Kto to jest ??? Prośba o identyfikację (slow blues).

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Kto to jest ??? Prośba o identyfikację (slow blues).

Postautor: Lothan » lutego 4, 2010, 12:11 pm

Nagrałem kiedyś ten utwór z radia internetowego. Genialny gitarzysta! Słucham pełen zachwytu, ale nie wiem kto to jest ...

http://www.box.net/shared/mnxk9i2p12
Awatar użytkownika
Lothan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: marca 22, 2005, 3:55 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » lutego 4, 2010, 12:48 pm

Dobrze trafiłeś - są tu znawcy (StS) tego gitarzysty-wokalisty :)
Ale i ja jako bluesmanniak musze to znać - Albert Cummings, tutaj w utworze "Lonely Bed" z płyty " True to Yourself" (2004).

dzięki za fajną zagadkę zastępczą :lol:

btw, pytanko do StS-a: Mann gdy nadawał ten kawałek, parę lat temu oczywiście, to była to wersja bez keyboardu, a niby z tej samej płyty - o co tu chodzi?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Lothan » lutego 4, 2010, 4:46 pm

Dziękuję B&B! Jesteś wielki :) Utwór usuwam z serwera, bo to chyba nie dobrze jak tak sobie wisi w Internecie... Albert Cummings mógłby mieć coś przeciw...
Awatar użytkownika
Lothan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: marca 22, 2005, 3:55 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: StS » lutego 4, 2010, 4:56 pm

B&B pisze:...btw, pytanko do StS-a: Mann gdy nadawał ten kawałek, parę lat temu oczywiście, to była to wersja bez keyboardu, a niby z tej samej płyty - o co tu chodzi?
Wojciech Mann prezentował ten utwór z debiutanckiej płyty wydanej przez Alberta Cummingsa (własnym sumptem) w 1999 roku.
Obrazek
Płyta The Long Way była nagrana tylko w trio, na żywo w czasie zaledwie dwugodzinnej sesji: Albert Cummings - gitara i śpiew, Don Chilson - bas, Ken Pallman - bębny. Kilka utworów z The Long Way, w tym Lonely Bed pojawiło się później na kolejnych płytach w zmienionych aranżacjach.

Ze strony http://www.bluesmanniak.olsztyn.pl/ wynotowałem:
30.05.2006
(...) Albert Cummings & Swamp Yankee "The Long Way" (1999)
- The Long Way (2039KB)
- Hoochie Coochie
- The Lonely Bed (2212KB)

Kolejna zagadka zastępcza: kto to napisał?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości

cron