Poppa Chubby - na jakim gra wzmacniaczu?

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Poppa Chubby - na jakim gra wzmacniaczu?

Postautor: Idee Fixe » kwietnia 15, 2012, 5:50 am

Witam.
Czy ktoś wie jakiego wzmacniacza najczęściej używa na koncertach Poppa Chubby, jaki to model Fendera?

A i przy okazji, jeśli ktoś jest w stanie rozpoznać jego gitary (konkretne modele), to też prosiłbym o informacje i ewentualnie jakich używa kostek, bo coś tam pod swoją ciężką nóżka czasem przyciska (poza kaczuchą).

Generalnie interesuje mnie jak uzyskuje to swoje brzmienie?

pzodro
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Roj » kwietnia 15, 2012, 6:37 am

- Poppa, w jaki sposób przygotowujesz się przed koncertem ?
- Whiskey, narkotyki, kobiety ..to jest zdecydowanie najlepszy preparat!


Wierne wzorowanie się na Chubby'm może się okazać dość ryzykownym zajęciem, zwłaszcza w temacie jadłospisu ;)

Na początek to co sam naprędce znalazłem. Wywiad z artystą (po francusku), ale można sobie wrzucić w translator. Jest o gitarach i efektach:

http://www.canalchat.com/transcript.php ... fiche=1196

Może jakiś gitarzysta dorzuci coś bardziej fachowego ??
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: TITO » kwietnia 15, 2012, 10:48 am

Wizualnie znam Chubby'ego tylko z dwóch dvd (nie widziałem go na żywo) i nie wydaje mi się aby on coś specjalnie kombinował ze swoim brzmieniem. Mam nawet wrażenie, że często jest to bardzo surowy zestaw - myślę o koncertach. Ampy to chyba dwa "zwykłe" Twiny. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że bardzo podobne brzmienie idzie osiągnąć podłączając stratocastera do Orange na crunchu (Chubby był widywany z Orange - tylko nie wiem czy używał wzmacniaczy czy samych kolumn) a ten zestaw rewelacyjnie "ciągnie" wspomagany odpowiednio ustawionym DS-1 Bossa.
Na stronie www Popa nic nie wspomina o modelach gitar, które posiada, ale jest zakładka do kontaktu z nim, więc proponuję zapytać a wszystko stanie się jasne.
Ja tak kiedyś robiłem, obecnie większość gitarzystów takie informacje umieszcza na swoich stronach. Ostatnio sprawdzałem np. Ane Popovic! Podaje nawet markę strun.
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: TITO » kwietnia 15, 2012, 10:58 am

Chyba znalazłem:
http://www.uberproaudio.com/who-plays-w ... -equipment

Podane wszystko na tacy!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Idee Fixe » kwietnia 15, 2012, 12:17 pm

Roj pisze:- Whiskey, narkotyki, kobiety ..to jest zdecydowanie najlepszy preparat!

To nie ulega wątpliwości, że to najlepszy sposób na "poszerzenie horyzontów i twórczą expresję".
- kobiety, jak najbardziej, acz z umiarem, bo można się zbytnio wypstrykać i z koncertu kupa.. :(
- narkotyki... to dla cieniasów..
- Whisky .. jak najbardziej, w każdej ilości .. :)

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi!

Tak też myślałem, że to skrimerek Ibaneza .. :). Koleś jest skrajnie surowy i to jest w nim piękne.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Poppa Chubby - na jakim gra wzmacniaczu?

Postautor: Mean Machine » kwietnia 17, 2012, 1:31 pm

Idee Fixe pisze:Witam.
Czy ktoś wie jakiego wzmacniacza najczęściej używa na koncertach Poppa Chubby,

pzodro


Kurde, aż dziwne że w ogóle o gościu nie słyszałem. Ale big rzeźnik! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=o4GnP6tOQHs
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości