Jak zwykle czegoś szukam

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 22, 2014, 2:35 pm

http://www.youtube.com/watch?v=Qugj86RiCUc

Poszukuję jak powyżej, smooth minor slow bluesowych utworów, z preferowanym czystym brzmieniem gitary bez wokalu. Miłoby było, gdyby wykonawcy jak Pan Barry używali tele lub strata.

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 22, 2014, 4:28 pm

O takie cuś może Ci biega :?: :)
http://www.youtube.com/watch?v=deeBQZ8Aklc
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: RafałS » stycznia 22, 2014, 4:40 pm

Kopfscielniak pisze:http://www.youtube.com/watch?v=Qugj86RiCUc

Poszukuję jak powyżej, smooth minor slow bluesowych utworów, z preferowanym czystym brzmieniem gitary bez wokalu. Miłoby było, gdyby wykonawcy jak Pan Barry używali tele lub strata.



Tak się składa, że jestem fanem Barry Levensona i mam jego pierwsze 3 płyty. Na pierwszej ("Heart to Hand", moim zdaniem najlepszej, to z niej jest ten kawałek) i trzeciej ("Hard Times Won") znajdziesz pojedyncze utwory w tym stylu (drugą, najsłabszą raczej odradzam). Sporo takich numerów nagrał Ronnie Earl. No i oczywiście polecany wyżej Roy Buchanan.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 23, 2014, 12:13 pm

Super, wielkie dzięki. Można prosić o jakieś konkretne utwory Ronie Erla ?
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: RafałS » stycznia 23, 2014, 5:36 pm

Spójrz na listę mp3 Ronnie Earla na Amazonie posortowaną po długości i posłuchaj próbek. Pewnie co trzeci albo co czwarty z długasów będzie z grubsza tym czego szukasz.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_st?keywo ... time&ajr=0
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 23, 2014, 5:39 pm

może ten artysta też przypadnie Ci d gustu... :?:
Danny Gatton
http://www.youtube.com/watch?v=_BHt47SxHsk
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 26, 2014, 1:17 pm

Danny Gatton jest boski. Tego szukalem !!!!!!!!!!!!!

Jeszcze jeszcze w tym klimacie, proszę !!!
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 26, 2014, 11:52 pm

http://www.youtube.com/watch?v=Vg7XyHLTHzc

Teraz to się pogubiłem. To brzmi na maksa jak David Gilmour, który myślałem, że jest prekursorem tego grania i jest niepodrabialny. Kto był pierwszy ????
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: B&B » stycznia 27, 2014, 8:53 am

Jeśli nawet słyszysz jakieś "podrabianie", to Gilmour był pierwszy, płyty PINK FLOYD z których muzykę mogłeś skojarzyć (Shine on you crazy diamond?), powstały w latach 1973-77. Nagranie Roya Buchanana pochodzi z 1977/78.
Ale z tym "brzmi na maksa jak David Gilmour" to przesadziłeś ;) Tzn. ja też słyszę podobieństwa a może nawet inspiracje Floydami, ale jednak gitara Gilmoura jest niepodrabialna 8)
Z ciekawości posłuchałem jeszcze kawałka "You're Not Alone" z tej samej płyty - no tutaj to mamy ewidentnie inspiracje/podrabianie arnżacyjne 8) Aż się skuszę na wysłuchanie całej płyty...

A póki co można posłuchać tego: Down by the river
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 27, 2014, 3:53 pm

Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że R. Buchanan zestawiony został z D. Gilmourem na zasadzie podobieństwa. To dwaj zupełnie różni muzycy, ale z nich to właśnie Buchanan grał zupełnie niepowtarzalnie. Płytę "You Are Not Alone" słuchałem wiele razy i nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy, że ktoś to może skojarzyć z Gilmourem i Pink Floyd :o :shock: :o :shock: :!: Nie jest to najlepsza pozycja w katalogu Buchanana (wielu uważa ją za najsłabszą), choć ma swoje "smaczki". Doszło tam do pewnego flirtu z muzyką tworzoną z ówczesnych syntezatorów i efekt końcowy bywa oceniany różnie. Ale, na Boga...Pink Floyd :?: :shock: :o Z takim odbiorem tej płyty jeszcze się nie spotkałem, a od lat jestem wielkim fanem Buchanana.

Z interesujących cię Kopścielniak brzmień mogę CI jeszcze zaproponować co z teksańskiego bluesa w stylu Alberta Collinsa czy Long Johna Huntera. Oni też niźle "pruli" na Telecasterach :D
http://www.youtube.com/watch?v=cz6LbWWqX-g
http://www.youtube.com/watch?v=DhoGs9PWZT8
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: RafałS » stycznia 27, 2014, 4:11 pm

Rock-A-Billy pisze:mogę CI jeszcze zaproponować co z teksańskiego bluesa w stylu Alberta Collinsa czy Long Johna Huntera. Oni też niźle "pruli" na Telecasterach :D


Pewnie, że tak. Brzmieniowo i stylistycznie Albert Collins to moim zdaniem jeden z kilku najciekawszych gitarzystów bluesowych wszechczasów i chyba ostatni tak oryginalny. Słucham sobie ostatnio "Live at Montreux 1992". "Master of the telecaster" rządzi! W dodatku bardzo dobry dźwięk jak na koncert z początku lat 90-tych. Polecam przy okazji to wydawnictwo - dostępne poniżej 30 zł.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 27, 2014, 8:13 pm

Stylistyka w utworze Fly moim zdaniem bardzo mocno kojarzy się z graniem Gilmoura.

Co do Icemana i reszty to znam ich bardzo dobrze. Niemniej szukam utworów, a najchetniej całych płyt z instrumentalnm bluesem ( zero tolerancji dla wokalu ).

Własnie słucham Spread the Love Ronniego i jest to ideał, o który mi chodziło. Duzo balladowego grania, 7 minutowi i dłuższe solówki. Cud miód malina
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: B&B » stycznia 28, 2014, 8:49 am

Rock-A-Billy pisze:Ale, na Boga...Pink Floyd :?: :shock: :o Z takim odbiorem tej płyty jeszcze się nie spotkałem, a od lat jestem wielkim fanem Buchanana.

I to cię tłumaczy - gdybyś był większym fanem Floydów, to skojarzenie miałbyś natychmiastowe 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 28, 2014, 7:06 pm

Polecam odpalić sobie Fly Buchanana i Shine on You Crazy Diamond w około 2 minucie. Jeśli to nie brzmi podobnie polecam wizytę u laryngologa :)
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Jak zwykle czegoś szukam

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 28, 2014, 7:50 pm

To raczej nie będzie możliwe, gdyż w pełni solidaryzuję się z tym panem
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron