Ankieta Forum Okolice Bluesa 2011

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Czy jesteś za przeprowadzeniem ankiety Forum Okolice Bluesa podsumowującej rok 2011?

Tak
28
68%
Nie
9
22%
Jest mi to obojętne
4
10%
 
Liczba głosów : 41

Postautor: posener » grudnia 17, 2011, 1:57 pm

Bluesmaster pisze:Ostatnio na dużym i szanowanym festiwalu wystąpił niezły zespół z dalekiego kraju, przesłuchałem, owszem niezłe... Ale po co? Oglądałem i zastanawiałem się: po co? Przecież w tym kraju jest co najmniej 10-15 kapel lepszych.


Ja trochę na inny temat pisałem ale ustosunkowując się do tego co piszesz, to chyba nie w tym problem. Niech tych koncertów będzie jak najwięcej. Świetnych, średnich, słabych. Z dalekich krajów i bliskich. Jak te 10-15 kapel jest lepszych to rynek to zweryfikuje. Prędzej czy później. Osobiście nie jestem fanem rodzimej twórczości. Raz na parę lat zdarzy się jakiś rodzynek. Być może wynika to z faktu, że nie śledzę specjalnie naszego rynku. Tym niemniej od czasu do czasu podejmuję próby i zwykle konczy się to w ten sam sposób.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Bluesmaster » grudnia 17, 2011, 2:23 pm

ROCKEN-Czy, aby na pewno był to zespół bluesowy lub mający z bluesem wiele wspólnego?
Bo różnie z tym bywa. Ile osób, tyle definicji bluesa. Ale są pewne reguły, które są
niezmienne mimo upływu lat i różnych "tryndów'.
W przypadku zespołu, o którym pisałem powyżej, uważam, że lepiej byłoby pokazać
tej widowni (licznej, naprawdę licznej!)np. KŁUSEM Z BLUESEM lub OUTSIDER BLUES.
Oczywiście "de gustibus non disputandum"... Ale wtedy na plakacie nie można byłoby
wpisać INTERNATIONAL... czy coś w tym rodzaju.
A co do historii. Był okres dużego zainteresowania bluesem w naszym kraju. To były
lata 60//70 (Breakout) i póżniej lata 80-te. A to że nasi "twórcy" bluesowi z tamtych
lat nie wykorzystali tej szansy to już inna sprawa. Słuchacze oczekują czegoś więcej
niż śpiewanie w kółko słit hom szikago. Bo tak naprawdę- ile osób to obchodzi?
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: rocken » grudnia 17, 2011, 2:34 pm

Bluesmaster pisze:ROCKEN-Czy, aby na pewno był to zespół bluesowy lub mający z bluesem wiele wspólnego?
Bo różnie z tym bywa. Ile osób, tyle definicji bluesa. Ale są pewne reguły, które są
niezmienne mimo upływu lat i różnych "tryndów'.


Tak nie był to zespół stricte bluesowy bardziej okolice bluesa ale nie o to też chyba chodziło w twoich postach tylko ogólnie co do poziomu muzycznego etc.

Bluesmaster pisze:A co do historii. Był okres dużego zainteresowania bluesem w naszym kraju. To były
lata 60//70 (Breakout) i póżniej lata 80-te. A to że nasi "twórcy" bluesowi z tamtych
lat nie wykorzystali tej szansy to już inna sprawa. Słuchacze oczekują czegoś więcej
niż śpiewanie w kółko słit hom szikago. Bo tak naprawdę- ile osób to obchodzi?


To już chyba temat na inną zakładkę i poruszany w kilku miejscach na tym forum... lecz generalnie nie jestem aż takim optymistą że możemy bez kompleksów się chwalić poziomem naszej sceny muzycznej (tak jak napisał Posener pomijając kilka rodzynków) jednak 45lat komunizmu zrobiło swoje....
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 17, 2011, 3:20 pm

posener, Bluesmaster, rocken...

a jak to wszystko ma się do ankiety?

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: B&B » grudnia 17, 2011, 3:20 pm

karambol pisze:
B&B pisze:Pisałam o tym w zeszłym roku, napiszę i teraz: ankieta w dotychczasowej formie jest zbyt rozbudowana i niepotrzebnie powiela ankietę czasopisma Twój Blues.

Też uważam, że kategorii w naszej ankiecie jest było zbyt dużo.
Swoją drogą to nie da się wymyślić takiej ankiety która nie powielałaby tej z TB. Chyba że masz jakieś propozycje?

Da się. Z "poważnych" i ogólno-powielanych kategorii zostawiłbym jedynie "płyta roku" a i to nie koniecznie.
Propozycje kategorii:
- bluesowy utwór roku (czyli utwór/piosenka z płyty z 2011r.)
- najciekawsza recenzja płyty na forum
- najciekawszy wątek na forum
- najfajniejszy klub bluesowy
i może coś jeszcze idąc tym tropem forumowicze wymyślą...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: posener » grudnia 17, 2011, 5:18 pm

Krzyś fishbone Grajczak pisze:posener, Bluesmaster, rocken...

a jak to wszystko ma się do ankiety?

Pośrednio :wink:
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Roj » grudnia 17, 2011, 7:38 pm

B&B pisze: Z "poważnych" i ogólno-powielanych kategorii zostawiłbym jedynie "płyta roku" a i to nie koniecznie.
Propozycje kategorii:
- bluesowy utwór roku (czyli utwór/piosenka z płyty z 2011r.)
- najciekawsza recenzja płyty na forum
- najciekawszy wątek na forum
- najfajniejszy klub bluesowy
i może coś jeszcze idąc tym tropem forumowicze wymyślą...
Podoba mi się ten pomysł. Jeśli ankieta miałaby pójść w tym kierunku jestem "za". Bez wielkiego napinania i udawania opiniotwórczego gremium :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » grudnia 17, 2011, 8:52 pm

Bluesowy utwór roku ... że niby przebój ? :lol: :lol:
No fajnie... czekam na takowy :wink:
Póki co, takowego nie znam, nic mi w uszach tego roku nie utkwiło w pamięci, a do dość pilnych osób się zliczam ...


Najciekawsza recenzja ?
To kpina chyba jakaś :lol: bo niby jakie kryteria miałaby spełniać ?
Trochę ich czytam i ze śmiechem ironicznym ( sorry za szczerość )odkładam je (w 99,99% jako ochy i achy ) miedzy bajki .....
Dla mnie jedynym rzetelnym recenzentem którego czytałam , jest Raf, ale on udziela się chyba tylko na tym forum ?
Nie znam rzetelnego recenzenta ( pomijając w/w osobę ) ,większość popada w przesadyzmy .... ( dlaczego ? ja wiem :lol: i to jest najgorsze :lol: [ uprawianie prywaty mnie brzydzi ] )

Wątek na forum ?
Kolejna bzdura :lol: Powstają ich tysiące :lol: jeden głupszy od drugiego, a ten, który faktycznie coś wnosi, jest omijany szerokim łukiem .....

Blues knajpa , to stały element ankiety ...

Gadki,ze kopiujemy ankietę TB, też do mnie nie przemawia , póki co, nikt lepszej nie wymyślił ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » grudnia 17, 2011, 9:30 pm

kora_ pisze:Bluesowy utwór roku ... że niby przebój ? :lol: :lol:
No fajnie... czekam na takowy :wink:
Póki co, takowego nie znam, nic mi w uszach tego roku nie utkwiło w pamięci, a do dość pilnych osób się zliczam ...


Najciekawsza recenzja ?
To kpina chyba jakaś :lol: bo niby jakie kryteria miałaby spełniać ?
Trochę ich czytam i ze śmiechem ironicznym ( sorry za szczerość )odkładam je (w 99,99% jako ochy i achy ) miedzy bajki .....
Dla mnie jedynym rzetelnym recenzentem którego czytałam , jest Raf, ale on udziela się chyba tylko na tym forum ?
Nie znam rzetelnego recenzenta ( pomijając w/w osobę ) ,większość popada w przesadyzmy .... ( dlaczego ? ja wiem :lol: i to jest najgorsze :lol: [ uprawianie prywaty mnie brzydzi ] )

Wątek na forum ?
Kolejna bzdura :lol: Powstają ich tysiące :lol: jeden głupszy od drugiego, a ten, który faktycznie coś wnosi, jest omijany szerokim łukiem .....

Blues knajpa , to stały element ankiety ...

Gadki,ze kopiujemy ankietę TB, też do mnie nie przemawia , póki co, nikt lepszej nie wymyślił ...
:shock: Wygląda na to, że Twoja obecność na tym forum to prawdziwa udręka. Uważam, że pomysł B&B jest dobry i w tym kierunku należałoby pójść przy tworzeniu pytań do ankiety, ale to tylko moje zdanie :) Ktoś tu mówił o dobrej zabawie czy mi się tylko zdawało ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » grudnia 17, 2011, 9:40 pm

Roj pisze:Wygląda na to, że Twoja obecność na tym forum to prawdziwa udręka.


Przepraszam, już znikam , nic tu po mnie ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » grudnia 17, 2011, 9:43 pm

Skoro recenzje są takie nie- cacy, bo piszą je osoby, delikatnie mówiąc mocno zaangażowane i raczej trudno po nich oczekiwać, ze przy wypełnianiu ankiety wykażą się nagłym obiektywizmem , to ja się pytam po co Ci ta ankieta? Przecież to te same dupki będą głosować, które piszą te durne recenzje :lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Irek Graff » grudnia 18, 2011, 12:10 am

Co roku miałem dylemat: brać udział w ankiecie czy nie, a jeden z największych problemów no to był taki: gdy tak niewiele się słyszało, widziało, czy wypada głosować? No i wkurzały mnie niektóre komentarze i podsumowania typu: ktoś tam komuś dokopał (bo dostał całe 10 głosów więcej) )

Proponuje odejść od określeń typu NAJLEPSZY, a raczej przypomnieć to, co było ciekawe lub nas poruszyło, docenić aktywnych w różnych dziedzinach i podziękować im.

Zrobić zarazem mniej ankiety, a więcej konkursu dla forumowiczów.

Nie przyznawałbym punktów 3,2,1 tylko po prostu równorzędne 3 punkty maksymalnie .

Kategorie ?

Podoba mi się pomysł, który padł wcześniej



MOJE PROPOZYCJE:

NAGRODY DLA FORUMOWICZÓW:

Recenzja / relacja / tekst forumowicza
(z koncertu, płyty CD, DVD, filmu itp.)
zamieszczony na forum w tym roku
- bardzo mało tego pisujemy (mea culpa!), może doceńmy tych, którzy jednak się podzielili swoimi wrażeniami i wiedzą z innymi
- czy znajdziemy godne teksty? wg Kory chyba nie :oops:
ja nie wiem, ale chyba czytałem kilka fajnych tekstów, jest okazja zastanowić się, poszperać, pomyśleć

Zdjęcie z koncertu
- można byłoby je zgłaszać w oddzielnej zakładce, zamieszczając z kolejnym numerem, z podaniem autora, miejsca, wykonawcy itp.
Tylko forumowiczów.
Zgłoszenia od samych autorów w liczbie maks. 3 oraz zgłoszenia (nominacje) innych forumowiczów.

myślę, że nagrody znajdą się spokojnie, zarówno dla laureatów jak i dla głosujących 8)


NAGRODY OD FORUMOWICZÓW:

Muzyk roku
- jestem przeciwny wielu kategoriom i powtarzaniu ankiety TB,
myślę że to byłoby też milsze, bardziej prestiżowe dla muzyków.
I nie widzę potrzeby publikacji ostatnich miejsc. ;)
- w tej kategorii to może nawet pozwoliłbym na więcej głosów niż 3... ?

Osobowość roku
czyli wyróżnienie za działalność / aktywność / twórczość inną (nie muzykowanie)
dla promotorów bluesa i muzyki, autorów książek i artykułów, wydawców, twórców portali, dziennikarzy, radiowców, organizatorów festiwali, koncertów, tras, innych wydarzeń, akcji, dobrych duchów środowiska ;)
no chyba jasne, co mam na myśli...


Wydarzenie roku
proponuje zawrzeć festiwale i koncerty w Wydarzeniach, by nie było jednak zbyt wiele kategorii

Klub
- no tu w zasadzie to chyba najszerszą perspektywę mają aktywni muzycy...
Problem jak z płytami, bardzo mało odwiedziłem w tym roku, więc chyba nie zagłosuje... Albo zagłosuje na te nowe, co by podziwiając ich odwagę, dać wsparcie na starcie...

Płyta
trudno głosować, gdy się słyszało w całości tak niewiele.
W zasadzie to chyba tylko radiowcy mają tu szerszą znajomość materii...
- nie jestem przekonany,
ale z drugiej strony, dobrze byłoby jednak wypisać i promować to, co się ukazało, zwłaszcza w sytuacji, gdy tak trudno jest z tego typu wydawnictwami zaistnieć poważniej na rynku, w popularniejszych mediach itd.

Utwór
- a to mi się bardziej podoba,
skoro tak trudno znaleźć płyty w pełni bluesowe, poszukajmy utworów, wykonań godnych poparcia,
ale realizacja potrzebowałaby nieco roboty
- mam 2 pomysły a propos:

a) np. administratorzy forum proszą autorów lub wydawców płyt o wskazanie 2 lub 3 utworów do ankiety z podaniem odnośnika, gdzie można posłuchać całości lub chociaż fragmentu.
A jeśli tego nie zrobią, decyzja niech przejdzie na ręce organizatora ankiety (który ewentualnie może skonsultować się np. z 3 radiowcami).
Taka wyeksponowana lista propozycji do głosowania z tytułami i okładkami płyt oraz linkami do stron wykonawców byłaby chyba dość dobrą nagrodą i promocją także dla nich.

Kandydatury z odnośnikami mogłyby być w odrębnej zakładce - jak i w innych kategoriach...


b) radiowy tydzień z polską muzyką - podsumowanie roku, prezentacja płyt, które się ukazały w tym roku - w postaci prezentacji chociaż jednego utworu
- myślę że nasi przyjaciele autorzy kilku / kilkunastu audycji chętnie na to przystaną no powiedzmy w połowie stycznia ?



tyle mi przyszło do głowy ot tak na szybko...

może zapomniałem o czymś, o jakiejś kategorii...
jeśli robić coś, to może bez przesadnego zadęcia, za to wykorzystać bardziej forum i możliwości internetu
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Paweł Stomma » grudnia 18, 2011, 9:47 am

Chciałem jeszcze dodać, że nie wszyscy forumowicze są prenumeratorami Twojego Bluesa, więc nie każdemu przeszkadza, że pytania sie dublują. A poza tym - co innego poznać gusta prenumeratorów, a co innego - uczestników tego forum.
A pomysł z recenzjami (tymi umieszczonymi na forum) naprawdę świetny, może jak będzie nagroda, choćby symboliczna, to i Kora coś skrobnie? :wink: :)
Argumenty typu: za mało znam, czy za mało widziałem/słyszałełem dla mnie kompletnie chybione. Był ktos na jednym - wpisuje ten jeden i już! To w końcu świadczy o POPULARNOŚCI!
Ja zagłosuję, bo sie poczuwam, (bo tu czasem cos piszę) choćby nawet ktoś b. idiotyczne pytania wymyślił. Np. najładniejsza wokalistka, najsilniejszy gitarzysta, najgrubszy basista, czy najlepiej ubrany harmomnijkarz. :)
Ostatnio zmieniony grudnia 18, 2011, 10:33 am przez Paweł Stomma, łącznie zmieniany 1 raz
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Roj » grudnia 18, 2011, 10:27 am

Paweł Stomma pisze:[..]bo tu czasem cos piszę[..] :)
A tak :), przypominam sobie tą Twoją recenzję, gdzie chciałeś przez okno w euforii wyskakiwać, a ta cenzurka nowej płyty Gienka też mi się bardzo podobała.

Ja jeszcze się chciałem zapytać Bluesmaster'a, bo wygląda, że jest dobrze zorientowany, ilu ludzi głosuje w ankiecie TB i jak się ma ta liczba do nakładu czasopisma ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » grudnia 18, 2011, 11:30 am

kora_ pisze:Bluesowy utwór roku ... że niby przebój ? :lol: :lol:
No fajnie... czekam na takowy :wink:
Póki co, takowego nie znam, nic mi w uszach tego roku nie utkwiło w pamięci, a do dość pilnych osób się zliczam ...
Najciekawsza recenzja ?
To kpina chyba jakaś :lol: bo niby jakie kryteria miałaby spełniać ?
Trochę ich czytam i ze śmiechem ironicznym ( sorry za szczerość )odkładam je (w 99,99% jako ochy i achy ) miedzy bajki .....
Dla mnie jedynym rzetelnym recenzentem którego czytałam , jest Raf, ale on udziela się chyba tylko na tym forum ?
Nie znam rzetelnego recenzenta ( pomijając w/w osobę ) ,większość popada w przesadyzmy .... ( dlaczego ? ja wiem :lol: i to jest najgorsze :lol: [ uprawianie prywaty mnie brzydzi ] )
Wątek na forum ?
Kolejna bzdura :lol: Powstają ich tysiące :lol: jeden głupszy od drugiego, a ten, który faktycznie coś wnosi, jest omijany szerokim łukiem .....

Blues knajpa , to stały element ankiety ...
Gadki,ze kopiujemy ankietę TB, też do mnie nie przemawia , póki co, nikt lepszej nie wymyślił ...

Kora, wstałaś wczoraj lewa nogą? Bo bzdury piszesz...
-bluesowy utwór roku to nie musi być przebój - widział ktoś w ogóle bluesowy przebój w Polsce od czasów "Kiedy byłem małym chłopcem"? :wink: Do tego pomysłu natchnął mnie P. Janek, który w ostatnim BOB-ie przedstawiał utwory nominowane do Awards właśnie w takiej kategorii i było całkiem miło. Dużo łatwiej znaleźć taki ciekawy utwór niż całą płytę.
- recenzje na forum (i tylko o forumowe mi chodziło) bywają i rzetelne i ciekawe
- wątki też bywaj ciekawe i interesujące, choć oprócz takich są oczywiście setki zupełnie nieciekawych
kora_ pisze:
Gadki,ze kopiujemy ankietę TB, też do mnie nie przemawia , póki co, nikt lepszej nie wymyślił ...

To żaden argument - właśnie wymyślalmy lepszą - lepszą w sensie lepszą dla tego forum 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kora » grudnia 18, 2011, 1:25 pm

W sumie, to chyba masz/macie rację 8)
Moja złość wynikała z ostatnich "modnych" wątków typu Oliwka, czy Mietek...
Co do recenzji , to miałam na myśli ogół , forumowe, są zazwyczaj ok.

Sam zamysł sprowadzenia ankiety tylko do naszego forum, coraz bardziej mnie przekonuje, ciekawe, co z tego wyjdzie .

PS Tylko nie zapominajcie o kategorii "audycje na forum "
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rocken » grudnia 18, 2011, 1:31 pm

kora_ pisze:W sumie, to chyba masz/macie rację 8)
Moja złość wynikała z ostatnich "modnych" wątków typu Oliwka, czy Mietek...
Co do recenzji , to miałam na myśli ogół , forumowe, są zazwyczaj ok.

Sam zamysł sprowadzenia ankiety tylko do naszego forum, coraz bardziej mnie przekonuje, ciekawe, co z tego wyjdzie .

PS Tylko nie zapominajcie o kategorii "audycje na forum "


"La donna è mobile" :)
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: kora » grudnia 18, 2011, 2:10 pm

oj tam, oj tam 8)

Raczej próbującą się dostosować do nadchodzących zmian i szukającą w tym jakiś pozytywów .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » grudnia 18, 2011, 2:18 pm

rocken pisze:"La donna è mobile" :)

"Qual piuma al vento" :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » grudnia 18, 2011, 2:24 pm

"Cogito, ergo sum" :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rocken » grudnia 18, 2011, 2:27 pm

"Ten się nie myli i nie popełnia błędów, kto nie robi nic" Grzegorz Lato PZPN :mrgreen:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Roj » grudnia 18, 2011, 2:33 pm

rocken pisze:[..]
:lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Adam Węgrzynowicz » grudnia 18, 2011, 2:37 pm

proszę na temat
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Paweł Stomma » grudnia 18, 2011, 2:57 pm

kora_ pisze:"Cogito, ergo sum" :twisted:

Cogito, ergo szczupak.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Bluesmaster » grudnia 18, 2011, 4:17 pm

W odp. dla ROJA: w ankiecie Blues Top "TB" prenumerator może wytypować 5
kandydatur w danej kategorii, wg. klucza; 7 pkt. za 1 miejsce, 5 za II, 3 za III,
2 za IV, 1 pkt. za V pozycję. Jeśli zatem, np. zespół roku 2010 zebrał 206 pkt.,
to ile osób głosowało na tę sumę? Myślę, że porównywalna ilość brała udział w
ankiecie Forum OB.
Uważam, że interesująca i przemyślana jest propozycja IRKA GRAFFA. Bardzo
ciekawe wymyślił kategorie.
Oczywiście PAWEŁ STOMMA też słusznie zauważa: "nie wszyscy są pren. TB",
więc kat. mogą się dublować.
W sumie niezły orzech...
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: RafałS » grudnia 18, 2011, 6:19 pm

Zagłosowałem na nie, bo skoro ankieta nie jest miarodajna, to po co dodawać administracji dodatkowej roboty? Ale jeżeli jednak ankieta ma być (a na to się zapowiada sądząc po tendencji głosujących w tym wątku) to jestem za ograniczeniem jej do kilku podstawowych kategorii czysto muzycznych tzn. zespół/wykonawca, płyta, festiwal i... chyba wystarczy. Żadnych takich "dowcip roku", "forumowicz roku" itd., które tylko prowadzą do hermetyzacji forum. Wyobraźcie sobie to z punktu widzenia potencjalnych nowych forumowiczów, obserwujących nas i wahających się czy się przyłączyć i aktywnie uczestniczyć, czy nie. Co zobaczą - towarzystwo, które zamiast o muzyce ględzi o sobie samych i samo na siebie głosuje? Gorąco namawiam, żeby pozostać przy muzyce. Z ankietą czy bez. Dla mnie może być bez. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Paweł Stomma » grudnia 18, 2011, 7:01 pm

Jak sie okazuja to tak samo jest miarodajna jak ta z Twojego Bluesa (patrz Bluesmaster). A która ankieta miarodajna jest? Ta ma pokazywać gusty tego forum. Rozumuiem Rafał Twoją niechęć, żeby być ocenianym jako forumowicz, fajniej jest tylko samemu kogoś oceniać. :D
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Roj » grudnia 18, 2011, 7:10 pm

RafałS pisze:[..]
No a propozycje Irka Graffa ? Też uważasz, że to jest ględzenie o samych sobie ? Te propozycje dotyczą wyłącznie muzyki, ani słowa o dowcipach roku, królach balu i takich tam.
Cóż w tym złego, że próbuje się nadać tej nowej ankiecie ciekawszego , indywidualnego charakteru ?
A czy przypadkiem coroczne głosowanie ciągle na tych samych wykonawców, postaci bluesa, którzy to są użytkownikami tego forum, bądź też wywodzą się z tego forum nie jest też swego rodzaju głosowaniem na samych siebie ? I czy to nie jest swoisty rodzaj hermetyzacji ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: RafałS » grudnia 18, 2011, 7:52 pm

Roj pisze:No a propozycje Irka Graffa ?


Masz rację, nie doczytałem, a ciekawe. Chyba najbardziej podoba mi się rozwinięty pomysł na utwór roku, ale faktycznie realizacyjnie b. trudne. Ale i tak po namyśle stwierdzam, że mi ankieta nie jest potrzebna, a w potrzeby innych w tym względzie ciężko mi się wczuć. Ostatnio (z powodów zawodowych) nabrałem niechęci do wszelkich ocen punktowych. Ale kto lubi, niech się bawi. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Jimmy » grudnia 18, 2011, 8:38 pm

Ha! Odezwę się po dłuższej przerwie.

Pamiętam, kiedy z Andrzejem po raz pierwszy omawialiśmy i stworzyliśmy ankietę. Pamiętam też cały trud z zebraniem głosów. Pamiętam wyjazd do Kalisza i do Okolic Bluesa i mój pierwszy występ przed mikrofonem. Co jednak najważniejsze, pamiętam też doskonale radość, wzruszenie, drżenie głosu tych, którzy zostali DOCENIENI przez Forumowiczów.

Te kilka chwil przyjaźni i wzajemnego szacunku wynagrodziło cały zachód. Szkoda, ze teraz już tego brakuje. Ci, którzy szukają dziury w całym zawsze ją znajdą. Współczucia.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości