Dwa pytania do PSB

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Postautor: Tomii » listopada 13, 2009, 8:50 pm

lauderdale pisze:... z tym , ze do Ciebie nie mam szans dotrzec.... prawda?


A moze mniej enigmatycznie :?:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Krzysztof Gadomski » listopada 14, 2009, 3:14 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Guzik pisze:Pewno to nie miejsce na taki apel, ale uważam ze mimo często różnych stosunków Radio winno mieć swoją zakładkę na portalu blues.com. Nie uważam ze kto ma słuchać Radia to już o Nim wie i starczy :) To mój apel - młodego słuchacza radia i użytkownika forum, który wierzy jeszcze w takie bzdury jak "bluesowa wspólnota"

Pozdrawiam ! :D

Poczułem się troszkę wywołany do tablicy! Guziku! To radio debiutowało własnie tu na forum "Okolice Bluesa". Organizowaliśmy je wspólnie z Jarkiem "Drefem" który był czynnym uczestnikiem blues.com.pl a póżniej także Administratorem. Kiedy ruszyło, nasza radośc była przeogromna. Siedzieliśmy z Jarkiem po nocach dyskutując co poprawić, jakie menu, co zrobić aby poprzeczkę podnosić coraz wyżej!
Non stop ręcznie wysyłaliśmy na priva info do forumowiczów o playliście nawet z godzinami o której spodziewać się moga określonej w playliście płyty i w ogóle o radiu. Dało to fantastyczny efekt, ponieważ radia "Derf" zaczęło słuchać bardzo dużo Osób.
Zaczęły pojawiać się programy cykliczne, a największą popularnością był niedzielny blok z klasyką. Pamiętam jak na gadu-gadu Jarek przesyłał mi link do sprawdzania ile Ludzi nas słucha i okrzyki radości: "o! jest 7 Osób, oo! jest 14, ooo! jest 30, kurcze! 47" no i itd. Poczytywaliśmy sobie to wówczas jako wielki sukces! Do tego "Starszaki" dla naszej forumowej Młodzieży pisali komentarze do granej klasyki i inne ciekawe opowieści.
Guziku! Tu jest mnóstwo Osób które dokładnie to pamiętają. W tamtym czasie, właściwie wszystko podporządkowane było radiu, ale bylismy dumni że powoli zaczynamy odnosić sukcesy i że coraz większa grupa forumowiczów zarejestrowanych i nie tylko, stało się słuchaczmi "Radia Derf". A przecież początkowe założenia były takie, aby można było słuchać mojej audycji "Okolice Bluesa" w internecie ( w tamtym czasie, RadioCentrum nie było jeszcze w sieci) i grać od 9 rano do północy piękną bluesową, blues-rockowa muzę. Ale się rozkręciło! Zaprosiłem Pawła Michaliszyna aby do nas dołączył. Walczyliśmy z Jarkiem, aby puszczać jakże niesamowite audycje red. Zdzisia Pająka, co udało się w 100% i były to dla mnie programy na najwyższym poziomie. Przecież audycję o Burdonie słuchaliśmy tu wszyscy z wielkim namaszczeniem. Ale w niej było wszystko! Na tle oprawy słownej Zdzisia słychac było wjeżdżający pociąg na Londyńską stację wypełniony Młodzieżą która czym prędzej chciała znależć się w Londyńskim klubie "Marquee", tupot setek nóg idących do Świątyni Bluesa, czy wreszcie, odgłosy klubu i muzykę która stawała się coraz głośniejsza. To były magiczne audycje! Nawet dostaliśmy zezwolenie od Dyrekcji Radia PIK Bydgoszcz na wykorzystanie tych programów Zdzisia. Z pewnością Jarek jeszcze je ma u siebie!!! Potem przecież (o ile dobrze pamiętam dołączył red. Sławek Turkowski i inni) i tak się to rozkręcało. Czasami to wręcz z radości chodziłem po ścianach widząc ilu ludzi słucha "Radia Derf" i wcale nie żałowałem nieprzespanych nocy i ślęczenia i wysyłania info do forumowiczów, którzy na pewno doskonale to pamiętają.
Jednak w pewnym momencie, nasze zdania zaczęły się bardzo różnić i to nie tylko w dziedzinie muzyki i zdecydowaliśmy z Jarkiem, że będzie dla nas dużo lepiej jeżeli się rozstaniemy na zawsze, co też uczyniliśmy z bólem z jednej i drugiej strony.
Guziku! bardzo szanuję Radio "Derf" nie tylko za muzykę, ale także za całą stronę informacyjną, wywiady, fotografię, historię i wiele innych ważnych elementów promujących bluesa. Nie pozostajemy także z Jarkiem w konflikcie, rozmawiamy z sobą, wymieniamy poglądy przy okazji różnych spotkań. Ale nasze drogi się rozeszły i dziś (przynajmniej ja myślę) że dobrze się stało, bo nie wiadomo jaki byłby finał tamtej naszej różnicy zdań. Oczywiście! Było mi bardzo smutno, Jarkowi na pewno też i pozostał wielki żal, bo zrobiła się jakaś pustka. Natomiast Jarek, myślę jest także zdania, że do tej samej rzeki się nie wchodzi!!! Radio "Derf" nie jest enigmatyczne. Wszyscy wiedzą że istnieje i wielu Forumowiczów słucha prezentowanej muzyki i mam nadzieję, że słuchaczy będzie coraz więcej i więcej. Wszystko potrzebuje cierpliwości i czasu.
Dziśiaj i Radio "Derf" robi wiele dla bluesa a także PSB, Blues.pl, Agencja Delta, blues.media.pl, bluesidła pl i inni o których teraz zapomniałem - przepraszam! I ufam, ze nasze forum także.



napisałes to z wielka pasją jerzyk ,,,i własnie oto chodzi , nic dodac nic ując,, pozdrawiam gadomszczyzna z otwockaa
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: nano » listopada 15, 2009, 2:55 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
Ze Stowarzyszeniami jest problem ; wszyscy wiedzą że są , tyle tylko że nikt nie wie po jasna cholerę. Muzykom i muzyce to nie pomoże. Śmiem twierdzić że znakomita większość świetnych muzyków ma ów znaczek w glębokim...

Nie wierzyłem , nie wierzę i nigdy nie uwierzę wszelkiej maści organizacjom które postawiły sobie za cel "wspomaganie" muzyki.


Tak czy siak Piotrze pozdrawiam i zyczę wytrwałości , bo tego chyba trzeba PSB najbardziej.


Chyba nie zrozumiem jak można najpierw napisać dwa pierwsze zdania a na końcu trzecie - składam to na karb mojego infantylizmu.
nano
 

Postautor: StS » listopada 15, 2009, 3:25 pm

W tej sytuacji udział Freebirda w pierwszym, organizacyjnym zebraniu Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Rawie Mazowieckiej należy uznać za zupełnie przypadkowy.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości