WishboneAsh z Andy Powellem - proszę o opinie...

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

WishboneAsh z Andy Powellem - proszę o opinie...

Postautor: B&B » września 15, 2009, 4:14 pm

Jak się okazało juz w czwartek (17.09) w Olsztynie wystąpi WAsh w składzie z A.Powellem. Ponieważ bilety są drogie (80zl) jestem ciekaw czy warto???
Czy ktoś był na koncercie tego składu? Jak to się ma do muzyki granej w latach '70 a jak do składu z Turnerem?
Bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazówki i porady!
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: leszekblues » września 15, 2009, 4:22 pm

80zł to drogo?
No nie :(
POczekaj jak beda grali za 5zł
Próbuj może dozyjesz :D
POzdro
leszekblues
 

Re: WishboneAsh z Andy Powellem - proszę o opinie...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » września 15, 2009, 4:43 pm

B&B pisze:Jak się okazało juz w czwartek (17.09) w Olsztynie wystąpi WAsh w składzie z A.Powellem. Ponieważ bilety są drogie (80zl) jestem ciekaw czy warto???
Czy ktoś był na koncercie tego składu? Jak to się ma do muzyki granej w latach '70 a jak do składu z Turnerem?
Bede wdzieczny za jakiekolwiek wskazówki i porady!

...............

WARTO!q!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Tomii » września 15, 2009, 4:50 pm

Pamietam ze bylo jakies zamieszanie z nazwa zespolu. W latach 90 chyba sie rozpadli, a od kilku lat dzialaja dwie rownolegle grupy, jedna na czele z Powelem a druga chyba pod wodza turnera. Nie jestem pewien tego drugiego, ale cos mi swita, ze jeden i drugi korzystali z nazwy Wishbone Ash. Trzeba pokopac i to sprawdzic dokladnie.
jedno jest pewne; nalezy sie spodziewac mocnego hard rocka, tego ze wspanialych lat 70' - jezeli lubisz to smialo sie wybierz :wink:
Mam tylko dwa krazki: Wishbone ash i koncertowa Live Dates, starei dobre to plyty i sklad pewnie juz calkiem inny wiec ...
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » września 15, 2009, 6:01 pm

Tomii pisze:Pamietam ze bylo jakies zamieszanie z nazwa zespolu. W latach 90 chyba sie rozpadli, a od kilku lat dzialaja dwie rownolegle grupy, jedna na czele z Powelem a druga chyba pod wodza turnera. Nie jestem pewien tego drugiego, ale cos mi swita, ze jeden i drugi korzystali z nazwy Wishbone Ash. Trzeba pokopac i to sprawdzic dokladnie.
jedno jest pewne; nalezy sie spodziewac mocnego hard rocka, tego ze wspanialych lat 70' - jezeli lubisz to smialo sie wybierz :wink:
Mam tylko dwa krazki: Wishbone ash i koncertowa Live Dates, starei dobre to plyty i sklad pewnie juz calkiem inny wiec ...

.......................
od zawsze dziala WISHBONE ASH...a od 2005 roku Martin Turner's Wishbone Ash.
Za oryginalny uważany jest skład grający bez przerwy , czyli ten z Andym Powellem. I mimo tego że zmieniają sie gitarzyści / znakomity Ben Granfielt / ciągle brzmia tak jak trzeba. Śmiało możesz walic Wieśku na koncert. Zapewniam. Wishbone Ash nalezy ciagle do mych ukochanych bandów...Choć i koncerty drugiego skladu mam równiez...bardzo dobre...
pozdr
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Tomii » września 15, 2009, 6:34 pm

Czyli z pamiecia u mnie nie jest az tak zle :wink:

Dzieki za sprostowanie ...
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RafałS » września 15, 2009, 6:38 pm

Grają ostrzej i nowocześniej niż kiedyś (jak prawie wszyscy). W zeszłym roku wydali kolejną uczciwą płytę studyjną (The Power of Eternity), która raczej się podobała tym, którzy do niej dotarli.

http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... cat=12&l=1

http://www.amazon.com/Power-Eternity-Wi ... 823&sr=1-1

Trzy lata temu wydali poprzednią (Clan Destiny) - melodyjną i miłą, ale trochę nijaką. W każdym razie pomimo zmian składu regularnie nagrywają zamiast w kółko koncertować i żyć wyłącznie z odgrywania Argusa. To moim zdaniem pozytywnie świadczy: że jest w nich jeszcze jakaś ambicja i starają się zapracować na tę dużą historyczną nazwę.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Tomii » września 15, 2009, 7:00 pm

RafałS pisze:Grają ostrzej i nowocześniej niż kiedyś (jak prawie wszyscy). W zeszłym roku wydali kolejną uczciwą płytę studyjną (The Power of Eternity), która raczej się podobała tym, którzy do niej dotarli.

http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... cat=12&l=1

http://www.amazon.com/Power-Eternity-Wi ... 823&sr=1-1

Trzy lata temu wydali poprzednią (Clan Destiny) - melodyjną i miłą, ale trochę nijaką. W każdym razie pomimo zmian składu regularnie nagrywają zamiast w kółko koncertować i żyć wyłącznie z odgrywania Argusa. To moim zdaniem pozytywnie świadczy: że jest w nich jeszcze jakaś ambicja i starają się zapracować na tę dużą historyczną nazwę.


Rafal wiesz ze mnie wku... nerewujesz :wink: jeszcze slowo, a zlinczuje Cie (czyt; oplote) Twoimi wlasnymi slowami :wink: :lol:

Pozdrawiam
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » września 15, 2009, 8:54 pm

Dzięki szybkim łączom i nieograniczonej wolności internetu :twisted: jestem własnie świeżutko po przesłuchaniu "Power of eternity". I to ma być "grają ostrzej? "Mocny hard rock"? Wolne żarty, łagodne baranki. I bardzo dobrze zresztą, od szarpania drutów są inni :)
Gitary owszem współgrają jak to zawsze było w WAsh, wokal na granicy wytrzymałości (gardła wokalisty), chórki przyzwoite, ciekawych kompozycji jednak mało.
Zapamiętałem "In Crisis", "Northern Lights", "Disappearing"

Ze względów sentymentalnych chyba jednak pójdę na ten, wg mnie, zbyt drogi koncert. Wezmę se śpiworek, rozmarzę się i przysnę z radością przy "Disappearing" 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » września 15, 2009, 10:30 pm

B&B pisze:Dzięki szybkim łączom i nieograniczonej wolności internetu :twisted: jestem własnie świeżutko po przesłuchaniu "Power of eternity". I to ma być "grają ostrzej? "Mocny hard rock"? Wolne żarty, łagodne baranki. I bardzo dobrze zresztą, od szarpania drutów są inni :)
Gitary owszem współgrają jak to zawsze było w WAsh, wokal na granicy wytrzymałości (gardła wokalisty), chórki przyzwoite, ciekawych kompozycji jednak mało.
Zapamiętałem "In Crisis", "Northern Lights", "Disappearing"

Ze względów sentymentalnych chyba jednak pójdę na ten, wg mnie, zbyt drogi koncert. Wezmę se śpiworek, rozmarzę się i przysnę z radością przy "Disappearing" 8)


.................
a może juz lepiej przy Tales Of The Wise.....fenomenalny!!!!!!!!!! :D :D albo Faith , Hope And Love... :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: *woytek » września 15, 2009, 10:44 pm

A to niespodzianka!

Nawet kilka miast obskocza.
A moze zagraja w Skierniewicach?!?

Wejdzcie na oficjalna strone www.wishboneash.com i mozecie poprzec miedzynarodowa inicjatywe BRING WA TO SKIERNIEWICE!!!

We wrzesniu cztery koncerty, w lutym wracaja do Poznania i Warszawy.

A Power Of Eternity jak i Clean Destiny jakos do mnie nie trafiaja. Ostatnia plyta ktora mnie zachwycila to Bona Fide.
Nie wspominajac o fantastycznym akustycznym Bare Bones.
trzeba sobie poodswiezac:)

Pozdrowionka
*woytek
*woytek
blueslover
blueslover
 
Posty: 429
Rejestracja: października 8, 2005, 10:22 pm
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » września 15, 2009, 11:58 pm

*woytek pisze: Ostatnia plyta ktora mnie zachwycila to Bona Fide.
Nie wspominajac o fantastycznym akustycznym Bare Bones.
trzeba sobie poodswiezac:)

Pozdrowionka
*woytek

............................................
Bona Fide z Benem i wczesniejszy na pół akustyczny Bare Bones ; o tym drugim pisałem w Magii...
cudne płyty..
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: piast » września 16, 2009, 6:34 am

W piątek 18.09 zagrają we Wrocku w klubie OD ZMIERZCHU DO ŚWITU tylko u nas bileciki są po stówce , ale i tak warto :wink:
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: masc » września 16, 2009, 7:33 am

Kurde bele...właśnie ta stówka, właściwie dwie, bo żonka też chce iść...to już po jutrze :? Piast, będziesz (będziecie)?
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: B&B » września 16, 2009, 8:32 am

No własnie, gdzie tu sens, gdzie polityka?
W klubie (wejdzie tam ze 100 osób?) bilety po 100 - drogo, ale rozumiem. U nas w amfiteatrze (na 1500 miejsc!) po 80zł, a koncert organizują Bohema Jazz Club i MOK.

Trasa:
17.09 Bohema Club, Olsztyn
18.09 Od Zmierzchu Do Świtu Wrocław
19.09 Imperium Hotel, Rzeszów
20.09 Lizard King, Toruń
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » września 16, 2009, 9:29 am

Na plakatach:
BILETY DO KUPIENIA W cenie 70,00 pln w przedsprzedaży i 80,00 przed koncertem

Chciałem zaoszczędzić 10zł, poszedłem do empiku, bilety owszem są, po 76zł - extra marża :shock:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: piast » września 16, 2009, 11:13 am

masc pisze:Kurde bele...właśnie ta stówka, właściwie dwie, bo żonka też chce iść...to już po jutrze :? Piast, będziesz (będziecie)?


JASNE :wink:
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: Martha » września 16, 2009, 11:34 am

no w takim razie nie ma wyjścia!!! Musimy iść :D
Martha
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: listopada 19, 2008, 10:31 am

Postautor: Szyshak » września 16, 2009, 10:41 pm

Może zagrają za strawę i napitek? Ja mogę zrobić wyborne klopsy z grzybami i dorzucę kwintal pszenicy... :wink:

...sprawa warta solidnej rozwagi, a portfel trzeba będzie w imadło wsadzić...
Dźwiękonaśladownictwo last'owe

"Wherever that river goes, that's where I want to be..."
Awatar użytkownika
Szyshak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 134
Rejestracja: maja 1, 2007, 8:00 pm

Postautor: WojtekU » września 16, 2009, 11:18 pm

ObrazekObrazek

Naprawdę warto ich zobaczyć i usłyszeć!
(zdjęcia z koncertu w Crewe)
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: B&B » września 17, 2009, 6:56 am

No gitary to mają odlotowe :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: piast » września 17, 2009, 6:59 am

B&B pisze:No gitary to mają odlotowe :lol:


I mam nadzieję, że koncert też taki będzie :wink:
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: B&B » września 18, 2009, 7:05 am

Byłem. No i nie wiem, nie wiem...
Panowie dają ognia, graja ostrzej i głośniej niż przypuszczałem, ale niestety mniej finezyjnie niż to co znam z płyt. I gdy się zna na pamięć pewne nutki, to porównania nieuniknione - tu czegoś zabrakło, tu coś inaczej...
A gdy już czasami klimat zbliżał się do wymarzonego, wchodził wokal Andy'ego i złudzenia pryskały :cry:
Wybór utworów niezły (była oczywiście Persephone, nieco niedorobiona, był zwariowany i jedyny w swoim rodzaju Vas Dis, Runaway z mojej ulubionej płyty New England, był świetnie wykonany Phoenix) ale za dużo nierozpoznawalnego hardrockowego łojenia.
Dla starych pierników sentymentalny koncert wart wydanych pieniędzy, ale jak to młodsi odbierają to nie jestem pewien...

Muddy Mannien, Andy Powell, Bob Skeat
Obrazek

Joseph Crabtree
Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: piast » września 18, 2009, 8:21 am

Zobaczymy co dzisiaj zaprezentują we Wrocławiu, tym bardziej iż klub nie jest duży :wink:
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: B&B » września 18, 2009, 10:24 am

Jeden z piękniejszych momentów koncertu w Olsztynie: Phoenix
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: piast » września 19, 2009, 6:36 am

B&B pisze:Jeden z piękniejszych momentów koncertu w Olsztynie: Phoenix


We Wrocławiu też Phoenix wszystkich wzruszył. Ludzi nie było dużo ale za to klimat wyśmienity,chłopaki bisowali dwa razy .Sporo było utworów z ich ostatniej płyty,ale nie brakło też standartów.Życzę chłopakom zdrowia aby mogli częściej nas odwiedzać :wink:
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: Marek-Browarek6 » września 19, 2009, 11:47 pm

piast pisze:
B&B pisze:Jeden z piękniejszych momentów koncertu w Olsztynie: Phoenix


We Wrocławiu też Phoenix wszystkich wzruszył. Ludzi nie było dużo ale za to klimat wyśmienity,chłopaki bisowali dwa razy .Sporo było utworów z ich ostatniej płyty,ale nie brakło też standartów.Życzę chłopakom zdrowia aby mogli częściej nas odwiedzać :wink:


Nie mogłem być chociaż na jednym z koncertów tej trasy i bardzo tego żałuję. Na bieżąco śledzę Ich dokonania i dla mnie to w tej chwili jeden z najlepszych bandów!!!!Czekam na koncerty w 2010 tam już mam obstawione terminy!!!
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości