Last fm - problem

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Last fm - problem

Postautor: Robert007Lenert » maja 3, 2009, 6:52 pm

Jest na forum kikanascie osob, ktore maja swoj profil na Last fm. Do nich zwracam sie z prosba o pomoc. Od trzech dni nie moge uruchomic programu last. Nie wiem , czy jestem w tym odosobniony, ale stala sie rzecz dziwna. Program last przestal dzialac /po podaniu hasla nie mozna sie polaczyc z serwerem/. Przeinstalowalem i nic nie pomoglo. Po instalacji pojawia sie kreator, wpisuje swoje haslo klikam dalej i ....mozna czekac bez konca na polaczenie. Spotkal sie ktos z takim problemem??? Jak temu zaradzic?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: masc » maja 4, 2009, 9:18 am

Cóż, trzeba szukać w kilku miejscach. Może to wina programu "scrobblującego" (np. Winampa), może trzeba wywalić to co było i zainstalować na świeżo nową wersję. Może to wina programu antywirusowego, który "wpisał sobie" last fm na czarną listę i go blokuje (mógł to zrobić przez przypadek inny użytkownik komputera). Mi last działa bez problemu, ale z chęcią mogę pomóc uporać się z problemem.
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: Robert007Lenert » maja 4, 2009, 9:23 am

Odinstalowalem program. Pobralem nowy i na etapie kreatora ustawien sie wiesza. Mam awasta. Jak sprawdzic w awascie, czy last nie jest na czarnej liscie??
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: masc » maja 4, 2009, 9:59 am

Miałem kiedyś Awasta, ale dla mnie to był zbyt dziurawy program i puszczał takie brzydkie bąki do komputera, że skończyło się formatem, bo jakiś wirus czepiał się wszystkiego co popadnie, zainwestowałem w płatny program (K) i mam spokój. Wracając do czarnej listy - nie pamiętam gdzie się to sprawdzało, ale z tego co piszesz to może być też wina jakiś śmieci w rejestrze, które zostały po starej wersji scroblera od Lasta. Trzeba zainstalować jakiś program do czyszczenia rejestru (np. darmowy Ashampoo) i zrobić pranie :wink: Na priva puściłem linka.
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: Robert007Lenert » maja 4, 2009, 10:13 am

Powalcze wieczorem jak wroce do domu. Dam znac czy sie udalo.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » maja 4, 2009, 9:37 pm

Nie pomoglo :(
A czy moj problem , nie ma cos wspolnego z odplatnosciami??? Niby jest napisane, ze radio last ma byc platne a nie odtwarzanie muzyki od siebie z kompa, ale??? Ktos moze mi cos w tym temacie wyjasnic??
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: ewcia » maja 5, 2009, 12:13 am

Płatne?
Ja nic nie płacę, a mi działa wszystko.
A działa radio i scrobbluje Ci się bezpośrednio na stronie last.fm? Bo rozumiem, że problem tkwi w tej nakładce, którą się instaluje?
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Robert007Lenert » maja 5, 2009, 12:22 am

ewcia pisze:Płatne?
Ja nic nie płacę, a mi działa wszystko.
A działa radio i scrobbluje Ci się bezpośrednio na stronie last.fm? Bo rozumiem, że problem tkwi w tej nakładce, którą się instaluje?

Radio dziala i z radia skrobluje.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: ewcia » maja 5, 2009, 12:41 am

Kurcze, jedyne co Ci mogę polecić Robercie to sformuowanie problemu po angielsku i googlowanie. Na pewno się znalazł ktoś kto już miał Twój problem.
Bo póki problemu się nie da zobaczyć na własne oczy, to ciężko coś radzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Rob_n_Roll » maja 5, 2009, 8:02 am

Ja mam ostatnimi czasy też podobny problem.
Tylko mi wyskakuje komunikat, że darmowe słuchanie mi się skończyło. Byłem tym również bardzo zdziwiony bo myślałem że jest to całkowicie darmowa usługa. Niestety teraz jeśli chcę słuchać muszę płacić. Podejrzewam że jakimś rozwiązaniem może być założenie nowego konta na last.fm.
Niech rock'n'roll będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Rob_n_Roll
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: października 27, 2004, 9:37 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Robert007Lenert » maja 5, 2009, 9:36 pm

Kto ma jeszcze jakis pomysl??? Co moze blokowac aplikacje last ??? Wylaczenie antywira i zapory widows nic nie daje. Czyszczenie rejestru tez nie. Co moge jeszcze zrobic??
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości