Niemen zaśpiewała Niemena

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Niemen zaśpiewała Niemena

Postautor: rocken » czerwca 18, 2013, 5:52 pm

Od kilku dni można usłyszeć i przeczytać tu i ówdzie, że wielkim wydarzeniem muzycznym ostatnich dni było wykonanie utworu "Dziwny jest ten świat" przez Natalię Niemen.

Można odnaleźć filmik z tego występu np. tu:

http://muzyka.onet.pl/wideo/opole-2013- ... 395,w.html

Komuś z Was to się podoba ?

Ja uważam, że jest żenująco infantylne i najzwyczajniej bardzo słabe. A pani Natalia nie umie śpiewać.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Roj » czerwca 18, 2013, 7:44 pm

Podczas oglądania odczułem coś w rodzaju lekkiego zakłopotania w ~3 minucie utworu.
Odnośnie Opola oglądałem w niedzielę koncert dinozaurów, czy jak tam się to nazywało i bardzo mi się podobał występ duetu Banaszak - Strobel . Arcydzieło !
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Roj » czerwca 18, 2013, 8:23 pm

Znalazłem to nagranie:
Samba przed rozstaniem
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Yaniu » czerwca 18, 2013, 10:04 pm

O tuż właśnie "Samba przed rozstaniem" piłuję utwór od wczoraj, nut brak w sieci, tylko jakiś filmik (nawet niezły). Może ktoś z Was posiada dobre opracowanie ( Ja wiem to forum bluesowe a nie jakieś tam pata taj pata taj) na pewno ktoś się znajdzie życzliwy.

Natalia Niemen w Opolu i to jeszcze w piosence pt. "Dziwny jest ten świat" ??? czysta desperacja. Są media jest sensacja.
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Postautor: mrossi » czerwca 18, 2013, 10:51 pm

W głosie Pani Natalii wyraźnie słychać Czesława, a jedyne co mogę napisać o występie to - brawa za odwagę i to bez względu na styl. Nie jeden/jedna wokalista/wokalistka wykładają się na tym "kawałku" /poza oryginałem nie słyszałem jeszcze przekonującego wykonania/ co jedynie dowodzi, że Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki Wielki był i basta.
Mariusz
Awatar użytkownika
mrossi
blueslover
blueslover
 
Posty: 409
Rejestracja: lipca 23, 2011, 10:27 am
Lokalizacja: Suwałki

Postautor: Idee Fixe » czerwca 19, 2013, 5:23 am

Mi się nie podoba i też czułem zażenowanie, słuchając tego :(.
Takie mam wrażenie, że p. Natalia nigdy by nie "wypłynęła", gdyby nie nazwisko i ojciec!
kurde!
Niemena darzę ogromnym szacunkiem, byłem na wielu jego koncertach i nie znam wspanialszego polskiego wokalisty. Tylko A. Zauchę bym stawiał w jednym szeregu z p. Czesławem.
Pani Natalia po prostu nie umie śpiewać i nie ma dystansu do siebie (albo ma za duży).
Żenada :(.

PS
Ciekawostką jest, ze nasze obsrane media największe perły polskiej sceny rockowej otwarcie olewały - i Cz. Niemena i A. Zuchę (obaj o tym nie raz mówili w wywiadach), ale za to różne zafajdane miernoty są promowane na potęgę

:evil:
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Roj » czerwca 19, 2013, 5:42 am

Yaniu pisze:.. na pewno ktoś się znajdzie życzliwy...

Apelo - Baden Powell
http://www.youtube.com/watch?v=uIAwu3ib8wY
A tu nutki, nie wiem czy dobre, bo się nie znam :wink:
http://www.playityet.com/artists/baden- ... 7050-apelo
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: fender strato70 » czerwca 19, 2013, 11:38 am

Moim zdaniem Natalia zaśpiewała ten utwór ojca wyśmienicie,z jego manierą spiewania widać że ma pojęcie o spiewaniu,a trzeba zaznaczyć że to jest bardzo trudny utwór trzeba w nuty trafjac nie tak jak Joanna Moro w utworze Człowieczy los, to jest żenada, i nie pisałbym takich bzdur panowie , bo trzeba odróżnić profesjonalny warsztat od amatorszczyzny :D bo o gusta możemy się sprzeczać, co komu się podoba :lol: pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Roj » czerwca 19, 2013, 1:44 pm

Może i masz rację fender strato70, ze warsztat jest, ale na całokształt rzutuje ta melorecytacja zaczynająca się od 3 minuty z haczykiem i to chyba ona powoduje niesmak u co bardziej wrażliwych słuchaczy o wysublimowanym guście muzycznym :wink:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: fender strato70 » czerwca 19, 2013, 2:26 pm

W rzeczy samem, ta końcówka była niepotrzebna, bo to i tak nic nie zmieni, a show-biznes rządzi się innymi prawami,trzeba być potulnym, jak pan reżyser każe włożyć piórko w du..e to musisz to zrobić bo inaczej wylatujesz a na twoje miejsce jest dosyć świrów co to zrobią :lol: pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Yaniu » czerwca 19, 2013, 4:54 pm

Roj pisze:Apelo - Baden Powell
http://www.youtube.com/watch?v=uIAwu3ib8wY
A tu nutki, nie wiem czy dobre, bo się nie znam :wink:
http://www.playityet.com/artists/baden- ... 7050-apelo


Prawdę mówiąc nie liczyłem na tak rychły odzew Dziękuję "Roj". Wersja Pana Strobla nieco odbiega od oryginału w rzeczy samej nie powodując jakiegoś mocnego dysonansu. Tekst nadaje temu dziełu inny wymiar duchowy. Oryginał też mi się podoba :-).

Co do Natalii Niemen w Opolu, jest dorosłą odpowiedzialną za swoje czyny kobietą (wespół w zespół z tym reżyserem) melorecytację mogła sobie darować.
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Postautor: Wojtek Młynarczyk » czerwca 19, 2013, 6:31 pm

Śpiew jeszcze od bidy ujdzie, choć oczywiście kudy tam Natalii do Czesława... W takich chwilach dociera do mnie z całą mocą jak niedoścignionym geniuszem był Niemen. Natomiast melorecytacja mnie po prostu rozwaliła. Katastrofa.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: rocken » czerwca 19, 2013, 7:20 pm

Chyba inaczej słyszę bo jak dla mnie ten śpiew jest daleki od „ok” lub „ujdzie”. Ma poważne kłopoty intonacyjne, te improwizacje wokalne z melodią to jakieś nieporozumienie. Głosu pani Natalia nie ma. Śmiem twierdzić, że warsztat jest na bardzo niskim poziomie. Najlepiej widać jaka jest przepaść, gdy są fragmenty z archiwalnym wykonaniem i z jaką łatwością śpiewa Czesław Niemen.

Emocjonalność, zaangażowanie można rozpatrywać w kategoriach pozytywu jest to jednak przerysowane i karykaturalne. Zresztą takich co bardzo chcę można znaleźć tysiące. Jednak potrzeba jeszcze mieć warunki i umiejętności. Poziom godny przeglądu piosenki licealistów.

Pokazuje to doskonale, że osoby które od wielu lat pociągają za sznurki w tym rodzimym szoł-biznesie są totalnymi ignorantami. Z jednej strony atak totalnego badziewie, żerującego na prostactwie a z drugiej pseudo artystyczne „widowisko” które jest karykaturą i kiepską kalką podobnych przedsięwzięć zachodnich.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » czerwca 19, 2013, 7:46 pm

Rocken, osoby od sznurków wiedzą, że gdy brak "na rynku" rodzynków z wielkim talentem bierze się kto jest i promuje, znaczy wmawia, że "wielki talent". Bo gwiazdy muszą być, by biznes się kręcił.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Yaniu » czerwca 19, 2013, 9:39 pm

Nie oglądam tych programów lansujących składy "jury" ale podobno tam przewija się sporo talentów, które chyba są "pożerane" na jakimś stosie rytualnym bo potem po nich słuch ginie.

Podobno są jakieś wyjątki, które błądzą gdzieś po okolicy ?

Tak nam te media w zwojach mózgowych plączą, że aż w oczach szczypie, wywalam telewizor i idę do lasu po chrust bo nieuchronnie jakie forumowe jams session się kręci, tak mnie jakoś w kościach "załypało" :-)
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 19, 2013, 9:46 pm

Yaniu pisze:[...] nieuchronnie jakie forumowe jams session się kręci, tak mnie jakoś w kościach "załypało" :-)

A wiesz, że i mnie coś tak "łypa" w kościach i "delta" po korzonkach 8) :twisted: :lol:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 19, 2013, 10:11 pm

rocken pisze:Chyba inaczej słyszę bo jak dla mnie ten śpiew jest daleki od „ok” lub „ujdzie”. Ma poważne kłopoty intonacyjne, te improwizacje wokalne z melodią to jakieś nieporozumienie. Głosu pani Natalia nie ma. Śmiem twierdzić, że warsztat jest na bardzo niskim poziomie. Najlepiej widać jaka jest przepaść, gdy są fragmenty z archiwalnym wykonaniem i z jaką łatwością śpiewa Czesław Niemen.

Emocjonalność, zaangażowanie można rozpatrywać w kategoriach pozytywu jest to jednak przerysowane i karykaturalne. Zresztą takich co bardzo chcę można znaleźć tysiące. Jednak potrzeba jeszcze mieć warunki i umiejętności. Poziom godny przeglądu piosenki licealistów.
[...]

Posłuchałem sobie tego "dzieła" i mimo sentymentu wielkiego do nazwiska "Niemen" muszę zgodzić się z tym co napisał rocken (zwłaszcza z tym, co wytłuściłem powyżej)... może poza jednym wyjątkiem: ta kobieta ma niezły kawał głosu - tylko nie bardzo wie, jak się nim posłużyć...
A ta ewidentnie politycznie podbarwiona melorecytacja... no cóż... najłatwiej zaistnieć w polityce. Tam talent i umiejętności nie są potrzebne - a często wręcz przeszkadzają :roll: :evil:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Wojtek Młynarczyk » czerwca 19, 2013, 10:58 pm

Dziadek Władek pisze:może poza jednym wyjątkiem: ta kobieta ma niezły kawał głosu - tylko nie bardzo wie, jak się nim posłużyć...
A ta ewidentnie politycznie podbarwiona melorecytacja... no cóż... najłatwiej zaistnieć w polityce. Tam talent i umiejętności nie są potrzebne - a często wręcz przeszkadzają :roll: :evil:

To trzeba zapisać... Bo zgadzam się z Dziadkiem Władkiem (dlatego napisałem, że "jeszcze ujdzie" - co chyba trudno to odebrać jako pochwałę. Znaczy ni mniej ni więcej niż napisałem: jeszcze ujdzie, co nie oznacza, że jest dobry :) Ale słyszałem juz gorsze wykonania.)

I po raz kolejny dociera do mnie: Czesław był po prostu GENIALNY. I po prostu wstyd mi, że się kiedyś, za młodu, się z niego nabijałem. Najwyraźniej do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: rocken » czerwca 20, 2013, 10:55 am

Dziadek Władek pisze:
Yaniu pisze:[...] nieuchronnie jakie forumowe jams session się kręci, tak mnie jakoś w kościach "załypało" :-)

A wiesz, że i mnie coś tak "łypa" w kościach i "delta" po korzonkach 8) :twisted: :lol:

Na razie ćwiczyć i odpoczywać 8) zaatakuje pod koniec sierpnia/początek września.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Bluesmaster » czerwca 20, 2013, 11:17 am

Wojtek Młynarczyk: "Czesław był po prostu GENIALNY".
Zgadzam się. Był genialny na miarę OTISA REDDINGA i WILSONA PICKETTA.
I nie zrobił kariery na tzw. zachodzie, choć próbował.
Zawsze pytam, czy to coś mówi polskim artystom, polskim bluesmanom?
To tak na marginesie. Dla tych co lubią bajki.
A w temacie: wykonanie Pani N.N. ma się tak do oryginału jak zespół "Łikend"
do Paula McCartneya.
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: Idee Fixe » czerwca 20, 2013, 11:24 am

Nie zrobił kariery na Zachodzi, bo primo - nie miał dobrego manajera, secundo - chyba za bardzo się nie widział w tej roli tam, tercjo - odmówił śpiewania w Blood Sweet und Tears, quarto - na pewno jeszcze coś.
Niemena był głosem na skalę światową.
Ale na Zachodzie też jest sporo takich, którzy byli genialni i świetni i nie wybili się z tych samych w/w powodów.
No i [...]... czy sława jest miernikiem genialności?!
Uważam, że nie.
Niemen był GENIUSZEM na skalę światową.
pzodro
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Roj » czerwca 20, 2013, 12:02 pm

Idee Fixe pisze:...
No i [...]... czy sława jest miernikiem genialności?!
Uważam, że nie.
Niemen był GENIUSZEM na skalę światową.
pzodro
O to to ! Mądrze prawisz :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Marek-Browarek6 » czerwca 21, 2013, 10:29 pm

Widziałem Niemena na żywo tylko 2 razy - w Kongresowej w latach 70-tych i wiele lat później gdy zaśpiewał podczas koncertu dla powodzian. Bardzo żałuję , że zamiast pospacerować po sopockim "Monciaku" coś podkusiło mnie i obejrzałem tę żenującą interpretację ....
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości

cron