues czy Jaromi. Własnym sumptem, z pasją, czasem wciągając ewentualnych słuchaczy kombinują, tworzą, działają a nie czekają, że im ktoś coś da. Kraków Street Band jest dobrym przykładem aktywności, pomysłowości i kreatywności. Najpierw do kapelusza i tego realnego i tego wirtualnego zbierali pieniądze na wydanie płyty. Nazbierali i płyta jest. Teraz mówią "daliście nam kasę na płytę to ją bierzcie za free". A inni? Niech wujek Helmut przyjdzie i da kasę na płytę wtedy my ją nagramy i być może wyślemy tam i ówdzie aby redaktorzy mięli co wysyłać w eter.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: olekblues » listopada 2, 2014, 9:20 am

Dziękuję Karambol za tak pozytywną ocenę mojej osoby, dzięki temu mam siłę by to robić.
Z drugiej strony to dobry temat, od zawsze walcze o to by w naszych audycjach bardziej interesowano się sceną rodzimą. Zapewnia że mamy co puszczać. Zresztą te propozycje zagraniczne tez są poniekąd w większości podgrzewane. Tuzy bluesowej sceny są wszem i wobec dostępne, minęły czasy komunizmu, mamy sklepy, internet itd.
Nasz rodzin rynek jednak jest mało dostępny i odkrywamy. Sam nie rozumiem do tej pory jak można wziąć na siebie tak ważną rzecz jaką jest patronat medialny na płytę a potem wyemitować z niej dwa kawałki o 23.40 ...?
Zespół płytę sprzedaje około roku, czasami dwóch....
Są kapele które grają, nagrywają i w ogóle nie zaistniała!y w audycjach.
Te które są od kilku lat też nie są rozmieszczane, nie wspominając o tych które dały podwalinę dla teraźniejszych wykonawców.
Sama scena akustyczna wcale nie jest taka mała i nieaktywna i co?
Wytlumaczeniem tej sytuacji może być dla mnie jedynie fakt że są to audycje autorskie i gościu może sobie puszczać co chce kształtując tym samych gusta a pomijając scenę rodzimą jedynie podkreśla swoje zaangażowanie w jak to się mowi : "miłość do bluesa".
Ja uważam ze nie mamy się czego wstydzić a przy niewielkiej pomocy fanów i "mediów" możemy dostać tego pozytywnego kopa...!
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2014, 11:17 am

Myślę Wujku że nieco nie sprawiedliwie piszesz o kolegach którzy choćby tu na naszym forum prowadzą swoje programy. Przecież dość często (czytając zapowiedż audycji) pojawiają się nasi Artyści, za swoich nowych płyt jak i tych starszych. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi, zacząłem sprawdzać ile ja sam gram bluesa z naszego podwórka i z pietyzmem sprawdziłem cały 2013 rok. Choć zupełnie podobnie było w 2012. 2011, 2010, co możesz sprawdzić na mojej stronie. W tym roku także, choć jeszcze się nie skończył, było mnóstwo polskich dżwięków. Po prostu już nie mam czasu żeby tu przedstawić. Wujku! Tam gdzie opisałem: "audycja 100% live", to znaczy że Artysta czy Zespół byli na żywo całą godzinę w studiu i grali.

07.01. 13'
01.Arek Zawiliński - Na Drodze
02. G. Wolf/Wojtek Garwoliński
03. Antoś Krupa z Przyjaciółmi
04. Bartek Miarka

14.01. 13'
Arek Zawiliński, Roman Ziobro,
Maciej Kurowski. Audycja 100% live

28.01.13
Marcin Copik
02. Cheap Tobacco
03. Union Blues
04. The Moongang
05. Patchwork

11.02.13'
Adam Kulisz & Krzysztof Głuch
Audycja 100% live

18.02.13'
B.B. Blues
Gościem na żywo Leader Wojtek Feć

04.03.13'
Romek Puchowski
audycja 100% live

11.03.13'
Highway
audycja 100% live

18.03.13'
Michał Augustyniak „Limboski”
audycja 100% live

25.03. 13'
Wojtek Garwoliński
audycja 100% live

15.04.13'
Paweł Szymański
audycja 100% live

22.04.13'
Wielka Łódż
audycja 100% live

29.04.13'
audycja poświęcona w całości dla Festiwalu „Las, Woda, Blues”
Goście na żywo w studiu Jacek Łapiński, Leszek Markowski

06.05.13'
Przytuła i Kruk
audycja 100% live

13.05.13'
audycja poświęcona w całości festiwalowi „Bluesroads”
Gościem na żywo Bartek Stawiarz (dyr. festiwalu)

03.06.13'
Boby Mercy Oliver i Krzysztof Rybarczyk
audycja 100% live

10.06.13'
Big Fat Mama
premiera płyty

17.06.13'
audycja poświęcona festiwalowi „Ku Przestrodze”
Goście na żywo w studiu Adam Antosiewicz i Sebastian Riedel

Przerwa wakacyjna do 9-września.

09.09.13'
Big Fat Mama
audycja 100% live

16.09.13'
audycja poświęcona festiwalowi „Meskalina Blues Festiwal”
Gość na żywo w studiu Bartek Godziewski (dyr. festiwalu)

23.09.13'
Michał Augustyniak „Limboski”
audycja 100% live

30.09.13'
Jan Gałach Band (premiera płyty)
Gościem na żywo w studiu Jan Gałach

14.10.13'
Robert Kordylewski, Leszek Paech, Janusz Siemienias
audycja 100% live

21.10.13'
Slow Ride
audycja 100% live

04.11.13'
Midnight Hour Trio
audycja 100% live

11.11.13'
audycja w całości poświęcona festiwalowi „Bluesonalia” Gość na żywo Andrzej Adamski .

25.11.13'
Krzysztof Rybarczyk
premiera podwójnego koncertowego albumu

Tak na szybko dodam jeszcze że od 2007 do 2011 zagrali w "Okolicach Bluesa" na żywo między innymi jeszcze:
01. Wielebny Blues
02. Ścigani
03. Hoodoo Band (2 razy)
04. Moo Moo Milk
05. Outsider (2 razy)
06. Los Agentos
07. Sebastian Riedel (2 razy takze z Cree)
08. Gienek Loska (2 razy)
09. Anika
10. Ryszard Wolbach (2 razy)
11. Kajetan Drozd Acoustic Trio
12. Wanted Friends
13. Werbińska i Pawlina
14. Arek Zawiliński & Na Drodze (2 razy)
15. Juicy Band
16. Beata Kossowka
17. Bluesferajna
18.Olek Blues
19.Włodek Sobczak
20. Bluespoint
21. Johnny Coyote
22. Wolna Sobota
23. Boogie Chilli
24. Acoustic Trio
25. Around The Blues
26. Tomek Olszanowski
27. Maciej Balcar (3 razy)
28. Adam Kulisz & David Wydra
To oczywiście jeszcze nie wszyscy. Nie mam czasu odszukiwać, ale są to choćby 32 audycje w pełni dla naszych dżwięków.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Bluesmaster » listopada 2, 2014, 1:03 pm

Ponieważ został wywołany przez Stana A. zespół Szulerzy w temacie radiowych mediów, to pozwolę sobie
na wyjaśnienie. Niejednokrotnie dawałem wyraz szacunku dla Stana i jego pracy. Myślę, że On doskonale
o tym wie! Rzeczywiście, nie jesteśmy fanatycznymi wielbicielami prezentacji naszych płyt w przestrzeni
radiowej( jak również nadmiernej i PRZYPADKOWEJ obecności na YouTube). Wynika to z kilku powodów,
m.in. teksty w języku ojczystym ( a wiadomo- językiem bluesa jest angielski ), styl muzyczny, a przede wszystkim w pełni świadomy wybór takiego a nie innego sposobu na organizacyjno-promocyjną działalność zespołu. Po prostu, mamy w tym swój cel (wypracowany po latach niejednokrotnie gorzkich doświadczeń),
który - póki co - dobrze się sprawdza. I tyle w tym temacie, co nie oznacza, że neguję pytanie WUJKA.
Jest ono bardzo zasadne. Przynajmniej częściowo pozytywnie odpowiedział red. Jerzyk. Rzeczywiście,
rola tej audycji jest nie do przecenienia. Szkoda, że nie ma takich więcej.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: olekblues » listopada 2, 2014, 6:11 pm

Bluesmaster pisze:Ponieważ został wywołany przez Stana A. zespół Szulerzy w temacie radiowych mediów, to pozwolę sobie
na wyjaśnienie. Niejednokrotnie dawałem wyraz szacunku dla Stana i jego pracy. Myślę, że On doskonale
o tym wie! Rzeczywiście, nie jesteśmy fanatycznymi wielbicielami prezentacji naszych płyt w przestrzeni
radiowej( jak również nadmiernej i PRZYPADKOWEJ obecności na YouTube). Wynika to z kilku powodów,
m.in. teksty w języku ojczystym ( a wiadomo- językiem bluesa jest angielski ), styl muzyczny, a przede wszystkim w pełni świadomy wybór takiego a nie innego sposobu na organizacyjno-promocyjną działalność zespołu. Po prostu, mamy w tym swój cel (wypracowany po latach niejednokrotnie gorzkich doświadczeń),
który - póki co - dobrze się sprawdza. I tyle w tym temacie, co nie oznacza, że neguję pytanie WUJKA.
Jest ono bardzo zasadne. Przynajmniej częściowo pozytywnie odpowiedział red. Jerzyk. Rzeczywiście,
rola tej audycji jest nie do przecenienia. Szkoda, że nie ma takich więcej.

Tak audycja okolice bluesa Andrzeja w tym temacie robiła i nadal robi wiele, chwała Ci za to Andrzej, ale chciało by się znacznie więcej.
Wracając do tekstów, nie zgadzam się... anglojęzyczne i owszem czemu nie, ale nie negujmy a wręcz gloryfikujmy nasze teksty niejednokrotnie znacznie lepsze w treści. Fakt trudno się je śpiewa, ale czy ktoś powiedział ze ma być łatwo?
Poza tym pojawiają się kolejne wątki: czy aby śpiewanie w języku angielskim wszystkim wychodzi? Potrafią?
Obserwuje też czasami zjawisko które się nazywa niezrozumienie tekstu z powodu braku znajomości tego języka...
Krótko, jeśli można po raz 1000 odtwarzać gigantów zza oceanu, dlaczego nie można robić tego z artystami rodzimymi.
Andrzej wymienił część ogromnej rzeszy wykonawców, dajmy szansę i tym jeszcze "nie odkrytym", bądź zapomnianym.
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: therman » listopada 2, 2014, 8:19 pm

U nas jak zwykle. Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie. Od kiedy to już aktualne? Napisane w dziewiętnastym wieku.
Awatar użytkownika
therman
blueslover
blueslover
 
Posty: 712
Rejestracja: maja 4, 2009, 9:00 am
Lokalizacja: Skądinąd

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Robert007Lenert » listopada 8, 2014, 7:22 pm

Ale na świecie znają:
http://www.youtube.com/watch?v=gCLtUwxeZNA
Jeśli ktoś się zainteresował... zapraszam tutaj:
http://winyle.domek.org/
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: olekblues » listopada 9, 2014, 8:58 am

Czyli że co nie jest tak tragicznie?
Owszem nie pompujmy się jest wiele do zrobienia. Myślę i uważam że najwięcej mogą zrobić zwykli ludzie, świadomi tego co chcą...gorzej jeśli wszystkie zabiegi stosowane przez media skrzywiły dostatecznie skutecznie logiczne myślenie.
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Robert007Lenert » listopada 9, 2014, 2:31 pm

Nie Olek. Chodzi mi o to, że zauważają polską muzykę obcokrajowcy i to coraz częściej. Lata 80-te i początek 90-tych były niezwykle przyjazne dla rodzimych wykonawców w naszych mediach. Cała masa polskich artystów cieszyła się masowym wzięciem. Na koncertach /naszych rockowych, blues rockowych ,bluesowych, regałowych wykonawców/ były tłumy.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: olekblues » listopada 9, 2014, 9:35 pm

No tak, trudne ale zarazem piękne czasy.
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Paweł Stomma » listopada 14, 2014, 8:42 am

No wlasnie, tego nie rozumiem. Zauwazylem, ze niektorzy, fakt docenienia polskich (nieznanych u nas szerzej) artystow za granica, uwazaja za sukces. Dla mnie to jest Prawdziwa Porazka! :(
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Idee Fixe » listopada 14, 2014, 9:34 am

Paweł Stomma pisze:No wlasnie, tego nie rozumiem. Zauwazylem, ze niektorzy, fakt docenienia polskich (nieznanych u nas szerzej) artystow za granica, uwazaja za sukces. Dla mnie to jest Prawdziwa Porazka! :(

O cholerka! A to czemu? Przecież wiadomo, że u nas dobra muzyka jest niszowa, a na topie różne Błękitne Cycki lub Kapela Wczasy itp. Więc to fajnie, gdy przynajmniej za kordonem nas docenią :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: rocken » listopada 14, 2014, 9:49 am

Paweł Stomma pisze:[...]Zauwazylem, ze niektorzy, fakt docenienia polskich (nieznanych u nas szerzej) artystow za granica, uwazaja za sukces. Dla mnie to jest Prawdziwa Porazka! :(

Sukces sukcesowi nierówny. ;)
Pamiętasz jak jeden z wykonawców narobił szumu, że można kupić jego płyty na amazonie? A jakie miał żale, że ktoś nie chciał tego sukcesu odtrąbić...
Ostatnio zmieniony listopada 14, 2014, 5:18 pm przez rocken, łącznie zmieniany 1 raz
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: RafałS » listopada 14, 2014, 12:51 pm

rocken pisze:Sukces sukcesowi nierówny. ;)
Pamiętasz jak jeden z wykonawców narobił szumu, że można kupić jego płyty na amazonie?


Moim zdaniem to był sukces, ale organizatorski, a nie ściśle muzyczny. Sukcesem muzycznym jest nagranie dobrej płyty. Tylko że jakość muzyki to rzecz dyskusyjna, a jej formalne potwierdzenie (np. branżową nagrodą) jest znów sukcesem na poły marketingowym, a nie czysto artystycznym. Ogólnie, temat jest śliski. Bo czy np. sukcesem nie byłoby doprowadzenie do wydania polskiego krążka przez znaczącą zagraniczną wytwórnię? Dla mnie - tak. A sprzedaż na Amazonie to coś mniejszej rangi, ale w tym samym kierunku. Sukcesu nie sposób mierzyć bez skali porównawczej i kontekstu.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: rocken » listopada 14, 2014, 1:24 pm

RafałS pisze:Moim zdaniem to był sukces, ale organizatorski, a nie ściśle muzyczny.[...]

No właśnie. Ja się na tym nie znam, ale jeśli to był sukces organizatorski, powinny to docenić przede wszystkim portale zajmujące się marketingiem internetowym.

RafałS pisze:Sukcesu nie sposób mierzyć bez skali porównawczej i kontekstu.

Moim zdaniem zabrakło wówczas właśnie tej skali. Ale jak to mawiają "na bezrybiu i rak ryba".
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Electric Muddy » listopada 15, 2014, 12:58 pm

A ja mam takie pytanie, bo każdy z nas na pewno w swoich odtwarzaczach mniej lub więcej czasu słucha tego bluesa i moje pytanie brzmi ile z tego wszystkiego stanowi polski blues?
U mnie przeważają wykonawcy zagraniczni, ale nie rzadko słucham między innymi płyt: "Makaron po Śląsku" (Makaron Trio), "Górnik Blues" (Jan "Kyks" Skrzek), "Karate" (Breakout), płyty Nalepy sygnowane własnym nazwiskiem (głownie "Live 1986", "Rawa Blues 1987", "Najstarszy Zawód Świata"), "100% Cotton Blues" (Kulisz & "Cielak") i pewnie jakbym pomyślał, to by się jeszcze kilka płyt znalazło do których często i chętnie wracam, ale ja tych płyt nie słucham dlatego, że są polskie tylko dlatego, że są dla mnie w jakiś sposób atrakcyjne i myślę, że nie mam sensu kategoryzowanie na polski czy zagraniczny blues, tylko trzeba się z tym pogodzić, że z zagranicy, zawsze będzie więcej tych nowości płytowych.
Jeżeli już można się do czegoś przyczepić to bardziej chyba do tego, że za mało jest klasyki w audycjach radiowych typu: Jimmy Rogers, Howlin Wolf, Elmore James czy Little Walter co powoduje, że ludzie, którzy są na początku swojej przygody z bluesem, a takie audycje traktują jako źródło wiedzy często nie mają szans tam poznać klasycznych standardów.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Paweł Stomma » listopada 15, 2014, 4:14 pm

Idee Fixe pisze:
Paweł Stomma pisze:No wlasnie, tego nie rozumiem. Zauwazylem, ze niektorzy, fakt docenienia polskich (nieznanych u nas szerzej) artystow za granica, uwazaja za sukces. Dla mnie to jest Prawdziwa Porazka! :(

O cholerka! A to czemu? Przecież wiadomo, że u nas dobra muzyka jest niszowa, a na topie różne Błękitne Cycki lub Kapela Wczasy itp. Więc to fajnie, gdy przynajmniej za kordonem nas docenią :)


No Porażka z co najmniej dwóch punktów widzenia.
Po pierwsze, porażka nasza, jako odbiorców, słuchaczy, czy też nawet środowiska okołomuzycznego, czy okołobluesowego - że nie potrafiliśmy dostrzec i odpowiednio uhonorować artysty i musieli to robić dopiero obcy.
No i z punktu widzenia artysty również, bo być doceniony na zachodzie, a nie u nas to trochę tak, jakby ci żona mówiła, że jesteś beznadziejny, a kochanka, że wspaniały! No a która zna cie lepiej?


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zartowałem, no pewnie, ze to sukces! :lol:
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Idee Fixe » listopada 16, 2014, 8:12 am

Paweł Stomma pisze:No Porażka z co najmniej dwóch punktów widzenia.
Po pierwsze, porażka nasza, jako odbiorców, słuchaczy, czy też nawet środowiska okołomuzycznego, czy okołobluesowego - że nie potrafiliśmy dostrzec i odpowiednio uhonorować artysty i musieli to robić dopiero obcy.
No i z punktu widzenia artysty również, bo być doceniony na zachodzie, a nie u nas to trochę tak, jakby ci żona mówiła, że jesteś beznadziejny, a kochanka, że wspaniały! No a która zna cie lepiej?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zartowałem, no pewnie, ze to sukces! :lol:


No coś w tym jest, choć często kochanki znają nas lepiej (ja akurat nie mam :( ).
Acz już dawno przywykłem, że u nas dobrze się ma disco-polo, biesiada, techno i hip-hop, bo to muzyka prosta, niewymagająca, ot w sam raz dla średniointeligentego plebsu, takie umpa umpa do piwka lub wódeczki, a entełegencja słucha piosnki aktroskiej lub poezji zaśpiewanej... choć większość i tak nie wie o co chodzi, ale słuchać wypada, więc słuchają.. i chodzą do teatru, głównie przysypiać...
Powodów bym upatrywał w systemie i w głównym narzędziu sterującym, jakim są media, głównie nastawione na otępianie i odmóżdżanie narodu, bo myślenie jeszcze by obaliło ten obsrany post... system. No, ale nie chcę o polityce, choć w tym przypadku trudno.
Przecież w latach 60/70-tych mieliśmy wspaniałą muzykę rock&roll'ową, bluesową, rockową... bo było wiele ludzi dobrej woli, którzy w mediach przemycali bardzo dużo dobrej muzy i kształtowali naszą wrażliwość, poza tym ważne były idee, wartości itp itd., sami wiecie..
To se ne wrati :(, więc cieszmy się z tego, co mamy :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Paweł Stomma » listopada 16, 2014, 10:17 pm

Idee Fixe pisze: u nas dobrze się ma disco-polo, biesiada, techno i hip-hop, bo to muzyka prosta, niewymagająca, ot w sam raz dla średniointeligentego plebsu

No ale przeciez blues, to rowniez bardzo prosta muzyka. Wlasciwie kazdy moze ja grac, nawet srednio sprawny muzyk.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: posener » listopada 17, 2014, 11:01 am

Paweł Stomma pisze: No ale przeciez blues, to rowniez bardzo prosta muzyka. Wlasciwie kazdy moze ja grac, nawet srednio sprawny muzyk.

Dla Ciebie bardzo prosta. Moim zdaniem polski lud nie lubi na dwa, za to kocha na raz. Tak fajnie się przy tym robi kosi, kosi łapki.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Paweł Stomma » listopada 17, 2014, 12:29 pm

No pewnie, Polacy są straszni. Słuchają h..wej muzyki, i sposób w jakim jej słuchają tez jest h..wy. Nawet klaszczą h...wo! Nie znają się na tym wcale.
Na szczęście na tym forum, jak rozumiem, nie ma chyba nikogo, kto by ten h...wy naród reprezentował?
Oczywiście zakładając, że coś takiego jak "naród" w ogóle istnieje.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: RafałS » listopada 17, 2014, 1:12 pm

Paweł Stomma pisze:Oczywiście zakładając, że coś takiego jak "naród" w ogóle istnieje.


Istnieje. W zeszły wtorek wolne było! :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: posener » listopada 17, 2014, 1:20 pm

Paweł Stomma pisze:No pewnie, Polacy są straszni. Słuchają h..wej muzyki, i sposób w jakim jej słuchają tez jest h..wy. Nawet klaszczą h...wo! Nie znają się na tym wcale.


Nie wiem skąd ten sarkazm. W kwestii klaskania to chyba jednak tak jest. W pozostałych nie polemizuję, pewnie wiesz co piszesz.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: karambol » listopada 17, 2014, 3:11 pm

Paweł Stomma pisze:No pewnie, Polacy są straszni. Słuchają h..wej muzyki, i sposób w jakim jej słuchają tez jest h..wy. Nawet klaszczą h...wo! Nie znają się na tym wcale.
Na szczęście na tym forum, jak rozumiem, nie ma chyba nikogo, kto by ten h...wy naród reprezentował?
Oczywiście zakładając, że coś takiego jak "naród" w ogóle istnieje.

Apropos klaskania. Pamiętam z dawnych lat relację w Jazz Form z Jazz Jomboree. Autor dużo miejsca poświęcił na pomstowanie jakim to niemuzykalnym jesteśmy narodem. Autora wpieniało, że publika w Kongresowej klaskała na "raz" a nie jak cały cywilizowany świat na "dwa". Nie omieszkał zaznaczyć, że podczas jakiegoś tam wykonania stał się cud i klaskali na "dwa". Jak się okazało muzycy z innych zespołów skuszeni dobrą muzyką powychodzili zza kulis i podrzucili właściwy rytm klaskania.
P.S. h...wo pisze się przez "c".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: A TO POLSKA......WŁAŚNIE

Postautor: Paweł Stomma » listopada 17, 2014, 8:43 pm

karambol pisze:P.S. h...wo pisze się przez "c".

Niby tak, ale ja, zainspirowany poezją z miejskich murów pisze przez "h". Ch.. przez ch brzmi (i wygląda) słabo, jest miękki szeleszczący, mało wyraźny, powiedziałbym metroseksualny. Kudy mu tam do dumnego, męskiego, twardego, zdecydowanego H..a pisanego przez samo "h". Tylko taki h.. jest w stanie oddać ogrom mojego wq...wienia takim pisaniem. Zapewniam Was, że każda nacja europejska ma podobny problem z klaskaniem do swingujących rytmów, nie tylko Polacy. NIe zamierzam w związku z tym się tym katować i Wam również życzliwie to doradzam.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron