mój blues - proszę o krytyczne opinie

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

mój blues - proszę o krytyczne opinie

Postautor: czarasAS » sierpnia 25, 2010, 9:42 pm

Nagrałem bluesa i chciałbym się dowiedzieć co o nim sądzicie.
Tylko ze śpiewem coś mi nie wyszło wiec to możecie potraktować łagodnie.

link:
http://czarasas.wrzuta.pl/audio/aksT4wy ... e_mam_sily
czarasAS
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: stycznia 20, 2010, 8:18 pm

Postautor: faranek22 » sierpnia 26, 2010, 8:27 am

spoko, na początek jest oki...





------------------------
kurs dinara tunezyjskiego
Ostatnio zmieniony września 22, 2010, 11:30 am przez faranek22, łącznie zmieniany 3 razy
faranek22
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: sierpnia 26, 2008, 12:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: zadra » sierpnia 26, 2010, 8:42 am

:)
Gitara trochę męczy.Jak na moje uszy za wysoko.
Harmonijka lepiej , ale za szybko urywasz dźwięk.Spróbuj pociągać.
Wokal ciekawy, akuratny do bluesa tylko ćwicz dykcję, uważaj na ostatnie sylaby i nie urywaj nagle nuty :wink:
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Thores » września 1, 2010, 8:18 pm

Jak to twój początek to gratulacje, nawet nawet się tego słucha :D
Thores
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: sierpnia 31, 2010, 1:48 pm

Postautor: czarasAS » września 5, 2010, 7:17 pm

Zależy co rozumiecie przez początek. Na gitarze gram już z 3 lata i ostatnio zacząłem nagrywać w moim domowym "studio"
czarasAS
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: stycznia 20, 2010, 8:18 pm

Postautor: Rakiet » września 18, 2010, 4:12 pm

tak naprawdę pierwsze piosenki najpierw puszcza się mamie (ta zawsze pochwali) potem kolegom (oni pochwalą przynajmniej w oczy, za plecami już nie wiadomo) a dopiero potem obcym ludziom. chyba szkoda że pominąłeś 2 pierwsze etapy - a może masz dobrych kolegów ;-)...
prosisz o krytykę ale zdaje się, że spodziewasz się pochwał ("Tylko ze śpiewem coś mi nie wyszło wiec to możecie potraktować łagodnie"). no niestety, na moje ucho powinieneś jeszcze grać drugie 3 lata zanim zrobisz to publicznie, a ze śpiewem dać sobie spokój w ogóle. no chyba że te fałsze i dziwne falsety (mutacja??) były zamierzone. co do gitary radziłbym ci posłuchać czegoś bardziej źródłowego (zawsze na początek radzę Lightnin' Hopkinsa - gra proste rzeczy ale jak!), bo na razie za dużo w tym graniu nalepy słychać. a nalepa jako gitarzysta był dobry dla siebie, jako wzorzec to kiepsko się sprawdza..
Ostatnio zmieniony września 18, 2010, 6:03 pm przez Rakiet, łącznie zmieniany 1 raz
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: SiPolina » września 18, 2010, 4:23 pm

Odnośnie gitary i wokalu się nie wypowiadam - sam nie potrafię, więc... :)
A odnośnie harmonijki: postaraj się wkładać ją...hmm...głębiej (bez podtekstów!), ułożyć poprawnie język (aby nie przeszkadzał dźwiękowi), obniżyć żuchwę i otworzyć bardziej gardło (obniżyć) - po prostu poprawić brzmienie i jeszcze po(d)słuchać mistrzów harmonijki, porozpisywać (samemu!) zagrywki, co pozwoli na załapanie "o co w tym kaman", bo tak na chwilę obecną czuję za dużo chaosu, granie bez urozmaicenia, czasem trochę nie w tempo i podciągi dopracuj :)
Nie zrażaj się i ćwicz dalej! :)
Awatar użytkownika
SiPolina
bluesman
bluesman
 
Posty: 291
Rejestracja: kwietnia 11, 2009, 10:26 pm

Postautor: latusz » marca 24, 2011, 3:47 pm

zajebiste, mysle ze wiecej w tym szczerosci i wkladu zycia niz u wiekszosci ludzi wykonywujacych swoj codzienny zawod..nie mowiac o polskich muzykach...

Sprawa druga...trzeba sie wyleczyc ze cos brzmi jak cos..nie ma sensu sluchac jakichkolwiek gitarzystow by fajnie grac..najgorsze co moze byc to nalecialosci, wyuczenie reki zagrywek...a potem jest mega trudno z tego wyjsc, przestac grac jak ktos..itp itd...takze mysle ze to swietny numer i swietnie mi sie go raz sluchalo..wiecej razy nie ma sensu bo moze sie widzenie zmienic a jest fajnie..pozdrawiam i prosze...nie kaleczmy ludzi radami w stylu Leszka C. ...bo teraz mamy plage zagrywek gitarowych w A:)a to jest Be
latusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: września 7, 2006, 7:39 am
Lokalizacja: WROCLAW

Postautor: TITO » marca 24, 2011, 4:26 pm

Głos podobny do Jaromiego, styl - zachowując odpowiednie proporcje - również.
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Old Jake's Music » maja 4, 2011, 6:45 pm

zgadzam się w pełni z kolegą Latuszem. Gram na gitarze trochę dłużej niz trzy lata, a najgorsze tobyło to, kiedy próbowałem grać jak ktoś tam. Męczyłem się , nocami nie spałem, ai tak nie zagrałem jak ten moj idol. Słucham jak grają inni, a sam tworzę sobie blusy według mojego uznania. Jest jednak parę osób(youtube), którym moja twórczosć sie podoba....tak trzymać
goin' down deep south
Old Jake's Music
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: maja 1, 2011, 8:45 pm
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Postautor: BartKarsky » maja 16, 2011, 12:06 pm

nie chciałbyś nagrać czegoś razem? :P
Hohnerki są słabe wolę Suzuki :)
BartKarsky
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: maja 14, 2011, 3:52 am
Lokalizacja: Opole Lubelskie

Postautor: cierny » listopada 21, 2011, 8:30 pm

post ze stycznia 2010, ale i tak odpisuje :)
niezly kawalek. nie sluchaj zadnych rad w stylu ze masz sie do kogos upodabniac. wazne jest zeby sie osłuchać, ale potem wybrać z tego co usłyszysz to, co Ci najbardziej odpowiada i twórz własny styl.

świetny kawałek. może trochę perka zbyt "prymitywna" ale ma to swój urok akurat w tym kawałku.

pozdrawiam
M-Audio Axiom 61, karta FastTrack ASIO, laptop ;-)
Awatar użytkownika
cierny
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: stycznia 24, 2010, 8:32 pm
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

cron