Gdzie ograć gitarę!

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Gdzie ograć gitarę!

Postautor: TITO » listopada 7, 2011, 7:27 pm

Mam zamiar nabyć gitarę. Sęk w tym, że nie jestem zdecydowany co i jaki model chcę! Pragnę zwyczjnie sprawdzić parę różnych egzemplarzy powiedzmy Gibson, PRS, Music Man, Hamer,Telecaster - tym razem ma być to zakup kontrolowany, instrument oprócz tego, że ma brzmieć musi mi też leżeć w łapie od samego początku repliques rolex (nie chcę się rok przyzwyczajać), dlatego wybrałbym się do sklepu "wypasionego", w którym jest duży wybór instrumentów w cenie około 8 tys.
Zna ktoś taki sklep w Polsce?
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: kora » listopada 7, 2011, 7:36 pm

http://www.riff.net.pl/sklep-muzyczny-katowice

Testować możesz do woli , a i sprzedawcy nie są z pierwszej łapanki - zapewniam 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: rocken » listopada 7, 2011, 7:43 pm

TITO pisze:Gibson, PRS, Music Man, Hamer,Telecaster


Spory rozstrzał masz jak na razie od gibsona do telecastera poprzez MusicMana...
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: TITO » listopada 7, 2011, 8:33 pm

rocken pisze:
TITO pisze:Gibson, PRS, Music Man, Hamer,Telecaster


Spory rozstrzał masz jak na razie od gibsona do telecastera poprzez MusicMana...


15 lat temu nie uznawałem innej gitary niż "sportowy" Ibanez na DiMarzio lub EMG, potem kupiłem pierwszego w życiu Les Paula i ... grało mi się na tym prostym, grubym gryfie bardzo dobrze. W końcu zafascynowany brzmieniem fenderów kupiłem stratocastera, na którym gram do dziś. Jednak tak do końca nie jestem przkonany czy to mój instrument. Bywam na festiwalach i obserwuję na jakich instrumentach grają ludzie. Czasem z bluesowej sceny przemamawia cudownie gitara, której bym o to nie podejrzewał, więc chciałbym sam spróbować. Czy to dziwne? MusicMana nie miałem nigdy w łapie, podobnie PRS a tu proszę
http://www.youtube.com/watch?v=lTYjjEoS ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=tDhV-xXDWsE

Gryf tele też inny niż w srtacie, brzmienie również cieplejsze, chciałbym zwyczajnie usiąść i pograć ... najlepiej w jednym sklepie!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: rocken » listopada 7, 2011, 9:00 pm

A przez te lata grania nie odkryłeś czy jesteś fenderowcem czy gibsonowcem przeważnie gitarzyści się tak dzielą :) .Co do MM zagadnij do Leszkabluesa, zresztą nie tylko o MM bo troche sprzętu przez ręce w życiu przeżucił.

Dla mnie gitary takie jak strat, tele, lp, es-335 to oprócz brzmienia również pewna magia i prezencja godna jak kiedyś o stracie powiedział K. Richards „te gitary mają prezencje godną najlepszych ogierów wyścigowych”
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: TITO » listopada 7, 2011, 9:42 pm

rocken pisze:

Dla mnie gitary takie jak strat, tele, lp, es-335 to oprócz brzmienia również pewna magia i prezencja godna jak kiedyś o stracie powiedział K. Richards „te gitary mają prezencje godną najlepszych ogierów wyścigowych”


No właśnie - też tak mam, ale ... raz po raz w jakimś klubie podepnie się do mojego zestawu gitarzysta z jakimś "cudakiem" i to gada, że łeb urywa.
Nowak po tylu latach rzucił Gibsona i gra na Hagstromach. Wielu gitarzystów zarzuciło Fendery dla Suhrów itp.
A tu takie cóś: http://www.youtube.com/watch?v=Aj5lhggfSiM - nie sprawdziłbyś?
Jednak odbiegam od tematu, zwyczajnie ciekawi mnie czy ktoś potrafi wskazać w 40 milionowym kraju prawdziwy salon gitarowy? Słyszałem coś o Lublinie, Kielcach...
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Tomiszon » listopada 8, 2011, 1:57 am

no a w Gdańsku byłeś? Riff i Rock'n'Roll na Przymorzu to największe sklepy w okolicy, jest tam naprawdę duży wybór, niedaleko w Gdyni masz też Ambit Music, który wygląda niepozornie ale też jest tam trochę wysokopółkowych egzemplarzy, no a jesli już jesteś w trójmieście to masz też niedaleko w Gdyni Interton (chyba same Ibanezy), Outsider (tu z wyższych chyba nic), a w Gdańsku Gama i Presto. Można też się chyba wybrać do "fabryki" Mayonesa, jeśli Cię ta marka interesuje.

Na początek bym uderzył w 3miasto, bo niedaleko, a jak tam nic nie bedzie to chyba stolica.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: Mean Machine » listopada 8, 2011, 12:03 pm

TITO pisze:Mam zamiar nabyć gitarę. Sęk w tym, że nie jestem zdecydowany co i jaki model chcę! Pragnę zwyczjnie sprawdzić parę różnych egzemplarzy powiedzmy Gibson, PRS, Music Man, Hamer,Telecaster - tym razem ma być to zakup kontrolowany, instrument oprócz tego, że ma brzmieć musi mi też leżeć w łapie od samego początku (nie chcę się rok przyzwyczajać), dlatego wybrałbym się do sklepu "wypasionego", w którym jest duży wybór instrumentów w cenie około 8 tys.
Zna ktoś taki sklep w Polsce?


Znam tylko jeden takie sklep. Guitar Heaven w Poznaniu. Jak czegoś nie ma to z reguły można się dogadać żeby było. Naprawdę mogę polecić z czystym sumieniem.
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: Mean Machine » listopada 8, 2011, 12:04 pm

TITO pisze:Mam zamiar nabyć gitarę. Sęk w tym, że nie jestem zdecydowany co i jaki model chcę! ?


...a jak się zdarzy koncert w Pile to będziesz mógł wypróbować Firebirda :-)
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: Mean Machine » listopada 8, 2011, 12:11 pm

TITO pisze: W końcu zafascynowany brzmieniem fenderów kupiłem stratocastera, na którym gram do dziś.


Jak lubisz strata ale ciągnie Cię w stronę mocniejszych brzmień to wyjściem może być to:
http://www.prsguitars.com/305/
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: TITO » listopada 8, 2011, 12:33 pm

Mean Machine pisze:
Znam tylko jeden takie sklep. Guitar Heaven w Poznaniu. Jak czegoś nie ma to z reguły można się dogadać żeby było. Naprawdę mogę polecić z czystym sumieniem.


Parę razy się już wybierałem do nich i coś tam ... jakieś kłopoty z lokalem, siedzibą mieli, miałem się wstrzymać, bo tylko parę modeli w sklepie, reszta gdzieś w magazynach po Poznaniu rozwieziona, ale generalnie tam lipy nie ma! Nie wiem tylko czy rozwiązali już swoje problemy lokalowe.
W Music Story na stronach internetowych mają np. wiele interesujących mnie egzemplarzy, ale jak zadzwonie i się pytam czy ten sprzęt będzie na miejscu jak przyjadę to kombinują, że właśnie na przeglądzie u lutnika, że oddzwonią i wielki ciul z tego zawsze wychodzi!

Jeśli chodzi o link, który podrzuciłeś
http://www.prsguitars.com/305/
to właśnie jest kwintesencją problemu, śledząc testy w magazynach i na YT jest wiele sprzętu, który mi odpowiada, ale w ciemno nie zamówię.
Bardzo podobają mi się np. możliwości tego tele, ale - cholera - to w ogóle nie wygląda, ale chwyciłbym w łapę, zobaczył, ocenił

http://www.youtube.com/watch?v=G4OLdnLYi3w
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Re: Gdzie ograć gitarę!

Postautor: Mean Machine » listopada 8, 2011, 1:00 pm

TITO pisze: W Music Story na stronach internetowych mają np. wiele interesujących mnie egzemplarzy, ale jak zadzwonie i się pytam czy ten sprzęt będzie na miejscu jak przyjadę to kombinują, że właśnie na przeglądzie u lutnika, że oddzwonią i wielki ciul z tego zawsze wychodzi!


A to akurat standard w polskich sklepach. Czasem mam wrażenie że te instytucje powstały jako pralnie pieniędzy, a nie po to żeby sprzedawać cokolwiek. Można na przykładzie większości sklepów napisać książkę "jak być beznadziejnym sprzedawcą, myśleć tylko o krótkoterminowym zysku i broń boże nie usatysfakcjonować klienta"

TITO pisze: Bardzo podobają mi się np. możliwości tego tele, ale - cholera - to w ogóle nie wygląda, ale chwyciłbym w łapę, zobaczył, ocenił

http://www.youtube.com/watch?v=G4OLdnLYi3w


No tak. Dobra gitara jeśli podoba Ci się kształt Tele i nic poza tym. To znaczy - ona brzmi dobrze, ale to nie Telecaster. Jeżeli założymy że na brzmienie telaka wpływa mostek - który musi być odlewem dobrej jakości, siodełka mosiężne i do tego lipstick, no to tutaj sam widzisz że za wiele z niego nie ma.
Jeżeli bardzo chcesz mieć Tele to optymalnym rozwiązaniem jest wstawić przy mostku humbucker z możliwością rozłączania na pojedyncze single. Z tym że tutaj trzeba być ostrożnym, bo o ile z marketingowego punktu widzenia wielu producentów oferuje taką możliwość, to już w praktyce się to nie zawsze sprawdza. I po rozłączeniu brzmi to słabo, dosłownie. Dźwięk jest suchy, pierdzący, konturowy i bez "ciała"
Z mojej praktyki wynika że spełniającym te warunki całkiem sensownie jest Little'59. Mam go w swoich obydwóch telakach i działa to bardzo dobrze. W wersji humbuckerowej brzmi bardzo jak klasyczny PAF, ale z nieco większym kopem. Trochę to dziwne może się wydawać, zważywszy że ma ceramiczne magnesy, tym niemniej nie ma wcale tej ostrej drapiącej ucho góry, naprawdę brzmi całkiem... gibsonowo :-). Brzmi z mięsem, z fajnym gruboziarnistym surowym przesterem, a nie takim wygładzonym jak w gitarach z heavy'80.
Podobne rozwiązanie jest w Telecaster model Riche Kotzen, tam zresztą jest dodatkowy ficzer z odwracaniem fazy. Mój znajomy ma taką gitarę i rzeczywiście, brzmi na marshallu całkiem "kotzenowo".
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: TITO » listopada 8, 2011, 1:27 pm

Figiel polega na tym, że ja nie wiem co chcę! Zapewne nie chcę całe życie obracać sie wokół Fendera Stratocastera na którym gram obecnie. Pewnie, że jak miałbym kupę kasy to miałbym kolekcję "wyj...ną w kosmos" i po kłopocie! Chcę spróbować czegoś nowego. Ostatnio podczas jam session pograłem na ES-335 wpiętym do Peavey Classica i odleciałem! Dlatego szukam sklepu "z wyborem". Czy naprawdę najbliższy jest we Frankfurcie?
Ostatnio zmieniony listopada 8, 2011, 1:29 pm przez TITO, łącznie zmieniany 1 raz
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: leszekblues » listopada 8, 2011, 1:28 pm

No tez pierwsze co pomyslałem ze Guitar Heaven

MM
Mam dwa wiosła od nich
I jelsi miałbym wskazac plusy i minusy obu to ciezko
Dwa wiossła i dwa rózne
Ale dwa ciagle swietne z seryjnej produkcji
W jednym wieksze kopyto , w drugim za to mniejsze , ale profil gryfu lepszy.
Jeden bardzije szklankowaty drugi mniej .
Jeden swietnie pracuje przy skreconej gałce vol . pasmo swietne
Drugi nieco mniej - inne drewno podsrunnicy.
Obie rewelacyjnie rezonuja , vintage tremolo niesie nieziemsko
Uwielbiam grac na mocno przesterowanym wzmaku ze skreconym potem vol
Wamzcniacz moze miec tylko kanał high-gain a z gitary i tak wycisnac mozna cała palete barw
KIedys jak podłaczyłem wzmak do kolumny starej musicm mana z głosnikami 10", których nazw nie pamietam
Set grał mega charakterystycznie . Jelsi miałbym miec mega indywidualny sound to ten zestaw to mi dawał.
By the Way ....
Nastepny u mnie bedzie suhr/anderson i wiecej do szczescia nie potrzebuje
Drugi mm ma piezo i to kolejne mozliwosci mixu magnetików i piezo
Najlepiej osobny wzmak akustyczny by sie przydał
No ale... nie mozna miec wszystkiego
Do mm absolutnie nie namawiam
ale ...
piezo połaczone z magnetikami
http://www.youtube.com/watch?v=KwplBj7Z7-o

http://www.youtube.com/watch?v=q0kninBqqXc

http://www.youtube.com/watch?v=Rwf4lSOiBfs

BRzmienie w heavy , rocku tego pełno wiec bezproblemowo znajdziesz
Ostatnio zmieniony listopada 8, 2011, 6:45 pm przez leszekblues, łącznie zmieniany 2 razy
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » listopada 8, 2011, 2:32 pm

rocken pisze:A przez te lata grania nie odkryłeś czy jesteś fenderowcem czy gibsonowcem przeważnie gitarzyści się tak dzielą :) .Co do MM zagadnij do Leszkabluesa, zresztą nie tylko o MM bo troche sprzętu przez ręce w życiu przeżucił.

Dla mnie gitary takie jak strat, tele, lp, es-335 to oprócz brzmienia również pewna magia i prezencja godna jak kiedyś o stracie powiedział K. Richards „te gitary mają prezencje godną najlepszych ogierów wyścigowych”


Nie przesadzajmy
Ja nie zmeniam jak skarpetki .....choc znam takich
Wszystko to jest subiektywne, a ja sie troche nie czuje na siłach w doradztwie
To co jednym pasuje innym moze uwierac
leszekblues
 

Postautor: Sobass » listopada 18, 2011, 10:29 am

a w kwestii formalnej: chcesz ją ograć w pokera czy w oczko ?
Awatar użytkownika
Sobass
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: lutego 14, 2011, 3:09 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości

cron