Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » czerwca 8, 2014, 1:30 pm

Jest na YT amatorski filmik z mini-koncertu Chucka Berry w Polsce, który odbył się podczas sopockiego festiwalu.
http://www.youtube.com/watch?v=VlQB28KD2qM

Z tego, co pamiętam był transmitowany przez TVP. Ma ktoś z Was nagraną na video całość i mógłby wrzucić na YT? A może był na widowni i podzieli się swoimi wrażeniami?

Opinie w prasie po tym występie kojarzę, zresztą ktoś w komentarzach pod filmikiem trochę napisał. Ja zapamiętałem anegdotę dotyczącą kwestii technicznej, jaka wówczas krążyła. Organizatorzy załatwili wymagany wzmacniacz (sprowadzony z Holandii, bodajże Fender), ale zapomnieli o gitarze (Gibson ES). Chuck Berry zagrał na pożyczonym w ostatniej chwili z Intertonu Epiphonie Riviera.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: Electric Muddy » czerwca 8, 2014, 3:01 pm

Był na bank transmitowany w połowie lat 90-tych koncert Chucka Berrego w Polsce (domyślam się, że chodzi o ten właśnie koncert), pamiętam, że pod koniec koncertu kilku ludzi z publiczności wtargnęło na scenę, żeby uścisnąć rękę Chucka, że aż ochrona musiała interweniować :lol:
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » czerwca 8, 2014, 3:25 pm

Tak chodzi mi o ten sopocki występ. Też to oglądałem, ale już bardzo słabo pamiętam. Ale kojarzę, że czekałem na ten występ, bo sporo się wówczas o tym mówiło.

Chuck Berry zaczął rozdawać autografy w trakcie koncertu, a potem chciał, aby dziewczyny tańczyły na scenie :lol: Widać to na filmiku, do którego dałem linka.

Widziałem na YT, że w Europie w poprzednim roku jeszcze koncertował. Jednak ze sporym zażenowaniem to się ogląda. Wielu bluesmanów gra do końca życia (często bardzo podeszłego wieku) jednak są pewne granice. W tym przypadku moim zdaniem już przekroczone.

Chuck Berry - Moskwa 2013
http://www.youtube.com/watch?v=8m__WrMkOww
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: Electric Muddy » czerwca 8, 2014, 5:31 pm

Też bardzo nie wiele pamiętam, ale zdaje się, że przed transmisją koncertu, TVP pokazywała urywki z jakiś starych koncertów i łatwo można było sobie porównać, że pod względem śpiewania to już wtedy nie był ten sam Chuck co we wcześniejszych latach.
Bluesman jest trochę w innej sytuacji, niż taki Chuck, który jest kojarzony z tym jego słynnym "kaczym chodem", który grał rock and rolla czyli muzykę bardziej żywiołową, z biegiem lat jest mu trudniej wykonywać swoją muzykę niż np. Honeyboywi Edwardsowi, który grał muzykę nie wymagającą ruszania się. Ja nawet osobiście bym wolał, żeby Chuck grał na koncertach takie utworu jak "No Money Down" czy mój ulubiony utwór Chucka, którego pewnie nigdy nie wykonał na żywo czyli "Downbound Train", ale niestety od Chucka ludzie na koncertach ludzie oczekują czego innego i nie po to przyjeżdżają na koncerty, żeby usłyszeć jakiś utwór o którym już niewiele osób pamięta
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » czerwca 8, 2014, 9:51 pm

Electric Muddy pisze:Bluesman jest trochę w innej sytuacji, niż taki Chuck, który jest kojarzony z tym jego słynnym "kaczym chodem", który grał rock and rolla czyli muzykę bardziej żywiołową, z biegiem lat jest mu trudniej wykonywać swoją muzykę niż np. Honeyboywi Edwardsowi, który grał muzykę nie wymagającą ruszania się.

Dlatego powinien powiedzieć pas lub jeśli tego już sam nie dostrzega ktoś z jego otoczenia mu to wyperswadować. Choć pewnie "otoczeniu" zależy najbardziej na tych koncertach.
W Rosji muszą bardzo dobrze płacić. W tym roku też był i dał koncert razem z Jerry Lee Lewis’em.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: Bluesmaster » czerwca 9, 2014, 2:47 pm

Mała ciekawostka związana z pożyczoną przez Chucka Berry gitarą... Kupił ją później z Intertonu
pewien muzyk z Torunia. Następnym właścicielem owej gitary był Marcin Szulkowski z SZULERÓW,
mi.in. zagrał na niej na płytach "Bez ciebie" i "Pilnuj się!" Szulerów (druga strona okładki "Bez
ciebie" zawiera foto z tą gitarą). Marcin grał na tej gitarze w latach 2000-2006. Obecnie posiada
ją wokalista Quidam - Bartek Kosowicz.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » czerwca 9, 2014, 2:55 pm

Bluesmaster pisze:Mała ciekawostka [...]

Fajna! Dzięki!
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » grudnia 28, 2014, 6:49 pm

W końcu jest :) chociaż szkoda, że brakuje końcówki.
Obraz czasem skacze, dźwięk faluje, gitara Berry'ego nie stroi, mimo wszystko zobaczyć to jeszcze raz bezcenne. :)

Chuck Berry Sopot Festiwal 1995
http://youtu.be/keJ-8V2B1Ao?t=4m45s
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: pawel.mat33 » marca 25, 2015, 12:46 pm

Szkoda że koncert Chucka Berrego był tak dawno temu. Teraz raczej nie ma szans na jego koncert w Polsce, a szkoda bo jest uważany za żywą legendę.
Mam wizytówki z plastiku dla swoich potrzeb.
pawel.mat33
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: grudnia 19, 2014, 2:59 pm

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: azazzello » marca 26, 2015, 12:51 pm

Kto gral z Brerrym ten koncert? To ludzie z Polski? Btw. CB "nie wymyslil rock-and-rolla", bez przesady. Ike Turner i jego Rakieta 88 nagrana w Sun Studio to wlasciwy poczatek :wink:
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » marca 27, 2015, 12:42 pm

azazzello pisze:Kto gral z Brerrym ten koncert? To ludzie z Polski?

Na pewno to nie był polski band. Mam gdzieś stary numer "Gitara i Bas" tam była relacja z tego koncertu, wieczorem zerknę czy p.Popławski podał składu.

azazzello pisze:[...]Btw. CB "nie wymyslil rock-and-rolla", bez przesady. Ike Turner i jego Rakieta 88 nagrana w Sun Studio to wlasciwy poczatek :wink:

W takich kwestiach najczęściej jest wielu ojców. Dużo publikacji wskazuje jako pierwszego rock'n'rolla "Going To Move To Alabama" Charlie Patton'a.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: rocken » marca 28, 2015, 10:16 am

Nie ma w tej relacji informacji o muzykach towarzyszących CB. Stawiam, że to jacyś europejscy kelnerzy. U niego koszta zawsze były na pierwszym miejscu.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Chuck Berry - Sopot 1995 rok

Postautor: hania119 » czerwca 28, 2016, 1:39 pm

:mrgreen: :twisted:
hania119
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: czerwca 28, 2016, 8:39 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron