Jaki mikrofon?

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Jaki mikrofon?

Postautor: FausT » lutego 5, 2009, 3:20 pm

Witam

Po pierwsze - chciałbym się gorąco Siostry i Bracia w blues'ie przywitać ponieważ to mój pierwszy post.

Po drugie - właściwe pytanie

Jaki mikrofon do wokalu polecacie tak do 250 zł?
Planuje zakup i nie bardzo się na tym znam, także liczę na fachową pomoc.

Z góry dziękuje
FausT
"I'm a Bluesman, but a good man, understand"
FausT
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 3, 2009, 11:25 pm
Lokalizacja: Poniatowa/Lublin

Postautor: borys.k » lutego 5, 2009, 3:42 pm

hej, witaj na Forum :)
co do mikrofonu - myślę, że warto dolozyc 150 zł do SM58 - prawdziwego klasyka wokalnego :)
W niższej cenie znajdziesz jeszcze jakieś Sennheisery, też są dobre, ja czasami ich używam. Wypróbuj też Shure PG58 albo SM48, nigdy nie probowalem, ale to w koncu Shure, i już nie jakaś najniższa półka.
W ostateczności do wokalu się zdaje Shure SM57, mikrofon instrumentalny. Ogólnie jest to świetne urządzenie, też klasyk, niektórzy wokaliści go używają :) A wypada trochę taniej niż SM58.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
borys.k
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 143
Rejestracja: maja 25, 2008, 9:34 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Karolina Kidoń » lutego 5, 2009, 4:34 pm

Dozbieraj i kup SM-ke.
:)
Awatar użytkownika
Karolina Kidoń
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: czerwca 1, 2007, 9:13 pm

Postautor: FausT » lutego 5, 2009, 5:07 pm

Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za porady i zacząć ciułać pieniążki :mrgreen:
"I'm a Bluesman, but a good man, understand"
FausT
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 3, 2009, 11:25 pm
Lokalizacja: Poniatowa/Lublin

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » lutego 5, 2009, 6:34 pm

a ja zdecydowanie odradzam sm-58. fakt, jest to mikrofon kultowy ale wcale nie do każdego głosu pasuje. do głosu słabszego, tenorowego polecam behringer xm8500, albo electrovoice co9. ciekawą propozycją są też mikrofony firmy sonata. ale nie znam modeli. nie trzeba wcale wydawać nawet 250żł żeby mieć porządny mikrofon. sm58 to mit.
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: FausT » lutego 5, 2009, 9:26 pm

To może inaczej.
Choć troszkę się wstydzę, to na tak szanowanym forum umieszczę link do mojego profilu na wrzucie, gdzie sa dwa moje nagrania. Wiem, że pozostaje sporo do życzenia, ale jeśli tu sa aż tacy znawcy sprzętu, niech mi dobiorą mikrofon. nagrania wykonywane na mikrofonie do komputera także jakość:/ a w tle oryginały, żeby te chwile ciszy nie były...ciche:D

http://mr.n3mo.wrzuta.pl/

PS.Z góry przepraszam fanów obu zespołów za profanacje:D
"I'm a Bluesman, but a good man, understand"
FausT
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 3, 2009, 11:25 pm
Lokalizacja: Poniatowa/Lublin

Postautor: nano » lutego 5, 2009, 10:12 pm

Postaram się być miły - nie kupuj mikrofonu, ten co masz w zupełności wystarczy :mrgreen:
nano
 

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » lutego 5, 2009, 11:39 pm

nano pisze:Postaram się być miły - nie kupuj mikrofonu, ten co masz w zupełności wystarczy :mrgreen:


sorry, ale lepiej bym tego nie ujął... :D

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Grzegorz Sterna » lutego 7, 2009, 10:55 am

a ja zapytam Cię FausCie ile Ty masz lat? Bo jeśli poniżej 20 to luz, jeśli powyżej 40 to nieco gorzej ale przecież stare porzekadło mówi, ze na naukę nigdy nie jest za późno, co i ja sam staram się wykorzystywać do tłumaczenia własnych muzycznych poczynań. W zespole mam trzech lepiej śpiewających ode mnie instrumentalistów i jakoś sobie z tym psychicznie radzę hehehhe. Tak wiec FausT kup sobie taki mikrofon, który najlepiej Tobie będzie pasował i śpiewaj, śpiewaj śpiewaj i jeszcze raz śpiewaj, dużo słuchaj, nie tylko Ryśka, aha i jeszcze śpiewaj. Znajdź sobie ekipę, a jak nic Ci z tego nie wyjdzie to przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że próbowałeś.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krajcar » lutego 7, 2009, 1:03 pm

Widziałem używane Shure'y do 350zł :) Kto szuka - ten znajdzie :wink:
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » lutego 7, 2009, 1:12 pm

i nowe podróby za 450 zł tyż
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krajcar » lutego 7, 2009, 1:36 pm

450 to kosztuje nowy, oryginalny sm58 :P
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » lutego 7, 2009, 1:43 pm

oooo 2 minuty mnie nie było na allegro i patrz jak staniały heheheh, fakt ostatnio sprawdzałem jak kosztowały około 700 zł
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krajcar » lutego 7, 2009, 1:58 pm

I ludzie mówią, że jest kryzys :) A u nas z minuty na minutę wszystko tanieje :P
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: FausT » lutego 7, 2009, 5:16 pm

Dziękuje i za krytykę i za "podgrzewanie do walki" jak mówię, śpiewam od niedawna, a lat mam nie dużo(17 jeśli to takie ważne).
Przyznam, że dwie pierwsze wypowiedzi troszeczkę podcięły mi skrzydła, ale nie przejmuje się i jadę dalej jak to mówią, bo do tej pory więcej słyszałem opinii pozytywnych niż negatywnych, także chyba nie jest najgorzej:)
"I'm a Bluesman, but a good man, understand"
FausT
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 3, 2009, 11:25 pm
Lokalizacja: Poniatowa/Lublin

Postautor: Krajcar » lutego 7, 2009, 7:09 pm

FausT pisze:Dziękuje i za krytykę i za "podgrzewanie do walki" jak mówię, śpiewam od niedawna, a lat mam nie dużo(17 jeśli to takie ważne).
Przyznam, że dwie pierwsze wypowiedzi troszeczkę podcięły mi skrzydła, ale nie przejmuje się i jadę dalej jak to mówią, bo do tej pory więcej słyszałem opinii pozytywnych niż negatywnych, także chyba nie jest najgorzej:)


Dobrze, skoro jesteś początkującym krzykaczem, to aby dodać Ci skrzydeł podam kilka niskobudżetowych mikrofonów, idealnych na próby i małe koncerty:

88zł - http://www.allegro.pl/item549233579_dla_zespolow_mikrofon_dynamiczny_kardioid_ls21.html

119zł (polecam ten wariant!) - http://www.allegro.pl/item526033635_mikrofon_dynamiczny_wokalowy_numark_wm_200_nowy_fv.html

189zł (bardzo polecam! świetna marka!) - http://www.allegro.pl/item549768337_mikrofon_wokalny_sennheiser_e_815_sx_nowy_kabel.html

Myślę, że pomogłem :)
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Bożena Mazur » lutego 7, 2009, 11:41 pm

Shure sm 58 to naprawdę doskonała klasyka, pracuję na nim i to jest jedyny mikrofon po który warto się schylić. Dobry (ale droższy) jest Shure Beta, ale tylko dla umiejących śpiewać:) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » lutego 9, 2009, 4:56 pm

FausT pisze:Przyznam, że dwie pierwsze wypowiedzi troszeczkę podcięły mi skrzydła, ale nie przejmuje się i jadę dalej jak to mówią, bo do tej pory więcej słyszałem opinii pozytywnych niż negatywnych, także chyba nie jest najgorzej:)


jeśli moja wypowiedź podcięła Ci skrzydła to ja bardzo przepraszam. bo daleki jestem od tak ostrej krytyki. miałem na myśli raczej to że na serio ten mikrofon na razie starczy Ci do nagrywania muzy na kompa. jakość wcale nie jest taka zła. a jak sam wiesz - długa droga przed Tobą. i tak jak napisał Stern - ćwiczyć, śpiewać, śpiewać, ćwiczyć. a w wolnej chwili uczyć się. śpiewu oczywiście :)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: nano » lutego 9, 2009, 7:21 pm

Ja również nie chciałem kolego FausT podcinać twych skrzydeł, jednak myślę, że odrobina goryczy zmobilizuje Cię tylko do dalszej pracy nad swoim głosem - może tak na początek spróbuj zaśpiewać te utwory które zaprezentowałeś w sposób bliski ich oryginalnym brzmieniom, doszlifuj elementy, które były ewidentnie nieudane i zaprezentuj się ponownie. Życzę szybkich postępów, a na osłodę dodam że masz fajną barwę głosu.

Pozdrawiam
nano
 


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości