Dwa pytania do PSB

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Dwa pytania do PSB

Postautor: karambol » września 17, 2009, 9:22 am

Pytanie 1:
Na stronie Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego pod datą 14.09.2009 czytamy w komunikacie po Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków PSB
Głównym celem zjazdu była dyskusja nad przyszłymi działaniami PSB, planami i szansami rozszerzenia aktywności PSB a co za tym idzie możliwościami zwiększenia efektów działań. Udało się zebrać wiele ciekawych pomysłów, które zapewne niebawem zostaną wprowadzone w życie z pożytkiem dla polskiego bluesa.

Czy można poznać te pomysły ?

Pytanie 2:
Na stronie PSB zakładka PSB Rekomenduje w dziale Wydawnictwa jest niezwykle uboga jeżeli chodzi o te najnowsze wydawnictwa (tylko 2 płyty z 2009!). Czyżby w roku 2009 nie pojawiły się żadne inne wydawnictwa godne otrzymania rekomendacji PSB?
P.S. Na moim sprzęcie nie wyświetlają się obrazki z okładkami płyt JJBand i Szulerów.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: RafałS » września 17, 2009, 11:10 am

karambol pisze:Czy można poznać te pomysły ?


Pomysły są na pewno tajne. Podobnie jak te płyty i obrazki. Pełna konspiracja. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: Piotr Łukasiewicz » września 17, 2009, 1:28 pm

RafałS pisze:
karambol pisze:Czy można poznać te pomysły ?


Pomysły są na pewno tajne. Podobnie jak te płyty i obrazki. Pełna konspiracja. :wink:


jesli mozna prosic to bez sarkazmu :D

Zaczne od konca. W zakladce PSB Rekomenduje sa jedynie plyty ktore zostaly wydane ze znakiem PSB Rekomenduje. Znak PSB Rekomenduje
Obrazek

Znak taki mają płyty których wykonawcy wrazili chęć na to.

Jeśli chodzi o pomysły ze Zjazdu PSB to nie są to konkrety, którymi w tym momencie mozna sie chwalic. To raczej długa lista zyczen, nad ktorymi bedziemy w najblizszym czasie myslec i szukać środków na realizacje.
Jak juz beda sie konkretyzowac to bedziemy o tym pisac tak jak do tej pory.

Jesli macie jakieś pomysły na wsparcie i promocję polskiego bluesa, to jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: karambol » września 17, 2009, 2:02 pm

Piotr Łukasiewicz pisze:Znak taki mają płyty których wykonawcy wrazili chęć na to.

A to ciekawe jest. Bo ja myślałem że jest to swego rodzaju "znak jakości". Tak czy siak ciekawe dlaczego nikt więcej (oprócz JJBand i Szulerów) z wykonawców wydających płyty w 2009 nie chciał rekomendacji PSB?
P.S.
O i są już okładki.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: B&B » września 17, 2009, 2:15 pm

karambol pisze:
Piotr Łukasiewicz pisze:Znak taki mają płyty których wykonawcy wrazili chęć na to.

A to ciekawe jest. Bo ja myślałem że jest to swego rodzaju "znak jakości".

Bo jest. Sądzisz, że jeśli Doda wystąpi o rekomendację to ją dostanie?

karambol pisze:Tak czy siak ciekawe dlaczego nikt więcej (oprócz JJBand i Szulerów) z wykonawców wydających płyty w 2009 nie chciał rekomendacji PSB?

No ciekawe... masz jakiś pomysł czy zapytasz wykonawców?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: Piotr Łukasiewicz » września 17, 2009, 2:19 pm

karambol pisze:Bo ja myślałem że jest to swego rodzaju "znak jakości".


Bo to prawda. PSB proponuje ten znak wykonawcom ale wykonawca musi tez sobie tego zyczyc.
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: e m d ż i » września 17, 2009, 2:21 pm

B&B pisze:
karambol pisze:
Piotr Łukasiewicz pisze:Znak taki mają płyty których wykonawcy wrazili chęć na to.

A to ciekawe jest. Bo ja myślałem że jest to swego rodzaju "znak jakości".

Bo jest. Sądzisz, że jeśli Doda wystąpi o rekomendację to ją dostanie?

karambol pisze:Tak czy siak ciekawe dlaczego nikt więcej (oprócz JJBand i Szulerów) z wykonawców wydających płyty w 2009 nie chciał rekomendacji PSB?

No ciekawe... masz jakiś pomysł czy zapytasz wykonawców?


Prowokator :lol:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: karambol » września 17, 2009, 2:32 pm

B&B pisze:
karambol pisze:
Piotr Łukasiewicz pisze:Znak taki mają płyty których wykonawcy wrazili chęć na to.

A to ciekawe jest. Bo ja myślałem że jest to swego rodzaju "znak jakości".

Bo jest. Sądzisz, że jeśli Doda wystąpi o rekomendację to ją dostanie?

karambol pisze:Tak czy siak ciekawe dlaczego nikt więcej (oprócz JJBand i Szulerów) z wykonawców wydających płyty w 2009 nie chciał rekomendacji PSB?

No ciekawe... masz jakiś pomysł czy zapytasz wykonawców?

Pomysł mam taki. Skoro znak "PSB rekomenduje" pojawia się na okładce płyty znaczy że wykonawca zanim wydrukuje okładki musi wysłać płytę do PSB, poczekać aż zostanie podjęta decyzja o przyznaniu rekomendacji (no bo przecież wszystkim nie dają - Dodzie podobno nie dają) i potem dopiero można drukować okładki. Zamieszanie może niezbyt duże ale wiedząc ile innych problemów przy wydaniu płyty mają wykonawcy pewnie niewielu chce się w to bawić. A najważniejsze pytanie jest taki - Czy taki znaczek coś konkretnego wykonawcy daje? Pomaga w promocji? Zwiększa sprzedaż? Bo jeżeli nic z tych rzeczy to po co sobie zadawać trud.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: Piotr Łukasiewicz » września 17, 2009, 2:37 pm

karambol pisze:Czy taki znaczek coś konkretnego wykonawcy daje? Pomaga w promocji? Zwiększa sprzedaż? Bo jeżeli nic z tych rzeczy to po co sobie zadawać trud.


To juz pytanie do wykonawcow, ktorzy dostali ten znak :-)

Ja zadam podobne pytanie dotyczace trudu jaki trzeba sobie zadac. Dlaczego do tego roku polscy wykonawcy bluesowi nie zadali sobie trudu aby zglaszac plyty do Fryderykow?

Mysle, ze jest to szerszy problem zwiazany z samopromocja polskich muzyków bluesowych.
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Postautor: e m d ż i » września 17, 2009, 2:54 pm

Ciekawsze, co autor miał na myśli (i co z tego miał) pisząc na swojej płycie (jej okładce właściwie), że PSB NIE rekomenduje owej :roll:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: B&B » września 18, 2009, 6:14 am

To są takie płyty? :shock:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Dwa pytania do PSB

Postautor: karambol » września 18, 2009, 7:06 am

Piotr Łukasiewicz pisze:Ja zadam podobne pytanie dotyczace trudu jaki trzeba sobie zadac. Dlaczego do tego roku polscy wykonawcy bluesowi nie zadali sobie trudu aby zglaszac plyty do Fryderykow?

Mysle, ze jest to szerszy problem zwiazany z samopromocja polskich muzyków bluesowych.


Regularnie czytam prasę komputerową. W każdym numerze w zasadzie każdego pisma jest kącik w którym oceniany jest sprzęt, podzespoły komputerowe, programy i cały ten bajzel. Produktom wyróżniającym redakcja przyznaje swoją rekomendację. Jestem przekonany że kiedy klient w sklepie ma do wyboru kilka produktów w cenie pasującej i o zbliżonych parametrach wybierze ten który ma przyznane rekomendację pisma komputerowego i to nieważne czy tenże klient zna to pismo czy też nie. Otrzymanie rekomendacji tego czy innego pisma z pewnością będzie wykorzystane przez producenta/dystrybutora w celach promocyjnych. Dlatego kiedy pojawiła sie rekomendacja PSB pomyślałem że mechanizm jest podobny. Teraz dowiaduję się że jest troszkę inaczej. Pomyślałem wówczas że być może podobnie jak ja pomyśleli inni wykonawcy. Czyli że takie nikłe zainteresowanie przyznaniem znaczka "PSB rekomenduje" wynikało z niedoinformowania. Dziś otrzymałem przesyłkę z płytą zespołu Jerry's Hole Band sprawdzam znaczka PSB nie ma , wydawca Flower Records zapewne zna mechanizm przyznawania rekomendacji i nie skorzystał z tego. Znaczy że nie jest to w tym przypadku niedoinformowanie tylko świadomy wybór. Wiem że Flower Records zgłaszał swoje płyty do Fryderyków w latach ubiegłych ZANIM powstała "bluesowa" kategoria. Czyli można wysnuć wniosek że wykonawcy mają pomysł na samopromocję i często nie ma to nic wspólnego z "namaszczeniem" PSB.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » września 18, 2009, 7:27 am

I jeszcze jedno NAJWAŻNIEJSZE . Proszę nie traktować mojego zdania wyrażanego powyżej jako "ataku", "przypieprzania się", "typowo polskiego malkontenctwa" i innych temu podobnych niecnych zamiarów. Jestem niezwykle życzliwą i dociekliwą osobą i nie jest mi wszystko jedno i jeżeli mam jakieś wątpliwości to chcę je wyjaśnić. Jakoś nikt wcześniej nie zauważył czy też nikomu nie przeszkadzało że brakowało kilku okładek na stronie "PSB rekomenduje" . Mi nie jest wszystko jedno. I tylko z tego wynika drążenie tematu "PSB rekomenduje".
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: B&B » września 18, 2009, 7:30 am

Pamiętaj, że "do tanga trzeba dwojga". Porównanie z prasą komputerową nie jest adekwatne - PSB nie ma swojego pisma, gdzie mogłoby "rekomendować", a "wdrukowywanie" komus rekomendacji w okładkę nie wchodzi w grę bez zgody i chęci wykonawcy.
Wydawca/wykonawca samopromują się jak chcą i to ich sprawa. Że nie wykorzystują namaszczania przez PSB? PSB to ciągle nowa rzecz, mało znana na rynku medialnym - więc nie ma się co aż tak dziwić. Na dodatek PSB budzi różne emocje: a to że muzyków tam mało, albo nie tacy jak trzeba a w ogóle to takie "mało znane i nic nie daje" - prawda?
Za parę lat się okaże, ale sądzę, że idzie w dobrym kierunku. Współpraca z Ministerstwem Kultury, z innymi "czynnikami" kultury (festiwale, ośrodki kultury, władze miasta itp) dobrze rokują. Czy środowisko bluesowe wykorzysta fakt istnienia PSB to zależy przecież nie tylko od PSB!
A jak ktoś ma pomysły i zależy mu na bluesie w Polsce to niech się przyłączy i działa, albo przynajmniej niech podpowie jak to robić. Jak znam Zarząd PSB są to ludzie otwarci na porady i pomysły innych - byle realne.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Tomii » września 18, 2009, 8:10 am

B&B pisze:Wydawca/wykonawca samopromują się jak chcą i to ich sprawa. Że nie wykorzystują namaszczania przez PSB? PSB to ciągle nowa rzecz, mało znana na rynku medialnym - więc nie ma się co aż tak dziwić.


Zgadzam sie z tym w pelni. Od kilku ladnych lat jestem troszke blizej tego zagadnienia i juz kilka razy pisalem o podobnych kwestiach. Zespoly albo nie chca albo nie potrafia sie promowac i to jest jedna z przyczynslabej promocji bluesa ogolnie.
Plyta powstaje w pewnych etapach, a okladka to etap finalny. Co prawda projekt okladki robi sie w welu wypadkach wczesniej, jednak sam druk nastepuje, lub moze nastapic w chwili kiedy plyty sa juz wytloczone - czyli na koncu.
Zespoly maja mozliwosc przeslania materialu do PSB czy mediow, ktore moga miec wplyw na rekomendacje odpowiednio wczesnie przed premiera, tyle ze tu PSB musi sie postarac i w miare szybko okreslic, czy owo wydawnictwo na rekomendacje zasluguje. Kwestia dodania logo rekomendacji do okladki to dla grafika - projektanta raptem kilka minut.

Muzycy - gracie nie tylko dla siebie, starajcie sie o swoj wlasny wizerunek, to takze obraz bluesa w Polsce i nie dotyczy to tylko rekomendacji PSB

Bluesidla.pl zdaja sobie sprawe, ze nie kazdy zespol czy wykonawca jest rownoczesnie dobrym managerem lub takowego nie posiada i w zwiazku z tym w kazdej chwili sluzymy pomoca, by wskazac mechanizmy, ktore z pewnoscia pomoga w promocji, projekcie okladki, wydaniu plyty czy zaplanaowaniu trasy koncertowej.... Jestesmy na etapie finalizowania pewnych umow, ktore z pewnoscia beda korzystne dla wykonawcow. wszystko wymaga jednak czasu i z pewnoscia stosowne informacje beda sie pojawiac na stronie http://bluesidla.pl
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: karambol » września 18, 2009, 8:24 am

B&B przykład z prasą komputerową wziąłeś zbyt dosłownie. Chodzi mi o sam fakt REKOMENDACJI. Forma, sposób są nieważne. Ktoś robi to w gazecie, ktoś w internecie , ktoś przyznaje "gwiazdki" (tak jak restauracjom) a ktoś punkty, znaczki itp. Moim zdaniem tu chodzi o to że KTOŚ ocenia i docenia dany produkt. Dla klienta jest to informacja że to MOŻE być dobry produkt pod warunkiem że ocena jest BEZSTRONNA I WIARYGODNA i przyznana jest w oparciu o takie same kryteria. W muzyce jest to niestety trudne.
Ja osobiście ten temat uznaję za zamknięty. Dowiedziałem się jaki jest mechanizm przyznawania rekomendacji PSB i wystarczy.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Michał » września 18, 2009, 9:38 am

Czytając ten temat nasunął mi się pewien pomysł. Może trzeba przygotować regulamin określający, kto może starać się o rekomendacje płyty lub festiwalu. Nawet na stronie w zakładce "PSB Rekomenduje" zrobić temat z formularzem dla osób, które chcą ubiegać się o rekomendacje.

Brakujące okładki to moja wina, ja zajmuje się stroną PSB - jednak brak wolnego czasu spowodował, że zaniedbałem www.blues.org.pl.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Robert007Lenert » września 28, 2009, 2:44 pm

B&B pisze:To są takie płyty? :shock:
Oczywiscie. Nawet dwie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: nano » września 28, 2009, 7:51 pm

Michał pisze:Czytając ten temat nasunął mi się pewien pomysł. Może trzeba przygotować regulamin określający, kto może starać się o rekomendacje płyty lub festiwalu. Nawet na stronie w zakładce "PSB Rekomenduje" zrobić temat z formularzem dla osób, które chcą ubiegać się o rekomendacje.


Lub wykorzystać istniejące rozwiązania i wzorem np portali "komputerowych" zająć się oceną i recenzją materiałów fonograficznych czy innych bluesowych mediów. Ja wyobrażam sobie to tak: wykonawca przysyła płytę, lub PSB sobie jakąś kupuje, ocenia i albo wystawia rekomendację albo nie, jeśli PSB wystawi rekomendację to wydawca, czy tam wykonawca ma PRAWO zamieścić stosowny znak. Co do regulaminów, kto ma prawo, kto nie - uważam to za zbyt duże i niepotrzebne ryzyko, tym bardziej, że PSB i tak przyzna znak komu chce, a po co robić sztuczne podziały. Oczywiście przyznanie znaku powinno być dobrze umotywowane.
nano
 

Postautor: NikoTina » października 11, 2009, 9:00 pm

A może jest tu jakiś knyf ukryty? Może nie chodzi o rekomendację płyt przez PSB, a tak naprawdę o rekomendację PSB przez muzyków, zamieszczających znaczek PSB na swoich płytach???
Tina Nikocka
Awatar użytkownika
NikoTina
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 100
Rejestracja: lutego 2, 2008, 9:05 am
Lokalizacja: Czacz/Wrocław

Postautor: Tomii » października 11, 2009, 9:17 pm

nano pisze:Lub wykorzystać istniejące rozwiązania i wzorem np portali "komputerowych" zająć się oceną i recenzją materiałów fonograficznych czy innych bluesowych mediów. Ja wyobrażam sobie to tak: wykonawca przysyła płytę, lub PSB sobie jakąś kupuje, ocenia i albo wystawia rekomendację albo nie, jeśli PSB wystawi rekomendację to wydawca, czy tam wykonawca ma PRAWO zamieścić stosowny znak. Co do regulaminów, kto ma prawo, kto nie - uważam to za zbyt duże i niepotrzebne ryzyko, tym bardziej, że PSB i tak przyzna znak komu chce, a po co robić sztuczne podziały. Oczywiście przyznanie znaku powinno być dobrze umotywowane.


Temat byl walkowany jakis czas na forum PSB, na OB chyba tez (jezeli pamietam) . W dalszym ciagu nie ma jednak mechanizmu jasno okreslajacego "nominacje", a szkoda, tzn jest, jednak malo precyzyjny.
Jak pisalem wczesniej; nie jest trudo o owa rekomendacje sie ubiegac. PSB jest badz co badz "naszym" reprezentantem w swiecie, a ze wykonawcy za sprawa roznych czynnikow maja podejscie takie ... jakie maja - to wylacznie ich sprawa. To samo dotyczy ZAiKS, ale to odrebny i dosc drazliwy temat (chodzi mi haracz jaki pobiera ZAiKS).
Moze dla odmiany wiecej zaufania i badz co badz sprzymierzenia ? Znak PSB rekomenduje jest calkowice bezplatny, tak wiec nie rozumie, dlaczego jest krytykowany, negowany i czasem opluwany ?
Na wlasnym przykladzie napisze; bluesidla.pl dzialajac zaledwie dwa miesiace z okladem "zostaly zauwazone" a skoro taka byla reakcja nie omieszkalem w imieniu wszystkich z naszej redakcji zarekomendowac serwisu w PSB. Trwalo to czas jakis, ale taka rekomendacja sie ukazala. Z pewnoscia nie przynosi to ujmy serwisowi, a chyba wrecz przeciwnie. Przeciwnicy owej nominacji z pewnoscia wyciagna sporo argumentow przeciw, jednak zanim powstaly bluesidla, (nawet jak nie byly w planach) pisalem o tym kilka razy - prawda jest taka - PSB w dalszym ciau, jest postrzegne jako sztuczny twor - tylko prosze wskazac mi inny "twor" ktory w rownym lub podobnym stopniu, przyczynia sie do reaktywacji, odnowy, promocji i reklamy bluesa w Polsce niz ta organizacja :?:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 11, 2009, 10:09 pm

Tomii pisze:tylko prosze wskazac mi inny "twor" ktory w rownym lub podobnym stopniu, przyczynia sie do reaktywacji, odnowy, promocji i reklamy bluesa w Polsce niz ta organizacja :?:

Myślę Tomeczku że troszkę też i nasze forum! Tak mi sie przynajmniej wydaje!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomii » października 11, 2009, 10:27 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Myślę Tomeczku że troszkę też i nasze forum! Tak mi sie przynajmniej wydaje!

Slusznie, lub w rzeczy samej :wink: przepraszam za przeoczenie - juz sie czerwienie :oops: dalej twierdze, ze OB to encyklopedia i ..... najwieksza baza informacji dotyczaca bluesa i okolic - no po prostu Okolice Bluesa :!:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 11, 2009, 10:41 pm

Może nie aż tak Tomku, ale jednak mamy tu naprawdę sporą grupę Forumowiczów piszących z wielką wiedzą i znajomością tematu. Do tego ciągle najświeższe wiadomości na stronie "Delty", czy blues.pl, blues.media.pl czy twoje "dziecko" bluesidła.pl
Szanujmy wszystkich którzy przyczyniają się właśnie do rozwoju bluesa, blues-rocka, jazzu, jazz-rocka.
Podkreśliłeś - "no po prostu Okolice Bluesa". Przecież jest tu i to na miejscu pierwszym zakładka "Blues i Tylko Blues". Rozwijajmy ten temat!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomii » października 12, 2009, 5:53 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:Może nie aż tak Tomku, ale jednak mamy tu naprawdę sporą grupę Forumowiczów piszących z wielką wiedzą i znajomością tematu. Do tego ciągle najświerzsze wiadomości na stronie "Delty", czy blues.pl, blues.media.pl czy twoje "dziecko" bluesidła.pl
Szanujmy wszystkich którzy przyczyniają się właśnie do rozwoju bluesa, blues-rocka, jazzu, jazz-rocka.
Podkreśliłeś - "no po prostu Okolice Bluesa". Przecież jest tu i to na miejscu pierwszym zakładka "Blues i Tylko Blues". Rozwijajmy ten temat!!!


Skoro juz wymieniamy, nalezy rowniez wspomniec o TABiR'ze :!:
Moj post byl bardziej odpowiedzia na "PSB rekomenduje" z lekkim rozwinieciem tematu :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: NikoTina » października 12, 2009, 8:11 am

PSB - Twór sztuczny, ale rzeczywiście _ Forum Okolice Bluesa, to autentyczny spontan i zrzeszenie ludzi bluesa i chętniej w tym rejonie bym widziała władze stowarzyszenia - JERZYK na PREZYDENTA. I o znaczki na płytach "Rekomendowane przez Forum Okolice Bluesa" - myślę że muzycy chętniej by zabiegali!
Tina Nikocka
Awatar użytkownika
NikoTina
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 100
Rejestracja: lutego 2, 2008, 9:05 am
Lokalizacja: Czacz/Wrocław

Postautor: B&B » października 12, 2009, 8:51 am

Wasze porównania Forum z PSB są mało sensowne - inne zadania, inne cele i przede wszystkim inne podstawy prawne działalności.

Tina, możesz mi powiedzieć dlaczego postrzegasz PSB jako 'twór sztuczny'? Albo inaczej - jakie cechy powinno mieć stowarzyszenie bluesowe aby nie było sztuczne?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 12, 2009, 9:01 am

Tomii pisze:Skoro juz wymieniamy, nalezy rowniez wspomniec o TABiR'ze :!:
Moj post byl bardziej odpowiedzia na "PSB rekomenduje" z lekkim rozwinieciem tematu :wink:

Masz rację, przeoczyłem! A ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że to forum ma tez swoje maciupcie zasługi. I mam nadzieję, że w mojej wypowiedzi nie odebrałes krytyki PSB.

Tomku! Napisałeś:
Tomii pisze:tylko prosze wskazac mi inny "twor" ktory w rownym lub podobnym stopniu, przyczynia sie do reaktywacji, odnowy, promocji i reklamy bluesa w Polsce niz ta organizacja :?:

Dlatego pozwoliłem sobie aby wymienić nasze forum oraz innych i tak z pewnością wszystkich nie wymieniłem! Ot choćby radio "bluesonline"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: karambol » października 12, 2009, 9:21 am

NikoTina pisze:I o znaczki na płytach "Rekomendowane przez Forum Okolice Bluesa" - myślę że muzycy chętniej by zabiegali!

Nie sądzę.
Ciekawe jakby taka rekomendacja była przyznawana? Głosowanie? Powołany zostałby zarząd forum albo inna egzekutywa która dawałaby taką rekomendację? A może na sposób głupkowatej zabawy Battle of artists?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Tomii » października 12, 2009, 9:32 am

przypuszczalem, ze slowo twor zrobi male zamieszanie :cry:

Andrzej jerzyk'e pisze:Masz rację, przeoczyłem! A ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że to forum ma tez swoje maciupcie zasługi. I mam nadzieję, że w mojej wypowiedzi nie odebrałes krytyki PSB.


Nie odebralem tego jako krytyke, chodzilo mi jednak o organizacje ...
Slowo "twor" uzylem celowo, gdyz PSB jest przez niektorych tak postrzegane, najczesciej sa to jednak ci, kktorzy potrafia tylko krytykowac nie robiac nic wiecej ani nie udzielajac sie specjalnie by w jakis sposob promowac nasza muzyke.

karambol pisze:A może na sposób głupkowatej zabawy Battle of artists?


Trafiles w samo sedno :lol: :lol: :lol:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości

cron